Jump to content
Dogomania

Koda -czarna, duża, bardzo chuda suczka. Ma rozsiane guzy na listwie mlecznej. Czy ma szansę na ratunek i dom? Jeżeli my jej nie pomożemy to chyba nie.


Jo37

Recommended Posts

Dostalam wiadomosc, że flotacja i test giardia czyste. 

Nie mamy pojęcia dlaczego nie tyje. Może jak skończy Intestinal trzeba kupić jej karmę wysokoenergetyczną dla psów aktywnych?

Wyniki z krwi dobre, brak przerzutów, brak robali i pierwotniaków. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 27.02.2023 o 16:55, Jaaga napisał:

Dostalam wiadomosc, że flotacja i test giardia czyste. 

Nie mamy pojęcia dlaczego nie tyje. Może jak skończy Intestinal trzeba kupić jej karmę wysokoenergetyczną dla psów aktywnych?

Wyniki z krwi dobre, brak przerzutów, brak robali i pierwotniaków. 

 

Dodaj węglowodany. Może te z karmy przelatują z jakiejś przyczyny.

Ja bym nie dawała wysokoenergetycznej karmy.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 27.02.2023 o 17:20, uxmal napisał:

co ona teraz je?

Tak jak napisałam Gastro Intestinal.

Dnia 27.02.2023 o 17:29, Poker napisał:

A trzustka?

O, muszę sprawdzić w wynikach, czy miała też badaną. Pamiętam, że wyniki krwi były dobre jak na lamblie.

Dnia 27.02.2023 o 17:17, rozi napisał:

Dodaj węglowodany. Może te z karmy przelatują z jakiejś przyczyny.

Ja bym nie dawała wysokoenergetycznej karmy.

Nie bardzo mam jak, bo raczej teraz nie gotuję psom. Moje są na owadziej suchej, puszkach i puszkach vege. Jak widzą gary, to jest kwik i wszystkim musze szykować. wtedy  warzywa, owoce, jajeczka, siemię, oleje, suplementy 😉 Chodzi mi o wybór gotowej karmy.  Zawsze dotąd na Intestinalu najlepiej psy dochodziły do siebie, a z nią wstyd wyjść między ludzi.  

Link to comment
Share on other sites

Sprawdziłam wyniki, wszystkie psy maja zbadaną trzustke i tarczycę, tylko nie zbadali Kodzie. Niestety, przez to ze brak tych parametrów, znowu bedzie trzeba z nią jechac i pobrać krew. Jedynym plusem jest to , że sprawdzimy jak wygladają pozostałe parametry po leczeniu robali i pierwotniaków.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 28.02.2023 o 11:40, rozi napisał:

Miałam na myśli, żeby do porcji karmy dodać szklankę makaronu, ryżu, ziemniaków tłuczonych.

Na razie wstrzymamy się ze zmianami do badania trzustki. Tym bardziej, ze kiedy dałam jej makaron, to kupa była luźniejsza.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 6.03.2023 o 17:39, Tianku napisał:

Jak tam Sunia grubnie troszke?

Jutro jedzie na badania, to ją zważymy. Mam na dziś jeszcze tylko intestinal i musimy wiedzieć, czy kupić zwykła czy potrzebna dieta. Niestety, tyle psów wymaga zabiegów,wizyt i badań, że mąż nie nadąża z nimi jeździć. Przydaby się jakis wolontariusz w okolicy, kogo można byłoby poprosić o pomoc np w jeżdżeniu do weta.

Link to comment
Share on other sites

Andrzej od godziny koczuje w kolejce pod przychodnią i ponoć zapowiada się jeszcze na długo.  Zadzwoniłam na moment i poczułam się jak w środku schroniska. Koda jazgotem postawiła na nogi całą przychodnię i wszystkich pacjentów. Mało mi ucho nie odpadło. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 7.03.2023 o 10:31, Jaaga napisał:

Andrzej od godziny koczuje w kolejce pod przychodnią i ponoć zapowiada się jeszcze na długo.  Zadzwoniłam na moment i poczułam się jak w środku schroniska. Koda jazgotem postawiła na nogi całą przychodnię i wszystkich pacjentów. Mało mi ucho nie odpadło. 

Nie powiem żebym miała szczęście przy wyborze psiaków. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 7.03.2023 o 11:28, Jo37 napisał:

Nie powiem żebym miała szczęście przy wyborze psiaków. 

Musze Ci przyznać rację. Z drugiej strony na pocieszenie, wszystkie to psy, które gdyby nie Ty, to nie wyszłyby nigdy ze schroniska.

Na dokładkę teraz, kiedy wróciła, to od razu rzuciła się na Zewa. Zew uciekł po tym do budy i boi się wyjść. Andrzej zamknął ją do kojca, niech ochłonie.

Dostałam fakturę za odrobaczenie, badanie RTG, badanie kału, test na lamblie - 150 zł. To już bedzie do opłacenia ze zbiórki. Za dzisiejsze pełne badanie krwi na razie faktura nie poszła, bo czekamy na wyniki, czy nie trzeba będzie wprowadzić jakiegoś leku. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 7.03.2023 o 17:19, elik napisał:

Z zakończonego 25.02. bazarku jest dla Kody 365,00 zł.
Proszę o nr konta Skarbnika.

Po pojawieniu się kasy na koncie proszę o potwierdzenie na bazarku  < K L I K >

Wspaniały wynik. Wpłać proszę na konto ZEA. Przelew -  darowizna dla Kody.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...