Jump to content
Dogomania

***** Dogopsy. Można pisać o wszystkim *** Wątek dyskusyjny na różne tematy związane z PwP


rozi

Recommended Posts

Dnia 10.02.2023 o 09:16, Tianku napisał:

wkurzają mnie niektóre sklepy ...

macie takie sytuacje że nie widzicie doliczonej darowizny na Fanimani?  Ja już którąś z kolei ... teraz sytuacja z Cosibella kosmetyki.. ZAWSZE sprawdzam czy mam aktywne że darowizna zostanie naliczona!! czasem nawet nie korzystam z przypominajki tylko specjalnie wchodzę przez fanimani i loguję się na konkretny sklep (absolutnie nie widzę problemu po swojej stronie). Wysłałam zgłoszenie i dostałam odpowiedź

"Sklep: Cosibella
Data zamówienia: 2023-01-14
Wartość netto (bez kosztów dostawy i obsługi): 88,46zł
Wartość brutto (bez kosztów dostawy i obsługi): 108,80zł
Wsparta organizacja: Zamojska Fundacja dla Zwierząt i Środowiska ZEA
Darowizna: 3,26zł
Status: Anulowana (sklep nie przypisał transakcji do FaniMani, proszę o zapoznanie się wytycznymi dla robienia zakupów z darowizną-> https://pomoc.fanimani.pl/dla-uzytkownika/jak-dziala-fanimani/abc-czyli-pierwsze-kroki/)

 

można się wkurzyć...

Tez czasem musze interweniować. U nas najwiekszą stratą dla fundacji sa zakupy w Zooplus. Oni nie naliczają juz darowizn powyżej 400 zakupów. Wydaje tam zazwyczaj po 2-3 tys. miesięcznie. Nie mogę np założyć nowego konta, bo mam zniżkę 10% na hodowlę, wiec trzeba wysyłać dokumenty na potwierdzenie, żeby ja uzyskać. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.02.2023 o 09:43, Jaaga napisał:

Lub ją połknąć😉 z tego, co pamiętam, to sposób zarażenia zależy tez od rodzaju tasiemca. Najważniejsze podać odrobaczenie w tym kierunku każdemu zapchlonemu kotu. Jesli juz jest tasiemiec, to najlepsze są zastrzyki. Podaje się je co miesiąc. Dobra tez na kolejne podanie jest wcierka Profender. Moja niewychodząca brytyjka miala kiedyś tasiemca, bo sasiadka z parteru miala zapchlonego kota i do mieszkania dostały się nam pchły. Prawdopodobieństwo minimalne, a jednak.

Zastrzyki takie były ,zapchlenia nie było i izolowana bo inne tymczasy.

20230210_094730_compress58.jpg

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.02.2023 o 10:36, Moli@ napisał:

Mądrość zwierząt...ponadprzecietna

Mój przyklad-ponad dwadzieścia lat temu wróciłam do domu późno a trzy psy jakby niekarmione, kręcące się,niespokojne...

Jeszcze domownikom powiedziałam,

że niech mi ciemnoty nie wciskają bo one po wieczornym jedzeniu spokojniutkie...

Nad ranem pobudka, sąsiadka z krzykiem"ludzie ,palimy się..."

Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.02.2023 o 11:42, sunnynight napisał:

Właściwie filmik nie jest z 2023, tylko z 2019, nie z Turcji, tylko z Indii, ale to nieważne - desperacja suni naprawdę wzruszająca...

Niestety takie czasy..., treści zamieszczane w necie trzeba czytać / odsłuchiwać uważnie 😞 Chwila nieuwagi i zostajesz jeleniem. Autorzy tekstów nie mają żadnych zahamowań..., chytrzy, cwani, bezwzględni  zostają idolami inni wyciągają niezłą kasę 😞

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Dnia 25.02.2023 o 09:36, rozi napisał:

Przyjdzie Czesia, to Ci pokaże. Mnie się otwiera z linka.

https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/spoleczenstwo/2203136,1,horror-psow-w-wojtyszkach-to-miejsce-trzeba-bylo-zamknac-juz-rok-temu.read

https://sieradz.naszemiasto.pl/ponad-100-psow-ewakuowano-w-wojtyszek-akcja-trwa-potrzebne/ar/c14-9223313

'Trwa ewakuacja psów z owianego złą sławą schroniska w Wojtyszkach (powiat sieradzki). Do tymczasowych domów trafiło już około 100 czworonogów, ale to nie koniec. Domów poszukują kolejne zwierzaki, najczęściej z problemami zdrowotnymi. '

https://lodz.tvp.pl/66571315/ponad-60-zaniedbanych-psow-ewakuowano-ze-schroniska-w-wojtyszkach

"Ponad 60 psów w stanie zagrażającym ich życiu i zdrowiu odebrano w czwartek i piątek, 24 lutego w schronisku dla zwierząt w Wojtyszkach. Od czwartku na terenie, gdzie trzymanych jest obecnie ponad 400 psów policja i prokuratura prowadzą oględziny zwierząt w związku z kolejnym dochodzeniem dotyczącym znęcania się nad nimi. Stan każdego psa oceniają biegli sądowi z dziedziny weterynarii. ' (...) Interwencja jaka ma miejsce od dwóch dni dotyczy jednak nowego zawiadomienia dotyczącego braku udzielenia pomocy psom jakie przebywają w schronisku. "

Link to comment
Share on other sites

Oswiadczenie
Przyjaciele Chaty i moi,
w związku z publikacją nagrania przez Ekopatologia, pragnę Was poinformować, że składam zeznanie na policję o znęcanie się nad zwierzętami przez byłego członka rady Chaty Zwierzaka. Niestety nie byłam świadoma skali zjawiska.
Nie mogę tego zignorować, agresja eskalowała i nie skończyło się wyłącznie atakiem na zwierzęta. Chcąc być wobec was szczerą i odpowiadając na ewentualne oskarżenia, że wiedziałam o tym wcześniej przyznaje, iż dostrzegałam zagrożenie i próbowałam problem rozwiązać. Niestety się nie udało. Nie mogę jednak tak tego zostawić.
Jednocześnie ponieważ ufacie mi i wspieraliście mnie od lat chciałam Was przeprosić i jednocześnie zapewnić ze zwierzęta są bezpieczne. Zapraszam każdego do odwiedzin Chaty i zwierząt.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...