Jump to content
Dogomania

***** Dogopsy. Można pisać o wszystkim *** Wątek dyskusyjny na różne tematy związane z PwP


rozi

Recommended Posts

Dnia 3.11.2022 o 12:43, jola&tina napisał:

I wtedy można zastosować Twoją metodę 🙂 Okazała się skuteczna.
Ale nie sądzę, żeby odpowiedź na nie zdarzała się często.
Wiele osób oczekuje pomocy w ogłaszaniu, odbieraniu telefonów, pomocy w wizytach przed i po ad., w końcu w transporcie.
To nie jest praca dla jednej osoby, to musi być praca zespołowa.
Tylko ktoś musi dać impuls do niej.

No właśnie , to jest praca zespołowa. I dlatego włącza się do pomocy wiele osób. Każdy robi co może. Jedne osoby wpłacają, inne robią bazarki, inne jeszcze ogłaszają, a niektóre załatwiają transport.

Niektóre osoby robią to wszystko.

Impuls do pracy zespołowej daje osoba, która podejmuje się odpowiadać za psa. Zwykle założycielka wątku.

Dnia 3.11.2022 o 12:49, rozi napisał:

Na wielu wątkach postponuje się ludzi, którzy nie wykładają kasy. Ktoś ma coś do powiedzenia, ale musiałby zapłacić za wypowiedź, inaczej przeczyta, że ma spadać z wątku, w skrócie mówiąc.

 

I to mi się nie podoba. To jest forum, więc każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie.

Link to comment
Share on other sites

jeszcze jedno mnie martwi i chyba nie zaśmiecę wątku 🙂

jeszcze jest dogo ale utrzymuje ją jedna raptem dwie osoby. Zapłacić za domenę trzeba, utrzymać miejsce na serwerze też.

Co jakiś czas mamy zastoje w działaniu dogo i może się kiedyś okazać, że sprzedanie domeny (bo w sumie jest popularna) będzie się właścicielowi opłacało.

I co wtedy z deklaracja? Deklarowiczami i bazarkami? Nie ma planu b. Ktoś kogoś przez tel przywoła na fb ale nie wszystkich. Wtedy tych minusowych psów może być więcej.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 3.11.2022 o 14:40, uxmal napisał:

jeszcze jedno mnie martwi i chyba nie zaśmiecę wątku 🙂

jeszcze jest dogo ale utrzymuje ją jedna raptem dwie osoby. Zapłacić za domenę trzeba, utrzymać miejsce na serwerze też.

Co jakiś czas mamy zastoje w działaniu dogo i może się kiedyś okazać, że sprzedanie domeny (bo w sumie jest popularna) będzie się właścicielowi opłacało.

I co wtedy z deklaracja? Deklarowiczami i bazarkami? Nie ma planu b. Ktoś kogoś przez tel przywoła na fb ale nie wszystkich. Wtedy tych minusowych psów może być więcej.

Nie orientuję się w tym..., są opłaty to napisać ile kasy - zrobić zbiórkę na dogo.

Link to comment
Share on other sites

Ale Dogo to wiele działów a PWP jest tylko drobnym wycinkiem. Wpływy z reklam 

zapewniają godziwe zyski. Jestem na niedużym forum ogrodniczym na którym wyświetlają się reklamy

i nic nie trzeba płacić. Na innym forum bez reklam ( mamy mniej niż 100 użytkowników ) opłata

za serwer, domenę i wsparcie techniczne kosztuje mnie aktualnie 10,00 zł rocznie. W zeszłym roku 

było to 5 zł rocznie.

Link to comment
Share on other sites

Chyba zbyt ogólnie opisałam. Kasa kasą ale czasem po prostu się nie opłaca. Brak czasu, walka ze spamem, który i tak jest i wiele innych rzeczy.

Fora gasną. Szkoda ale taki trend jest. A reklama jest tam opłacalna gdzie jest ruch. Odpowiedzialność też jest w jakimś stopniu za to co tutaj się publikuje.

Były przecież ogłoszenia leków itp w tych innych działach do których od dawna nikt nie wchodzi. Teraz latają posty z hazardem. Kiedyś z Bou i adminami udało się  masówkę spamową zatrzymać ale długo trwało to zaim dotarłyśmy do admina i do właściciela. Na linkedin itp go szukałyśmy.

Dlatego warto mieć - plan B i tyle.

Nic nie trwa wiecznie niczego nie ma się na stałe.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

rozi, do czego zmierzasz? Chcesz podpowiedzieć, by właściciele zlikwidowali to forum? 

Skoro ono istnieje, sporo psów jest ratowanych, to dlaczego Twoim zdaniem jest niepotrzebne?

Masz jakiś pomysł, żeby wspólnie pomagać psom( bo niestety taka potrzeba jeszcze długo będzie istnieć) ?

Dla mnie krytyka dla krytyki, bez pomysłu  co zrobić , jest bez sensu, a nawet szkodliwa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 3.11.2022 o 13:01, Poker napisał:

I to mi się nie podoba. To jest forum, więc każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie.

Nie wytykając palcami - sama po moich postach napisałaś (dwukrotnie), że wypowiadać się powinny osoby wpłacające  😄

Mnie to nie rusza, zawsze powiem co myślę. Zwłaszcza do Jaagi, która jakimś cudem zawsze rozumie o co mi chodzi 🙂

Link to comment
Share on other sites

Dnia 4.11.2022 o 08:42, Poker napisał:

rozi, do czego zmierzasz? Chcesz podpowiedzieć, by właściciele zlikwidowali to forum? 

Skoro ono istnieje, sporo psów jest ratowanych, to dlaczego Twoim zdaniem jest niepotrzebne?

Masz jakiś pomysł, żeby wspólnie pomagać psom( bo niestety taka potrzeba jeszcze długo będzie istnieć) ?

Dla mnie krytyka dla krytyki, bez pomysłu  co zrobić , jest bez sensu, a nawet szkodliwa.

Ano właśnie. CHODZI MI O TO, że całe wielkie forum jest średnio potrzebne. Jak napisałam - PwP żyje.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 3.11.2022 o 15:54, Jo37 napisał:

Ale Dogo to wiele działów a PWP jest tylko drobnym wycinkiem. Wpływy z reklam 

zapewniają godziwe zyski. Jestem na niedużym forum ogrodniczym na którym wyświetlają się reklamy

i nic nie trzeba płacić. Na innym forum bez reklam ( mamy mniej niż 100 użytkowników ) opłata

za serwer, domenę i wsparcie techniczne kosztuje mnie aktualnie 10,00 zł rocznie. W zeszłym roku 

było to 5 zł rocznie.

Z reklam mają chyba niezłe zyski, bo reklamują wszystko i musze właśnie zmienić swoje zgody. Ostatnio rozmawialam przez telefon z mamą o tabletkach na potencję, które dostaje od kardiologa yorka ze zwłóknieniem płuc. Nie byłam pewna, czy dobrze usłyszałam i mama musiała mi potwierdzić, o co chodzi.Jakie było moje zdziwienie, kiedy wieczorem pojawiła mi się na dogo reklama środka na kuśki stanie bardzo obrazowa, bo przedstawiająca kobietę  z "glutem" na twarzy. Aż boje się zakląć na ch będąc na dogo, bo pewnie pojawią mi się reklamy wibratorów. Na szczęście ta obrzydliwa reklama pojawia mi się tylko na tym forum.

Dnia 4.11.2022 o 08:50, rozi napisał:

😄

Mnie to nie rusza, zawsze powiem co myślę. Zwłaszcza do Jaagi, która jakimś cudem zawsze rozumie o co mi chodzi 🙂

Twoje uwagi czasem nie są miłe, ale zazwyczaj bardzo trafne i nauczyłam się je doceniać. Ja też pisze czasami co myślę, a nie jestem deklarowiczką. Niestety, ale z takim zwierzyńcem na utrzymaniu nie dałabym rady finansowo wspierać innych. Uważam, że każdy pomaga jak i ile może. Najważniejsze, żeby robić to wspólnie, bo wtedy sa najlepsze efekty.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 4.11.2022 o 08:50, rozi napisał:

Nie wytykając palcami - sama po moich postach napisałaś (dwukrotnie), że wypowiadać się powinny osoby wpłacające  😄

Mnie to nie rusza, zawsze powiem co myślę. Zwłaszcza do Jaagi, która jakimś cudem zawsze rozumie o co mi chodzi 🙂

Przewrotna z Ciebie bestia.  Nie pisałam tak jak wytłuściłam tylko , że o losie psa decydują osoby wpłacające, a to zasadnicza różnica.

Wręcz napisałam, że każdy ma prawo się wypowiedzieć.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 4.11.2022 o 10:02, Poker napisał:

No ale co Cię obchodzi całe forum? Dbasz o interes właścicieli?

Wyjaśniam jeszcze bardziej, skoro trzeba.

Z moich obserwacji wynika, że właściciele już dawno doszli do wniosku, że zerwali się jak lew, usiedli jak mucha. Dlatego olewają spam, nie chce im się moderować, nic im się nie chce. Moderatorów odcięto od narzędzi parę lat temu. Huśta się to wszystko w powiewach wiatru.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 4.11.2022 o 10:41, Jo37 napisał:

A ja uważam, że bez modów forum jest o wiele lepsze. Te sympatie modów, te bany za nic jednych

osób a inni nietykalni.

Jo, potrzebne są narzędzia, których teraz nie ma nikt. Trzeba np. zmienić osobę prowadzącą wątek, bo założycielki nie ma już na Dogo i głupiego tytułu nie da się zmienić, trzeba dać dodatkowe posty, trzeba przenieść wątek do innego działu itp. Dużego problemu nie ma tylko dlatego, że mało jest ludzi.

Ja akurat żyłam w zgodzie z modami, a też miałam upomnienie, i to od takiego zasymbiozowanego  🙂

Link to comment
Share on other sites

Dnia 4.11.2022 o 09:58, Poker napisał:

Przewrotna z Ciebie bestia.  Nie pisałam tak jak wytłuściłam tylko , że o losie psa decydują osoby wpłacające, a to zasadnicza różnica.

Wręcz napisałam, że każdy ma prawo się wypowiedzieć.

Jest taki zapis w regulaminie forum, czy sama to wymyśliłaś?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 4.11.2022 o 11:24, jola&tina napisał:

Jest taki zapis w regulaminie forum, czy sama to wymyśliłaś?

Nie wymyśliłam, po prostu przyjęłam zasadę , która istnieje na dogo i uważam ją za słuszną. Doradzać, wypowiadać się może każdy, ale decyzje podejmować powinna osoba odpowiedzialna za psa , którą jest zazwyczaj osoba zakładająca wątek,  i osoby finansujące życie psa.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 4.11.2022 o 12:41, Poker napisał:

Nie wymyśliłam, po prostu przyjęłam zasadę , która istnieje na dogo i uważam ją za słuszną. Doradzać, wypowiadać się może każdy, ale decyzje podejmować powinna osoba odpowiedzialna za psa , którą jest zazwyczaj osoba zakładająca wątek,  i osoby finansujące życie psa.

Osób, które założyły wątek czasem już nie ma na dogo albo bywają rzadko, osoby finansujące psa wpłacają deklaracje i też nie bywają często na wątku. A decyzje czasem trzeba podejmować na cito. I jak się wówczas sprawdza zasada przyjęta na dogo?
Mogę podać przykłady z ostatnich lat, że w takiej sytuacji decyzje o psie (czasem decyzje trudne, bo dotyczące eutanazji) musiały podjąć osoby, które nie wpłaciły ani złotówki na psa. Podjąć decyzję i zorganizować jej wykonanie.
A odbywało się to przy "milczącej akceptacji" osób, które powinny się wypowiedzieć (mam podstawy, by stwierdzić, że przy celowej nieobecności tych osób na wątku).
Może lepiej działać wcześniej i do takiej tragedii nie dopuścić (a nie twierdzić "ty o niczym tu nie decydujesz").

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 4.11.2022 o 17:05, Poker napisał:

jola&tina, zaproponuj konkretne rozwiązanie. Jeżeli okaże się dobre, to czemu nie.

poza tym jaki to jest % w stosunku do ilości psów i wątków na dogo?

Konkretne rozwiązanie jest jedno - nie wyganiać ludzi z wątku, nie oskarżać ich, że sieją zamęt, jeżeli mają zdanie odmienne od ogółu. Ci ludzie mogą się przydać a ich zdanie może otworzyć oczy ogółu na jakiś problem.
% jest niewielki - to tylko 😞 kilka psów cierpi a nawet umiera, chociaż można było temu zapobiec.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...