Jump to content
Dogomania

ZAKOŃCZONY - ROZLICZONY Zapraszam na bazarek zakupowy - ile dasz, za tyle masz.


elik

Recommended Posts

Dnia 29.04.2022 o 20:59, UlaFeta napisał:

Zdjęcie bierzesz z galerii.Ale żeby wstawić na wątek,najpierw zaznaczasz

Kliknij,aby wybrać pliki,tam gdzie jest spinacz.

Spróbuj.

 

Nie wychodzi mi  😞  

No ale załóżmy, że zmniejszyłam, ale co dalej, jak przesłać na dogo?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 29.04.2022 o 19:35, elik napisał:

...

Kto jeszcze pamięta napisy na metkach wełnianej odzieży -  "Czysta żywa wełna".  Nie znam bardziej durnego określenia martwej materii.  

 

Dnia 29.04.2022 o 21:33, malagos napisał:

To oznaczało, ze wełna pochodzi ze strzyżenia żywych owiec i że jest oczyszczona z lanoliny 🙂 uczyłam się na studiach 🙂

Dzięki  🙂
Nareszcie wiem, co oznaczał ten kretyński napis. Myślę, że mało kto wiedział o co chodzi. To =żywa=  bezpośrednio kojarzyło się z wełną, rzeczą, a nie ze sposobem jej pozyskiwania. Kompletnie nie trafiony, absurdalny sposób informacji.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 29.04.2022 o 19:35, elik napisał:

🙂

Kto jeszcze pamięta napisy na metkach wełnianej odzieży -  "Czysta żywa wełna".  

Pamiętam 🙂

Dnia 29.04.2022 o 20:43, dwbem napisał:

Ja też ściągam z telefonu na maila i przenoszę do plików na dysku, zapomniałam o Fotosiku, spróbuję zmniejszać w nim.

Z Fotosika korzystam do wrzucania zdjęć Gajulki. 

Dnia 29.04.2022 o 21:33, malagos napisał:

To oznaczało, ze wełna pochodzi ze strzyżenia żywych owiec i że jest oczyszczona z lanoliny 🙂 uczyłam się na studiach 🙂

No proszę, zawsze można się czegoś ciekawego z Dogo dowiedzieć. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 29.04.2022 o 22:13, dwbem napisał:

Faktycznie fajna sunia, już coraz lepiej się u mnie czuje i przychodzi na głaski, żeby jeszcze pozwoliła się wyprowadzić.

Przed wyjściem z mieszkania dokładnie sprawdź szeleczki, dopasuj, zwęź tak, żeby już z nich nie wyszła.
Ja założyłabym jeszcze obrożę i przypięła drugą smycz. Przed wyjściem koniecznie przypnij adresówkę z numerem Twojego telefonu taką choćby jak do kluczy

Link to comment
Share on other sites

Dnia 29.04.2022 o 22:25, elik napisał:

Przed wyjściem z mieszkania dokładnie sprawdź szeleczki, dopasuj, zwęź tak, żeby już z nich nie wyszła.
Ja założyłabym jeszcze obrożę i przypięła drugą smycz. Przed wyjściem koniecznie przypnij adresówkę z numerem Twojego telefonu taką choćby jak do kluczy

Tak, na początku ostrożności nigdy dość.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 29.04.2022 o 21:40, elik napisał:

Nie wiem Tysiu skąd takie przekonanie. Ja używam do zmniejszania właśnie Paint`a i czy zdjęcia, które wstawiam na wątki są zniszczone?
W moim przekonaniu kopiowanie zdjęć z telefonu na dysk i zmniejszenie ich Paint`em, to najprostszy i najszybszy sposób wklejania zdjęć na dogo. Obróbka jednego zdjęcia trwa najwyżej kilkanaście sekund.

Mówiąc szczerze, niestety tak. Np spójrz na zimowe zdjęcia Cymusia. Spróbuj je powiększyć - są rozpikselowane (jako małe też są, ale jak się je powiększymy ctrl+ /windows+ to  widać to bardziej). A odpowiedni program zmniejsza tylko wagę, nie psując jakości.

Ale ja mam nieco fisia na punkcie ładnych zdjęć i grafiki:). Wychwytuję takie rzeczy. Nie bierz tego do siebie, po prostu dziele się swoim doświadczeniem. Jeżeli ktoś zmniejsza dla siebie albo żeby pochwalić się komuś, a nie np do ogłoszeń to nie ma to znaczenia czy zdjęcia mają gorsza jakość.

Link to comment
Share on other sites

Ja zacisnęłam szeleczki i oczywiście zalożyłam jeszcze obróżkę i do obu przypięłam smycz więc sunia już nie daje rady się wypiąć. Niestety, ponieważ nadal nie sika pojechałam do kliniki na badania i USG i okazalo się, że ma rozdęty pęcherz, groził pęknięciem więc coś tam jest zatkane. ponieważ do cewnikowania muszą uśpić to od razu będzie zrobiona sterylka. Na szczęście wyniki krwi dobre, sunia rano się wyprózniła i nic nie jadła więc operacja jest możliwa. Czekam na telefon kiedy sunia będzie do odbioru. Mam nadzieję, że już będzie sikać.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Sunia już w domku, odsypia stres na kanapie, mam nadzieję, że dojdzie do siebie, żal mi jej bo planowałam wetów później, żeby dać jej czas na aklimatyzację ale ten pecherz mnie przestraszył,byłabym załamana gdyby jej się coś stało tak szybko. Nie brałam jej po to żeby ją zabić choć to nie moja wina ale ona jest taka kochana, chcę zeby sobie pozyła wreszcie zdrowa i w spokoju.

Koszty nieważne, ważne że sunia ma szansę na dobre życie bo mam nadzieję, że po  tym cewnikowaniu będzie już sama sikać.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.04.2022 o 12:47, dwbem napisał:

Ja zacisnęłam szeleczki i oczywiście zalożyłam jeszcze obróżkę i do obu przypięłam smycz więc sunia już nie daje rady się wypiąć. Niestety, ponieważ nadal nie sika pojechałam do kliniki na badania i USG i okazalo się, że ma rozdęty pęcherz, groził pęknięciem więc coś tam jest zatkane. ponieważ do cewnikowania muszą uśpić to od razu będzie zrobiona sterylka. Na szczęście wyniki krwi dobre, sunia rano się wyprózniła i nic nie jadła więc operacja jest możliwa. Czekam na telefon kiedy sunia będzie do odbioru. Mam nadzieję, że już będzie sikać.

O jej ale się porobiło 

Link to comment
Share on other sites

Sunia już w domu, odsypia stres na kanapie. Też mam nadzieję, że już będzie sikać samodzielnie, zobaczymy. Jutro kontrola i kroplówka z lekami więc jeszcze stresy będa aż do zdjęcia szwow. Biedna malutka ale może będzie już tylko lepiej. Trochę to kosztuje ale zdrowie malutkiej najważniejsze.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...