Jump to content
Dogomania

Husky a inne zwierzęta.


Guest saxetka

Recommended Posts

Guest saxetka

Mam ogromną prośbę. Błagam o rady i informacje jak pogodzić obecność pod jednym dachem 3-miesięcznego haszczaka, szynszyla i dwóch królików ?

Link to comment
Share on other sites

Oj, dziewczyno :roll: Toś się wpakowała :-?

Na początek mam jeszcze kilka pytań.

1.Od jak dawna jest ten haszczak u ciebie w domu? Chodzi o to czy trafił tam teraz w wieku 3 miesięcy czy jest powiedzmy od 6 tygodnia życia.

2. Jak obecnie reaguje on na te zwierzęta?

3. Czy masz możliwość izolowaniach tych stworzeń od siebie?

Link to comment
Share on other sites

Kiedys miałam króliczka, sliczny biały......., potem był huski i mimo ,że króliczek był zamykany na klucz, nie przezył.

potem był drugi króliczek i trzeci.........

A teraz mam 3 huski i spie spokojne.

mając te śliczne futerkowe zwierzątka licz sie z tym że predzej czy później moga stać sie żywa karmą ( szczególnie w przypadku huski),

przykre....

...ale wierz mi, że przykrzejsze jest zbieranie tego co zostanie po polowaniu

Link to comment
Share on other sites

Przyzwyczaić haszczaka do króliczka ?? tygodnie ciężkiej pracy . My na początku zakładaliśmy kaganiec i trzymając na smyczy dawaliśmy do powąchania królika , z czasem jak już carie przestała atakować królika to w kagańcu była i bez smyczy a jak już się przyzwyczaiły to były razem . Z moich obserwcji wynika że łatwiej jest przyzwyczaić do kota niż do królika . I pamiętaj nigdy z królikiem nie zostawiaj samego haszczaka , wykorzysta każdą chwilę nieuwagi żeby go dopaść , tak było w naszym przypadku po kilku miesiącach na tyle zaufaliśmy Carie że z królikiem dobrze żyje że zostały same w pokoju , dzisiaj już króliczka nie ma :evil:

Link to comment
Share on other sites

Azja tez zalatwila naszego krolika :cry: Byli u nas goscie i nie dopilnowalismy zeby drzwi od pokoju krolika gdzie byl puszczony zamknac na klucz.Przyzwyczajenie haszczaka do gryzonia graniczy z cudem,bo niestety te psy maja bardzo silnie rozwiniety instynkt mysliwski. Jedyne zwierze jakie Azja toleruje w domu to sa rybki.Nawet nie wiem jak na drugiego psa zareaguje,ale bedzie musiala sie przyzwyczaic :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

Jama 4 miesięcznego haszczaka i okresie przedświątecznym upolowała najpierw jednego kanarka-samca, prześlicznie śpiewał, a po tygodniu dopadła samiczkę. No i tak miałam sobie kanarki. Naprawdę miałam czego żałować, bo miałam z nich śliczne młode. Też wystarczyła chwila niuwagi, bo parka latała u mnie w pokoju "luzem" zawsze starałam się zamykać drzwi, a w swiąteczny hc przygotowaniach się zapomniałam i wystarczyło. Także radzę uważać, a i przecięż nie do końca tak sięda.

Powodzenia życzę.

Link to comment
Share on other sites

Moje haszczaki żyły i żyją w pozornej zgodzie z królikami miniaturowymi :roll:

Niestety "pokój międzygatunkowy" jest możliwy tylko wtedy, gdy króle siedza w dobrze zamkniętych klatkach (po 1 króliku na każdy haszczy dom). Bliższe kontakty mają miejsce tylko przez kraty lub kiedy króliki siedzą komuś z domowników na kolanach :(

Dodam jeszcze, że klatka stoi na podłodze i jest cały czas dostępna dla psów. Jeden z królików zszedł już co prawda z tego świata, lecz wynikło to z jego dość zaawansowanego wieku (miał 10 lat), a nie kulinarnych zapędów psów.

Link to comment
Share on other sites

Moja Wega w wieku 3 miesięcy cichaczem po nocy zasmakowała w myszce. Rano było wielkie poszukiwanie stworka, znalazł sie ale w opłakanym stanie..... :( Teraz dzieciaki przytargały do domu chomika (dzięki wspaniałej teściowej) i jak tylko go zobaczy u kogoś na rękach to ślinka normalnie jej leci i ten błysk w oku.... Raz udało sie jej go złapać w paszczurę i za nic nie chciała puścić. Ale sie udało i chomiś przeżył. Ale czy następnym razem sie uda, kto to wie??????

Link to comment
Share on other sites

Pogodzić Husky z innymi zwierzętami nie jest łatwo, w końcu należą do ras pierwotnych. Sam wiem, bo jedna z moich suczek choć wychowała się z kotem, ma alergie na wszystko co się rusza i na nią się sadzi, warczy i inne klimaty. Druga z kolei zagryzła ostatnio z nudów królika. Jak ich tu nie kochać, takie kociaki w psiej skórze, to najpiękniejsze zwierzaki pod słońcem , choć istnieją wyjątki od reguły :D

Link to comment
Share on other sites

Ja tęż miałam królika i mam jeszcze świnkę morską. Potem pojawił się haszczak. Za każdym razem jak wyciągałam królika lub świnkę to billa się oblizuje i myśli że to dla niej wyciągam jedzonko. Niestety królik zdechł nagle bo bliższym spotkaniu z billą a świnka żyje sobie w klatce. Myślę że gryzonie budzą takie zaineresowanie psów bo uciekają przed nimi, skaczą itp.

Można pogodzić te zwierzęta razem ale pod warunkiem że małe będą w klatce!!! i wtedy po jakimś czasie pies przestanie się nimi interesować.(do momętu jak nie znajdą siena wolności... :evilbat: )

Link to comment
Share on other sites

Wychodzi na to, że mając haszczaka lepiej jest oddać inne zwierzątka...dla ich dobra...

Ja mam 7-miesięcznego huskiego i 2 koty. Koty mam od paru lat. Nie toleruja siebie nawzajem więc i psa nie zaakceptowały. Szaman czasem próbuje je złapać ale zawsze dostaje ostrą reprymendę. Niestety przy kolejnej okazji znowu to robi .. :roll:

Kiedyś bałam się je zostawiać same. I właściwie nie przez psa a ...kotkę. Moja kotka potrafi gonić Szamana jak ją wkurzy po całym mieszkaniu. Śmiesznie to wygląda, bo przy nim jest taka maleńka, wręcz filigranowa.. ;) Bałam się by nie zrobiła mu krzywdy.

Generalnie zwierzaki nie przepadają za sobą, ale nie trzeba ich non stop pilnować.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam w domu psa, kota, dwa szczury,rybki,a wczesniej byla szynszyla ale musialm ja oddac bo zezarla mi pol pokoju.. :-?
Anuk czasem ma ochote "zabawic " sie ze szczurkami,ale siedza w klatce a kiedy mowie mu ze ma wyjsc z pokoju to po prostu wychodzi i daje im spokoj.Czasem tylko wsadza nos do klatki ale to juz jego problem bo jak go szczury chapsna to nos mu odgryza...
JAk byla szynszyla to bylo tak samo,tyle ze Mufka obwachiwala Anuka przyjaznie a on wlasciwie czasem tylko skakal dookola klatki bo chial sie bawic...czubek... :roll:
Anuk na rybki nie reaguje...
KOta ubostwia,chociaz kot zostal przyniesiony jak pies mial 5 lat i byl zatwardzialym lowca...
wlasciwie jednym zwierzeciem ktorego anuk nie chce zaakceptowac jest kon...a szkoda,bo wtedy bym zabierala go w tereny.. 8)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Heyoska :D

Sluchajcie, a taki 3 miesieczny husky moze sie przyzwyczic do SZCZURKA? znaczy nie ze poza klatka tylko szczurek siedzi w aqwa a hasiorek zeby mu nie przeszkadzal, znaczy sie nie obwachiwal, nie probowal otworzyc itp ;-)

dodam ze hasiorka nie mam :lol: pytanie z typu 'a co bedzie jak bede miala moze(...)?' :lol:

pozdroo
Klaudia vel Guciek

Link to comment
Share on other sites

hehe ja też miałam króliczka :( do czasu huskiego (pierwszego), po jego pojawieniu królik zdechł....teraz mam hodowle husky, a jest jeden królik ale trzymany osobnym pokoju na górze....gdzie psom wstęp wzbroniony :D i żyje :D :D :D
Pzdr.
Villarica Siberians

Link to comment
Share on other sites

Mysle ze masz powazny problem, wiem to z autopsji. moj haski jak kazdy inny lubi inne zwierzataka - niestety zagryzac i nic na to nie poradze jego lupem padlo okolo 30 kur, ,dwa lisy. l nieniezliczona ilosc gryzoni.Dex nie interesuje sie kotami -jedynie tymi zwierzetami .Dostal kilka razy po nosie i sie nauczyl. HASKI I KAZDY INNY PIES MA PO DO SIEBIE ZE JAK COS UCIEKA TO MUSI TO BYC SNIADANIE IHIHI. MYSLE ZE TRUDNO BEDZIE TOBIE WYKORZENIC SWOJEMU PSU INSTYNKT POLOWSZCZYKA U HASZCZAKOW JEST ON WYJATKOWO SILNY.MYSLE ZE JEDYNA SZANSA W TYM ZE TRZEBA TWOJEGO PSA PRZEKONAC ZE INNE ZWIERZETA TO CZLONKOWIE RODZINY. NIE WIEM CZY TO MOZLIWE , WSZAK HASKI MAJA WLASNE ZDANIE I CHODZA WLASNYMI SCIEZKAMI. TRZEBA . ZWIERZAKI MUSZ PRZEBYWAC STALE ZE SOBA I SIE OSWAJAC O ILE WCZESNIEJ GRYZONIE NIE POZDYCHAJA ZE STRACH U NA ZAWAL - A TO SIE CZESTO ZDARZA WSROD GRYZONI PLOCHLIWE STWORZENIA

Link to comment
Share on other sites

U mnie bylo tak, sunia ok 13 miesieczna od 10 miesiecy sama w domu, w lipcu szczeniak piesek (3 mies.) a we wrzesniu trafil kotek, i ku mojemu zdziwieniu kociaczek do dzis ma sie dobrze, piesek czasem go pogoni, pognebi ale wszystko dla zabawy bez agresji, a sunia to za kotiem przepada, zwlaszcza w okresie jak ma cieczke wtedy jest wyjatkowo czula dla kici, (mozna zobaczyc to na mojej stronce, pierwsze zdjecia kotka w domu to wspolne jedzenie psiakow i kotak z jednej miski).
Wlasciwie sam nie wiem czemu przeszlo to tak bezbolesnie , czy to kwestia psiakow czy loozackie zachowanie koteczka ;-)
Przy czym inne koty sa tepione przez pieski bardzo drastycznie :-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...