Jump to content
Dogomania

Nasz Michu ma DOM :) MICHU już poza schroniskiem. Bardzo potrzebuje kasy na hotel i weta.


mdk8

Recommended Posts

Dnia 31.01.2022 o 11:37, Aska7 napisał:

To jego spanie na łóżku to jednak za wcześnie. 

Myślę, że Ani łatwiej jest oceniać różne sytuacje, bo widzi zachowanie, reakcje Micha na rożne sytuacje. Zdjęcia nigdy nie oddadzą tego, co można zauważyć w realu.

Link to comment
Share on other sites

 Na zdjęciach wygląda to sielankowo, a jak jest w realu wie Ania. Ja mam tylko taka uwagę, że po takim kanapowym życiu bardzo trudno będzie zabrać Micha do hotelu kojcowego. To będzie dla niego cios wielki i trzeba raczej myśleć o domowym DT 😞 Mieszają się we mnie emocje, bo z jednej strony on w takim kojcu zimą, przy tych temperaturach i wilgoci bardzo by cierpiał i zabranie go stamtąd dało szansę na podleczenie i spowodowanie, żeby nie czul bólu. Dodatkowo uczy się życia z ludźmi i innymi psami. Tylko jak mu to wytłumaczyć, że to tylko na chwilę, a potem znowu będzie gorzej 😞 Może jednak nie powinien spać w łóżku i kosztować takiego wspaniałego życia, skoro jego przyszłość jest niepewna. To tylko moje wrażenie i jak napisałam mam w sobie i radość i obawy widząc go śpiącego bezpiecznie w domu.

Aniu, to nic przeciw Tobie. Nie chciałabym być źle zrozumiana.

  • Like 1
  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Oczywiscie zgadzam sie z Wami w pelni, spanie w lozku nie jest wychowawcze dla takiego psa, niestety ja nie mam możliwości ani czasu walczyc z tym nieustannie bo Michu jest bardzo uparty i mimo moich zakazow wchodzi na lozko. Kto mial molosa to wie ze sa to osobniki czesto samodzielne i bardzo trudne do wyszkolenia, generalnie kiedys niewielu trenerow podejmowalo sie szkolen z molosami. Michu nie spi ze mna w lozku, na to mu nie pozwalam chociaz wielokrotnie probowal, niestety warunki lokalowe u mnie sa takie ze nie jestem w stanie zamknac w ciagu dnia sypialni na stałe, a odizolowac Micha tez nie mam jak bo ujada. Obecnie sytuacja z burczeniem Micha na mnie bardzo sie ustabilizowala, Michu pozwala juz mi sie glaskac gdy lezy na poslaniu swoim, gdy lezy na lozku rowniez. Moge go w kazdej chwili zlapac za obroze i zwlec z lozka, co z tego jak on tam za chwile probuje wejsc z powrotem. 

Psy maja swoje poslania, koce,  Michu na lozku tez oczywiście nie spi nieustannie, moze ze zdjec tak wynika, ale generalnie zazwyczaj nie zdazy bo inni sa szybsi. Na lozku lezy moze z 5% calego czasu w ciagu dnia. 

Ja mam swiadomosc naturalnie ze nie jestem idealnym dt dla Micha, pewnie w innym dt Michu moglby przepracowac swoje burczenia i humory szybciej i lepiej, elik zaproponowala takze hotel z behawiorysta, ale nie bylo zbytniego poparcia. 

Moją  intencją bylo przede wszystkim przeleczenie i postawienie Micha na przyslowiowe nogi, od poczatku natomiast pisalam, ze na behawiorze psow sie nie znam, nie mam tez czasu pracowac i cwiczyc regularnie z tym jednym psem, zaniedbujac reszte.  

Nie wiem jaki nastepny dt dla Micha bylby dobry, na lato gdy jest goraco kojec z wybiegiem polozony poza miastem nie musi byc wcale takim zlym rozwiązaniem - jesli pies mialby dostep do trawy, spokoju, to na pewno milej i bardziej znosnie byloby mu na swobodzie a nie na zalanym betonem krakowskim Ruczaju. Dodatkowo co istotne dla jego lap to podloze, ktore w naturze jest o wiele lepsze niz płytki u mnie. 

Jak napisalam, Michu moze zostac u mnie do konca marca a nawet jak trzeba bedzie to i do polowy kwietnia, nie musi natomiast oczywiscie byc az tak dlugo u mnie - jesli bedzie dla niego inny dt to zawioze go tam z radością,  bo wiem ze ja tu wielu rzeczy zapewnic mu nie moge - chocby zabawek, dluzszych spacerow, swobody, przytulania tylko jego, spokoju. 

I tak na przyklad Michu wita mnie rano noskiem tracajac moj nos - ale oczywiście jest jeszcze reszta bandy ktora odpycha go ode mnie i potrąca.. Jedt psem trzecim w stadzie, widac ze mimo swojego charakteru nie bardzo tez umie rozpychac sie przy jedzeniu, nie walczy o nie, a smakolyki jak mu spadna porywa i ucieka z podkulonym ogonem.. 

Z gorszych informacji na koniec: od wczoraj Michu ma rozwolnienie, nie potrzebuje wychodzic co chwile na szczescie, czyli nie jest to klasyczna biegunka ale musze go poobserwowac, jesli bedzie dalej problem to trzeba bedzie sie zastanowic nad alternatywna kuracja do cimalgexu. 

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Dnia 31.01.2022 o 12:59, Ewa Marta napisał:

 Na zdjęciach wygląda to sielankowo, a jak jest w realu wie Ania. Ja mam tylko taka uwagę, że po takim kanapowym życiu bardzo trudno będzie zabrać Micha do hotelu kojcowego. To będzie dla niego cios wielki i trzeba raczej myśleć o domowym DT 😞 Mieszają się we mnie emocje, bo z jednej strony on w takim kojcu zimą, przy tych temperaturach i wilgoci bardzo by cierpiał i zabranie go stamtąd dało szansę na podleczenie i spowodowanie, żeby nie czul bólu. Dodatkowo uczy się życia z ludźmi i innymi psami. Tylko jak mu to wytłumaczyć, że to tylko na chwilę, a potem znowu będzie gorzej 😞 Może jednak nie powinien spać w łóżku i kosztować takiego wspaniałego życia, skoro jego przyszłość jest niepewna. To tylko moje wrażenie i jak napisałam mam w sobie i radość i obawy widząc go śpiącego bezpiecznie w domu.

Aniu, to nic przeciw Tobie. Nie chciałabym być źle zrozumiana.

Ewuniu, nie powiedziałaś nic, czego, myślę, że wszyscy byśmy nie wiedzieli. Mam dokładnie takie same dylematy, ale co?  Zabronić mu leżeć na łóżku? A czemu tylko tego mu zabronić?  Czy spanie w łóżku to coś bardziej dobrego niż cała reszta?  Żeby nie doznał szoku, to należałoby nadal trzymać go w schronie, albo w Amoku. Żeby nie było szoku, to trzeba szukać mu domowego DT lub najlepiej DS, ale jedna osoba nie dokona tego prawie cudu, a póki co, słychać tylko uwagi, może i słuszne, ale same uwagi nie poprawią sytuacji Micha. Gdy Michu był w schronie wiele osób użalało się nad jego losem i obiecywało pomoc. Przyjmując odpowiedzialność za Micha powiedziałam, że liczę na Was. Upłynął już ponad miesiąc i oprócz mari23, która ogłosiła Micha na Wrocław, nie czuję wsparcia. Przepraszam jeśli ktoś, jeszcze coś, ale teraz nie przychodzi mi nic innego do głowy. Prosiłam o tekst inny niż ten, który jest, żeby OLX nie odrzucił ogłoszenia. Sama ogłaszałabym go na inne miasta. Nie ma tekstu, a Michu potrzebuje bardzo intensywnego ogłaszania i to na różnych portalach ogłoszeniowych, nie tylko na OLX. Dom sam go nie znajdzie, my musimy szukać mu domu.

Przepraszam, ale musiałam to powiedzieć, bo bez zmiany Waszego zaangażowania Michu wyląduje w Amoku, o ile go tam przyjmą. 

I powtórzę po Tobie Ewuniu, to nic przeciwko Tobie, to do wszystkich, którzy tak głęboko byli zaangażowani w znalezieniu Michowi opiekuna.

Jeśli proszę o pomoc, to nie dla siebie tylko dla tego biednego Micha, który nie może wylądować w kojcu.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Dnia 31.01.2022 o 12:59, Ewa Marta napisał:

 😞 😞  Na zdjęciach wygląda to sielankowo, a jak jest w realu wie Ania.

Aniu, to nic przeciw Tobie. Nie chciałabym być źle zrozumiana.

Ja absolutnie nie odbieram Waszych wypowiedzi jak zarzutow, mnie rowniez naprawde ciezko zniesc mysl ze w ogole bede musiala Micha oddac do kolejnego tymczasowego miejsca.

A to co widac na zdjeciach jest odbiciem tego jak faktycznie to wyglada, nie sa to migawki przed lub zaraz po awanturze:D, Michu bardzo stara sie zabiegac o relacje z moimi psami, oswaja sie z nimi i ze mna ciraz mocniej, lize Kerusie po pyszczku, jego napady frustracji wytlumily sie zupelnie. Mysle ze poczul, ze moze odpoczac tutaj i ze nikt i nic mu nie grozi a cale to zamieszanie wynikalo z jego zaleknienia. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 31.01.2022 o 17:04, AniaB napisał:

Mysle ze poczul, ze moze odpoczac tutaj i ze nikt i nic mu nie grozi a cale to zamieszanie wynikalo z jego zaleknienia. 

Myślę, że te jego złości mogły wynikać także z bólu, jaki sprawiało mu zapalenie uszu i z bólu jaki sprawia mu przemieszczanie się. Uszy wyleczone, na stawy dostaje leki przeciwbólowe i czuje się teraz bardziej komfortowo. Człowiek jak mu coś doskwiera, to też jest zły, odburknie nieraz i może być źle odbierany.

  • Like 3
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

                                                         ♡      ♡      ♡        ♡      ♡      ♡    

Dla mnie to jest najnajnajpiekniejszy czas misiowy najcudowniejsze zycie z Ania i psiakami
Dla mnie to jest cud nad cuda o jakim nawet nie smialam zamarzyc
  Dziekuje dziekuje z calej duszy za zycie za wszystko misiowe i modle o czas przyszly 
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Uwierzcie ze gdybym mogla to Michu by u mnie czekal ile by bylotrzeba, natomiast problem bedzie na pewno gdy bede musiała- chocby tylko czesciowo - zaczac jezdzic do biura, obsluga trzech psow bedzie bardzo trudna, ale najwiekszym klopotem jest stosunek Micha do nieznanych mu osob, a do moich psow przyjezdzac bedzie - z uwagi na lek separacyjny Karata - moja mama, boje sie ze z Michem nie poradzilaby sobie:(. Identyczny problem bylby w czasie urlopow, Kerią zajmie sie moja mama, ale np Karatowi musze tez szukac jakiegos miejsca, bo dla mojej mamy jest za silny i za aktywny. To wszystko powoduje, ze ciezko mi bedzie zatrzymac Micha przez lato, gdybym byla pewna ze u mojej mamy sprawowalby sie dobrze i nie warczal na nia to moglby u niej byc tyle ile by potrzebowal, bo czasem tak robilam z niektorymi psami, ze mieszkaly u niej, ale tutaj obawialabym sie, mimo ze Michu obecnie naprawde jest juz innym psem. Wlasnie wlazl kolo mnie na sofe i wącha mnie po plecach..

Ja tez nie wiem co tu zrobic zeby mu zapewnic jak najmiększe lądowanie, moge mu pomoc przytyc, dokarmic go i porozpieszszac smakolykami, nabrac sil, ogarnac tabletki, ale nie wiem co jeszcze:(

Mysle ze przede wszystkim oglaszanie i post na fb ktory utworzylaby osoba o duzym zasięgu to jedyna droga. Nie wiem ile jest psiakow u Kasi Sieto - moze Lilutosi by Ją ublagala o miejsce..

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Tez jestem zdania ze bardzo dobrze się stalo, ze Michu opuscil to schronisko - nie umiem sobie wyobrazic cierpienia tego psa, nieleczonego, niedożywionego, obolalego, bez pomocy i bez nadziei. 

Obecnie nabiera sil, dostal swoja szanse na lepsze jutro, mamy jeszcze troche czasu aby poszukac mu dobrego rozwiązania.

Slyszalam, ze,Ty$ka fajnie dziala na fb - myslicie ze moglabym napisac do Niej na pw z prosba o zrobienie na spokojnie postu Michowi? Napisze sama szkic tekstu, z najwazniejszymi informacjami, Ty$ka moze w wolnej chwili by go jakos fajnie przerobila i moze akurat udaloby sie znalezc dt domowy lub ds. Wtedy molosy moglyby rowniez post udostepnic u siebie, ja poprosze takze fundacje Psom na pomoc i dalabym na grupy psie. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 31.01.2022 o 21:16, rozi napisał:

Aniu, Tysia właśnie rodzi/urodziła córeczkę.

O! A to wspaniala nowina! 😘 :)) ❤❤

Czyli obecnie raczej nie mam co  pisac do Niej? A jest na dogo ktos jeszcze dzialajacy mocno na fb? Ja np jestem glownie na fb, ale raczej malo medialnie, bardziej na messengerze nawet niz na poszczegolnych grupach.. 

Bo dobrze byloby zajac sie na powaznie tematem i popchnac do przodu..

Link to comment
Share on other sites

Dnia 31.01.2022 o 21:21, AniaB napisał:

O! A to wspaniala nowina! 😘 :)) ❤❤

Czyli obecnie raczej nie mam co  pisac do Niej? A jest na dogo ktos jeszcze dzialajacy mocno na fb? Ja np jestem glownie na fb, ale raczej malo medialnie, bardziej na messengerze nawet niz na poszczegolnych grupach.. 

Bo dobrze byloby zajac sie na powaznie tematem i popchnac do przodu..

 

Dnia 9.01.2022 o 14:26, rozi napisał:

https://www.facebook.com/bokseryniczyje/

Może do nich napisać? Jakoś z sensem i konkretnie i ze zdjęciami. Może opublikują u siebie.

Albo tu

https://www.facebook.com/canecorso.rescue.poland/

To przykładowe, ale od czegoś można zacząć.

Musi napisać ktoś, kto (jak mówiłam gdzieś) może kontynuować korespondencję, odpowiadać na pytania itd.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 31.01.2022 o 21:24, rozi napisał:

 

To przykładowe, ale od czegoś można zacząć.

Musi napisać ktoś, kto (jak mówiłam gdzieś) może kontynuować korespondencję, odpowiadać na pytania itd.

Tak, sa jeszcze inne grupy molosowe, jedynie zeby zacząć przydalby sie post. Wtedy moglybysmy poprosic o udostepnianie na ich grupach. Bo raczej jesli molosy podejma sie pomocy  bezposredniej Michowi to trzeba bedzie sie liczyc ze zrzeczeniem sie Micha i przekazaniem go pod ich opieke, tak sadze, tak np bylo w przypadku zabranego przeze mnie Sajgona, mixa pittbullarednose, z Radys - fundacja wziela go pod opieke, znalazla dobry hotel (kojcowy) i potem szukala mu domu. 

Moze najpierw warto jednak sprobowac samemu podzialac zeby miec wplyw na dalsze losy Micha.. 

Nie wiem jak Wy to widzicie; jak działamy, co chcemy robic dalej i jak? 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Dnia 31.01.2022 o 21:36, AniaB napisał:

oze najpierw warto jednak sprobowac samemu podzialac zeby miec wplyw na dalsze losy Micha.. 

Nie wiem jak Wy to widzicie; jak działamy, co chcemy robic dalej i jak? 

Też uważam, że należy zacząć działać w naszym gronie, ale nie tylko mówiąc co i gdzie można zrobić, tylko samemu działać. 
Przed zmianami na f.b. sama zakładałam wydarzenia, ale dawno temu odeszłam z f.b. także z powodu braku czasu - działania na dogo zajmują dużą część mojego dnia i teraz zupełnie nie potrafię się tam poruszać. Udostępnianie to jedyna moja działalność na f.b.   Nie wiem nawet czy teraz można zrobić na f.b. wydarzenie na jakiś temat i zapraszać do udziału znajomych, udostępniać. Jeśli tak,to przydałby się ktoś, kto umie to zrobić i zrobi.   No i intensywne ogłaszanie na różnych portalach ogłoszeniowych, ale potrzebny jest dobry tekst, a ja nie jestem tekściarzem.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 31.01.2022 o 17:17, AniaB napisał:

To zeby nie wyszlo ze Michu caly czas lezy w lozku:D

 

20220131_105446.jpg

20220131_085045.jpg

Wydawało się, że dla Micha trzeba szukać domu bez innych psów, tymczasem ostatnie zdjęcia wskazują na coś zupełnie czegoś innego. Wygląda na to, że Michu szuka towarzystwa. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...