Jump to content
Dogomania

Szczeniaki z lasu, wszystkie mają domy, Benek po 3 latach ma Rodzinę. Pod opieką Dogomaniaków dzika mamusia SABINKA. Kicia Uffi ma już DS.


Tyśka)

Recommended Posts

Dnia 27.01.2022 o 21:03, Tyśka) napisał:

Ależ się cieszę, że Melcia już u Ciebie ♡ Szybko się udało, dziękuję. Masz złote serce.

Marta stanęła na głowie, żeby Melcia mogla pójść krok do przodu. Trochę bylo zamieszania z transportem, bo pan zmieniał kilka razy trasę, ale udało się ją odebrać z drogi. Siedzi w materiałowym transporterze, dalam jej kocyki, jedzonko od razu spałaszowała, ale ziaja biedulka i przycupnieta w jednej pozycji. Mam nadzieje, ze nocą wyjdzie. Jest z Amely, wiec ma spokój. Myslalam, że ona od lata w hoteliku była, a czytam teraz że jeszcze dłużej.

 

Dnia 27.01.2022 o 20:49, agat21 napisał:

O! A gdzie to życie domowe zaczęła? 🙂

Jak juz Tyśka napisala, Melcia przyjechała do nas. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 27.01.2022 o 21:16, Jaaga napisał:

Marta stanęła na głowie, żeby Melcia mogla pójść krok do przodu. Trochę bylo zamieszania z transportem, bo pan zmieniał kilka razy trasę, ale udało się ją odebrać z drogi. Siedzi w materiałowym transporterze, dalam jej kocyki, jedzonko od razu spałaszowała, ale ziaja biedulka i przycupnieta w jednej pozycji. Mam nadzieje, ze nocą wyjdzie. Jest z Amely, wiec ma spokój. Myslalam, że ona od lata w hoteliku była, a czytam teraz że jeszcze dłużej.

 

Jak juz Tyśka napisala, Melcia przyjechała do nas. 

Bomba! 🥰❤ Fajnie, że się zlitowałaś nad Melcią. Dajesz jej szansę na dom. Pewnie szybko się przekona do Waszego zwierzyńca 🙂

Link to comment
Share on other sites

Dnia 27.01.2022 o 21:22, agat21 napisał:

Bomba! 🥰❤ Fajnie, że się zlitowałaś nad Melcią. Dajesz jej szansę na dom. Pewnie szybko się przekona do Waszego zwierzyńca 🙂

Wlasnie dowiadywałam się, jak ona żyje z psami i oglądałam filmiki. Suni brakuje domowego obycia i zdjęć, żeby znaleźć dom, bo zrobila duże postępy. już latem zaglądałam na jej zdjęcia . Myslalam ze zmienila lokum, a tu Tysja niedawno o niej wspomniała. Mam nadzieje, ze się zaaklimatyzuje. Na razie walczy ze stresem i zmianą temperatury, bo u nas przez maluchy jest ciepło.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 27.01.2022 o 21:30, Jaaga napisał:

Wlasnie dowiadywałam się, jak ona żyje z psami i oglądałam filmiki. Suni brakuje domowego obycia i zdjęć, żeby znaleźć dom, bo zrobila duże postępy. już latem zaglądałam na jej zdjęcia . Myslalam ze zmienila lokum, a tu Tysja niedawno o niej wspomniała. Mam nadzieje, ze się zaaklimatyzuje. Na razie walczy ze stresem i zmianą temperatury, bo u nas przez maluchy jest ciepło.

I jak miewa się Melcia?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 3.02.2022 o 15:15, Tyśka) napisał:

I jak miewa się Melcia?

Myslę, że dobrze. Marta kupiła dla niej feromony i podłączyłam. jest spokojna, wie do czego słuzy legowisko i nawet juz na kanapie się wylegiwała. Na początku na kanapie zrobiła kupę, więc to duzy postęp. Na szczęście jest zgodna z psami, w tym ze szczeniakami. Tak myślałam, ze może dałabys radę jej tu załozyć wątek? Może ktoś ją wspomoże grosikiem, bazarkiem, ogłoszeniami? Marta pokazała ją na FB jak do nas przyjechała i była bezpieczna, więc odzewu praktycznie nie było, bo pies juz nie siedzi w zimnym boksie, tylko w domu. Marta  mówiła, ze musi na nią dopiero zbierać. Wysyłała zdjecia Toli, ale jej wróciła Sara z adopcji, więc nie miała jak Marcie pomóc z utrzymaniem Meli.  

Link to comment
Share on other sites

Dnia 4.02.2022 o 10:04, Jaaga napisał:

Myslę, że dobrze. Marta kupiła dla niej feromony i podłączyłam. jest spokojna, wie do czego słuzy legowisko i nawet juz na kanapie się wylegiwała. Na początku na kanapie zrobiła kupę, więc to duzy postęp. Na szczęście jest zgodna z psami, w tym ze szczeniakami. Tak myślałam, ze może dałabys radę jej tu załozyć wątek? Może ktoś ją wspomoże grosikiem, bazarkiem, ogłoszeniami? Marta pokazała ją na FB jak do nas przyjechała i była bezpieczna, więc odzewu praktycznie nie było, bo pies juz nie siedzi w zimnym boksie, tylko w domu. Marta  mówiła, ze musi na nią dopiero zbierać. Wysyłała zdjecia Toli, ale jej wróciła Sara z adopcji, więc nie miała jak Marcie pomóc z utrzymaniem Meli.  

Bardzo chciałabym pomóc, ale jeszcze nie potrafię do końca zorganizować czas w tej nowej rzeczywistości, a i to do wtorku mam męża w domu. Nie mam jak na razie założyć wątku, ale pamiętam o Melci i Marcie, i jak tylko sobie poukładam to i owo to założę wtedy wątek.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ogłoszenie Melci z nowymi, domowymi zdjęciami (za które nie zdołałam jeszcze podziękować Jaaga, więc dziękuję teraz 🙂 ).  Może ktoś mógłby wyróżnić? https://www.olx.pl/d/oferta/nieduza-bezproblemowa-melcia-chce-uwierzyc-ze-czlowiek-nie-jest-zly-CID103-IDMf0P5.html

I jedno z kilku olxów Benia, który traci DT: https://www.olx.pl/d/oferta/8-msc-benio-kocha-ludzi-i-dobra-zabawe-domowy-zadbany-sredniak-CID103-IDMAhHm.html

Link to comment
Share on other sites

Dnia 4.02.2022 o 23:18, agat21 napisał:

Okropna sytuacja też z Beniem 😞 Jak on ma teraz do kojca wrócić... Jeśli ktoś by go wziął na siebie, to mogę zapytać o miejsce w Kocimiętce, jeśli kotów nie goni.. Nie wiem jak tu pomóc inaczej 😞

Dziękuję, chęć pomocy to też pomoc. Benio nie zna kotów, a wiem że jego brat uwielbiał w domu gonić kotki. Może być różnie:(. 

Link to comment
Share on other sites

Benio traci DT, a tymczasem jego mama znowu ma szczeniaki, aż 4. Na szczęście na tyle są małe, że nie są w pełni dzikie. Na nieszczęście, nie mają gdzie się podziać. A jeszcze rodzeństwo miotowe Benia (2 psiaki) są razem z mamą I młodszym rodzeństwem:( 

Maluchom trzeba by pomóc, Marta z Kasią szukają dla nich lokum, ale bez rezultatu.

received_318572383634642.jpeg.c76eb419b1e14bf60232bb74d0bf55ac.jpeg

received_920725982141532.jpeg.1f61254484b9fb505ba6c2c0a55c54a2.jpeg

received_309521894530985.jpeg.d2365e9fe3f3f9f94e32360de1f1c774.jpeg

received_2729031790739475.jpeg.b7b57e59804d1e6581f7fb583f88e8cc.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Dnia 11.02.2022 o 22:55, Tyśka) napisał:

A jeszcze rodzeństwo miotowe Benia (2 psiaki) są razem z mamą I młodszym rodzeństwem:( 

To z sunią jest 6 szczeniaczków??? One ją wyssą do cna razem z kośćmi  😞  Biedna sunia  😞
Nie ma możliwości wysterylizowania suni?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 11.02.2022 o 22:59, elik napisał:

To z sunią jest 6 szczeniaczków??? One ją wyssą do cna razem z kośćmi  😞  Biedna sunia  😞
Nie ma możliwości wysterylizowania suni?

Są dwa starsze - 8miesieczne.

Oraz 4 około 4-5tygodniowe (wiek szacowany). Suczka (mama) jest dzika, tak jak i te starsze psiaki (to rodzeństwo Benia z tego wątku). Jedyne co to widzę, że tym razem mamuśka urodziła w jakiejś stodole, a nie w norze w lesie. Ale tal czy tak szczeniaki przydałoby się uratować - jeśli dają się złapać to tylko patrzeć jak lokalsi zabiorą je na łańcuch... Tych starszych, rodzeństwa Benia nie da się złapać, dziewczyny polują na nie od dawna. Sunia byłaby wysterylizowana gdyby dała się złapać. Ale ani ona, ani jej starsze szczeniaki nie wchodzą do klatki łapki (widzieli jak był łapany Benio  Alex i Majlo), ludzi unikają.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 11.02.2022 o 10:02, Tyśka) napisał:

Ogłoszenie Melci z nowymi, domowymi zdjęciami (za które nie zdołałam jeszcze podziękować Jaaga, więc dziękuję teraz 🙂 ).  Może ktoś mógłby wyróżnić? https://www.olx.pl/d/oferta/nieduza-bezproblemowa-melcia-chce-uwierzyc-ze-czlowiek-nie-jest-zly-CID103-IDMf0P5.html

I jedno z kilku olxów Benia, który traci DT: https://www.olx.pl/d/oferta/8-msc-benio-kocha-ludzi-i-dobra-zabawe-domowy-zadbany-sredniak-CID103-IDMAhHm.html

Dostalam 50% rabatu na swoje ogłoszenia na olx. Może ktoś chciałby zasponsorować promowanie Beniowi?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.02.2022 o 08:24, wiolhelm170 napisał:

A może zrzutka na Jamora ?

Jamor jest skuteczny jak się zna tereny, w których włóczy się pies, jego kryjówki i zwyczaje. A w przypadku tej suni nie wiadomo, gdzie się włóczy, gdzie śpi. To teren wiejski przy lesie. Dziewczyn też nie ma na miejscu. Nawet nie udało im się przez tyle czasu zrobić suni zdjęcia. Nie wiem czy to się opłaca, sama próba (udana bądź nie) kosztowałaby z 1000zł.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Może niech dziewczyny ogłoszą od razu maluchy, jesli nie maja ich gdzie umiescic. Lepiej zeby trafiły do domów, gdzie ktos bedzie podawał im musy i rozmoczona karmę dla maluchów czy mięsko, niz maja tam dziczeć. I do tego suka w kazdej chwili, jesli poczuje sie niepewnie, moze przenieść maluchy w inne, bardziej dzikie i ustronne miejsce. Wtedy dziewczyny zobaczą je jak juz bedą zdziczałe biegać z matką. Są w wieku kiedy bez problemu beda pobierac pokarm, a pozostając przy dzikiej mamie, tylko staną się takie jak ona i stracą szansę na normalne zachowania i życie. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.02.2022 o 14:15, Tyśka) napisał:

Masz rację Jaaga. Dziewczyny wyszły z tego samego założenia i już szczeniaki są ogłaszane. 

zal mi dzidziusiów, wzięłabym je, gdybym nie miala Sary. Jednak zaatakowała moją szczeniaczkę yorkę. Widocznie tak jak ludzkich maluchów, to nie lubi psich. Szczeniaki Gai były większe i broniła je Wabi. Teraz strach. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...