Jump to content
Dogomania

Dlaczego mnie porzucili? Dlaczego jestem na łańcuchu? 11.09. Finka pojechała do DS, potrzebne kciuki!


Recommended Posts

Dnia 20.11.2021 o 22:29, Isiak napisał:

Gdzie ona ma tego guzka? Może to ropień i cierpi. Pomogłabym w opłacie weta, tylko gdzie ją umieścić...

Ten łaciaty pies przepiękny. Oby nie trafił na łańcuch...

W poniedziałek kotka pojedzie do weta, obejrzy ją. Jak czegoś się dowiem to dam Ci znać.

Obawiam się, że na łańcuch trafił 😞

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.11.2021 o 22:02, Tyśka) napisał:

Co gorsza w przytulisku jest nowa koteczka, z jakimś guzkiem. 😞 Wygląda na młodziutką. Jedyny DT koci to ten Rudolfika Toffika, który jest zakocony i że względu na słabiutkie kotki nie może brać kolejnych 😞

received_1198641583967266.jpeg.af8d0ff47f0f85ccabb58b8a8d0d22f8.jpeg

Teraz w przytulisku Finki-Nutki są więc 3 kotki. Dwa kocurki buraski i ta właśnie ślicznotka...

A jednak 🙂 Czasem się udaje. 🙂

Koteczkę przejmie Pani Kasia z Fundacji Felis. Nawet wstępnie ma dla koteczki domek w Warszawie. Przy okazji weźmie kocurka, który też jest w przytulisku (bo jak się okazało z  burasków jest już jeden tam, nie byłam na bieżąco, nie nadążam za dziewczynami:) ). Tym samym w przytulisku będzie pusto od kotów. We wtorek te dwa kotki będą zabezpieczone, proszę o kciuki i dobre myśli.

258777410_216724047146385_34484993764265731_n.jpg.47afdbd9998765372073985a9164243b.jpg
 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.11.2021 o 20:54, Isiak napisał:

Super! To Pani Marta pojedzie z nią do weta, czy już zrobi to fundacja?

Juz zrobi to fundacja, bo Marta nie może pojechać i musiałaby pojechać Monika, czyli DT Toffika... a on jutro najpierw ma neurologa 130km dalej i nie wiadomo czy jutro by się Monika wyrobiła. A tak na spokojnie już we wtorek zawiezie kotki do awaryjnego dt u Pani Krysi spod Zamościa, a stamtąd Pani z fundacji ma je odebrać.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 16.11.2021 o 15:03, Tyśka) napisał:

W przytulisku Finki od jakiegoś czasu do Rufuska, Frania i Enzo dołączył nowy psiak. Ja nie mam już sił nawet pokazywać, wrzucę tylko jedno zdjęcie.
received_1745115989007313.jpeg.a48bfc8cd887f006dd0bc92f637a72d8.jpeg

A Franio nadal czeka na transport do Warszawy 😞
 

Psiak się odnalazł. Okazało się, że ucieka im z przytuliska dość często, w jedno miejsce. Chyba tam został porzucony:( Jest bardzo zagubiony w przytulisku. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 25.10.2021 o 18:42, Tyśka) napisał:

Rufus na spacerze. Nie rozumiem tej ciszy w jego sprawie, tak mi żal że kolejną zimę spędzi na łańcuchu. 😞

 

Pojawiła się szansa dla Rufuska. Przejmie go OTi (Ci sami ludzie, którzy przejęli Gabi i znaleźli jej dom po 2 latach na łańcuchu), ale muszą wyadoptować chociaż dwa psiaki. Proszę, udostępniajcie ich podopiecznych. Rufusek już długo tkwi na łańcuchu. Niech by już pojechał do hoteliku.
https://www.facebook.com/OTidlazwierzat

Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.11.2021 o 20:40, Tyśka) napisał:

A jednak 🙂 Czasem się udaje. 🙂

Koteczkę przejmie Pani Kasia z Fundacji Felis. Nawet wstępnie ma dla koteczki domek w Warszawie. Przy okazji weźmie kocurka, który też jest w przytulisku (bo jak się okazało z  burasków jest już jeden tam, nie byłam na bieżąco, nie nadążam za dziewczynami:) ). Tym samym w przytulisku będzie pusto od kotów. We wtorek te dwa kotki będą zabezpieczone, proszę o kciuki i dobre myśli.

258777410_216724047146385_34484993764265731_n.jpg.47afdbd9998765372073985a9164243b.jpg
 

Kotki już pod opieką fundacji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U Finki-Nutki wszystko dobrze. 🙂 

Łaciate Kotki się zasiedziały w DT.

Tymczasem pojawiła się szansa dla kolejnego pieska z przytuliska (poza tym, że pojawiła się tam nowa sunia, około 10kg łaciatka krótkowłosa). Rufusek na szansę na dom. Aż w Gdańsku (drugi koniec Polski!), ale potrzebne kciuki, żeby kolejnych świat nie spędzał samotnie na łańcuchu... szukamy z Martą wizytatora.

received_989794888617124.thumb.jpeg.039ec5e257219bbb9df4e6f7018f8bb7.jpeg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Tyśka) changed the title to GDAŃSK, SZUKAM WIZYTATORA! Dlaczego mnie porzucili? Dlaczego jestem na łańcuchu? 11.09. Finka pojechała do DS, potrzebne kciuki!

Rufik i łaciaty Iwo (ten biały w czarne plamki piesek) jutro ruszają do Krakowa pod opiekę OTi (tam, gdzie była Gabi). Proszę o ciepłe myśli, bo sporo nerwów kosztowała pomoc Iwo. Psiak ciągle uciekał z przechowalni, a nie było nikomu, aby go złapać. Ostatnio błąkał się długo po okolicy... ktoś tylko zgłosił, gdzie widział psa dzień wcześniej. Tyle 😞 A Iwo nie ma podszerstka, na wschodzie ziiimno, śnieżnie. Dopiero jak przyszła opiekunka (prezeska OTi) ogłosiła że dla osoby która złapie czeka 500zł nagrody ktoś się polasil i dzisiaj, niemal od razu po ogłoszeniu nagrody, złapał psiaka. Iwo już bezpiecznie spędzi noc w cieple. Jutro jeszcze trzeba odebrać Rufuska z przechowalni i razem ruszą po lepsze życie. Oby już nic nie stanęło im na przeszkodzie.

Link to comment
Share on other sites

  • Tyśka) changed the title to Dlaczego mnie porzucili? Dlaczego jestem na łańcuchu? 11.09. Finka pojechała do DS, potrzebne kciuki!

Ciocie z Warszawy... czy ktoś z Was mógłby przenocować parę dni sunię z przechowalni łańcuchowej? Sunia ma dom w Supraślu, transport będzie z Warszawy w środę-sobotę (najpóźniej w sobotę). Mała do Warszawy ma przyjechać spod Tomaszowa w sobotę (najblizszą), z tej okrutnej przechowalni:(. Potem kwestia przetrzymania jej w stolicy do srody-soboty. Ona marznie na łańcuchu, płacze, próbuje przegryźć łańcuch:( Waży z 10kg, sięga mniej więcej do połowy łydki. Jest przełagodna, delikatna... czy ktoś mógłby jej dać lokum na te parę dni?

Domek już sprawdzony, była wizyta pa.

received_885011198823169.jpeg.3762863df8f54de4fe46856ca0b3640b.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.12.2021 o 20:04, Tyśka) napisał:

Ciocie z Warszawy... czy ktoś z Was mógłby przenocować parę dni sunię z przechowalni łańcuchowej? Sunia ma dom w Supraślu, transport będzie z Warszawy w środę-sobotę (najpóźniej w sobotę). Mała do Warszawy ma przyjechać spod Tomaszowa w sobotę (najblizszą), z tej okrutnej przechowalni:(. Potem kwestia przetrzymania jej w stolicy do srody-soboty. Ona marznie na łańcuchu, płacze, próbuje przegryźć łańcuch:( Waży z 10kg, sięga mniej więcej do połowy łydki. Jest przełagodna, delikatna... czy ktoś mógłby jej dać lokum na te parę dni?

Domek już sprawdzony, była wizyta pa.

received_885011198823169.jpeg.3762863df8f54de4fe46856ca0b3640b.jpeg

edit. Nieaktualne. Właściciele przyjadą w sobotę do Warszawy,  tak jak sunia przyjedzie. Nocleg niepotrzebny. Dziękuję,  agat21 za chęć pomocy ❤️

Link to comment
Share on other sites

Iwo, teraz Pedro:
Może być zdjęciem przedstawiającym pies i tekst „SHOT ON POCO X3 NFC”

Oraz Rufusek:
Może być zdjęciem przedstawiającym pies i na świeżym powietrzu

Opuścili gminne łańcuchy i od piątku wieczór są już w hoteliku w Krakowie pod opieką OTi. Rufik pomimo że spędził w gminie przez 2lata to wspaniale zna mieszkanie i potrafi otwierać klamki. 😉 Czuje się jak u siebie, Iwo-Pedro jest wystraszony i potrzebuje więcej czasu. 

Może być zdjęciem przedstawiającym pies

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i pies

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ten początek roku nie dla wszystkich jest łaskawy. W przytulisku gminnym Dianki, Nutki, Krecika i Dino są aktualnie 3 psiaki. Warunki... oddają te filmiki. Jestem załamana. Dla tych psów nie zapowiada się zmiana losu...

Enzo - półtora roku na łańcuchu gminnym albo i więcej. Łagodny, radosny, energiczny. Tkwi tu niewidzialny 😞 Nikt go nie chce, mimo wielu starań i poszukiwań DT i DS.

Cezar - najmłodszy stażem tutaj (bo jakoś od paru tygodni wisi na łańcuchu), ale jednocześnie chyba najstarszy (ok. 6-8lat). Spory psiak, poczciwina...

 

I dzika sunia - od 2 ? Albo i więcej lat 😞 Mieszka w kojcu, jako jedyna... Ale co to za życie. Niezauważalna, nikomu niepotrzebna.

 

 

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...