Jump to content
Dogomania

Dlaczego mnie porzucili? Dlaczego jestem na łańcuchu? 11.09. Finka pojechała do DS, potrzebne kciuki!


Recommended Posts

Finka....

finka3.jpg.5630223e9dcafddc58ecef37b67eccee.jpg

 

- niby młodziutka i śliczna, a wygląda tak, jakby niosła na swoim karku wszystkie nieszczęścia świata. Smutna, zrezygnowana i przerażona tym, że nagle trafiła na łańcuch gminny. Całkiem prawdopodobne, że miała dobry dom, człowieka który obiecywał jej wieczną miłość i nagle cały ten swój świat straciła. Takim raz pokochanym i zdradzonym psim sercom ciężko jest w takim miejscu jak to, ciężko jest też im na nowo otworzyć się na człowieka. W końcu wrażliwe psie serca nie są w stanie znieść zdrady. Finka to delikatna, młoda suczka - która ma całe życie przed sobą i miejmy nadzieję, że tym razem znajdzie kogoś, kto ją pokocha prawdziwie. Jest młoda, ma około roku-dwóch, jest średniej wielkości, waży do 15kg. Tu gdzie przebywa ciężko o dokładniejsze dane, nie ma tutaj weterynarza, a świat bezdomnego, zbitego losem psa polega na egzystencji na łańcuchu... i samotnym czekaniu. Oby się doczekała tego spokojnego, cierpliwego i naprawdę kochającego domu, z kojącym dotykiem ludzkiej ręki.

Finka przebywa w przechowalni gminnej w woj. lubelskim. Tej samej, w której był Dino i Krecik. Pokazuję ją, bo może i do niej uśmiechnie się szczęście? Cudem byłby dom tymczasowy, ale jak nie to może uda się uzbierać deklarację na hotelik (koszt 450zł/msc)? Bardzo proszę, bądźcie z nią.

 

finka4.jpg.d5fe8412c416741a70c1baf7f49b7ffc.jpg

finka.jpg.bbbeaddcf93ffa9c6b2779eb544dc585.jpg

EDIT: Finka, teraz Nutka pojechała znalazła swoją Rodzinę w Biłgoraju i 11.09. pojechała na Swoje ❤️

Link to comment
Share on other sites

*** DEKLARACJE ***

JEDNORAZOWE:

Bgra - coś
guccio - coś + bazarek
mari23 - coś

 

STAŁE:

wiolhelm170 - 100 zł

Karen116- 100 zł

Figunia - 50 zł

Nesiowata - 10 zł

 

Finka ma szansę trafić do Pani Kasi do domowego hoteliku (w październiku), ale brakuje jeszcze około 40zł stałych deklaracji, aby tam trafiła. 

INNA FORMA POMOCY:

Ellig - wyróżnienie ogłoszeń na Lublin i na Warszawę, dziękuję <3

 

Link to comment
Share on other sites

  • Tyśka) changed the title to Śliczna, półdługowłosa FINKA - przypięta na łańcuch porzucona psia dusza, czy zerwiemy jej łańcuch?

Ona wyglada całkiem jak Sali, tylko brwiami się różnią. Oby też mogła dostała szansę. Sa ładnymi suniami i jest już rodzina zainteresowana Sali, wiec gdyby Finka opuściła przechowalnię, to też pewnie szybko ktoś ją wypatrzyłby.

Czy w tej przechowalni psy są na łańcuchach, bo Dino był na zdjęciu?

DSC03827.JPG

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Jaaga napisał:

Ona wyglada całkiem jak Sali, tylko brwiami się różnią. Oby też mogła dostała szansę. Sa ładnymi suniami i jest już rodzina zainteresowana Sali, wiec gdyby Finka opuściła przechowalnię, to też pewnie szybko ktoś ją wypatrzyłby.

Czy w tej przechowalni psy są na łańcuchach, bo Dino był na zdjęciu?

 

Też mi się skojarzyła z Sali, ale wydaje mi się, że Finka jest od niej drobniejsza w budowie (ale mogę się mylić, oceniam po zdjęciach). Oby szybko obie panny znalazły swoje domy.

Tak, w tej przechowalni wszystkie psy (stare, szczeniaki itd.) są na łańcucach (aktualnie jest tam 7 psów... edit: 6 psów). Podobno za jakiś czas mają być kojce, zobaczymy...

Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, guccio napisał:

Jestem u sunieczki.Kibicuje już a o pomocy bazarkowej pomyślę jak skonczy się"martwy sezon".

Tylko tyle mogę zadeklarować.

Dziękuję :) To spora pomoc. 

2 minuty temu, guccio napisał:

Wstaw wątek Finki na POMAGAMY.

Dziękuję :) Już lecę.

Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, Nadziejka napisał:
matunku ziemio nasza...
Tysiu oby sie udao dla przecudnej nowe zycie i wszystkim wszystkim braciszkom

Dziękuję, że się pojawiłaś na wątku i kibicujesz suczce.

Finka jest taka "moja" mocno. Zresztą imię odziedziczyła po mojej ukochanej tymczasowiczce, która szczęśliwie mieszka od 7 lat w DS w Warszawie, a pomimo upływu lat jestem w stałym kontakcie z Panią :) Marzy mi się taki sam Dom dla Finki 2. 

Link to comment
Share on other sites

51 minut temu, Tyśka) napisał:

Też mi się skojarzyła z Sali, ale wydaje mi się, że Finka jest od niej drobniejsza w budowie (ale mogę się mylić, oceniam po zdjęciach). Oby szybko obie panny znalazły swoje domy.

Tak, w tej przechowalni wszystkie psy (stare, szczeniaki itd.) są na łańcucach (aktualnie jest tam 7 psów). Podobno za jakiś czas mają być kojce, zobaczymy...

Sa gdzieś pokazane te psiaki? Pooglaszalabym je moze na grupach Fb chociaż? Nie wyobrażam sobie szczeniat na łańcuchu. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 16.08.2021 o 13:48, Jaaga napisał:

Sa gdzieś pokazane te psiaki? Pooglaszalabym je moze na grupach Fb chociaż? Nie wyobrażam sobie szczeniat na łańcuchu. 

Na Biłgorajskim Azylu (strona hobbystycznie prowadzona przez Martę biłgorajską) jest część + każdy ma po kilka olxów. Zdjęcia prosto z przytuliska na FB wzbudza z reguły mnóstwo emocji i ludzie skupiają się na wylewaniu pomyj, a nie realnej pomocy... dlatego większość postów pojawia się już po tym, jak Marta zdoła wyprowadzić psy i zrobić im spacerowe zdjęcia.

Rufus: FB, OLX (olx wstawiam przykładowe,  psiaki mają ich po 3-6)

Gabi (teraz przeniesiona na łańcuch, jedyny kojec zajęty przez dziką sukę): FB, OLX

Enzo: FB, OLX

Frodo: FB - edit. Frodo pojechał do ds w dn. 29.08.

+ Finka

+ dzika sunia (nie ma żadnych zdjęć ani filmików)

Niedawno też Marta wyciągnęła stamtąd starego Bruna, do którego mam podlinkowaną zrzutkę.
W sumie to teraz jest "tylko" 6 psiaków. Szczenięta ostatnie udało się rozlokować po znajomych, którzy zaoferowali awaryjne DT i na razie szczeniąt nie ma. Ale pamiętam jak rok temu ogłaszałam prosto z przytuliska takie malce, bo nie było chętnych na dt dla nich... straszne, maluchy i łańcuchy jak dla krowy :(

Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, dwbem napisał:

Śliczna sunia, szkoda że jestem za stara na trzeciego psa bo chętnie bym ja wzięła. Może znajdzie się dla niej szybko dobry kochaający dom, zasługuje na lepsze życie niż łańcuch.

Najbardziej sie boję, że Finka może być w ciąży:( Albo będzie mieć lada moment cieczkę, a w przechowalni praktycznie same samce, oczywiście niekastrowane. :( 

Dziękuję, że zajrzałaś. To też jest ważne.

Link to comment
Share on other sites

Właśnie dowiedziałam się o wczorajszej śmierci suni, która 3 lata temu została bezpośrednio zabrana z przytuliska Finki przez Fundację ZŁap Dom. Od razu po nią przyjechali, ostatecznie - została na stałe u pani Prezes.

Tak wyglądała długimi tygodniami w przytulisku Finki:

Może być zdjęciem przedstawiającym pies i na świeżym powietrzu

Świeżo po zabraniu z łańcucha gminnego:

Może być zdjęciem przedstawiającym pies


 

Tak w DS:

Może być zdjęciem przedstawiającym przyroda i trawa

Może być zdjęciem przedstawiającym pies

3 lata życia wygrała. :( Mam nadzieję, że jej następcy doczekają się też swojego szczęścia.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...