Jump to content
Dogomania

Farcik zaopiekowany przez fundację,ale nadal szuka domu. Oby w końcu udało się znależć ten jeden jedyny dom.


Recommended Posts

Niestety nie udało się. Byłam z Farcikiem u weta prawie 3 godziny, czekałam aż zaczną działać leki, aż się uspokoi i... nic. Dostawał w paru dawkach (nawet nie będę mówić jak ciężko było je podać). Po lekach, po których powinien spać, on był tylko nieco spokojniejszy, ale wściekał się dalej.

Wet powiedział, że dostał maksymalne dawki i podanie silniejszych leków byłoby niebezpieczne i dzisiaj lepiej odpuścić.

To pierwszy taki przypadek, wet był w szoku.

W przyszłym tygodniu kolejne podejście. Wet dał mi sedalin w żelu, żeby mu podać przed przyjazdem. Powinien być po nim lekko wcięty i umożliwi to podanie leków dożylnych.

 

Może po kastracji się nieco wyciszy, ale na zmiany trzeba poczekać kilka miesięcy. Proponuję szukać jakiegoś hotelu z bechawiorystą/szkoleniowcem; ja mogę się nim zajmować póki co, ale Farcik potrzebuje fachowca, który przygotuje go do adopcji.

Link to comment
Share on other sites

Czułam,że mogą byc problemy,ale miałam nadzieję,że może się uda

chciałybysmy,żeby Farcik pozbył się dredów,został wykastrowany,ładne fotki i do adopcji

ale nie zawsze się układa tak dobrze:(

Murka zrobiła wszystko ,żeby mu pomóc

może za tydzień sie uda.........

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Na moje oko to Farcik jest psem z charakterem, pewnym siebie i rządzicielem, który ustala zasady. Potrzebuje przeszkolenia w podstawowym zakresie. On nie jest lękliwy, nie boi się gwałtownych ruchów, miotły i innych rzeczy. Pod tym względem jest bardzo zrównoważony i to duży plus (gdyby rzucał się przy byle machnięciu ręką to byłoby kiepsko). Do ludzi jest ogólnie nastawiony pozytywnie, nawet do obcych pomachuje ogonem (do mnie też od początku się cieszył, co nie przeszkadzało mu warczeć kiedy chciałam go dotknąć), ale nie życzy sobie dotykania. Być może dlatego wygląda jak wygląda, że nie dawał się czesać. 

Mam wrażenie, że mnie traktuje jako dozownik smaczków i toleruje, bo mu się to opłaca. 

Link to comment
Share on other sites

Ciężko będzie znależć dom dla psiaka,który nie pozwala się dotknąć:(

to nie szczeniak,którego można nauczyc pewnych zachowań,tylko 8 letni psiak

nie będzie łatwo:(

za rok znowu przybedzie dredów,jak trafi do DS to mogą sobie nie poradzić z obcięciem ich:(

Link to comment
Share on other sites

Może nie dawał się dotknąć, bo był w stresie, a jednak Murka to był ktoś obcy, nie wszystkie psy chcę być dotykane przez obce osoby. To, że nie jest lękliwy, ostrzegał a nie atakował moim zdaniem dobrze rokuje. On pewnie był psem podwórkowych, opiekunowie zaniedbali czesanie, a kto miał/ma psa z długą sierścią ten wie jak szybko robi się kołtun i dredy. Zaniedbanie nie koniecznie musi wynikać ztego, że nie dał się dotykać czesać...

Uważam że trochę pracy, a będzie z niego super pies, trzeba tylko mu znaleźć odpowiedniego człowieka, który poradzi sobie z psem z charakterem.

Link to comment
Share on other sites

Rozliczenie:

+1000 zł Jo37

+100 zł Anula

+100 zł Grażyna R.

+20 zł muza_51

+20 zł Niesiowata

+50 zł terra

+50 zł Lipsik

+20 zł malti

+100 zł Karen116

+50 zł limonka80

-450 zł hotelowanie 25.06-24.07

-112 zł transport ze schroniska do weta i do hotelu

-15 zł odrobaczenie II

-16 zł przejazd do weta na kastrację/golenie (nieudana próba)

Stan konta na 24 lipiec wynosi +917 zł.

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Murka napisał:

Rozliczenie:

+1000 zł Jo37

+100 zł Anula

+100 zł Grażyna R.

+20 zł muza_51

+20 zł Niesiowata

+50 zł terra

+50 zł Lipsik

+20 zł malti

+100 zł Karen116

+50 zł limonka80

-450 zł hotelowanie 25.06-24.07

-112 zł transport ze schroniska do weta i do hotelu

-15 zł odrobaczenie II

-16 zł przejazd do weta na kastrację/golenie (nieudana próba)

Stan konta na 24 lipiec wynosi +917 zł.

          Farcik dziękuje wszystkim sponsorom. 

            pies-ruchomy-obrazek-0807

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...