Jump to content
Dogomania

Malutki ukraiński OREO już w swoim domku :). Bardzo dziekujemy za wszelką Waszą pomoc <3.


Recommended Posts

Rozmawiałam z LILU. Oreo awansował i trafił do salonu  z wybiegiem na mały ogródek. Do towarzystwa ma sunię , a od  innych psów jest na razie oddzielony kratką. Lilu chce, żeby się poznawali stopniowo szczególnie z samcem ONKa

Oreo po większym terenie faktycznie ucieka , ale bardziej zabawowo. Cieszy się , skacze ,ale w momencie łapania jakby zastyga ze strachu.

LILU ma pytanie do Jaagi czy Oreo miał zakładane szelki, bo chce mu założyć , ale nie wie czy ich nie pogryzie.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 19.11.2021 o 20:29, Poker napisał:

Rozmawiałam z LILU. Oreo awansował i trafił do salonu  z wybiegiem na mały ogródek. Do towarzystwa ma sunię , a od  innych psów jest na razie oddzielony kratką. Lilu chce, żeby się poznawali stopniowo szczególnie z samcem ONKa

Oreo po większym terenie faktycznie ucieka , ale bardziej zabawowo. Cieszy się , skacze ,ale w momencie łapania jakby zastyga ze strachu.

LILU ma pytanie do Jaagi czy Oreo miał zakładane szelki, bo chce mu założyć , ale nie wie czy ich nie pogryzie.

Udało się ustalić, czy Oruś chodził w szelkach?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 22.11.2021 o 08:52, Moli@ napisał:

Nie prościej sprawdzić ?

Jeżeli nie chodził to najwyższa pora żeby zaczął ,) 

Nigdy nie zrozumiem "mody" na noszenie szelek przez 24 godziny 😞

Dla Oreo musimy szukać domu najszybciej jak to będzie możliwe, więc dobrze by było żeby miał ogarnięte chodzenie w szelkach i na smyczy, a nie chodzil w nich 24 na dobe. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 22.11.2021 o 08:58, jankamałpa napisał:

Dla Oreo musimy szukać domu najszybciej jak to będzie możliwe, więc dobrze by było żeby miał ogarnięte chodzenie w szelkach i na smyczy, a nie chodzil w nich 24 na dobe. 

Chyba źle odczytałam ..., myślałam że pytanie kierowane jest to Jaagi 😞

Oczywiście, we własnym domku najszybciej pokona "strachy", jak każdy pies potrzebuje swojego człowieka.

 

Link to comment
Share on other sites

hej, hej, hej. U nas wszystko ok. Oreo z pokoju samotnika został przeniesiony do jadalni połączonej z jadalnią. Dzielą je drzwiczki. Teraz wychodzi na spacer na mały ogródek drzwiami balkonowymi. Pracujemy nad strachem przekroczenia progu i mam z tego filmik. Komu wrzucić na fejsa? Filmik mam z wczoraj wieczora. Jednak od dziś Oreo postanowił jednak przekroczyć tą magiczną granicę i już przez cały dzień sam wpadał do domu z impetem. Też już osobiście powąchał tyłki wszystkim z kuchni. Bałam się o Gepetto  - podróbkę wilczarza irlandzkiego ale przyjął go ze stoickim spokojem...no chyba że zbytnio okazuje tkliwość nowemu. Bardzo gadatliwe to Wasze stworzenie, wiecznie musi coś sobie świergolić. Mam trochę marnych zdjęć z komórki też mogę komuś wrzucić na fejsa. Co do szelek, nie wszystko naraz, małymi kroczkami do celu. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Bardzo mnie cieszą zmiany w zachowaniu gaduły. Może trzeba zmienić mu imię na Skwronek albo Słowik ?

Pokonanie strachu przed wejściem do domu , to duży krok do przodu.

Niestety nie jestem na fejsie. Ale na pewno ktoś się zgłosi do pomocy.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 23.11.2021 o 22:50, Poker napisał:

Bardzo mnie cieszą zmiany w zachowaniu gaduły. Może trzeba zmienić mu imię na Skwronek albo Słowik ?

Pokonanie strachu przed wejściem do domu , to duży krok do przodu.

Niestety nie jestem na fejsie. Ale na pewno ktoś się zgłosi do pomocy.

Może Śpiewak :).

Link to comment
Share on other sites

Może być i Śpiewak.

Rozmawiałam z Jaagą. Oreo nosił szelki i nie gryzł ich. Zaraz powiadomię LILU.

Już powiadomiłam LILU. Będzie z nim ćwiczyć chodzenie w szelkach.

Dziś pan Śpiewak drapał w szybę drzwi jak chciał wejść do domu.

Lilu mówi, że jest bardzo fajnym przytulakiem. Z psami w zgodzie.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 23.11.2021 o 18:29, Tyśka) napisał:

Aktualnie OREO pokazuje się u mnie tylko na Wrocław: https://www.olx.pl/d/oferta/malenkie-cudo-mix-szpic-szuka-cierpliwego-spokojnego-domu-CID103-IDLjRWG.html (wyróżnione do 23.12.)

Dzięki za ogłoszenie, ale może  je trochę  zaktualizować? Bo przynjmniej dla mnie jest takie trochę takie mało optymistyczne. Może więcej pozytywów napisać. Owszem raczej  boi się mężczyzn ale chodzi w szelkach, jest przytulakiem, zachowuje czystość, do psów ok.potrzebuje więcej czasu, ale pokonuje swoje lęki no nie wiem co jeszcze.  Z opisów wynika, że to nie jest już "taki dzikus" i może w bloku też by sie odnalazł. Ciekawe tylko jak do kotów?

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 25.11.2021 o 08:34, jankamałpa napisał:

Dzięki za ogłoszenie, ale może  je trochę  zaktualizować? Bo przynjmniej dla mnie jest takie trochę takie mało optymistyczne. Może więcej pozytywów napisać. Owszem raczej  boi się mężczyzn ale chodzi w szelkach, jest przytulakiem, zachowuje czystość, do psów ok.potrzebuje więcej czasu, ale pokonuje swoje lęki no nie wiem co jeszcze.  Z opisów wynika, że to nie jest już "taki dzikus" i może w bloku też by sie odnalazł. Ciekawe tylko jak do kotów?

 

Pomyślę nad edycją 🙂 Dziękuję za uwagi.

Dnia 25.11.2021 o 12:00, LILUtosi napisał:

Dziś wybieg rano z wszystkimi z kuchni na spacer na ogród i z wszystkimi wrócił, powtórzył to po śniadaniu. Tyśka, mnie czyli komu na fejsie? zapomniałam już kto ma jaki nick. Odezwij się do mnie na fejsie INga Tide

 

Cieszę się z postępów. Już do Ciebie napisałam, sprawdź folder INNE oraz SPAM.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...