Jump to content
Dogomania

Lolek - Bucky mógłby być rootweilerem, gdyby ważył 5 razy więcej. Ma już swoją rodzinę:)


Recommended Posts

https://nosem.pl/szkolenie-psa/aport-na-dwa-sposoby/

Obejrzyjcie filmik.

Na filmiku przykłady naprowadzania w czynność i nazywania czynności wtedy, gdy pies ją wykonuje. Pies nasze słowa kojarzy z wykonaną/wykonywana czynnością, z naprowadzaniem w czynność. Samych słów bez tego nie zrozumie lub nie zapamięta.  Pochwały na filmiku jeszcze zróżnicowane (ślicznie, dobrze, super) - właściciel mógł wybrać dowolną do stosowania na stałe.

Link to comment
Share on other sites

39 minut temu, beataczl napisał:

jakie  pieski  zainteresowane  tymi  zajęciami.  Zaraz  następne  sie  wyszkola  przy  okazji.

Mądry, zdolny Lolusiek. 

Loluś bardzo szybko się uczy i jest cierpliwy, nie jest natarczywy.

Link to comment
Share on other sites

Ewa-"Nie dało się pracować z Lolkiem, za bardzo byl rozproszony, za dużo ludzi i innych psów, a w nas za mało sily dzisiaj. więc krótkie filmiki że spaceru po prostu."
A ja uważam, ze Loluś bardzo dużo się  nauczył w tak krótkim czasie. Potrzebuje też po prostu spacerów. Cudownie chodzi na smyczy.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Zadzwoniłam do lecznicy i poprosiłam o wstępną wycenę kastracji Lolka - wnętra. Pani z recepcji podała mi cenę 600 zł (niestety ceny warszawskie). ale ja mam tam zniżkę na usługi. mam więc nadzieję, że będzie taniej. 

Dzisiaj szczęśliwie dostałam 200 zł od mojej sąsiadki, która Lolka uwielbia. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

39 minut temu, Ewa Marta napisał:

Zadzwoniłam do lecznicy i poprosiłam o wstępną wycenę kastracji Lolka - wnętra. Pani z recepcji podała mi cenę 600 zł (niestety ceny warszawskie)

Cena powalająca.  W tym miesiącu za kastrację też wnętra + usunięcie guza zapłaciłam 451,00 zł. Fakt na prowincji, no ale różnica ogromna.

Link to comment
Share on other sites

On jest wspaniałym psem do współpracy - gdybym była mlodsza bodaj o 5 lat, to bym go ukradła, jakbyście nie chciały dać... Takie były tylko psy z linii pracujących, użytkowych, ech.

Uważam, że ten, kto go dostanie, powinien zwrócić za kastrację. Wielu ludzi ceni tylko to, co kosztuje, a to jest złoto, nie pies.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, Sowa napisał:

On jest wspaniałym psem do współpracy - gdybym była mlodsza bodaj o 5 lat, to bym go ukradła, jakbyście nie chciały dać... Takie były tylko psy z linii pracujących, użytkowych, ech.

Uważam, że ten, kto go dostanie, powinien zwrócić za kastrację. Wielu ludzi ceni tylko to, co kosztuje, a to jest złoto, nie pies.

Szkoda wielka, że nie masz tych 5 lat mniej Sowo. Jestem pewna, że z Tobą by się nie nudził. 

To nie zawsze się udaje - te zwroty kosztów. Dla mnie ważniejsze jest, żeby operował go wet, któremu ufam i który znajdzie to drugie jajeczko jeśli jest. Oczywiście nadmienię, że byłoby mile widziane, gdyby partycypowali w kosztach, ale nie jest to warunkiem adopcji. Poza tym mogą powiedzieć, że wolą go kastrować u siebie, ale my nie ufamy takim deklaracjom niestety.

Jutro spotkanie z potencjalnym domem, jedziemy z Lolkiem na pola, żeby zobaczyć reakcję Państwa na jego żywiołowość. Pojedziemy z mężem, żeby im pokazać jak ważne jest, żeby dawali mu zadania. Podeślemy link do szkoleń. Zdecydujemy się na tę adopcję tylko, jeśli uznamy oboje, że Lolkowi będzie tam dobrze. Jak nie będziemy tego czuli, to szukamy dalej. Ja chcę go po kastracji co najmniej 3 dni zatrzymać u nas. Przyniosę materac z piwnicy i będę z nim spała na podłodze, żeby nie skakał po łóżku.

 

Link to comment
Share on other sites

Moja wetka, po sterylizacji mojej suki - malinois o szalonym temperamencie - nie dała po operacji żadnych przeciwbólowców. Po to, aby nie skakała właśnie, chociaż to była sterylizacja jednym bocznym cięciem 3-cm długości. Nie wiadomo, jak duże będzie cięcie u Lolka, ale zdaniem mojej wetki, lepiej, aby psa bolało przez kilka dni i wstrzymywał się od ruchu, niż żeby rozwalił szwy. 

Link to comment
Share on other sites

59 minut temu, Sowa napisał:

Moja wetka, po sterylizacji mojej suki - malinois o szalonym temperamencie - nie dała po operacji żadnych przeciwbólowców. Po to, aby nie skakała właśnie, chociaż to była sterylizacja jednym bocznym cięciem 3-cm długości. Nie wiadomo, jak duże będzie cięcie u Lolka, ale zdaniem mojej wetki, lepiej, aby psa bolało przez kilka dni i wstrzymywał się od ruchu, niż żeby rozwalił szwy. 

Będę na bieżąco reagować. Nie dostanie za dużo leków, ale z gabinetu wyjdzie po zastrzykach, które wystarczą do rana. Potem zobaczymy, podanie lub nie będzie zależeć od jego zachowania.

28 minut temu, Poker napisał:

Staram się prowadzić rozmowy z przyszłym DS, żeby zrozumieli , że powinni zaplacic chociaż za sterylkę. W wielu przypadkach si.e to udaje. Niektórzy zwracają nawet za hotelikowanie.

Ja mam niestety z tym problem. Niby daję do zrozumienia, ale rzadko ludzie to rozumieją. Poćwiczę teraz.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Sowa napisał:

Jak dacie radę oddać go???

 

42 minuty temu, elik napisał:

Dobre pytanie  :)

Damy radę do naprawdę dobrego dla niego domu. Nasze sunie są spłoszone jego energią, ja też jak nigdy w życiu potrzebuję ciszy i spokoju. Odejście Barsiczki bardzo mną wstrząsnęło, potrzebuję bardzo przejść żałobę po niej, przytulać się do suniek. one są w stresie, w sobotę któraś zrobiła kupkę na środku naszego łóżka. To nie ten czas na tak energicznego psa. Wróciliśmy ze spaceru 15 minut temu. Półtorej godziny biegania, komend na powrót, siadania w stadzie 6 psów, które go rozpraszały i w tej chwili Lolek znowu chce się uczyć. Teraz ćwiczą z Jackiem waruj

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...