Jump to content
Dogomania

Do "Klubu Feniksa" dołącza ślepy i zagubiony w schronisku staruszek, który trafił tam wyciągnięty z rowu, bardzo wycieńczony. Jest w hotelu, gdzie ma nowe życie, może po raz pierwszy normalne - jest badany i leczony. Makary prosi o pomoc. Żegnaj Cudny....


Recommended Posts

Dnia 30.12.2021 o 09:07, kikou napisał:

Tak, jest nawet kilka metod 

- IRAP tak mocno upraszczając- podawanie preparatu z krwi pacjenta w zmienione miejsca ale pierwszy zabieg jest w narkozie, 

- preparat sterydowy, dziala przeciwbolowo i przeciwzapalnie, podawany do kręgosłupa

- preparat z kwasu hialuronowego, podaje sie dożylnie 

Jeszcze jeden nowy preparat ale zapomniałam nazwy😔

Dzięki, poczytam o tych metodach. Sterydu wolałabym uniknąć. Kolejna narkoza dla Makusia też chyba nie za bardzo. Poczytam o tym kwasie, a jakbyś przypomniała sobie nazwę tego ostatniego byłoby świetnie 🙂

Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.12.2021 o 09:15, kikou napisał:

Jeszcze wczoraj zapomnialam napisać, że robiliśmy tez inne badanie, ponieważ niby wszystko jest ok a kupa Makusia jest stale ciapowata, a to nie jest normalne. Dalsze postępowanie w sprawie kupy już po nowym roku. Bo jeszcze warto by było sprawdzić czy giargie nie powróciły🙃

Wojciechowska Katarzyna (23738-1221).pdf 71.38 kB · 1 download

Czy dobrze otworzył się załącznik - widzę tam tylko informację, że wyniki trzustki podwyższone.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.12.2021 o 09:15, agat21 napisał:

Dzięki, poczytam o tych metodach. Sterydu wolałabym uniknąć. Kolejna narkoza dla Makusia też chyba nie za bardzo. Poczytam o tym kwasie, a jakbyś przypomniała sobie nazwę tego ostatniego byłoby świetnie 🙂

Steryd podany miejscowo nie obciąża tak bardzo organów jak steryd podany ogólnie. Nie nalezy bac się go przesadnie.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.12.2021 o 09:26, kikou napisał:

Librela - to ten nowy preparat, z tym nie mialam jeszcze zadnych doświadczeń

Całkiem dobre ma opinie ta Librela i praktycznie żadnych skutków ubocznych. Tylko koszt chyba niemały. Czy wiesz jaką dawkę Makuś musiałby dostać?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.12.2021 o 19:03, agat21 napisał:

Całkiem dobre ma opinie ta Librela i praktycznie żadnych skutków ubocznych. Tylko koszt chyba niemały. Czy wiesz jaką dawkę Makuś musiałby dostać?

jaki to koszt tak w przybliżeniu? Jeśli trzeba będzie, poproszę o pomoc Staruszkowa Skarpetę. Makary chyba nie korzystał dotąd z tej pomocy.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.12.2021 o 21:05, mari23 napisał:

jaki to koszt tak w przybliżeniu? Jeśli trzeba będzie, poproszę o pomoc Staruszkowa Skarpetę. Makary chyba nie korzystał dotąd z tej pomocy.

Nie Mari, nie korzystał. Ale poczekajmy co Kikou odpowie. Jeszcze muszę poczytać o innych metodach. Kikou, a co Ty byś radziła? 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.12.2021 o 21:05, mari23 napisał:

jaki to koszt tak w przybliżeniu? Jeśli trzeba będzie, poproszę o pomoc Staruszkowa Skarpetę. Makary chyba nie korzystał dotąd z tej pomocy.

Koszt w każdym przypadku będzie wysoki, każda z terapii jest bardzo kosztowna każda pomoc się na przyda. Już same badania wygenerowaly przecież koszty. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.12.2021 o 21:13, agat21 napisał:

Nie Mari, nie korzystał. Ale poczekajmy co Kikou odpowie. Jeszcze muszę poczytać o innych metodach. Kikou, a co Ty byś radziła? 

Jeszcze będę rozmawiać z wetem. Zdzwońmy się kiedy będziesz miała chwilę czasu.

Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałyśmy z Kikou o Makarym i jego problemie z kręgosłupem. Z powodu jego wieku i kłopotów z guzami odrzucamy bardziej inwazyjne metody leczenia czy ulżenia mu w bólu, które wymagają na przykład narkozy. Mogłoby to spowodować zbyt duży wstrząs dla organizmu i wznowę choroby. Praktycznie zostaje zatem terapia kwasem hialuronowym lub nowym lekiem Librela. Na razie Makuś dostał jakiś lek na 4 tygodnie, który powinien ulżyć mu w bólu, ale na dłuższą metę jest zbyt obciążający, więc nie można go podawać dłużej. Macie jakieś doświadczenia ze zwyrodnieniami kręgosłupa u starszych psiaczków, takich jak Makuś?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 2.01.2022 o 21:54, agat21 napisał:

Rozmawiałyśmy z Kikou o Makarym i jego problemie z kręgosłupem. Z powodu jego wieku i kłopotów z guzami odrzucamy bardziej inwazyjne metody leczenia czy ulżenia mu w bólu, które wymagają na przykład narkozy. Mogłoby to spowodować zbyt duży wstrząs dla organizmu i wznowę choroby. Praktycznie zostaje zatem terapia kwasem hialuronowym lub nowym lekiem Librela. Na razie Makuś dostał jakiś lek na 4 tygodnie, który powinien ulżyć mu w bólu, ale na dłuższą metę jest zbyt obciążający, więc nie można go podawać dłużej. Macie jakieś doświadczenia ze zwyrodnieniami kręgosłupa u starszych psiaczków, takich jak Makuś?

Librella jest znakomita. Moja Peruszka miała 4 iniekcje każda co miesiąc i bardzo poprawił jej się stan łapki. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 2.01.2022 o 22:05, Ewa Marta napisał:

Librella jest znakomita. Moja Perusxka miała 4 iniekcje każda co miesiąc i bardzo poprawił jej się stan łapki. 

Dzięki za opinię 🙂 Czy chora łapka u Peruszki to był wynik zwyrodnienia kręgosłupa czy stawów?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 2.01.2022 o 22:09, agat21 napisał:

Dzięki za opinię 🙂 Czy chora łapka u Peruszki to był wynik zwyrodnienia kręgosłupa czy stawów?

To był uraz (naderwanie więzadła) ale ortopeda powiedział,m że to lek nowej generacji hamujący stany zapalne przy różnych schorzeniach.

 

A z innej beczki:

Na prośbę Kikou zamówiłam dla Makarego karmę. Mam w tej chwili 13% zniżki w zooplusie, więc warto było 🙂 Poproszę Cię agat o przelanie tej kasy na moje konto prywatne, bo stamtąd płaciłam. Zaraz podam Ci je na PW. Ale jak masz zapisane moje z ING, to też tam możesz, a ja sobie przerzucę. Za karmę zapłaciłam 139,04 zł

 

Twoje zamówienie

 
Nr zamówienia - 8.01.2022
229880246
Cena razem
139,04 zł
Dostawa do
Katarzyna Wojciechowska
Sposoby płatności
Przelew natychmiastowy
Kurier
 
 
Produkty w Twoim zamówieniu
Produkt Cena Ilość Kwota
Brit Care Weight Loss, Królik i ryż 159,80 zł 1 159,80 zł

suma

159,80 zł

Zniżka z Planem Oszczędnościowym

-20,76 zł

Cena razemWszystkie ceny zawierają podatek VAT
139,04 zł
 
 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 2.01.2022 o 21:54, agat21 napisał:

Rozmawiałyśmy z Kikou o Makarym i jego problemie z kręgosłupem. Z powodu jego wieku i kłopotów z guzami odrzucamy bardziej inwazyjne metody leczenia czy ulżenia mu w bólu, które wymagają na przykład narkozy. Mogłoby to spowodować zbyt duży wstrząs dla organizmu i wznowę choroby. Praktycznie zostaje zatem terapia kwasem hialuronowym lub nowym lekiem Librela. Na razie Makuś dostał jakiś lek na 4 tygodnie, który powinien ulżyć mu w bólu, ale na dłuższą metę jest zbyt obciążający, więc nie można go podawać dłużej. Macie jakieś doświadczenia ze zwyrodnieniami kręgosłupa u starszych psiaczków, takich jak Makuś?

Z tego samego schroniska i z tym samym problemem ( kręgosłup plus trzustka) mam Kubusia, dużo mniejszy od Makunia, ale proporcje ciała podobne ( "długi" kręgosłup), ostatnio miał atak bólu, że nie mógł wstać.... i też nie wiem, jak mu pomóc, żeby nie zaszkodzić staruszkowi ❤️ 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.12.2021 o 09:26, kikou napisał:

Librela - to ten nowy preparat, z tym nie mialam jeszcze zadnych doświadczeń

 

Dnia 30.12.2021 o 19:03, agat21 napisał:

Całkiem dobre ma opinie ta Librela i praktycznie żadnych skutków ubocznych. Tylko koszt chyba niemały.

 

Dnia 8.01.2022 o 11:14, mari23 napisał:

mam Kubusia, dużo mniejszy od Makunia, ale proporcje ciała podobne ( "długi" kręgosłup), ostatnio miał atak bólu, że nie mógł wstać.... i też nie wiem, jak mu pomóc, żeby nie zaszkodzić staruszkowi ❤️ 

Mój Dżekunio też jest długi i ma duże zwyrodnienia kręgosłupa, librelę stosujemy od dwóch miesięcy i bardzo polecam. Już po pierwszej dawce niesamowita zmiana na korzyść, Dżekuś porusza się zupełnie inaczej, tak dziarsko, również kładzie się i wstaje znacznie  sprawniej. Zaczął się nawet przeciągać, czego już od dawna nie robił. Preparat działa do max pięciu tygodni, my zastosowaliśmy ponownie po upływie czterech, bo pogorszenie sprawności w poruszaniu się zaczęło już być widoczne. Koszt spory, ale moim zdaniem warto. Podobno są psy, na które prepatat nie działa, ale zdarza się to rzadko.

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 8.01.2022 o 11:14, mari23 napisał:

Z tego samego schroniska i z tym samym problemem ( kręgosłup plus trzustka) mam Kubusia, dużo mniejszy od Makunia, ale proporcje ciała podobne ( "długi" kręgosłup), ostatnio miał atak bólu, że nie mógł wstać.... i też nie wiem, jak mu pomóc, żeby nie zaszkodzić staruszkowi ❤️ 

Bardzo dziękuję Ewa 🌷🌷🌷, dziś przeleję pieniądze za karmę. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...