Jump to content
Dogomania

Mania z Fundacji Jedno Serce nie Da Rady pod moja opieką- błagam o pomoc w szukaniu domu <3 PIKUŚ JUZ W DS ;) MAMBA ma DOM :) MANIA ma DOM <3


Recommended Posts

11 godzin temu, jankamałpa napisał:

Co u Ciebie, czy ten ostatni objaw ustąpił ?

 

7 godzin temu, Poker napisał:

kiyoshi, jak zdrowie?

dziękuje kochane za troske.

nie- niestety ten ostatni objaw nie ustępuje. Cały czas mam wrażenie, że jestem w pomieszczeniu mocno zapylonym. Boli mnie głowa od strony zatok i ciężej łapie oddech. Ale sprawność mam ok tzn czytałam że źle jest nie można przejść z pokoju do łazienki, ja chodze, sprzatam itd. Ale chyba zaczynam sobie wyobrażać co czują te osoby pod tlenem.

Dziś mam ostatni dzień izolacji, będe rozmawiać z lekarką to zobaczymy co powie:) mam nadzieje, że to juz koniec kwarantanny a te objawy za kilka dni minął.

Uważajcie na siebie.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

52 minuty temu, kiyoshi napisał:

 

dziękuje kochane za troske.

nie- niestety ten ostatni objaw nie ustępuje. Cały czas mam wrażenie, że jestem w pomieszczeniu mocno zapylonym. Boli mnie głowa od strony zatok i ciężej łapie oddech. Ale sprawność mam ok tzn czytałam że źle jest nie można przejść z pokoju do łazienki, ja chodze, sprzatam itd. Ale chyba zaczynam sobie wyobrażać co czują te osoby pod tlenem.

Dziś mam ostatni dzień izolacji, będe rozmawiać z lekarką to zobaczymy co powie:) mam nadzieje, że to juz koniec kwarantanny a te objawy za kilka dni minął.

Uważajcie na siebie.

Nie lekceważ tych objawów, koniecznie skontaktuj się z lekarzem. 

Unikaj wysiłku - sprzątanie poczeka. Dbaj o siebie! Życzę zdrówka.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, kiyoshi napisał:

 

dziękuje kochane za troske.

nie- niestety ten ostatni objaw nie ustępuje. Cały czas mam wrażenie, że jestem w pomieszczeniu mocno zapylonym. Boli mnie głowa od strony zatok i ciężej łapie oddech. Ale sprawność mam ok tzn czytałam że źle jest nie można przejść z pokoju do łazienki, ja chodze, sprzatam itd. Ale chyba zaczynam sobie wyobrażać co czują te osoby pod tlenem.

Dziś mam ostatni dzień izolacji, będe rozmawiać z lekarką to zobaczymy co powie:) mam nadzieje, że to juz koniec kwarantanny a te objawy za kilka dni minął.

Uważajcie na siebie.

no to ja sie o Ciebie martwie...to chyba tak samo nie ustapi...koniecznie dzwon do lekarza i moze lepiej juz teraz.

uwazamy,ale walcz z niewidzialnym wrogiem...ponoc rzad zamowil 40 mln szczepionek,ale zdania sa podzielone na ich temat,nie wiadomo czy lepiej sie zaszczepic czy nie

Link to comment
Share on other sites

Juz jestem własnie po teleporadzie. Jestem zwolniona z izolacji ale mam L4 na 2 dni jeszcze do końca tygodnia. Mam wychodzić powolutku i kupić inhalator i dostałam antybiotyk na zatoki. Pani doktor powiedziała, że już mam po covidzie tylko raczej powikłanie.

Nie za dobrze się dzisiaj czuje faktycznie. No nie martwcie się, będzie wszystko ok, ona mówiła, że to dość standardowe

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

17 minut temu, beataczl napisał:

 

uwazamy,ale walcz z niewidzialnym wrogiem...ponoc rzad zamowil 40 mln szczepionek,ale zdania sa podzielone na ich temat,nie wiadomo czy lepiej sie zaszczepic czy nie

ja za bardzo nie wiem co mysleć o tych szczepionkach...trochę się martwie o to ich robienie w biegu...za szybko, za mało dokładnie...

jak mi dziś lekarka mówiła, sam covid nie jest tak groźny jak powikłania, bo zauwazcie np. że ja przez 2 tygodnie się dobrze czułam, a tak od 3-4 dni dopiero mam takie objawy mocno męczące. Sam przebieg choroby przez te pierwsze dni jest grypowy- gorączka, bóle mięśni i głowy, potem utrata zapachu i smaku która w gruncie rzeczy jest jedynie dyskomfortem- jest też taki posmak dziwny w ustach gdzieś czytałam że określają to metalicznym, ten posmak odbiera zupełnie apetyt a u niektórych też występuje biegunka i wymioty. Potem w sumie dochodzi lekki suchy kaszel no i to by było na tyle. Ja już smak i węch odzyskałam ale ten posmak jeszcze tak chwilowo powraca.

No więc tak to chorowanie wygląda. Pisze to żebyście po prostu zwracały uwage na takie objawy.

Napisze Wam też o testach. Na naszą grupe z objawami identycznymi (te co wyżej opisałam z tym, że w różnych kombinacjach, niektórzy np nie mają bólu mięsni, ja miałam, ale wszyscy mieli utrate smaku i węchu) czyli to licze 6 osób które się zgłosiły na testy- 5 testów wyszło pozytywnych a 1 negatywny u mojej koleżanki z pracy która gorączkowała i zaraziła swojego męża- sądze, że ten jej wynik negatywny jest w związku z tym, że bardzo długo czekali na test (ponad tydzień od 1szych objawów) sądze, że ona juz przechorowała, a jej mąż jako że się zaraził później to wyszedł pozytywny, a być może jest ona tym błędem statystycznym :( 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

25 minut temu, Moli@ napisał:

 

22 minuty temu, Moli@ napisał:

Saturacja jest to w medycynie wskaźnik nasycenia hemoglobiny krwi tętniczej tlenem

https://www.hellozdrowie.pl/saturacja-czym-jest-i-jaka-zbadac/

dziekuje :)

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem za bardzo ani jak ani gdzie sprawdzić ta saturacje, dzis jeszcze nie moge nigdzie wyjść  :(

 

Na koncie Mani pojawiło się 20 zł od Ainana i 30 zł od Małgorzata M. (spadek po Krokusie)- dziękuje <3 Mania dziś tak pozowała, blisko, ale wciaż niedostępna (a miała mieć fryzjera :((   )

123770200_412502333074556_2510905363233995545_n.jpg?_nc_cat=101&ccb=2&_nc_sid=ae9488&_nc_ohc=OieB7LVNU9cAX8Qp_yu&_nc_ht=scontent.fpoz4-1.fna&oh=3702aa096d92c6e4ba0cccb79860990f&oe=5FC69B6F

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj rozmawiałam chwile z Kasią o Mani. Szanse na to, że uda się ja otworzyć na dotyk są praktycznie minimalne. Mania zachowuje się jak piesek który zupełnie dotyku nie zna, lub poznał go tylko z najgorszej strony. Jest wszystko dobrze, gdy to Mania podchodzi do człowieka i pilnuje dystansu, ale gdy człowiek próbuje ja dotknąć, złapać to Mania kłapie zębami w amoku. Trudno ja na siłe łapać, bo jesli naprawde ugryzie ten pierwszy raz to będzie koniec....

Myślimy nad przyszłością Mani. Nie wiem czy jest w ogóle szansa na dom dla niej....nie wiem co robić. Chyba najlepiej byłoby gdyby przygarną ją ktoś kto ma kawałek ogródka i byłby w stanie ja akceptować i nie wymagać za duzo. Nawet na zasadzie dt za zwrot karmy i weta... Ona jest naprawde psem bezproblemowym, jest urocza, delikatna, ale musi mieć ten malutki ogródek z wejściem do domu.

Do siebie nie mam zupełnie opcji by ja zabrać. Nie mam jak odgrodzić kawałka ogrodu, tak by było z wejściem do domu....mam zbyt dziwnie usytuowany dom i wspólną brame z ciotką i warsztatem teścia :( pies u mnie musi chodzić na smyczy....:(  (Agat widziała, to może potwierdzić)

Wiem że Mania u Kasi jest szczęśliwa a i Kasia ją bardzo lubi :)....tylko czy starczy pieniążków na jej pobyt przez reszte zycia? gdzie szukać takiego domu żeby mogła byc akceptowana jaka jest?

Pomocy......

 

ps. co do covid to czuje się już dobrze. po powrocie do pracy okazało się, że prawdopodobnie co najmniej 80% osóbw zakładzie już przechorowało, większość z objawami minimalnymi przy czym osoby starsze czy z dodatkowymi chorobami wcale nie chorowały ciężej. Właściwie każdy chorował trochę inaczej i trudno znaleźć logike- od czego zależało nasilenie objawów- bo wydaje się, że ani wiek ani inne choroby jednak nie wpływaja tak bardzo :)

Link to comment
Share on other sites

Muszę zrobić mały misz-masz z finansami Mani....500 zł które dostałyśmy od DS Romy na pomoc bezdomniakom pozwole sobie PRZENIEŚĆ na potrzeby EMISI z wątku podkarpackiej rodziny. Nie dam rady inaczej ogarnąć jej finansów.

Tak więc 500 zł wykreśle z rozliczenia Mani, a przeniose Tutaj: https://www.dogomania.com/forum/topic/352687-sos-rodzinka-z-podkarpackiej-wsi-sama-na-opuszczonej-posesji-mały-antoś-w-dt-w-madie-mamusia-w-dt-u-kasiainat/

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Na koncie Mani 100 zł od annabarbara i 40 zł od koja <3 <3 DZIEKUJE <3

 

W drugą stronę: przelałam Kasi 300 zł za pobyt Mani w listopadzie i kupiłam Arthromax 500 ml suplement na stawy dla Mani (z racji wieku) i od razu dla Emisi (z racji kontuzji)- koszt to ok. 60 zł

Link to comment
Share on other sites

Mania dostała 20 zł od Ainana i 30 zł od Małgorzata M. (spadek po Krokusie) DZIĘKUJE ŚLICZNIE <3

129723200_408765083814406_1545340315279163534_n.jpg?_nc_cat=105&ccb=2&_nc_sid=ae9488&_nc_ohc=aHv_EdpRlNgAX_m1T0H&_nc_ht=scontent.fpoz4-1.fna&oh=9d67831b1409d7ca9eeb1718aefa8c3c&oe=5FEF5C92

Dzisiaj pojawili się też chętni na adopcje Mani- dom z ogrodem już by był, ale i z budą- bez wstępu do domu.....Trudno pojąć jak można taką malizne staruszkową...do budy...ale co zrobić :( dom oczywiście odrzucony

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, kiyoshi napisał:

Mania dostała 20 zł od Ainana i 30 zł od Małgorzata M. (spadek po Krokusie) DZIĘKUJE ŚLICZNIE <3

129723200_408765083814406_1545340315279163534_n.jpg?_nc_cat=105&ccb=2&_nc_sid=ae9488&_nc_ohc=aHv_EdpRlNgAX_m1T0H&_nc_ht=scontent.fpoz4-1.fna&oh=9d67831b1409d7ca9eeb1718aefa8c3c&oe=5FEF5C92

Dzisiaj pojawili się też chętni na adopcje Mani- dom z ogrodem już by był, ale i z budą- bez wstępu do domu.....Trudno pojąć jak można taką malizne staruszkową...do budy...ale co zrobić :( dom oczywiście odrzucony

Taki pies do budy???? To chyba nawet na najgorszej wsi się rzadko zdarza!

Link to comment
Share on other sites

Ludzie nie widzą nic złego w budzie, nawet jeśli to oznacza zmianę warunków dotychczasowych na gorsze. Pamiętam ile miałam "kłótni" o to, że nie chcę Mimi oddać do budy, że przecież sama utrudniam adopcję, a ona chce uratować suczkę...! Za nic moje tłumaczenia i odsyłania do schronisk-mordowni... oni chcieli Mimi do budy i już! 

Mania jest cudowna, mocno mi się podoba. Jak idzie jej oswajanie strachów?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...