Jump to content
Dogomania

Bixi-piesek - 8-tygodniowe szczenię w tarapatach-parwowiroza.23.05.20-Bixi za [TM*]


Recommended Posts

Zakładam następnemu psiakowi wątek aby odciążyć Tolę.Wraz z Bogusik podjęłyśmy się opieki nad biednym szczenięciem.Nazwałyśmy go Bixi.Jest to piesek.

Tola założyła wcześniej wątek dla trzech psiaków ze stodoły.Intensywnie szukała dla nich pomocy.

https://www.dogomania.com/forum/topic/351850-psia-rodzina-w-opuszczonej-stodole/

To maleństwo jest w środku.

image000002.jpg

Po prawej stronie to mama Bixi jest chora wymaga leczenia.Prawdopodobnie Bixi też wymaga leczenia.Megi pozostanie pod opieką Toli.Dzięki pomocy Bogusik został załatwiony transport Megi i Bixi na 09.05.20 (sobota) do Hoteliku u Szafirki.Hania zdecydowała się przyjąć chore psiaki.W tej chwili psiaki są przechowywane w przybudówce u znajomej Toli i czekają na transport.

A to nieszczęśnik Bixi.

imageproxy (6).jpg

imageproxy (7).jpg

W zasadzie to już nie mam śmiałości prosić o pomoc ale jeżeli ktoś by chciał pokłonić się nad pomocą dla Bixi,będziemy ogromnie wdzięczne.

23.05.20 - Bixi za [TM*] nie przeciwstawił się chorobie.Ta paskudna choroba parwowiroza zabiła Bixi.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Post informacyjny.

06.05.20-Tola

Awaryjnie dostaliśmy klucz od znajomych do ich przybudówki, wczoraj zrobiliśmy tam tak na szybko porządki, zawieźliśmy  posłanie ze starej kołdry i tak musimy wytrwać do soboty:(

Megi jest bardzo grzeczna, cicha, załatwia się na spacerkach, tylko ta skóra bardzo ją swędzi:(

Jeździmy tam na zmianę z TZ i córką;  mały trochę popłakuje, na pewno są w stresie,  tyle zmian.

Bardzo chciałabym, aby skończyła się już ich tułaczka:(

Transport-09.05.20 do Hoteliku u Szafirki.

Podany został lek o nazwie Simparica(kleszcze,pchły,świerzbowiec) i aniprazol.Badanie krwi str.1.

Bixi ma 8 tygodni.

19.05.20 - Bixi zachorował - parwowiroza - jest na kroplówkach,lekach,dostaje surowice.Stan jest stabilny - str.5

23.05.20 - Bixi za [TM*] - nie podołał chorobie.

Link to comment
Share on other sites

Post rozliczeniowy.

Deklaracje stałe:

1.Bogusik - 20,00zł-wpł.10.05.20-20,00zł

2.Anula - 20,00zł-wpł.10.05.20-20,00zł

Deklaracje stałe: + 40,00zł

Wpłacone deklaracje stałe: + 40,00zł

Deklaracje jednorazowe i inna pomoc:

1.Havanka - bazarek transportowy-wpł.12.05.20-210,00zł + 10,00zł-wpł.15.05.20

https://www.dogomania.com/forum/topic/351855-bezdomna-psia-rodzina-zbiera-na-podróż-karmę-i-leki-do-805-godz-2000/

2.Fundacja ZEA - karma - rozliczenie z Hotelikiem

3.Nadziejka - bazarek-wpł.22.06.20-92,00zł

https://www.dogomania.com/forum/topic/351872-janiol-szczescia-smyczka-mysliweczkajablonexzaslony-fiolet-i-biale-na-kolkachalbum-schwarzeneggeraszeleczki-dla-malusiego-dzieciateczka-bixi-do-22-05/

4.b-b - bazarek-wpł.08.05.20 - 50,35zł

https://www.dogomania.com/forum/topic/351867-rozliczam-błyskawiczny-bazarek-z-nową-pościelą-dla-psiej-rodzinki-do-1205-2100/?tab=comments#comment-1761132

5.P.Agata od Aleksa -wpł.11.05.20 - 30,00zł

https://www.dogomania.com/forum/topic/347957-aleksfrędzel-ma-szansę-na-opuszczenie-radys-pomożeciealeks-od-291218-w-ds-w-zabrzu/?tab=comments#comment-17366593

6.atulek - wpł.11.05.20-50,00zł

7.Poker - wpł.18.05.20-80,00zł

8.MarysiaR-wpł.22.05.20-86,00zł

9.helli-400,00zł

Wpłacone deklaracje jednorazowe: + 1008,35zł

Wydatki:

1.Opłata za pobyt w hoteliku za V - 23dni - wpł.10.05.20-230,00zł

2.Leczenie + utylizacja - 140,00zł - U Hani pozostała kwota za pobyt w Hoteliku - 80,00zł,w związku z tym po odliczeniu została uregulowana kwota - 60,00zł-02.06.20

Wydatki: - 290,00zł

Ogólnie:

Deklaracje stałe: +40,00zł + deklaracje jednorazowe: + 1008,35zł - wydatki: - 290,00zł = 02.06.20  +758,35zł

U szafirki pozostała kwota za pobyt w hoteliku za V (8dnix10,00zł)=80,00zł - odniesienie do wydatków poz.2 = 0,00zł

W dniu 15.11.21 została przekazana kwota 758,35zł dla Sary z tego wątku:

https://www.dogomania.com/forum/topic/354536-długowłosa-sara-z-łańcucha-nie-zna-innego-życia-teraz-próbujemy-je-zmienić-na-pewno-będzie-łatwiej-jak-sunia-nie-zostanie-tutaj-sama/

Stan konta = 0,00zł

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Havanka napisał:

Witam sie na wątku Bixi. Strasznie biednie wygląda teraz ten maluszek. Na pewno jakiś grosik dostanie z mojego bazarku. Czy Bixi to piesek czy suczka?

To jest piesek,już uzupełniłam w opisie.Dzięki w imieniu Bixi.

39 minut temu, Nesiowata napisał:

Witam kolejnego farciarza.

Witaj Nesiowata.Te psiaki musiały być szybko zabrane.Prawdopodobnie Bixi rodzeństwo upolowały lisy.Został tylko jeden piesek.

14 minut temu, Tyś(ka) napisał:

Okruszek jak wyzdrowieje to będzie skradał serca niemal każdemu, jestem tego pewna :)
 

Tak jak to szczeniaczek jest cudny ale żeby był najcudowniejszym potrzeba go wyleczyć,zadbać o niego.

Link to comment
Share on other sites

Jestem i ja u maluszka;  jest cudny, tylko bardzo biedniutki, wymęczony tą bezdomnością, biedą.

Najważniejsze, że jest już bezpieczny i że będzie już tylko lepiej, trafił  pod doskonałą opiekę, bardzo dziękuję Anuli i Bogusik za tą pomoc.  serce-ruchomy-obrazek-0820.gif

Anulko, pisałam już u psiej rodzinki - wetka nie zgodziła się na przyjecie do lecznicy, są zabezpieczone bardzo awaryjnie, jezdzimy do nich na zmianę z TZ i córcią.

Bixi ma ok. 8 tyg.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

34 minuty temu, Tola napisał:

Jestem i ja u maluszka;  jest cudny, tylko bardzo biedniutki, wymęczony tą bezdomnością, biedą.

Najważniejsze, że jest już bezpieczny i że będzie już tylko lepiej, trafił  pod doskonałą opiekę, bardzo dziękuję Anuli i Bogusik za tą pomoc.  serce-ruchomy-obrazek-0820.gif

Anulko, pisałam już u psiej rodzinki - wetka nie zgodziła się na przyjecie do lecznicy, są zabezpieczone bardzo awaryjnie, jezdzimy do nich na zmianę z TZ i córcią.

Bixi ma ok. 8 tyg.

Tolu,czy Bixi był odrobaczony,ma książeczkę?

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Anula napisał:

A ja nad tym maluszkiem płaczę.Biedne psie dzieciątko.

placzemy  wszystcy

 nad tymi wszystkimi biedakami

i na zawsze w sercu juz ostaja

z caleho serca modlimy o maluszeczka

aby ktos nieba przychylil

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, Nadziejka napisał:

placzemy  wszystcy

 nad tymi wszystkimi biedakami

i na zawsze w sercu juz ostaja

z caleho serca modlimy o maluszeczka

aby ktos nieba przychylil

Bardzo dziękuję za wspaniałe Twoje serduszko,przepełnione niesamowitą miłością.

Link to comment
Share on other sites

24 minuty temu, Tola napisał:

Tak, są książeczki, właśnie rozmawiałam z Bogusik, jutro jeszcze wszystko posprawdzam.

 

26 minut temu, Anula napisał:

Bardzo dziękuję za wspaniałe Twoje serduszko,przepełnione niesamowitą miłością.

 

2 godziny temu, Nesiowata napisał:

Witam kolejnego farciarza.

Serduszka 

 czaruje na szybko kramik malusiemu 

 boc nie moge tak nic nie wyczarowac 

 wprawdzie wyprzedalalm juz prawie wszytko z domu

 ale jeszcze cos zostalo

za godzinke  bedzie gotowy 

w podpisie mam zajrzyjcie prosze

 

  • Like 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, Bogusik napisał:

Dzękuję Anulko za założenie wątku maluchowi.Ja odliczam dni i godziny aby Bixi i Megi  szczęśliwie w sobotę dotarli do Hani.

 zapraszam na kramik 

serdecznie ogromnie

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, b-b napisał:

Śliczny z niego chłopczyk :)

Widzę ,że biedak też ma wyłysienia.

Aniu  konto to samo co do Czesia przelewam?.

Dla chłopaka z mojego bazarku jest 50,35zł

Tak Bogduniu,to samo.Bardzo dziękuję za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze pozostały dwa dni do wyjazdu,oby do soboty.Jak długo maluszek będzie jechał?

Tola,bardzo proszę sprawdź książeczkę,co w niej jest wpisane aby wet miał wiedzę na temat podanych środków bo chyba szczepień nie ma a muszą być przeprowadzone 3 szczepienia i podane leki na robale.

Może będzie trzeba robić kąpiele z Hexodermem?

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, Anula napisał:

Jeszcze pozostały dwa dni do wyjazdu,oby do soboty.Jak długo maluszek będzie jechał?

Tola,bardzo proszę sprawdź książeczkę,co w niej jest wpisane aby wet miał wiedzę na temat podanych środków bo chyba szczepień nie ma a muszą być przeprowadzone 3 szczepienia i podane leki na robale.

Może będzie trzeba robić kąpiele z Hexodermem?

Są książeczki;  był podany aniprazol i simparica, jest wpis.

Nie ma wyniku z zeskrobin, TZ dzwonił dzisiaj do weta, mają dosłać na maila.

Są też wyniki badania krwi, tutaj Bixi

IMG_20200507_151820.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj odezwała się do mnie p. Magda z Warszawy, rok temu adoptowała od nas suczkę Bezę,  która jest bardzo podobna do Pajdy i Megi.

Chce pomoc, wysłała dzisiaj paczkę na adres hoteliku dla mamusi i szczeniorka -  dla Megi jest karma mokra i olej z łososia, dla szczeniorka karma mokra i preparat odżywczy.

Pięknie dziękujemy serce-ruchomy-obrazek-0827.gif

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...