Jump to content
Dogomania

Bajka i jej córeczki już szczęśliwe ...w swoich domach


ewu

Recommended Posts

Bajka do nowej rodziny jest ok, ale ma problem w porozumieniu się z shih tzu. Z moimi duzymi była przyzwyczajona do zabaw, które mogą wyglądać dość agresywnie. One nią się nie przejmowały i mogła wiele jako najmniejsza. Jest glośna w zabawie, warczy, poszczekuje, skacze, zaczepia. Tak samo chyba chce sie bawić z tym Maksiem. On odbiera to na poważnie, nie jako zabawę i ścinają się. Zaleciłam nowej rodzince interweniowanie, zeby nie dopuszczać do etapu, kiedy psy już wzajemnie się nakręcają i zaczynają gryźć. Ludzka rodzina powinna ją zmęczyć częściej zabawą. To młodziutka sunia, pełna energii, kiedy przychodzi czas zabawy. U nas spała w sypialni z yorką i małą sunią Lemurem i było ok. Kilka dni temu doszła maltanka i też w porządku relacje. Myślę, że to kwestia nauczenia jej w nowym miejscu, co i ile wolno, no i czasu. Zazwyczaj trwa to do dwóch tygodni, zeby jedynak nie uznawał drugiego za intruza, tylko kompana do zabawy.

Za to państwo są nastawieni optymistycznie i pan mi napisał, że dadzą sobie radę :)

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Jaaga napisał:

Bajka do nowej rodziny jest ok, ale ma problem w porozumieniu się z shih tzu. Z moimi duzymi była przyzwyczajona do zabaw, które mogą wyglądać dość agresywnie. One nią się nie przejmowały i mogła wiele jako najmniejsza. Jest glośna w zabawie, warczy, poszczekuje, skacze, zaczepia. Tak samo chyba chce sie bawić z tym Maksiem. On odbiera to na poważnie, nie jako zabawę i ścinają się. Zaleciłam nowej rodzince interweniowanie, zeby nie dopuszczać do etapu, kiedy psy już wzajemnie się nakręcają i zaczynają gryźć. Ludzka rodzina powinna ją zmęczyć częściej zabawą. To młodziutka sunia, pełna energii, kiedy przychodzi czas zabawy. U nas spała w sypialni z yorką i małą sunią Lemurem i było ok. Kilka dni temu doszła maltanka i też w porządku relacje. Myślę, że to kwestia nauczenia jej w nowym miejscu, co i ile wolno, no i czasu. Zazwyczaj trwa to do dwóch tygodni, zeby jedynak nie uznawał drugiego za intruza, tylko kompana do zabawy.

Za to państwo są nastawieni optymistycznie i pan mi napisał, że dadzą sobie radę :)

Oby dali radę.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 8.02.2020 o 16:10, ewu napisał:

Bajka w domu a rozdzwonił się telefon o nią. Wczoraj byłam na wizycie i zaproponowałam jedną z tych małych mamuś , które są w innym hoteliku i Lotka już jest u siebie:)

A z tych domków nikt by jej nie chciał .Może jeszcze nie mają psiaka?

Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, Sowa napisał:

To już któryś przypadek, że ludzie biorą psa do niepełnosprawnego dziecka. Nic się na to nie poradzi - ale przy wizytach przedadopcyjnych, jeśli w domu jest dziecko,  od razu chyba trzeba tłumaczyć, na czym polega dogoterapia.

To nie miała być dogoterapia, to miał być pies przyjaciel.Syn ma 17 lat i w domu zawsze były dwa psy.

Po stracie suczki , którą mieli 7 lat zrobiło się pusto i zakochali się w Bajce.Nigdy nie dałabym psa w celach dogoterapii, to musi być odpowiedni pies.

Link to comment
Share on other sites

Bajka jest i jest wypłoszona. Popędziła prosto z korytarza do sypialni, oczywiście od razu do łózka. Nie reaguje na razie na mnie, jest w stresie. Nie sądzę, że w tej rodzinie coś mogło jej się zdarzyć, ale leży przypłaszczona i nie zachowuje się jak zwykle. Widocznie tak przezywa zmiany. Trzeba bardzo uważnie dobrać jej kolejną rodzinę. Szczerze, to boję się jutrzejszej wizyty i nie wiem, czy Bajka będzie gotowa jutro na kolejną zmianę domu, gdyby ją wybrali. nie wiem nawet jak ja pokazać.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...