Jump to content
Dogomania

SZAGI - STARY PUDEL/SZNAUCER-KALEKA NA WYLOCIE DO SCHRONU.Szagi w DT u [email protected] za TM.


Anula

Recommended Posts

Moli@, czy czocherkowi dolega coś po za starością? Pytam bez podtekstów, Szaguś to ładny psiak, zastanawiam się, czy jest brane pod uwagę szukanie mu domku, czy raczej domek tymczasowy będzie tym ostatnim miejscem jego pobytu. Zdaję sobie sprawę, że nie jest łatwo wyadoptować starszego psa, ale może gdzieś tam ktoś czeka na Szagusia. On wygląda na taką sierotkę, nieporadną, nic tylko kochać i rozpieszczać ;) Tylko proszę nie myśleć, że ja Szagusia chcę z raju u Moli@ wypędzać, nic z tych rzeczy, tak mnie tylko naszło, że starsze psiaki tak bardzo kochają i tak niedużo czasu mają i kiedy już są w bardzo dobrym dt, kiedy tak mocno się przywiązują do opiekuna, czują że to ich dom, ich człowiek, to serce boli, jak nagle trzeba po wielu miesiącach , czy latach ten raj im zburzyć i wysłać w świat, do nowego domu, nowych ludzi...Dlatego myślę, że jeśli bierze się pod uwagę szukanie domku to szybko, i dlatego wcale np. nie jest mi przykro że o Roxi nikt nie dzwoni.... Ale to takie tylko moje gdybania i odczucia.

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, seramarias napisał:

Moli@, czy czocherkowi dolega coś po za starością? Pytam bez podtekstów, Szaguś to ładny psiak, zastanawiam się, czy jest brane pod uwagę szukanie mu domku, czy raczej domek tymczasowy będzie tym ostatnim miejscem jego pobytu. Zdaję sobie sprawę, że nie jest łatwo wyadoptować starszego psa, ale może gdzieś tam ktoś czeka na Szagusia. On wygląda na taką sierotkę, nieporadną, nic tylko kochać i rozpieszczać ;) Tylko proszę nie myśleć, że ja Szagusia chcę z raju u Moli@ wypędzać, nic z tych rzeczy, tak mnie tylko naszło, że starsze psiaki tak bardzo kochają i tak niedużo czasu mają i kiedy już są w bardzo dobrym dt, kiedy tak mocno się przywiązują do opiekuna, czują że to ich dom, ich człowiek, to serce boli, jak nagle trzeba po wielu miesiącach , czy latach ten raj im zburzyć i wysłać w świat, do nowego domu, nowych ludzi...Dlatego myślę, że jeśli bierze się pod uwagę szukanie domku to szybko, i dlatego wcale np. nie jest mi przykro że o Roxi nikt nie dzwoni.... Ale to takie tylko moje gdybania i odczucia.

Pytaj pytaj :)

Wiek Szagusia jest trudny do określenia a stan zdrowia nie rokuje większej poprawy. Rozległe zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa i kończyn do tego rozrost kręgów szyjnych + stary uraz jednej z kończyn tylnych nie rokują dobrze :(

Wyłysienia w okolicy odbytu, na ogonie i biodrze + przerzedzony słabo odrastający cienki włos mogą sugerować zmiany hormonalne. Piesek nie jest wykastrowany... a weci  zastanawiają się czy go męczyć zabiegiem.

Z Szagim nie wyjdzie się na spacer - jedynie krótkie wyjścia - w tempie chłopczyka. Na schody (nawet bardzo niskie i szerokie stopnie) nie wejdzie - trzeba nosić.

Słaby włos jest trudny w pielęgnacji - wymaga kilkukrotnego delikatnego czesania w ciągu doby...,ostrzyc / podciąć - prześwity będą bardzo widoczne :(

Słabo słyszy..., słabo widzi - w ciemności ma już poważne problemy - idzie tylko przy nodze opiekuna.

Bardzo lubi kontakt z opiekunem!!

Uwielbia szczotkowanie, kąpiel..., głaskanie. Gdy coś chce - głośno powie...ale nie da się uciszyć..., szczeka na jednym tonie do skutku!

Szczerze to Szaguś jako jedyny w naszym stadzie nie nadaje się do adopcji...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minut temu, seramarias napisał:

Dziękuję bardzo za wyczerpującą odpowiedź :) Biedny ten Szaguś, na szczęście niczego mu nie brakuje i może spokojnie dalej cieszyć się życiem i beztrosko spędzać czas na leniuchowaniu. 

20d1cf98bce8757fmed.jpg

Na kolankach ;)

 

a393c60360a4d7bamed.jpg

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, Moli@ napisał:

Rozkoszny dziadunio :)

1ede13c05b184ae0med.jpg

529c9c4cab1de46amed.jpg

3e952a3dbfb39cc2med.jpg

Toż to sama słodycz ! Cud, miód, malina, och i ach i wata cukrowa na patyku i ... sama nie wiem co jeszcze :)

Moli@ jesteś cudowną opiekunką Szagusia ! I widzę, że Szaguś to potwierdza. Lekko otwarty pysio, leżenie do góry brzuszkiem i rozmarzone oczęta :) No gdzie mu będzie lepiej ! 

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Przeczytałam opis o Szagusiu, który stworzyła MOli@ i dziękuję Bogu, i wszystkim dogomaniackim aniołom stróżom za to, że Szagi mógł pojechać tutaj, a nie do fundacji. Wiem, że tam krzywda by mu się nie działa, ale perspektywa (nawet awaryjnie przez jakiś czas) boksu wewnętrznego jakoś przysparza mnie o ból serca. Szagi wygrał los na loterii "Życie" i może szczęśliwie spędzać swoją starość w troskliwych rękach. :) 

Rozczulają mnie takie psie dziadki.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 minut temu, elficzkowa napisał:

Szaguś chyba najchętniej zostałby na stałe na kolankach ;) Jeszcze żeby tam jeść dawali na tych kolanach to nie trzeba by schodzić, no najwyżej szybkie sioo i koo i hop! z powrotem ;)

Starszy pan lubi być w centrum uwagi ,) a na kolanach głaski, szczotkowanie...całuski :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minut temu, elficzkowa napisał:

A jak starszemu panu smakuje jedzonko ? Co zakupić aby jadł ze smakiem ? 

Rocco senior 6 x 800g

 - Drób z płatkami owsianymi

222680.0
34,80 zł
(7,25 zł / kg)
 
Szaguś już wcina z apetytem puchy z dodatkiem suchej karmy ( namoczonej). Całość musi być dokładnie wymieszana i rozdrobniona..., serca kroję na cieniutkie plasterki bo pluje większymi kawałkami. Urwis z niego...gryzaki, kosteczki, psie ciasteczka  gryzie bez problemu ,) ale od czego ma się starą ,) ,) ,)
Link to comment
Share on other sites

13 minut temu, Moli@ napisał:

Rocco senior 6 x 800g

 - Drób z płatkami owsianymi

222680.0
34,80 zł
(7,25 zł / kg)
 
Szaguś już wcina z apetytem puchy z dodatkiem suchej karmy ( namoczonej). Całość musi być dokładnie wymieszana i rozdrobniona..., serca kroję na cieniutkie plasterki bo pluje większymi kawałkami. Urwis z niego...gryzaki, kosteczki, psie ciasteczka  gryzie bez problemu ,) ale od czego ma się starą ,) ,) ,)

A jaką karmę dla psiaczków zamówić ?

Szkoda, że nie ma ,,Sanatorium miłości'' w wersji psiej :) Myślę, ze Szagi miałby wzięcie ;)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...