Jump to content
Dogomania

CZARUŚ TERAZ MAX MA DOM!!! Malutki niewidomy Miluś jest na BDT u mari23!!


Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...
  • 2 months later...
2 godziny temu, Alaskan malamutte napisał:

Zaniedbałam wątek Milusia i Czarusia vel Maxa.  Aż mi trochę wstyd...nastrojowy-emotikon-ruchomy-obrazek-0364

Marysiu, wstawisz zdjęcia Milusia? 

No i czy masz jakieś wieści od Czarusia vel Maxia?

Obaj mają się dobrze, tylko Miluś za dużo przytył niestety, choć naprawdę nie jest żarłokiem :( 

IMG-20210411-WA0001_resize_37.jpg

Oto Milusiek i jego młodziutka, kochająca opiekunka Tina :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Dnia 3.08.2021 o 11:02, Alaskan malamutte napisał:

Marysiu, czy masz jakieś wieści od Czarusia vel Maxa?

Mam nadzieję, że nie ogoliła go pani znowu na łyso.....

Dostałam przedwczoraj filmik jak Czaruś - Maksio bawi się z czarnym kotkiem - przesłodkie <3 Czaruś ma sierść "średnią", cudnie lśniącą, nie krótką, ale i nie taką długą, jak miał. Niestety pamięć w moim telefonie jest prawie pełna i filmiki muszę usuwać po obejrzeniu, żeby wogóle telefon funkcjonował. 

Po ostatnim ostrzyżeniu przesłałam Ani zdjęcie Czarusia - kudłacza pisząc, jaki on cudny i żal, że go ostrzygła. Dostałam odpowiedź, że ostrzyżony wygląda młodo, a z sierścią - jak staruszek.

Pamiętam jak ponad dwa lata temu zaraz po adopcji groomerka próbowała go "ogarnąć" i ze względu na odparzenia i rany pod filcem ogoliła go "na zero" . Ania właścicielka przysłała mi zdjęcie i zachwycała się, że wygląda, jak szczeniaczek. Myślę, że to jest powód tego podcinania.

Link to comment
Share on other sites

Najważniejsze, że Czaruś jest szczęśliwy. :)

Swojemu staruszkowi też robię fryzurkę od jakiś dwóch-trzech lat. Nie golę go na zero ani tak, aby wyglądał jak krótkowłosy, nadal ma średnio-długi kłak, ale jednak pozbawiam go znacznej ilości sierści (i tak strzyżenie to robota na cały dzień - dzielę na dwa dni, po około 4h). I widzę, że przynosi mu to ulgę, bo w trakcie tylko się nastawia, a po strzyżeniu staje się żwawszy, radośniejszy - nadmierne futro (takie zbite, wełniste, bujne) też może przeszkadzać w wentylacji (klik). Chociaż oczywiście najbardziej podziwiam tych, którzy potrafią baaaardzo długi, bujny, gęsty psi włos utrzymać w nienależytym porządku, codziennie czesać (co zajmuje naprawdę sporo czasu), znajdywać tam kleszcze itd.  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

49 minut temu, mari23 napisał:

Dostałam przedwczoraj filmik jak Czaruś - Maksio bawi się z czarnym kotkiem - przesłodkie <3 Czaruś ma sierść "średnią", cudnie lśniącą, nie krótką, ale i nie taką długą, jak miał. Niestety pamięć w moim telefonie jest prawie pełna i filmiki muszę usuwać po obejrzeniu, żeby wogóle telefon funkcjonował. 

Po ostatnim ostrzyżeniu przesłałam Ani zdjęcie Czarusia - kudłacza pisząc, jaki on cudny i żal, że go ostrzygła. Dostałam odpowiedź, że ostrzyżony wygląda młodo, a z sierścią - jak staruszek.

Pamiętam jak ponad dwa lata temu zaraz po adopcji groomerka próbowała go "ogarnąć" i ze względu na odparzenia i rany pod filcem ogoliła go "na zero" . Ania właścicielka przysłała mi zdjęcie i zachwycała się, że wygląda, jak szczeniaczek. Myślę, że to jest powód tego podcinania.

Marysiu, to może następnym razem podeślij mi filmik na whatsapa? 

Nadal uważam, że strzyżenie Czarusia to barbarzyństwo. Jestem w stanie zrozumieć pierwsze, higieniczne golenie, nawet uważam, ze było konieczne. 

No ale cóż.....Nie mam wpływu na decyzję pani Anny...

Link to comment
Share on other sites

32 minuty temu, Tyśka) napisał:

Najważniejsze, że Czaruś jest szczęśliwy. :)

Swojemu staruszkowi też robię fryzurkę od jakiś dwóch-trzech lat. Nie golę go na zero ani tak, aby wyglądał jak krótkowłosy, nadal ma średnio-długi kłak, ale jednak pozbawiam go znacznej ilości sierści (i tak strzyżenie to robota na cały dzień - dzielę na dwa dni, po około 4h). I widzę, że przynosi mu to ulgę, bo w trakcie tylko się nastawia, a po strzyżeniu staje się żwawszy, radośniejszy - nadmierne futro (takie zbite, wełniste, bujne) też może przeszkadzać w wentylacji (klik). Chociaż oczywiście najbardziej podziwiam tych, którzy potrafią baaaardzo długi, bujny, gęsty psi włos utrzymać w nienależytym porządku, codziennie czesać (co zajmuje naprawdę sporo czasu), znajdywać tam kleszcze itd.  

Jest szczęśliwy, bardzo go kochają, śpi na kanapach i w łóżku, ma najlepsza karmę i opiekę. 

14 minut temu, Alaskan malamutte napisał:

Marysiu, to może następnym razem podeślij mi filmik na whatsapa? 

Nadal uważam, że strzyżenie Czarusia to barbarzyństwo. Jestem w stanie zrozumieć pierwsze, higieniczne golenie, nawet uważam, ze było konieczne. 

No ale cóż.....Nie mam wpływu na decyzję pani Anny...

Prześlę. Ja również wolę puchatą wersję Czarusia (sama wyczesałam z niego mnóstwo dredów i sierści), ale nie mam wpływu na to, że im się podoba wersja "szczeniakowa". W długiej sierści, nawet tej zaniedbanej wygląda nie staro, a pięknie, ale go kochają i jest szczęśliwy - to jest najważniejsze.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
  • 2 months later...

Czaruś vel Max w swoim domku, Miluś u Mari23 ma jak pączek w maśle. I niech tak zostanie jak najdłużej!!!❤️❤️❤️

Psiaczki z tego wątku zaopiekowane, szczęśliwe!!

Za zgoda Mari23 kwotę 194 zł postanowiłyśmy przekazać Makaremu,  choremu, niewidomemu psiaczkowi z tego samego schroniska co Miluś i Czaruś. 

Do "Klubu Feniksa" dołącza ślepy i zagubiony w schronisku staruszek, który trafił tam wyciągnięty z rowu, bardzo wycieńczony. Jest w hotelu, gdzie ma nowe życie, może po raz pierwszy normalne - jest badany i leczony. Makary prosi o pomoc. - Strona 46 - Psy do adopcji / znalezione - Dogomania

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.10.2022 o 10:21, Alaskan malamutte napisał:

Czaruś vel Max w swoim domku, Miluś u Mari23 ma jak pączek w maśle. I niech tak zostanie jak najdłużej!!!❤️❤️❤️

Psiaczki z tego wątku zaopiekowane, szczęśliwe!!

Za zgoda Mari23 kwotę 194 zł postanowiłyśmy przekazać Makaremu,  choremu, niewidomemu psiaczkowi z tego samego schroniska co Miluś i Czaruś. 

Do "Klubu Feniksa" dołącza ślepy i zagubiony w schronisku staruszek, który trafił tam wyciągnięty z rowu, bardzo wycieńczony. Jest w hotelu, gdzie ma nowe życie, może po raz pierwszy normalne - jest badany i leczony. Makary prosi o pomoc. - Strona 46 - Psy do adopcji / znalezione - Dogomania

 

Kształtem Miluś "okrąglutki" prawie, jak pączek :) :) 

Powiedział, że jemu kasa niepotrzebna, a Makaremu bardzo się przyda ❤️ 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 19.07.2022 o 10:38, mari23 napisał:

z2_IMG-20220705-WA0002_     182125a6a1e_7.jpg

Milusiek pod troskliwą opieką Tinki ❤️ 

Coraz bardziej dokucza mu demencja, gubi się w "topografii"

                                                             🍀 ❤  ❤  ❤ 🍀

Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.10.2022 o 15:40, agat21 napisał:

Kasa dla Makusia od Milusia dotarła 😃 Z całego serca razem z Makusiem dziękujemy Milusiowi 🤗🐶

Jego Szerokość Miluś cieszy się, że mógł pomóc koledze w potrzebie, w końcu obaj to zamojszczaki ❤️❤️ 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...