Jump to content
Dogomania

Do "Klubu Feniksa" dołącza ślepy i zagubiony w schronisku staruszek, który trafił tam wyciągnięty z rowu, bardzo wycieńczony. Jest w hotelu, gdzie ma nowe życie, może po raz pierwszy normalne - jest badany i leczony. Makary prosi o pomoc. Żegnaj Cudny....


Recommended Posts

U Makusia dziś jakby ciutkę ciutkę lepiej, coś tam podziubał z jedzenia, ale wciąż jest bardzo słaby. Nie jest w stanie utrzymać się na łapkach. Iniekcje leków pod skórę jeszcze przez kilka dni ma dostawać. 

Zaraz wstawię wyniki badania krwi. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 4.10.2022 o 22:50, agat21 napisał:

U Makusia dziś jakby ciutkę ciutkę lepiej, coś tam podziubał z jedzenia, ale wciąż jest bardzo słaby. Nie jest w stanie utrzymać się na łapkach. Iniekcje leków pod skórę jeszcze przez kilka dni ma dostawać. 

Zaraz wstawię wyniki badania krwi. 

Oby to był początek poprawy u Makusia ❤️ 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 5.10.2022 o 13:18, KrystynaS napisał:

Ja z ostrożnym optymizmem bo boję się cieszyć. Oby wyzbierał się nasz staruszek

Ma już prawie półtora roku normalnego zaopiekowanego życia. Ale co to jest półtora roku w porównaniu z całym długim życiem. Chciałoby się, żeby zaznał jeszcze trochę.

Zdecydowałyśmy z kikou, że skoro Makuś taki słaby teraz, to nie będzie go brała na usg wątroby, żeby go dodatkowo nie męczyć. Poza tym szczerze mówiąc co zmieni wiadomość, że na wątrobie jest guz? Operacji w jego stanie nie ma nawet co sobie wyobrażać. Pozostanie i tak odpowiednia dieta i leki. I obserwacja jak się czuje..

Link to comment
Share on other sites

Słuszne macie podejście, finał finałów - odpowiednia dieta i farmakologia. Gdy lekarz zalecał mojej Suni jakieś badanie (np.TK trzustki, na USG wyszło zwłóknienie, biochemia i objawy wskazywały na niewydolność) pytałam czy terapia będzie różna w zależności od wyniku. Gdy usłyszałam 'no nie leczenie będzie właściwie takie samo' no to nie widziałam sensu robienia tego badania i męczenia psa.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

U Makusia ciutkę lepiej 🙂 Trochę więcej je i dał radę sam przejść kilka kroków! Walczy kochany psiul!

Kikou zamówiła na allegro karmę specjalistyczną Royala na wątrobę, bo zakupiona w lecznicy była tylko na chwilę. Czekam na koszta. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.10.2022 o 14:52, KrystynaS napisał:

Ja jestem z Makarym i nie zamierzam nie być, zaglądam ale cichutko u Niego więc i ja jestem cichutko.

Sprawdziłam ostatnie rozliczenie 950217426_zdziwienie-przeraenie.gif.3e58592c312ef187c1363c4324e2d63e.gif taki minus??

Jak dobrze, że sprawdziłaś, duży minus 😞 😞

lecę po pomoc do Staruszkowej Skarpety

Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.10.2022 o 14:52, KrystynaS napisał:

Ja jestem z Makarym i nie zamierzam nie być, zaglądam ale cichutko u Niego więc i ja jestem cichutko.

Sprawdziłam ostatnie rozliczenie 950217426_zdziwienie-przeraenie.gif.3e58592c312ef187c1363c4324e2d63e.gif taki minus??

 

Dnia 10.10.2022 o 09:48, mari23 napisał:

Jak dobrze, że sprawdziłaś, duży minus 😞 😞

lecę po pomoc do Staruszkowej Skarpety

Bardzo Wam dziękuję za zainteresowanie Makusiem i jego sytuacją. 😘 ❤️ Minus za chwilę powinien być trochę mniejszy, bo czekam na stałą od Wiolhelm za wrzesień, a Ona jest główną sponsorką Makusia i Jej deklaracja jest duża. Będzie też trochę grosza z bazarku. Z drugiej strony nie wiem ile zapłaciła kikou za karmę, dziś dopytam. Makuś już pewnie będzie na nią skazany do końca życia, bo nawet jak wątroba się zregeneruje, to trzeba będzie na nią już bardzo uważać.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.10.2022 o 09:55, agat21 napisał:

 

Bardzo Wam dziękuję za zainteresowanie Makusiem i jego sytuacją. 😘 ❤️ Minus za chwilę powinien być trochę mniejszy, bo czekam na stałą od Wiolhelm za wrzesień, a Ona jest główną sponsorką Makusia i Jej deklaracja jest duża. Będzie też trochę grosza z bazarku. Z drugiej strony nie wiem ile zapłaciła kikou za karmę, dziś dopytam. Makuś już pewnie będzie na nią skazany do końca życia, bo nawet jak wątroba się zregeneruje, to trzeba będzie na nią już bardzo uważać.

Makuś ma początku miał zapas finansowy i nie korzystał dotąd z pomocy Skarpety więc jest taka możliwość, a u Makarego nawet bazarkowy "kapitał" szybko stopnieje, bo i karma weterynaryjna, i leki potrzebne.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.10.2022 o 09:59, mari23 napisał:

Makuś ma początku miał zapas finansowy i nie korzystał dotąd z pomocy Skarpety więc jest taka możliwość, a u Makarego nawet bazarkowy "kapitał" szybko stopnieje, bo i karma weterynaryjna, i leki potrzebne.

Marysiu, na koncie Milusia jest 

Stan konta:

             194,00zł na dzień 27.05.2020r  

Jeśli pozwolisz to te pieniążki przeznaczę na pomoc Makusiowi. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.10.2022 o 10:05, Alaskan malamutte napisał:

Marysiu, na koncie Milusia jest 

Stan konta:

             194,00zł na dzień 27.05.2020r  

Jeśli pozwolisz to te pieniążki przeznaczę na pomoc Makusiowi. 

Jak najbardziej!!!! Jak widać, Miluś ma nie tylko zbędny zapas ciałka, ale i pieniędzy 😉😉 niech więc posłużą Makuniowi ❤️ 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.10.2022 o 10:10, mari23 napisał:

Jak najbardziej!!!! Jak widać, Miluś ma nie tylko zbędny zapas ciałka, ale i pieniędzy 😉😉 niech więc posłużą Makuniowi ❤️ 

W takim razie posyłam pieniążki na konto Makusia. Zaokrąglę do 200zł 

Agatko. Jak dotrą na konto Makusia to potwierdź proszę na tym wątku: 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.10.2022 o 10:14, Alaskan malamutte napisał:

W takim razie posyłam pieniążki na konto Makusia. Zaokrąglę do 200zł 

Agatko. Jak dotrą na konto Makusia to potwierdź proszę na tym wątku: 

 

Dotarło! Ogromnie dziękuję i Makuś również 😘 🐶

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...