Jump to content
Dogomania

Dziękuję kochani, dzięki Waszej pomocy Lacky już w swoim domku!Pozbyli się mnie, oddali! chociaż...służyłem wiernie, kochałem całym sobą i znowu mnie oddali a mówili że Lacky to znaczy szczęściarz? Pomożesz mi??


Recommended Posts

50 minut temu, Figunia napisał:

No i już się przerazilam, ze nie potrafię, nie wyczuje tego momentu i tylko go skrzywdzę...

Dlatego proponuję plastikową. Nie będziesz się bała, a sygnał zostanie przekazany.

Link to comment
Share on other sites

Aniu, anico czy Ty jesteś skarbnikiem?

Jeśli tak to wyślij proszę nr konta dla MALWA, obiecała na bazarku cegiełkę 20zł.

 I swoją wpłatę za książkę 22,50zł też mi nie przesyłaj tylko na konto Lakiego bezpośrednio. Może tak być?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 7.05.2019 o 13:01, Alaskan malamutte napisał:

Dwa pierwsze ogłoszenia na Wrocław...anico kochana, zmieńcie jedno na inne miasto, może Opole?

Trzecie ogłoszenie nie jest aktywne....

Na jakie miasto ma być moje? Bo czytam, że Tyśka zrobiła na Kraków

Tak , dobrze już teraz wiem, tylko że sytuacja się zmieniła, otrzymałam takiego mejla , niestety usunęli jedno ogłoszenie, to najlepsze, muszę pomyśleć jak to zamienić? to nawet jak dwie, inne osoby zamieszczają ogłoszenie?  to skasują?  to jak mamy zrobić na inną miejscowość?

Twoje ogłoszenie zostało usunięte

 

Wiadomość dotyczy ogłoszenia: Duży Lacky z ogromnym sercem, szuka swojego domku na zawsze... o ID 529079807.

Taki sam przedmiot lub usługa jest już w naszym serwisie

Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ dodałeś ten sam przedmiot lub usługę, który znajduje się już w innym ogłoszeniu.

Sprawdź ogłoszenie, które znajduje się pod tym linkiem:
Będę Twoim obrońcą i przyjacielem, owczarek niemiecki starego typu
Dotyczy ono tego samego przedmiotu / usługi, co Twoje. Pamiętaj, że jest to niezgodne z Regulaminem.

Więcej o powodach usunięć znajdziesz tutaj

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Tyś(ka) napisał:

Wczoraj podsunęłam Figuni i anica parę linków, łącznie z filmami, na przykład jak zorganizować zajęcia w domu czy na spacerze. Mam nadzieję, że część pomoże :) A link (filmik) od Patmol też sobie zapisałam.

anica, tak jak pisze Sowa - kolczatka to nie jest recepta na nieciągnięcie. Do kolczatki powinna być osobna linka/smyczka, a do obroży inna i sięgacie do kolczatki w razie potrzeby jedynie, a nie non stop. Pamiętaj, że dobrze dobrana kolczatka nie zsuwa się, nie robi psu korali na szyi, tylko jest tuż za uszami i tak sobie ona "stoi". I koniecznie umówcie się na spotkanie ze szkoleniowcami, zadzwońcie proszę. Dobrze by było, żeby fachowiec Wam pokazał jak się obsługuje kolczatkę i pracuje z psem zanim same zaczniecie.

Widzę, że wszystkie ogłoszenia Lakiego są na Wrocław. To jest bez sensu, bo ograniczają zasięg... Przesunęłabym dwa na okolice Wrocławia, jedne na okolice bliższe, drugie dalsze. Sama dorobiłam Lakiemu ogłoszenie, na Kraków. Przepraszam, że bez pytania, ale miałam wyróżnienie do wykorzystania po dogomaniackiej Belli ;) Sprawdźcie proszę czy opis może być, jest napisany na szybko., więc mogły wkraść się błędy. Nie wiem tez nic o profilaktyce - czy coś na te łapy ma na wzmocnienie? Przepraszam, nie mam kiedy szczegółowo wczytywać się w wątek, przeleciałam pobieznie. Tutaj ogłoszenie.

Suuuper, Tyś(ka) Dziękuję buziak.gif

... ja nie mam pojęcia, jak przesunąć ogłoszenia?... na okolice Wrocławia?

Link to comment
Share on other sites

45 minut temu, NikaEla napisał:

Aniu, anico czy Ty jesteś skarbnikiem?

Jeśli tak to wyślij proszę nr konta dla MALWA, obiecała na bazarku cegiełkę 20zł.

 I swoją wpłatę za książkę 22,50zł też mi nie przesyłaj tylko na konto Lakiego bezpośrednio. Może tak być?

OK, wysyłam PW do Malwy i Dziękuję ,pięknie kwiatek.gif

Link to comment
Share on other sites

14 minut temu, anica napisał:

Tak , dobrze już teraz wiem, tylko że sytuacja się zmieniła, otrzymałam takiego mejla , niestety usunęli jedno ogłoszenie, to najlepsze, muszę pomyśleć jak to zamienić? to nawet jak dwie, inne osoby zamieszczają ogłoszenie?  to skasują?  to jak mamy zrobić na inną miejscowość?

Trzeba pomajstrować trochę przy tekście i przyciąć zdjęcia. Jeśli ktoś juz taki tekst i takie same zdjęcia umieścił, to skasują. Nieważne na jakie miasto i kto ogłasza. Dlatego prosiłam o linki, aby zobaczyć jakie zdjęcia i jakie teksty zostały wykorzystane. Czasami imię też trzeba zmienić. Raz napisać laki, a w drugim Lacki np i już się nie przyczepią.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, Alaskan malamutte napisał:

Trzeba pomajstrować trochę przy tekście i przyciąć zdjęcia. Jeśli ktoś juz taki tekst i takie same zdjęcia umieścił, to skasują. Nieważne na jakie miasto i kto ogłasza. Dlatego prosiłam o linki, aby zobaczyć jakie zdjęcia i jakie teksty zostały wykorzystane. Czasami imię też trzeba zmienić. Raz napisać laki, a w drugim Lacki np i już się nie przyczepią.

Będę majstrować!!!  Alaskan ... dobrze ,że jesteś z namibuziak.gif

Aaaa... jak się 'przycina zdjęcia'?

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Alaskan malamutte napisał:

Jeśli ktoś juz taki tekst i takie same zdjęcia umieścił, to skasują.

Niekoniecznie musi być taki sam tekst. Ja mam zupełnie inny przy każdym swoim psie. Ogłaszam nieraz jednego psa na raz, 11 różnych tekstów jednego psa, inne zdjęcia - a i tak potrafią wyhaczyć i usunąć. Ludzie czasem też zgłaszają i wtedy modzi wychwytują.

Niemniej jednak faktycznie zmiana opisu i przycięcie zdjęć wiele może pomóc.

3 godziny temu, anica napisał:

Suuuper, Tyś(ka) Dziękuję buziak.gif

... ja nie mam pojęcia, jak przesunąć ogłoszenia?... na okolice Wrocławia?

Powodzenia.

Klikasz "edytuj" i zmieniasz lokalizację. Może na Legnicę, może na Katowice.

Przydałyby się zdjęcia Lakusia ze spaceru: na trawce, przy czlowieku. Dobrze jest, aby jedna osoba psa zajmowała, a druga porobiła zdjęcia z perspektywy psa (czyli kucamy).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

Niekoniecznie musi być taki sam tekst. Ja mam zupełnie inny przy każdym swoim psie. Ogłaszam nieraz jednego psa na raz, 11 różnych tekstów jednego psa, inne zdjęcia - a i tak potrafią wyhaczyć i usunąć. Ludzie czasem też zgłaszają i wtedy modzi wychwytują.

Niemniej jednak faktycznie zmiana opisu i przycięcie zdjęć wiele może pomóc.

Powodzenia.

Klikasz "edytuj" i zmieniasz lokalizację. Może na Legnicę, może na Katowice.

Przydałyby się zdjęcia Lakusia ze spaceru: na trawce, przy czlowieku. Dobrze jest, aby jedna osoba psa zajmowała, a druga porobiła zdjęcia z perspektywy psa (czyli kucamy).

Dziękuję za te cenne rady!buziak.gif   ...

... tylko jak się przycina te zdjęcia, pojęcia nie mam????

....zawstydzony.gif tyle wczoraj ,nacykałam Lakiemu zdjęć i nic , niewiele można wybrać a te na spacerze, to już wogóle nie wyszły, chyba mam coś źle ustawione w aparacie?  :(

Link to comment
Share on other sites

Dnia 6.05.2019 o 14:54, Figunia napisał:

Właśnie przyszedł, wtarabanil na tapczan i położył na nogach.

Tak oto:

 

20190506_143930.jpg

20190506_144001.jpg

20190506_144126.jpg

 

Dnia 6.05.2019 o 22:54, Figunia napisał:

No wlasnie Ewus, one tak patrzą...Z nadzieją, ufnością... A człowiek wciąż je zawodzi. Na szczęście nasze "tymczaski" idąc do dobrych domów, szybko o dt zapominają. 

On jest piękny! :-)

Ja myślę, że wcale nie zapominają o dobrych dt. No ale jak są dobrze zsocjalizowane  to potrafią się dostosować do przeprowadzki do kolejnego domu.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

23 minuty temu, anica napisał:

hailm.gif Pomocy!  jak się przycina zdjęcia???  od rana z tym walczę na pulpicie.... i nic, dalej są takie jakie były, czyli wielkie  :(

Najprościej, ale tracisz na jakości: klikasz na malą ikonkę zdjęcia prawym przyciskiem myszy -> "edytuj" -> włącza się Paint -> górny pasek narzędzi "przytnij zdjęcie" -> zaznaczasz -> klikasz "zapisz jako zdjęcie jpg..." -> gotowe.

Możesz też pobrać darmowy program np. PhotoEditor i tam przycinać (można też zmieniać kolory) i zapisujesz jako zdjęcia.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, b-d napisał:

 

On jest piękny! :-)

Ja myślę, że wcale nie zapominają o dobrych dt. No ale jak są dobrze zsocjalizowane  to potrafią się dostosować do przeprowadzki do kolejnego domu.

Witaj b-d u Lakiego!

Cieszę się, ze do nas zajrzales.

Mnie dwie Sunie nie poznały po około 2 latach od czasu, jak znalazły Ds. Fakt, ze obie były już mocno leciwe, ale wiele razy czytałam o tym, ze pies nie poznal swego byłego opiekuna.

Najfajniej ujęła to Pani doktor Dorota Suminska mówiąc, ze pies oczywiście pamięta, ale udaje, ze nie poznaje, bo jest obrażony o to, ze został oddany...  

 

Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, Figunia napisał:

Najfajniej ujęła to Pani doktor Dorota Suminska mówiąc, ze pies oczywiście pamięta, ale udaje, ze nie poznaje, bo jest obrażony o to, ze został oddany...  

 

Tylko że to kłamstwo. Psy nie obrażają się, nie umieją mścić się, udawać ani myśleć abstrakcyjnie. To czysta antropomorfizacja psów, bardzo krzywdząca. Tak samo jak próby wynagradzanie psu za całe zło, jakie go spotkało na zasadzie: niech robi co chce, anarchia, żadnych zasad. Pies do szczęścia potrzebuje zasad, konsekwentnego opiekuna, mądrego, a zamiast mięciutkiej kanapy i leżenia cały dzień do góry brzuchem przy stale dostepnej misce z łakotkami, wolałby zrobić coś wspólnie z opiekunem, zapracować na michę z jedzeniem.

 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

10 minut temu, Tyś(ka) napisał:

Ale niektórzy w to wierzą ;)

I jak z umówieniem się ze szkoleniowcem? udalo się?

Na razie czekam na spotkanie z Magdą, Jej wskazówki i podstawowe rady. Być może, szkoleniowiec nie będzie potrzebny. Szczerze mówiąc, nie mam na to aktualnie możliwości.  

A Laki jest spokojniejszy, nie sprawia problemów (odpukac...).

Dziś bawił się z dwiema suniami. Rano, z dużą jak on, dlugowlosą sunią ONka, w południe z amstafka. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

17 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

Najprościej, ale tracisz na jakości: klikasz na malą ikonkę zdjęcia prawym przyciskiem myszy -> "edytuj" -> włącza się Paint -> górny pasek narzędzi "przytnij zdjęcie" -> zaznaczasz -> klikasz "zapisz jako zdjęcie jpg..." -> gotowe.

Możesz też pobrać darmowy program np. PhotoEditor i tam przycinać (można też zmieniać kolory) i zapisujesz jako zdjęcia.

Dziękuję, Tysiu buziak.gif  lecę przycinać... później wrócę i zobaczymy czy ,,,,zdolna ze mnie uczennica?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...