Jump to content
Dogomania

FREZJA z Radys z padaczką, spondylozą, głuchotą. Od 11.10.2023 w DT w Krakowie.


Recommended Posts

1 minutę temu, agat21 napisał:

Zdrowia Frezyjko w nowym roku! Niech ataki męczą cię jak najrzadziej. A hop! dużo siły, dobrych fluidów wokół i też oczywiście zdrowia, bo bez niej marnie by było :))

Jestem dzisiaj po rozmowie z hop! i niestety męczą ostatnio coraz częściej. Musimy zrobić nowe badania i wtedy wet zdecyduje o dawce luminalu lub ew. jakimś dodatkowym leku. Ehhh, biedna Frezja :(.

Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, agat21 napisał:

Zdrowia Frezyjko w nowym roku! Niech ataki męczą cię jak najrzadziej. A hop! dużo siły, dobrych fluidów wokół i też oczywiście zdrowia, bo bez niej marnie by było :))

Z Frezją nie jest gorzej, ale po ostatnim ataku (16 grudnia), o którym informowałam na wątku, były kolejne dwa - 31 grudnia i 2 stycznia. Nie można tego dłużej bagatelizować. Rozmawiałam z weterynarzem, badania zaplanowane na przyszły tydzień. Bardzo chciałabym, żeby ostatecznie udało się całkowicie pozbyć ataków. 

Dzięki za życzenia. Tobie i innym sympatykom Frezji życzę wszystkiego najlepszego! :-)

Link to comment
Share on other sites

Już wczoraj były wyniki badań krwi Frezji. Morfologia i biochemia bez zarzutu. Poziom fenobarbitalu poniżej wartości referencyjnych i w związku z tym, dawka Luminalu podwyższona z połowy na 3/4 tabletki co 12 godzin. Zobaczymy, czy to poskutkuje, czy nie. 

Sara 2011, info w sprawie żywienia, dokumentację i rozliczenie wyślę na e-mail.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

48 minut temu, hop! napisał:

Już wczoraj były wyniki badań krwi Frezji. Morfologia i biochemia bez zarzutu. Poziom fenobarbitalu poniżej wartości referencyjnych i w związku z tym, dawka Luminalu podwyższona z połowy na 3/4 tabletki co 12 godzin. Zobaczymy, czy to poskutkuje, czy nie. 

Sara 2011, info w sprawie żywienia, dokumentację i rozliczenie wyślę na e-mail.

Dziękuję ślicznie hop!. Zapoznam się ze wszystkim jak wrócę z pracy. Mam nadzieję że zwiekszona dawka luminalu zmniejszy ilość ataków paczkowych. Trzymam kciuki. Dziękuję też za zdjęcia Frezyjki i Dolarka, chciałam podziękować wczoraj ale coś Dogo nie działało :(.

Link to comment
Share on other sites

 

6 godzin temu, Sara2011 napisał:

Dziękuję ślicznie hop!. Zapoznam się ze wszystkim jak wrócę z pracy. Mam nadzieję że zwiekszona dawka luminalu zmniejszy ilość ataków paczkowych. Trzymam kciuki. Dziękuję też za zdjęcia Frezyjki i Dolarka, chciałam podziękować wczoraj ale coś Dogo nie działało :(.

Też mam taką nadzieję. :-) Ze zdjęciami skromnie, bo ciągle coś przeszkadza. Teraz mało światła, a poza tym w miejsce dzikuski Miki, która została adoptowana, przyjechała super trudna dzikuska. Na przywitanie uścisnęła mi dłoń zębami. ;-) Ręka się goi jak na psie ;-), ale dyskomfort i utrudnienie jest. Na razie mam jeszcze dwie fotki Frezji z Kofim.   

5 godzin temu, agat21 napisał:

Fajnie się bawi z Dolarkiem :) Czyli to byłby super zdrowy pies, gdyby nie ten uraz głowy.. 

To nie Dolarek. :-)) Chciałabym, żeby Dolarek bawił się z innymi psami albo np. biegał za piłeczką. Niestety, on nie widzi w tym nic fajnego, a wręcz przeciwnie. Za to pozytywne emocje wzbudza w nim jedzenie. :-))

1K3.JPG

1K4.JPG

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.01.2019 o 00:15, hop! napisał:

W poniedziałek byłam z Frezją u weta. Było USG jamy brzusznej (nie ma guzów, zmian, wszystkie organy wyglądają prawidłowo) i pobranie krwi.

 

10 godzin temu, hop! napisał:

Już wczoraj były wyniki badań krwi Frezji. Morfologia i biochemia bez zarzutu.

Pozytywne wieści. Oby zwiększenie dawki leku dało pozytywne rezultaty.

Link to comment
Share on other sites

Frezja miała zrobiona badania krwi na sprawdzenie poziomu fenobarbitalu we krwi oraz USG jamy brzusznej. W związku że napady padaczkowe ostatnio były częstsze i po zrobieniu wymienionych badań zwiększono dawkę luminalu do 3/4 tabletki. Za badania i luminal zapłaciliśmy 248zł .
Innym problemem jest to że Frezja nie gryzie suchej karmy, tylko łyka, to może zaburzać pracę układu pokarmowego i powodować dyskomfort. Wetka zasugerowała zmianę żywienia - karmienie mokrą karmą lub gotowanym jedzeniem.

2.jpg.b513c20210ec0f2ecfbc8c039047882f.jpg

3.jpg.dbf6421dfac802bec6496b94d06c503a.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
14 minut temu, hop! napisał:

Sara2011, zakupy dotarły dzisiaj. :-) Bardzo jestem ciekawa, czy Frezji posmakuje karma płatkowa. Wypróbuję już jutro. 

To super, chociaż myslałam że będą już wczoraj :). Również jestem ciekawa czy naszemu francuskiemu pieseczkowi  posmakuje karma :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Papka śniadaniowa z apetytem zjedzona i to bez dodatku oleju z łososia. :-)) Szkoda, że wcześniej nie przypomniałam sobie o tej karmie. Nie byłoby tylu prób i kombinacji. Myślę, że Frezja będzie jadła tę karmę i problem żywienia będzie z głowy. :-) 

Link to comment
Share on other sites

26 minut temu, hop! napisał:

Papka śniadaniowa z apetytem zjedzona i to bez dodatku oleju z łososia. :-)) Szkoda, że wcześniej nie przypomniałam sobie o tej karmie. Nie byłoby tylu prób i kombinacji. Myślę, że Frezja będzie jadła tę karmę i problem żywienia będzie z głowy. :-) 

Bardzo, bardzo się cieszę :).  Niech zajada ze smakiem i niech jej będzie na zdrowie:).

Link to comment
Share on other sites

Dnia 25.01.2019 o 09:49, Sara2011 napisał:

Bardzo, bardzo się cieszę :).  Niech zajada ze smakiem i niech jej będzie na zdrowie:).

Kolacyjna papka musiała zostać wzbogacona olejem z łososia. Dzisiejsza śniadaniowa porcja również. Nie cieszmy się za wcześnie. W przypadku Frezji nie można mieć pewności. ;-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...