Jump to content
Dogomania

Tobi...2 tyg leżał w rowie...pęknięta miednica, złamany kręgosłup....


Kejciu

Recommended Posts

A ma ktoś z Was może doświadczenia w operacji zerwanych więzadeł u starszego psa ?

jak się goiło i jakie były efekty ?wśród znajomych opinie były różne - ale zazwyczaj psy nie wracały do sprawności po takich zabiegach.

Chętnie zaczerpniemy opinii. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 27.06.2023 o 23:14, Kejciu napisał:

27.06.2023 - lek Onsior - 200 zł

27.06.2023 - echo serca i usg jamy brzusznej 290 zł

stan konta na dzień 27.06.2023 = 72,67 zł

+ 200 zł od Pauliny

 

stan konta na dzień 2023-06-29 = 272,67 zł

Link to comment
Share on other sites

Dnia 28.06.2023 o 08:04, Kejciu napisał:

A ma ktoś z Was może doświadczenia w operacji zerwanych więzadeł u starszego psa ?

jak się goiło i jakie były efekty ?wśród znajomych opinie były różne - ale zazwyczaj psy nie wracały do sprawności po takich zabiegach.

Chętnie zaczerpniemy opinii. 

Mój Figaro miał operację 2,5 roku temu. Goiło się średnio, w dodatku okazało się, że jest uczulony na jakiś materiał, z którego płytkę wśrubowano mu w staw i musiała być kolejne operacja. Chodził w sumie nieźle po tym wszystkim. Do zeszłego tygodnia. Na spacerze okulał. Nie może stawać na tę łapkę. We wtorek mamy wizytę u weta, który go operował. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Niestety z chodzeniem Tobiego coraz gorzej, przewraca się....

chyba zdecydujemy się na operację jednej kończyny i zobaczymy. 

Koszty nas przerażają bo wynoszą około 2200zł.... a na bazarkach niestety nic się od jakiegoś czasu nie dzieje 😞

jestem załamana

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Dnia 27.06.2023 o 23:06, Kejciu napisał:

skonsultujemy jeszcze go u innego ortopedy i przeanalizujemy za i przeciw takiej operacji - biorąc pod uwagę wiek trzeba dobrze z lekarzem zastanowić się na ile może się udać polepszyć jego komfort życia. Bo nic za wszelką cenę czy sztuka dl sztuki...Póki co na tym onsior radzi sobie nieźle ale wiadomo lepiej bez żadnej ingerencji nie będzie.

Jeśli mogę wyrazić swoją opinię - ja bym Tobisia nie poddawała operacji. To starszy psiaczek, bałabym się, że ból pooperacyjny i dochodzenie do siebie będzie kosztować jego organizm więcej niż to warte. Wiem, że teraz też go boli ale może dobrze dobrane leki przeciwbólowe nowej generacji byłyby dla Tobisia lepszym rozwiązaniem niż operacja.    

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Z telefonu nie mogę dodać za duza pojemność 😞 postaram się jutro odpalić komputer i nadrobić zaległości. 

 

Tobi został skonsultowany w ubiegły piątek u Dr Olkowskiego...

 

Wieści są bardzo źłe, kończyny przednie nie operacyjne, leczenie zachowawcze, na tylnej kończynie chyba prawej - operacja....zerwane więzadła.... Druga nie do operacji...

 

Koszt około 4000 zł...ale to nie koniec...w paszczy jest bagno...jutro Tobi ma konsultacje u stomatologa, ale mniej więcej znamy koszty i orientacyjnie wyniosą napewno ponad tysiąc złotych. Do narkozy jeszcze trzeba zrobić badania krwi, echo serduszka już mamy....

 

Jak dostanę wypisy z wizyt to wszystko wkleje....

 

Smutno mi jakoś bo nasze zwierzaki mocno stare też się pochorowały, a tu takie koszty które musimy pokryć na już bo z operacjami długo czekać nie możemy jak zwierzę cierpi.... Skąd brać 😞

 

a jeszcze dzisiaj padł mi samochód, na środku drogi kontrolka awaria silnika.... Awaryjne, auto zahamowało i tyle z jazdy było...jeśli potwierdzi się czarny scenariusz to naprawa będzie mnie kosztowała kilka tys....oby nie 😞

Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.08.2023 o 22:18, Kejciu napisał:

Wieści są bardzo źłe, kończyny przednie nie operacyjne, leczenie zachowawcze, na tylnej kończynie chyba prawej - operacja....zerwane więzadła.... Druga nie do operacji...

Bardzo smutne wieści ...

Zaglądam tu ciągle, wiem że cudu nie będzie, ale liczyłam że chociaż stan Tobisia nie będzie się pogarszał, że uda się go ustabilizować lekami i Tobiś będzie mógł spokojnie sobie żyć i człapać w swoim tempie, ale bez bólu ...

Bardzo mi przykro ...

Pod koniec miesiąca prześlę coś dla malucha na leczenie, zrobię też dla niego bazarek, mam nadzieję że też coś się uzbiera ...   

Tobiś ma ogromne szczęście że trafił na Was, tak o niego walczycie i dbacie  ❤️

Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.08.2023 o 17:35, Kejciu napisał:

15.08 - 156 zł leki przeciwbólowe 

 

Stan konta na dzień 2023-08-15 wynosi 316.67 zł 

+ 70 zł z bazarku 

 

2023-08-30    + 200 zł Paulina

stan konta na dzień 2023-08-30 = 586,67 zł

 

 

 

wieczorem postaram się porozliczać wizytę u dr Olkowskiego i u stomatologa ( jak mi się uda dzisiaj to powrzucam wypisy )

Link to comment
Share on other sites

Wizyta u stomatologa 80 zł

Wizyta u dr Olkowskiego 150 zł

Taksówka 30 zł na dworzec, 130 zł do Milanówka 

Dojazd był to dzień gdzie sparaliżowana była kolej, Dorota czekała ponad 2h na pociąg który ciągle zapowiadali a finalnie odwołali.... Musiała jechać taxówką aż do Milanówka...powrót był jeszcze gorszy...w największy upał wypadła ta wizyta 😞

Screenshot_2023-08-30-10-05-11-558_com.facebook.orca.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.08.2023 o 09:49, Kejciu napisał:

+ 70 zł z bazarku 

 

2023-08-30    + 200 zł Paulina

stan konta na dzień 2023-08-30 = 586,67 zł

 

 

 

wieczorem postaram się porozliczać wizytę u dr Olkowskiego i u stomatologa ( jak mi się uda dzisiaj to powrzucam wypisy )

Stomatolog 80zł

Dojazd 160zł

dr Olkowski 150zł

stan konta na dzień 2023-08-30 = 196,67 zł 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...