Jump to content
Dogomania

ROXI (*) ZASNĘŁA... DO ZOBACZENIA, MALEŃKA. :( Zdradziłeś mnie, człowieku: ale przez 3 lata miałam prawdziwe życie i byłam kochana u Moli.


Recommended Posts

Do nas dzisiaj w parku po ciemku juz wyskoczyla luzem suka akity. Bylam z dwoma swoimi sukami. One są takie po 20 kgs

 I leciala tak dziwnie ostro na nas . jakby chciala zaatakować sweetie, miałam obie na smyczach. Zanim zdążyłam pomyśleć cos rozsądnego, to moja druga suka, ktora jest naprawde rozsądna i zrównoważona warknela bardzo konkretnie i jednoznacznie, ona zawsze broni sweetie i robi to z sensem. I tamtą wyhamowalo. Myślała chwilę i odpuscila.

Nie lubie takich sytuacji. Juz kiedyś duży husky, tez byl luzem, rzucil sie na sweetie naprawde,  przewrócił ją, bo na nią skoczyl, a wlasciciel huskiego tak jak teraz właściciel akity stal i sie patrzyl. Niektorzy to są pomyleni.

Wtedy jak sie husky rzucil na sweetie to moja druga suka w tym samym momencie rzucila sie na huskiego, nic mu nie zrobila, ale mu przystawila zeby do gardla i wtedy wlasciciel huskiego dopiero ruszyl dupe po swojego psa, a jego pies ogon pod siebie, leb spuscil i juz ich nie bylo.

Sweetie sie wystraszyła dzisiaj, dobrze ze przeszlo bokiem

Link to comment
Share on other sites

11 minut temu, Patmol napisał:

Do nas dzisiaj w parku po ciemku juz wyskoczyla luzem suka akity. Bylam z dwoma swoimi sukami. One są takie po 20 kgs

 I leciala tak dziwnie ostro na nas . jakby chciala zaatakować sweetie, miałam obie na smyczach. Zanim zdążyłam pomyśleć cos rozsądnego, to moja druga suka, ktora jest naprawde rozsądna i zrównoważona warknela bardzo konkretnie i jednoznacznie, ona zawsze broni sweetie i robi to z sensem. I tamtą wyhamowalo. Myślała chwilę i odpuscila.

Nie lubie takich sytuacji. Juz kiedyś duży husky, tez byl luzem, rzucil sie na sweetie naprawde,  przewrócił ją, bo na nią skoczyl, a wlasciciel huskiego tak jak teraz właściciel akity stal i sie patrzyl. Niektorzy to są pomyleni.

Wtedy jak sie husky rzucil na sweetie to moja druga suka w tym samym momencie rzucila sie na huskiego, nic mu nie zrobila, ale mu przystawila zeby do gardla i wtedy wlasciciel huskiego dopiero ruszyl dupe po swojego psa, a jego pies ogon pod siebie, leb spuscil i juz ich nie bylo.

Sweetie sie wystraszyła dzisiaj, dobrze ze przeszlo bokiem

Miałaś szczęście, że nic się nie stało. Właśnie pisałam Moli@ na PW o sytuacji tu koło mnie. Pies na smyczy, ale nie do końca pod kontrolą w sensie, że smycz długa, poszarpał kociucha, co tu sobie łazi, sąsiedzkiego, ufnego. Żyje kot, ale nie wiadomo co z nim będzie, bo płuca uszkodzone, łapa rozdarta, codziennie jeździ do kliniki od ponad miesiąca. Kulę gdyby złapał ten pies, to nie byłoby co zbierać, aż ciarki mam.

Link to comment
Share on other sites

To ktoś, kto się cudzym psem opiekuje. Młody człowiek bez rozeznania, w sensie rasy, i sam w szoku, że pies tak wystartował do zabicia. Półroczny pies.

A wypuszczanie kotów to tu właśnie spokojne było, każdy się nimi cieszył, z nimi witał, wpuszczał do klatki, kiedy widać było, że chcą do domu. Wszystko piękne do czasu. Ja przy Kuli mam oczy naokoło głowy i łapię na ręce, jak widzę, że z nieznajomym psem idzie ktoś, kto bardziej zajęty jest komórką.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja już też bardzo uważam! koło nas amstaf zagryzł yorka ,podobno wcześniej się nawet bawiły razem... to były sekundy!  ostrożności nigdy za wiele! niestety nie wszyscy właściciele panują nad swoim pupilem :(   teraz jak nigdy wcześniej ,uważam również ,że psy ras ,które są uważane za tzw? 'niebezpieczne'  powinny jednak biegać w kagańcu!

Link to comment
Share on other sites

Żeby chociaż były na smyczy - to już byłby postęp. U nas w parku i w mieście akit jak mrówek; większość na flexi, żadnego nie widziałam w kagańcu, ale  już ta flexi mnie cieszy bardzo.

Gorzej jak ktoś ma dużego psa, z założenia niebezpiecznego, np akite, puszcza ją luzem, nie odwołuje i patrzy z zainteresowaniem jak taki pies podbiega do innego psa.

z tego co rozmawiałam z właścicielami akit to one jak atakują to gryzą naprawdę, do krwi, to nie są pokazówki czy uderzanie po prostu barkiem czy zębami o innego psa.

Link to comment
Share on other sites

22 godziny temu, Moli@ napisał:

100_9569.JPG

100_9573.JPG

 

Na spacerze spotkaliśmy postrach okolicy :(.  Pies od czasu do czasu przeskakuje ogrodzenie, biega i niestety potrafi zaatakować wyprowadzane psy, przechodzących ludzi (wybranych tylko sobie znanym kluczem).

Rozmowy z właścicielami na niewiele się zdają :(

 

100_9574.JPG

100_9578.JPG

100_9579.JPG

Nasz kochany serdelek,najsłodszy!'

Mogę Ci (w mailu) napisać,co mogłabys panu od groźnego pieseła powiedzieć....tu - nie wypada.:]

Ucałuj tę babinkę cudną.

Link to comment
Share on other sites

No w końcu mam neta i komóra łapie zasięg. Rano wstaję a tu nic nie działa...może konserwacja, może mróz a może ćwiczenia w strefie przygranicznej wrrr

Dojeżdżałam do Białego i zaczęły spadać sms, powiadomienia o nieodebranych połączeniach :(

 

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, bou napisał:

No,no,no!!!! Razem przyjAdziemy,co?Rozpirzymy okolicę i pańcia od piesełka.Dawaj,ratować Serdelka trza!

;D

Tylko nie "rozpieprzajcie" okolicy bo moje skarbusie to nie aniołki ;D

Bou, dzięki za podpowiedź :), chyba wiem jak to rozegrać..., (na pw napiszę)

 

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, Moli@ napisał:

;D

Tylko nie "rozpieprzajcie" okolicy bo moje skarbusie to nie aniołki ;D

Bou, dzięki za podpowiedź :), chyba wiem jak to rozegrać..., (na pw napiszę)

 

Dzie dzisiejsze zdjęcie,no się pytam - dzie??

Link to comment
Share on other sites

11 minut temu, rozi napisał:

Nie, zobacz, Moli@ nie ma już cztery godziny, szuka baletniczki naszej po polach.

To co MY tu jeszcze robimy??Moli pewnie nie umie szukać,chooo,jedziemy po Serdela :) Ty w krzaczory,ja sie poczołgam po rowach,sprawiedliwie nie?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...