Jump to content
Dogomania

ROXI (*) ZASNĘŁA... DO ZOBACZENIA, MALEŃKA. :( Zdradziłeś mnie, człowieku: ale przez 3 lata miałam prawdziwe życie i byłam kochana u Moli.


Recommended Posts

Kilka godzin przesiedziałyśmy dziś z Roxi w lecznicy :(

po pierwsze w pysiu pojawiła się cysta - mała ale jest

a w pachwinie przedniej lewej łapki ranka z której wypływa płyn surowiczy. Nie ma wydzieliny ropnej.

Podano antybiotyk, przeciwbólowy. Skórę wygolono.

Jesteśmy umówione na jutro na 10 godzinę. Podadzą środek uspakajający, żeby dokładnie obejrzeć mordkę i rankę na łapce.

Będą się zastanawiać co zrobić.

To zdjęcie zrobiłam wczoraj

Bou, co o tym myślisz, ... może jakieś badanie krwi zrobić?

100_8588.JPG

 

Dziś zaczęła lizać...i po wygoleniu ukazała się ranka. Widoczna biała otoczka nie jest ropą, nie bardzo wiadomo co to jest

100_8627.JPG

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, rozi napisał:

Ach Boże   :((((

Spokojnie....wet oczyścił tę rankę(?),podał  antybiotyk...zobaczymy co orzeknie jutro.Być może mordka i łapka to dwie różne rzeczy...

nie panikujmy...poczekajmy do wizyty.Z badań - na pewno pełną morfologię, zrobilabym tez profil tarczycowy.

Czekam razem z Wami,spokojnie...nic nie przyspieszymy.

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, bou napisał:

Spokojnie....wet oczyścił tę rankę(?),podał  antybiotyk...zobaczymy co orzeknie jutro.Być może mordka i łapka to dwie różne rzeczy...

nie panikujmy...poczekajmy do wizyty.Z badań - na pewno pełną morfologię, zrobilabym tez profil tarczycowy.

Czekam razem z Wami,spokojnie...nic nie przyspieszymy.

OK, dzięki

 

Link to comment
Share on other sites

Dobra wiadomosc jest taka,ze ranka nie wydaje się być powiązana ze zmianami w pysiu,

zła wiadomość,to ta,że nadziąślak odrasta w tempie błyskawicznym...:(  Być może te zmiany drążą głebiej,wycięcie tkanki to za mało...

Poczekajmy jak poradzą sobie podane leki,ale powód do niepokoju jest...Biedny uszatek...

Link to comment
Share on other sites

17 minut temu, bou napisał:

Dobra wiadomosc jest taka,ze ranka nie wydaje się być powiązana ze zmianami w pysiu,

zła wiadomość,to ta,że nadziąślak odrasta w tempie błyskawicznym...:(  Być może te zmiany drążą głebiej,wycięcie tkanki to za mało...

Poczekajmy jak poradzą sobie podane leki,ale powód do niepokoju jest...Biedny uszatek...

 Odrosła cysta. Pytanie, co spowodowało /  powoduje ich powstanie? Umiejscowienie jest mało ciekawe przy nasadzie języka... ;( . Nadziąślak był obok kła... weci nie zdecydowali się na zabieg inwazyjny - usunąć zęby i skrobać kość.

We środę będą wszystkie wyniki, może coś się wyjaśni.

Link to comment
Share on other sites

17 minut temu, Moli@ napisał:

 Odrosła cysta. Pytanie, co spowodowało /  powoduje ich powstanie? Umiejscowienie jest mało ciekawe przy nasadzie języka... ;( . Nadziąślak był obok kła... weci nie zdecydowali się na zabieg inwazyjny - usunąć zęby i skrobać kość.

We środę będą wszystkie wyniki, może coś się wyjaśni.

Czekamy do środy.Wszelkie tego typu zmiany w jamie ustnej (u ludzi) są ściśle monitorowane,a przyczyny powstawania torbieli nie są do konca poznane.(nie wiem czy analogicznie jest u psów).Może to być jakieś schorzenie autoimmunologiczne,nie wiem...

A co to za ślad na ręce?Roxi kłapnęła zębiskami?? :((

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, rozi napisał:

Ugryzła? Ona nie chciała  :(

Rozi, mała gdy do nas przyjechała to siekała zębami na prawo i lewo... nic nie pozwalała przy sobie zrobić, rzucała się na sam widok grzebienia / szczotki. Tak bywa z nieznanymi sierściuchami. Nerwus, dlatego dziś usypiano do badania

Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, bou napisał:

Czekamy do środy.Wszelkie tego typu zmiany w jamie ustnej (u ludzi) są ściśle monitorowane,a przyczyny powstawania torbieli nie są do konca poznane.(nie wiem czy analogicznie jest u psów).Może to być jakieś schorzenie autoimmunologiczne,nie wiem...

A co to za ślad na ręce?Roxi kłapnęła zębiskami?? :((

Czekamy.

Roxi kłapnęła, w trakcie wybudzania. Straszna histeryca,  panikuje...

Link to comment
Share on other sites

11 minut temu, Moli@ napisał:

Rozi, mała gdy do nas przyjechała to siekała zębami na prawo i lewo... nic nie pozwalała przy sobie zrobić, rzucała się na sam widok grzebienia / szczotki. Tak bywa z nieznanymi sierściuchami. Nerwus, dlatego dziś usypiano do badania

Broni się tylko. Olek mój tak siekał, jedynie ja byłam pod ochroną całkowitą, ale ja go zabrałam ze schronu, za anioła robiłam.

Masz pieniądze? Aldrumka Ci pewnie zaraz przeleje, planujemy wspólny bazarek, gdyby co. A gdyby CO, to mów.

Link to comment
Share on other sites

43 minuty temu, bou napisał:

Kup Tribiotyk,albo Diprogentę,smaruj to skaleczenie,Roxi ma w pysiu tornado bakteryjne....

Dzięki.

Roxi dziabnęła zębami joi, ze mną jest od kilku miesięcy i już chowa zębalce. Jak czegoś nie chce to jedynie próbuje wyswobodzić się z rąk ,)

Link to comment
Share on other sites

55 minut temu, rozi napisał:

Broni się tylko. Olek mój tak siekał, jedynie ja byłam pod ochroną całkowitą, ale ja go zabrałam ze schronu, za anioła robiłam.

Masz pieniądze? Aldrumka Ci pewnie zaraz przeleje, planujemy wspólny bazarek, gdyby co. A gdyby CO, to mów.

Dziękuję :)

Płaciłam gotówką bo nigdy nie wiadomo kiedy może być potrzebny przedłużony termin płatności... czy to dla Roxi czy innego sierściucha.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...