Jump to content
Dogomania

* Bobiś odszedł w swoim kochającym domku [*]Mika -Sara już w swoim DS ! :D Mika nadal czeka na swój wyrozumiały domek. Bobiś już go ma! Wycofane psiaki - Mika i Bobi - kolejne zamojskie biedy liczą na cud.


b-b

Recommended Posts

DzieńBardzoDobry! zostawiam niedzielne serdeczności dla wszystkich buzki.gif i lecimy gdzieś ... do lasu, szkoda w taki piękny dzień siedzieć w domu, niech się moja sunia wybiega :)  Miłej niedzieli ,Wszystkim życzę :)

17 godzin temu, Gabi79 napisał:

Jaki on śliczny!!!

CUDEŃKO!!!

Też mi się tak wyrwało! :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Przykre są powroty z adopcji, ale lepiej, żeby psiak wrócił po krótkim pobycie w DS, niż np. po kilku miesiącach, czy nawet latach. Zwroty z adopcji, oddawanie swoich psów to od pewnego czasu częste zjawisko. Adopcja Bobika była bardzo szybka. Lepiej zrobić wizytę przed adopcją, opowiedzieć o plusach i minusach psa, dać ludziom kilka dni na przemyślenie i decyzję. Pani, która adoptowała Bobika jest w szczególnie trudnej sytuacji. Śmierć bliskiej osoby to dramat. W takiej sytuacji brakuje racjonalnego myślenia. Decyzje oparte tylko na emocjach często okazują się złe. Pani nie jest w stanie teraz starać się o coś, czy walczyć. Musi sama dojść do siebie i nauczyć się żyć po stracie bliskiej osoby. Bobik jest śliczny. Znajdzie inny dom.

A co u "naszej" Mikusi? Raz lepiej, raz gorzej, ale reasumując robi malutkie i drobne postępy. Mika, jak przystało na dzikuskę z krwi i kości, unika i nie lubi kontaktu z ludźmi. Zwłaszcza bliski kontakt i dotyk są niemile widziane. Do wszystkiego można przywyknąć, ale najwyraźniej Mika potrzebuje czasu. Gdy Mika się bardzo wystraszy, reaguje nerwowo, porusza się szybko i gwałtownie. Za bardzo się boi, żeby ugryźć, ale chciałaby. ;-) Trzeba z nią postępować bardzo spokojnie i rozważnie. Ku mojej wielkiej radości, przestała budzić o świcie i czeka, aż wstanę. Na spacerach radzi sobie przyzwoicie, w domu też. Tylko ta awersja do rasy ludzkiej... A może po prostu do mnie? ;-))

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, hop! napisał:

Przykre są powroty z adopcji, ale lepiej, żeby psiak wrócił po krótkim pobycie w DS, niż np. po kilku miesiącach, czy nawet latach. Zwroty z adopcji, oddawanie swoich psów to od pewnego czasu częste zjawisko. Adopcja Bobika była bardzo szybka. Lepiej zrobić wizytę przed adopcją, opowiedzieć o plusach i minusach psa, dać ludziom kilka dni na przemyślenie i decyzję. Pani, która adoptowała Bobika jest w szczególnie trudnej sytuacji. Śmierć bliskiej osoby to dramat. W takiej sytuacji brakuje racjonalnego myślenia. Decyzje oparte tylko na emocjach często okazują się złe. Pani nie jest w stanie teraz starać się o coś, czy walczyć. Musi sama dojść do siebie i nauczyć się żyć po stracie bliskiej osoby. Bobik jest śliczny. Znajdzie inny dom.

A co u "naszej" Mikusi? Raz lepiej, raz gorzej, ale reasumując robi malutkie i drobne postępy. Mika, jak przystało na dzikuskę z krwi i kości, unika i nie lubi kontaktu z ludźmi. Zwłaszcza bliski kontakt i dotyk są niemile widziane. Do wszystkiego można przywyknąć, ale najwyraźniej Mika potrzebuje czasu. Gdy Mika się bardzo wystraszy, reaguje nerwowo, porusza się szybko i gwałtownie. Za bardzo się boi, żeby ugryźć, ale chciałaby. ;-) Trzeba z nią postępować bardzo spokojnie i rozważnie. Ku mojej wielkiej radości, przestała budzić o świcie i czeka, aż wstanę. Na spacerach radzi sobie przyzwoicie, w domu też. Tylko ta awersja do rasy ludzkiej... A może po prostu do mnie? ;-))

Dziękuję za informacje Julito :)

Stawiam na wszystkich ludziów ;)

Fajny byłby dla niej domek z psiakiem tak jak pisałaś żeby widziała, obserwowała,że relacje ludź - pies mogą być całkiem inne niż jej się wydaje .

Telefon milczy. A top,że będzie miała cofki....tego się spodziewałam bo takim dzikusku jak ona:)

 

Zwroty psiaków. Ja nawet rozumiem te po kilku dniach. Ale te po latach? To czym ten psiak był dla nich? Przedmiotem? Tego nie rozumiem:/

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, b-b napisał:

Fajny byłby dla niej domek z psiakiem tak jak pisałaś żeby widziała, obserwowała,że relacje ludź - pies mogą być całkiem inne niż jej się wydaje .

Tak, zdecydowanie dom z fajnym psiakiem byłby najlepszy. Samopoczucie i zachowanie Miki w obecności innego psa/psów jest o wiele lepsze, niż sam na sam z człowiekiem. Fajny psiak będzie dla niej wzorem.

Super, że wyróżniłyście ogłoszenia. Niestety, olx usunął moje ogłoszenie Miki na Kraków. 

Link to comment
Share on other sites

40 minut temu, hop! napisał:

Tak, zdecydowanie dom z fajnym psiakiem byłby najlepszy. Samopoczucie i zachowanie Miki w obecności innego psa/psów jest o wiele lepsze, niż sam na sam z człowiekiem. Fajny psiak będzie dla niej wzorem.

Super, że wyróżniłyście ogłoszenia. Niestety, olx usunął moje ogłoszenie Miki na Kraków. 

Dopatrzyli się :(

Link to comment
Share on other sites

Bogduniu, zrobiłam ogłoszenie Bobikowi. Jakaś sugstia na miasto?? Nie mogę znależć linków do ogłoszeń, nie wiem na jakie miasta ma....

Na razie wrzuciłam na Łódź.  Jeśli cos się nie zgadza, coś trzeba poprawić, dopisać, zmienić miasto, czekam...

https://www.olx.pl/oferta/szukasz-przyjaciela-adoptuj-bobika-CID103-IDtou8T.html

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Alaskan malamutte napisał:

Bogduniu, zrobiłam ogłoszenie Bobikowi. Jakaś sugstia na miasto?? Nie mogę znależć linków do ogłoszeń, nie wiem na jakie miasta ma....

Na razie wrzuciłam na Łódź.  Jeśli cos się nie zgadza, coś trzeba poprawić, dopisać, zmienić miasto, czekam...

https://www.olx.pl/oferta/szukasz-przyjaciela-adoptuj-bobika-CID103-IDtou8T.html

Elu proszę wyróżnij  Bobisia ogłoszenie :)

 

Dziękuję i przepraszam Asiu

https://www.olx.pl/oferta/ludziu-przybywaj-CID103-IDtkhkW.html

Zrobiłam na Wrocław.

Statystyki:

  •   Wyświetleń: 1155
  •  Tel: 5
  •   Obserwuje: 15
  •  

Asiu zrób gdzieś bliżej Nowej Soli - Zielona Góra lub nawet Poznań :)

I proszę dopisz, że przez przebyte nie leczone infekcje uszu gorzej słyszy.

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, Alaskan malamutte napisał:

Już kochana poprawiam.

 

Bogduniu, nie pisałabym tego, to jest do wyjaśnienia w rozmowie telefonicznej. 

Czepiają się ,że czegoś tam nie było w ogłoszeniu...ale OK. Nie pisz :)

Link to comment
Share on other sites

 

30 minut temu, Alaskan malamutte napisał:

Bogduniu, moje ogłoszenie Mikusi jest na Katowice.

https://www.olx.pl/oferta/to-dla-ciebie-bije-psie-serce-pokochaj-mikusie-CID103-IDshSHD.html

Zmienić na inne miasto? Jeśli tak, to na jakie?

Mika ma ogłoszenia na :

Kutno, PabianicePoznań WarszawaŁódź Katowice,

Może Kalisz? 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, elik napisał:

Dzisiaj tj. 9.04. na konto psiaczków wpłynęła kwota 20,00 zł od yucca - deklaracja na IV.

 

Bardzo serdecznie dziękujemy

 

 

1428825639_kwiatki6.gif.c01d7bbc911a046eadf16c1d3d38741d.gif

 

Dziękujemy Cioci,że o nas pamięta :)Znalezione obrazy dla zapytania serce kwiat gif

Link to comment
Share on other sites

25 minut temu, b-b napisał:

Elu proszę przelej do Hani 200zł za odebranie Bobisia z Wrocławia. W tytule przelewu:  Bobik :)

Z góry dziękuję :)

Proszę jeszcze o wyróżnienie Asi ogłoszenia zrobionego dla chłopaka

https://www.olx.pl/oferta/szukasz-przyjaciela-adoptuj-bobika-CID103-IDtou8T.html

Sie robi Szefowo :)

Bobik.png.394dae40634f3e22d6be10e09fa4bbb7.png

Ogłoszenie

2075806785_Bobikog.png.6e08856cd66b8ac98d99bace5cde27d6.png

Przelew

1371927334_Ogoszenie.png.d68251b72525379857504fbbdacea66a.png

Link to comment
Share on other sites

Zaglądam z ciepłymi myślami, dobrego dnia życzę, dużo słoneczka slonko.gif a jeśli chodzi o informacje w ogłoszeniu... jestem mocno ostrożna! niezrozumienie słowa pisanego! bardzo często ktoś moze inaczej odebrać niż chcemy przekazać informację?  niedosłyszenie u psa to nie jest duży problem, zwłaszcza jeśli ma być w domciu, wyprowadzany na smyczy .zaopiekowany bez wypuszczania na luzie... mi się wydaje że takie informacje lepiej przekazać telefonicznie, podczas rozmowy ,jak już w jakiś sposób, człowiek po drugiej stronie słuchawki wzbudzi nasze zaufanie!  natomiast informacje że... specjalnej troski bo strachulec.. dzikusek... bez dzieci... bez psów itd  należy informować od razu w ogłoszeniu, za dużo informacji, czasem też nie jest dobre ;)

Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, anica napisał:

 mi się wydaje że takie informacje lepiej przekazać telefonicznie, podczas rozmowy ,jak już w jakiś sposób, człowiek po drugiej stronie słuchawki wzbudzi nasze zaufanie!  natomiast informacje że... specjalnej troski bo strachulec.. dzikusek... bez dzieci... bez psów itd  należy informować od razu w ogłoszeniu, za dużo informacji, czasem też nie jest dobre ;)

Zgodzę się z Tobą, anico :)
O niedosłuchu również wspomniałabym podczas rozmowy telefonicznej. Tak samo to, że lęk separacyjny przejawia sie wyciem i będzie potrzeba praca i czas... :)

Link to comment
Share on other sites

15 minut temu, anica napisał:

Zaglądam z ciepłymi myślami, dobrego dnia życzę, dużo słoneczka slonko.gif a jeśli chodzi o informacje w ogłoszeniu... jestem mocno ostrożna! niezrozumienie słowa pisanego! bardzo często ktoś moze inaczej odebrać niż chcemy przekazać informację?  niedosłyszenie u psa to nie jest duży problem, zwłaszcza jeśli ma być w domciu, wyprowadzany na smyczy .zaopiekowany bez wypuszczania na luzie... mi się wydaje że takie informacje lepiej przekazać telefonicznie, podczas rozmowy ,jak już w jakiś sposób, człowiek po drugiej stronie słuchawki wzbudzi nasze zaufanie!  natomiast informacje że... specjalnej troski bo strachulec.. dzikusek... bez dzieci... bez psów itd  należy informować od razu w ogłoszeniu, za dużo informacji, czasem też nie jest dobre ;)

anico kochana, dokładnie tak samo myślę....

Ale jak to powiadają: "Nasz klient, nasz pan.."iconwink.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...