Jump to content
Dogomania

* Bobiś odszedł w swoim kochającym domku [*]Mika -Sara już w swoim DS ! :D Mika nadal czeka na swój wyrozumiały domek. Bobiś już go ma! Wycofane psiaki - Mika i Bobi - kolejne zamojskie biedy liczą na cud.


b-b

Recommended Posts

Witam serdecznie  w Nowym tygodniu i dla wszystkich życzę, Dobrego tygodnia! okok.gif

Dnia 14.04.2018 o 13:52, Patmol napisał:

miło, mi, że lubisz wrotycz - mam do niego sentyment

 http://www.rozanski.ch/tanacetum.html

. Wrotycz zawiera bardzo dużo substancji przeciwzapalnych, silnie odkażających (przeciwroztoczowych, przeciwrobaczych, przeciwbakteryjnych, przeciwwirusowych, przeciwgrzybiczych), przeciwalergicznych (przeciwwysiękowych, przeciwhistaminowych), przeciwbólowych (inhibitory synetetazy prostaglandyn), uspokajających, przeciwderpesyjnych, rozkurczowych, żółciopędnych, żółciotwórczych, regulujących przemianę materii, odtruwających. /Znosi   bóle głowy, bóle miesiączkowe, kolki./Stosowane doustnie i na skórę działają hamująco na procesy autoagresji immunologicznej, dzięki czemu mogą być z powodzeniem stosowane w fitoterapii chorób autoimmunologicznych typu łuszczyca, reumatyzm, toczeń./Wrotycz niszczy większość pierwotniaków, obleńców, płazińców, owadów i roztoczy pasożytniczych. (...)

no i przyjemnie jest pojeść kwiaty na spacerze z psami ( najpierw trzeba poczytać oczywiście które można )  niektóre są bardzo smaczne

... dziękuję buziak.gif

Link to comment
Share on other sites

Mika miała gorsze dni, ale to już za nami. Powolutku idzie do przodu, przyzwyczaja się do wielu rzeczy i zaczyna je traktować jako coś naturalnego i nie stwarzającego zagrożenia. W towarzystwie miłego psa czuje się zdecydowanie lepiej i ma lepszy stosunek do człowieka. Potrafi mnie nawet polizać w rękę i nieśmiało się cieszyć. Gorzej, gdy jest sam na sam z człowiekiem. Traci dobre samopoczucie i zaczyna być ostrożna. 

Link to comment
Share on other sites

23 godziny temu, hop! napisał:

Mika miała gorsze dni, ale to już za nami. Powolutku idzie do przodu, przyzwyczaja się do wielu rzeczy i zaczyna je traktować jako coś naturalnego i nie stwarzającego zagrożenia. W towarzystwie miłego psa czuje się zdecydowanie lepiej i ma lepszy stosunek do człowieka. Potrafi mnie nawet polizać w rękę i nieśmiało się cieszyć. Gorzej, gdy jest sam na sam z człowiekiem. Traci dobre samopoczucie i zaczyna być ostrożna. 

To tak jaka ja ostatnio . Mam nadzieję, ze nie przesyłam jej złej energii.

Miałam doi Was dzwonić...i wychodzi mi to kiepsko. Niestety.

Mikuniu ja o wszystko zadbam a ty się dziewczyno pilnie ucz i przyzwyczajaj do ludzi i otoczenia.

 

22 godziny temu, KrzystofGan napisał:

Miejmy nadzieje że się przyzwyczai.

Trzymamy za to kciuki!

17 godzin temu, hop! napisał:

Dotarła obroża foresto. Mika już przystrojona. ;-))

No to dziewczyna zabezpieczona :)

13 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

Jak zareagowała na nową obróżkę? :) Dała sobie założyć bez problemu?

Też o to chciałam zapytać:)

 

 

 

 

Z bazarku na zwrot pożyczki za transport Miki do Hop! uzbieraliśmy 42zł :)

Jak Ela - skarbnik wróci to potwierdzi,że ma pieniążki na koncie :)

Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, anica napisał:

Witamy się piąteczkowo, dobrego dnia wszystkim życzębiggrin.gif Mikunia, będzie miała jeszcze długo dobre i niestety złe dni... oby tych pierwszych było jak najwięcej! :)

Oby Aniu :)

Link to comment
Share on other sites

elik, b-b, będę krzyczeć :) Czemu nie upomniałyście się o alimenty Mikusi? Zapomniałam Wam wpłacić w kwietniu, a to już prawie maj... aj! ;) Następnym razem bijcie mnie solidnie, jestem zabiegana i zakręcona, więc się zapominam, gdzie wpłaciłam już, a gdzie nie. ;)

Wpłacę po weekendzie za zaległy miesiąc i maj:)

Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.04.2018 o 11:30, Alaskan malamutte napisał:

Miki na Kalisz? a bobika zostawić na Zieloną Górę?

 

my ogłaszamy psy z przytuliska na Kalisz....ostatnia adopcja do tego miasta była ponad rok temu:( czasem ktoś dzwoni z Kalisza (bardzo rzadko) ale nie jest brany pod uwage (zwykle na podwórko pies potrzebny albo do pilnowania). Szczerze, nie polecam ogłaszać na Kalisz....ale oczywiście to Wasza decyzja zawsze:)

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

elik, b-b, będę krzyczeć :) Czemu nie upomniałyście się o alimenty Mikusi? Zapomniałam Wam wpłacić w kwietniu, a to już prawie maj... aj! ;) Następnym razem bijcie mnie solidnie, jestem zabiegana i zakręcona, więc się zapominam, gdzie wpłaciłam już, a gdzie nie. ;)

Wpłacę po weekendzie za zaległy miesiąc i maj:)

Nie krzycz Tośka, nie krzycz ;)

8 minut temu, kiyoshi napisał:

my ogłaszamy psy z przytuliska na Kalisz....ostatnia adopcja do tego miasta była ponad rok temu:( czasem ktoś dzwoni z Kalisza (bardzo rzadko) ale nie jest brany pod uwage (zwykle na podwórko pies potrzebny albo do pilnowania). Szczerze, nie polecam ogłaszać na Kalisz....ale oczywiście to Wasza decyzja zawsze:)

Dziękujemy za radę. 

Faktycznie miałam telefon dla psa na dwór. Kiedy powiedziałam,że nie oddajemy na łańcuch to pani oburzona powiedziała, ze nie na łańcuch tylko na podwórko, duży ogród i buda...się pani wysiliła.

 

Asiu proszę zmień na Koło:)

Link to comment
Share on other sites

Odezwała się Pani, która chciałaby adoptować Bobiego. Ma sunię w jego wieku i po rozmowie z Hanią okazuje się,że zachowanie ich jest podobne - nie chodzi o wycie . Oboje nie lubią nachalnego zainteresowania innych psiaków. mają zawiechy... Psiaki nie będą zostawać same. Pani wie o wyciu Bobika i o jego niedosłuchu. Bobik wył pierwszego dnia po powrocie a później było już OK. 

No i najważniejsze . Bobik mieszkałby w Niemczech. Poprosiłam Bogusik o pomoc w przeprowadzeniu wizyty PA.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, b-b napisał:

Odezwała się Pani, która chciałaby adoptować Bobiego. Ma sunię w jego wieku i po rozmowie z Hanią okazuje się,że zachowanie ich jest podobne - nie chodzi o wycie . Oboje nie lubią nachalnego zainteresowania innych psiaków. mają zawiechy... Psiaki nie będą zostawać same. Pani wie o wyciu Bobika i o jego niedosłuchu. Bobik wył pierwszego dnia po powrocie a później było już OK. 

No i najważniejsze . Bobik mieszkałby w Niemczech. Poprosiłam Bogusik o pomoc w przeprowadzeniu wizyty PA.

Bogduniu,jutro jeszcze zadzwonię do Pani i porozmawiam.Wizytę p/a jeżeli nie przeprowadzi osoba,którą o nią poprosiłam,to zrobię ale dopiero po 28.04.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

Czy Pani jest gotowa na pracę nad wyciem oraz dogadaniem się dwóch indywiduum? 

Trzymam kciuki!

Została przez Hanię poinformowana o wszystkich wadach Bobiego i mimo to dzwoniła drugi raz i chce go zabrać. Ja chcę z Panią jeszcze pozozmawiać i zobaczymy.

11 godzin temu, Bogusik napisał:

Bogduniu,jutro jeszcze zadzwonię do Pani i porozmawiam.Wizytę p/a jeżeli nie przeprowadzi osoba,którą o nią poprosiłam,to zrobię ale dopiero po 28.04.

Dziękuję Bogusiu. Pani ma przyjechać najszybciej do Polski w połowie maja.

51 minut temu, hop! napisał:

Nie było żadnego problemu z założeniem i akceptacją obróżki. :-)

To już też jakiś postęp Mikusi :)

Link to comment
Share on other sites

Poniedziałkowe serdeczności zostawiam na cały tydzieńbuzki.gif ale tu się dzieje! super domek się kroi dla Bobisia!   jak ma pani podobną sunię/ z charakterem/  to może ...na zasadzie... minus i minus daje plus!  albo będzie...głośny duecik;)  

cieszę się z każdego postepu Mikusi! ważne że krok do przoduhaha.gif

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, anica napisał:

Poniedziałkowe serdeczności zostawiam na cały tydzieńbuzki.gif ale tu się dzieje! super domek się kroi dla Bobisia!   jak ma pani podobną sunię/ z charakterem/  to może ...na zasadzie... minus i minus daje plus!  albo będzie...głośny duecik;)  

cieszę się z każdego postepu Mikusi! ważne że krok do przoduhaha.gif

Dziękujemy za serdeczności  :)

9 godzin temu, Poker napisał:

nadzieja na domek. Oby pani spełniła oczekiwane warunki dla Bobika

..ja jakoś...no nie wiem nie wierze, że to może być ten domek.

Zawiodłam się na Pani z Wrocławia i jakoś teraz już brak mi wiary.

3 godziny temu, Havanka napisał:

Zaciskam kciuki za potencjalny domek dla Bobika, no i za Mikusię. Żeby któregoś dnia, wszystkich mile zaskoczyła swoją metamorfozą w zachowaniu.

Ja też Elu. Ja też!

Link to comment
Share on other sites

12 minut temu, Tola napisał:

Ja też mocno zaciskam kciuki za wspaniale domki dla Bobika i Miki - one gdzieś są, może tylko trzeba na nie dłużej poczekać...

Wierzę w to Tolu a czasu mamy ...chyba dużo :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...