Jump to content
Dogomania

Nela zamieszkała w Przyborowie koło Nowej Soli ! Staruszka Nela - damy radę jej pomóc ? Juz bezpieczna w hoteliku u kikou


MALWA

Recommended Posts

Niestety nie zaleca się operować w trakcie cieczki, podobno naczynia są tak przekrwione ze ryzyko krwotoku wzrasta kilkakrotnie. Umawiam na pierwszy "bezpieczny" czyli poczatek stycznia gdzieś to bedzie.

Nela bardzo do małej pasuje. :-)

Dołączam się do życzenia lepszego zdrówka.

Link to comment
Share on other sites

15 minut temu, kikou napisał:

Niestety nie zaleca się operować w trakcie cieczki, podobno naczynia są tak przekrwione ze ryzyko krwotoku wzrasta kilkakrotnie. Umawiam na pierwszy "bezpieczny" czyli poczatek stycznia gdzieś to bedzie.

Nela bardzo do małej pasuje. :-)

Dołączam się do życzenia lepszego zdrówka.

Dziekuje !

Ok. Zatem czekamy ze sterylka do stycznia.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, elik napisał:

Jak będzie po cieczce, to nie ma się już co spieszyć ze sterylką. Zalecane jest odczekanie sporo czasu, bo po ciecze drogi rodne są nabrzmiałe i mocno ukrwione jeszcze jakiś czas po. Sterylizacja suczki to nie taki prosty zabieg.

To mamy poczekac dluzej niz do stycznia?  Czy suczka piwinna miec wiecej czasu ?

Link to comment
Share on other sites

39 minut temu, MALWA napisał:

To mamy poczekac dluzej niz do stycznia?  Czy suczka piwinna miec wiecej czasu ?

Najlepiej skonsultować z zaufanym wetem, nie takim, co to jego głównym celem jest zarobić, a nie zdrowie i bezpieczeństwo psiaka. Zapytam mojej wetki ile ona odczekuje po cieczce.

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, elik napisał:

Najlepiej skonsultować z zaufanym wetem, nie takim, co to jego głównym celem jest zarobić, a nie zdrowie i bezpieczeństwo psiaka. Zapytam mojej wetki ile ona odczekuje po cieczce.

U nas - 4 lata temu wet kazał odczekać 2 miesiące.

Nie wiem co się zmieniło od tego czasu.

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, elik napisał:

Najlepiej skonsultować z zaufanym wetem, nie takim, co to jego głównym celem jest zarobić, a nie zdrowie i bezpieczeństwo psiaka. Zapytam mojej wetki ile ona odczekuje po cieczce.

 

10 godzin temu, b-b napisał:

U nas - 4 lata temu wet kazał odczekać 2 miesiące.

Nie wiem co się zmieniło od tego czasu.

 

10 godzin temu, elik napisał:

Raczej nic się w tym temacie nie zmieniło :)

Kurcze, to moze faktycznie lepiej zaczekac nieco dluzej. 

Elik zapytaj prosze przy okazji u swojego weta jak to wyglada. 

Ja jutro bede ze swoimi psiakami u wetki, bo wybieramy sie na pobranie krwi, to tez dopytam. 

Link to comment
Share on other sites

Bylam dzisiaj u mojej Pani weterynarz z moimi skarbami. Rozmawialam na temat mozliwosci wykonania sterylizacji. 

Po cieczce trzeba odczekac przynajmniej 2 miesiace. Suczka przez ten czas i tak nie zajdzie w ciaze. 

Podobno czasami zdarza sie tzw. Syndrom trzeciego jajnika i suczka, ktora juz jest wysterylizowana dostaje nawet po wielu latach cieczke. Moze warto przed ewentualna sterylka zrobic Neli jeszcze usg, by to ewentualnie wykluczyc. 

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, MALWA napisał:

Bylam dzisiaj u mojej Pani weterynarz z moimi skarbami. Rozmawialam na temat mozliwosci wykonania sterylizacji. 

Po cieczce trzeba odczekac przynajmniej 2 miesiace. Suczka przez ten czas i tak nie zajdzie w ciaze. 

Podobno czasami zdarza sie tzw. Syndrom trzeciego jajnika i suczka, ktora juz jest wysterylizowana dostaje nawet po wielu latach cieczke. Moze warto przed ewentualna sterylka zrobic Neli jeszcze usg, by to ewentualnie wykluczyc. 

To ja już swojej wetki nie będę pytała, bo wypowiedź Twojej wetki potwierdza to, co wiemy w tym temacie :)

A tytuł super :)

Link to comment
Share on other sites

49 minut temu, elik napisał:

To ja już swojej wetki nie będę pytała, bo wypowiedź Twojej wetki potwierdza to, co wiemy w tym temacie :)

A tytuł super :)

Ok.

Mysle, ze poczatek stycznia, to w tej sytuacji jednak za szybko. Moze lepiej poczekac jeszcze z miesiac, poltora ?

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, Nadziejka napisał:

Babuniu sciskam za wszytko

 slijcie mi num konta

 na pw

 nie na mejla

kramik rozliczam

 

 

Nadziejko bardzo dziękujemy za pomoc dla Neluni   5a3af75edc5ad_serce3.gif.800a28e56a792c332ba8cdb2071ad439.gif  i przepraszam, że dopiero teraz zaglądam do Nelci. Już podaję Ci nr konta na PW.

Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

Ja też uważam, że co nagle to po diable... to też nie jest najmłodsza młódka, ograniczajmy ryzyko do minimum. Półtora miesiąca od cieczki... to takie minimum.

Witam z rana ! 

To moze ustalmy, ze Nela przejdzie sterylke pod koniec lutego. Dwa i pol miesiaca od cieczki to chyba bedzie ok. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...