Jump to content
Dogomania

Benia już ma DS. Benia - kolejna ofiara człowieka, której musimy pomóc :(


elik

Recommended Posts

Dnia 8.05.2018 o 23:52, elik napisał:

Wczoraj i dzisiaj miałam tyle zdarzeń, tyle wrażeń, że mogłabym obdzielić nimi duuuuuużo ludzi :)  Teraz już padam na pisk i nie wpadnę już na żaden inny wątek. Lecę w kimono i wszystkim, którzy jeszcze tego nie zrobili gorąco  polecam zrobić to samo.

467059134_KotkisiedzcenanapisieDobranoc.gif.8cdee247dd43a870f5305d55040f6d40.gif

To ja mam tak dzisiaj! ale chociaż pożegnam się u Beni, skoro nie mogłam się przywitaćzawstydzony.gif

Bardzo się cieszę ze szczęścia Beniserduszka.gif

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, Elisabeta napisał:

Eliczku, dziękuję! Trochę się o poranku uśmiechałam, bo patrząc na ilość postów pod Waszymi awatarkami na samym tylko wątku Beni... Daleko mi do Was, kochane Fanki. iconwink.gif 

A wieści o Beni bardzo cieszą, ale po historii Kikuni już tak chyba nie zaskakują... happy.gif

Nasza kochana i mądra Benia. wub.gif

Wszystko w swoim czasie Elisabetko :)  Każda z nas też kiedyś miała swój dziesięciotysięcznik :)

Benia nie była moim pierwszym strachulcem. Przed nią miałam już trzy takie strachliwe sunie i każda z nich bała się wszystkich, aż przyszedł ten jeden, którego się nie bała i zaakceptowała, ale Kikunia bije wszystkie na głowę pod względem długości pobytu u mnie i poziomu strachu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, anica napisał:

To ja mam tak dzisiaj! ale chociaż pożegnam się u Beni, skoro nie mogłam się przywitaćzawstydzony.gif

Bardzo się cieszę ze szczęścia Beniserduszka.gif

Witam Cię Aniu po powrocie z Mazur :) Wypoczęta i szczęśliwa!

Jutro wracam na działkę więc będę mogła pokazać Wam zdjęcie Beni z ostatniego spacerku w DT.

Link to comment
Share on other sites

16 godzin temu, Elisabeta napisał:

Jeszcze raz, bo gdzie jak nie w Fan Klubie Beni...

To jest mój post nr 10000. happy.gifhappy.gif

GRATULACJE ! :D

14 godzin temu, elik napisał:

A od naszej Księżniczki mam dobre wieści, nawet lepsze niż się spodziewałam. Benia pierwszą noc przespała grzecznie w swoim legowisku. Nie płakała. Chętnie zjada posiłki. Na spacerkach nie wykazuje chęci ucieczki. No pewnie, bo i po co z takiego domku uciekać

Mamy obiecane zdjęcia, ale niezbyt często, bo przysyłać je może tylko mąż Pani Agnieszki, a on jest gościem w domu. Musimy uzbroić się w cierpliwość

Benitko bo w tobie była cały czas mała lwica! Tylko dobrze to ukrywałaś maleńka :D

 

 

Fanklubowiczki życzę spokojnej nocy, która przyniesie tak wszystkim ostatnio potrzebny wypoczynek :)

Nie bijcie jeśli do niedzieli nie pojawię się na dogo ;)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

26 minut temu, Havanka napisał:

Dzis moze mi uda się byc pierwsza na watku Beni. Wprawdzie ona sama juz w swoim domu, ale my wciąż czujne, czekamy na wiesci. Pozdrawiam cały Fanklub i życzę pieknego, wiosennego dnia !

Brawo, Havanko. 0057.gif

Zaglądamy tu wiernie, chociaż Benia w swoim Domku i Regulamin już chyba nie obowiązuje... iconwink.gif

Dobrego dnia Wszystkim życzę. happy.gif 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I ja zacznę piąteczek u Beni, zawsze to mile zaczęty dzionek, serdeczności dla Wszystkich zakochany.gif

może ktoś zna odpowiedź?  dlaczego dzisiaj jak chciałam podziękować lajkiem / żadnego jeszcze podziękowania nie przyznawałam w dniu dzisiejszym/ to mi wyświetla  napis po angielsku Sorry, you cannot add any more reactions today. /  że już dzisiaj nie mogę nic więcej przyznać????

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, Elisabeta napisał:

Brawo, Havanko. 0057.gif

Zaglądamy tu wiernie, chociaż Benia w swoim Domku i Regulamin już chyba nie obowiązuje... iconwink.gif

Dobrego dnia Wszystkim życzę. happy.gif 

Chociaż raz przed Tobą Elisabetko i Nesiowatą udało mi sie wejść na wątek Beni. Sama jestem w szoku ! Przecudny śpiew ptaków obudził mnie skoro świt i od razu pomyślałam o Was.

Miłego wieczoru.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tak mi przykro, że dzisiaj nie było mnie z Wami :( Te przeprowadzki to zmora! Muszę spakować ciuszki i żarełko dla całej naszej paczki - siebie, męża, psiaków, a teraz i Kici.

Dzisiaj miałam kolejny bardzo pracowity dzień, ale wreszcie zakończyłam porządki w dom po zimie, a za  domem powstał warzywnik  :)  Mam pomidorki koktailowe, zwykłe, ogórki, sałatkę i seler. Jeszcze zamierzam dokupić pomidorki i seler naciowy. Cieszy mnie ten ogródek :)

Ale obiecałam zdjęcia Benusi z ostatniego spacerku w DT. Bardzo proszę. To na osłodę  oczekiwania na zdjęcia z DS.

Zdj_cie1248.jpg.dca5659bf2dc1dc933c6a80006dbc941.jpg

Zdj_cie1250.jpg.7a43a850c28003361e14e84d32d162f8.jpg

Zdj_cie1249.jpg.8846ba2a964ab61b81af0adb712c8e93.jpg

Na tym ostatnim, zdjęciu bardzo mi się podoba :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kocia wróciła z nami na działkę, choć znajoma, która miała być DT mówiła, że już mogłaby się nią zaopiekować. Postanowiliśmy przekazać jej Kocie ewentualnie po wyjęciu szwów.

Bałam się, że psiaki będą dokuczały Koci, a tymczasem Kocia zastrasza i prowokuje psiaki :) Wczoraj, gdy myłam psiakom łapki po spacerze, ostentacyjnie położyła się przed drzwiami do łazienki i Masia z Alfikiem bali się wyjść z łazienki :)

20180510_142227.thumb.jpg.4010d5d815850c18e503d427056f75b6.jpg

20180510_142703.thumb.jpg.e492de9f65417b924695ac2ad6882080.jpg

20180510_142713.thumb.jpg.fe476e98b4b3b832323bbbcc5d0c4572.jpg

Masia z Alfikiem mówią: Powiedz jej niech  się myje gdzie chce, byle nie tu!

20180510_142720.thumb.jpg.b2af0fdcbfa5aecf06b4653120f0d005.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj na działce też usiłowała  terroryzować Alfika.  Położyła się przed drzwiami i Alfik bał się wyjść z kuchni

20180511_151842.thumb.jpg.78f28ea711e560c4b31189c9403844b7.jpg

20180511_151914.thumb.jpg.208ea7effaaa80d530fd3091080ef339.jpg

20180511_152139.thumb.jpg.ec113e929669ab89336a6b344b6f45b9.jpg

 

Brzuszek Koci nieładnie wygląda. Całkiem wylizała sobie sreberko i rana się zaczerwieniła. Jutro pojedziemy z nią do weta.

20180511_151820.thumb.jpg.f69f79047631c8baee74fe54fdd8b898.jpg

Link to comment
Share on other sites

Witamy wszystkich. Dziękujemy za zdjęcia Benity.A kpcica bomba - wie jak się ustawić. A przy okazji - moje po sterylizcjichodziły we fraczkach aż do zdjęcia szwów. Może to nie było zbyt uprzejme z mojej strony, ale okaza lo się bardzo skuteczne.

 

Link to comment
Share on other sites

Dzien dobry wszystkim ! Mialas Elu pracowity dzień, ale wkrótce bedziesz zbierac efekty swojej pracy. Kicia jest urocza ! Wyglada na bardzo przyjaznie nastawioną do psiaczkow. One jakby trochę oniesmielone jej obecnością. Moze podobnie jak ja, zadziwione  ogonkiem, ktory wyglada na "pozyczony "od innej koteczki? Matka Natura jest bardzo pomysłowa !                                        Kolejny,wiosenny dzien przed nami! Niech bedzie miły, udany i dobry !  Ciwkawe jak miewa sie Benita ?

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, Nesiowata napisał:

Witamy wszystkich. Dziękujemy za zdjęcia Benity.A kpcica bomba - wie jak się ustawić. A przy okazji - moje po sterylizcjichodziły we fraczkach aż do zdjęcia szwów. Może to nie było zbyt uprzejme z mojej strony, ale okaza lo się bardzo skuteczne.

 

Moje sunie też we fraczkach biegały, ale nie mam takiego maleńkiego, żeby był w sam raz  dla Koci.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, elik napisał:

Moje sunie też we fraczkach biegały, ale nie mam takiego maleńkiego, żeby był w sam raz  dla Koci.

Ja odbierałam kocicę w fartuszku i po zdjęciu szwów - zostawał on u weterynarza Może  akurat tylko u tego jest taki zwyczaj.

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, Havanka napisał:

Dzien dobry wszystkim ! Mialas Elu pracowity dzień, ale wkrótce bedziesz zbierac efekty swojej pracy. Kicia jest urocza ! Wyglada na bardzo przyjaznie nastawioną do psiaczkow. One jakby trochę oniesmielone jej obecnością. Moze podobnie jak ja, zadziwione  ogonkiem, ktory wyglada na "pozyczony "od innej koteczki? Matka Natura jest bardzo pomysłowa !                                        Kolejny,wiosenny dzien przed nami! Niech bedzie miły, udany i dobry !  Ciwkawe jak miewa sie Benita ?

Tak, to był pracowity dzień, ale nie ostatni :). Sama wiesz, jak to jest, gdy zacznie się sadzić warzywka :)  Zakłada się, że tylko tyle krzaczków takich, tyle takich... a jak już się posadzi to co się chciało, to chce się jeszcze więcej :) Dzisiaj dokupiliśmy jeszcze pomidorki koktailowe i bawole serca, ogórki, pietruszkę naciową, bo bardzo lubię dużo zieleniny w rosole :) Dwa lata temu zebrałam i zamroziłam pół zamrażalnika różnych zielonych listków. Wystarczyło mi do wiosny ubiegłego roku :) W ubiegłym roku nie udało mi się powtórzyć tego, ale i tak wyciągałam zieleninę z zamrażalnika do stycznia tego roku.

Kocia jest urocza i bardzo trafnie, a jednocześnie fikuśnie to ujęłaś, że wygląda, jak pożyczony od innej koteczki :)  Oprócz tego odmiennego ogonka ma jeszcze bure płomyczki nad oczkami i czarną plamkę na prawej, tylnej łapce. Poza tym jest bielutka. Psiaki, zwłaszcza Masia, czują przed nią respekt, a ona to wykorzystuje. Na szczęście nie doszło jeszcze do rozlewu krwi :)

Byliśmy dzisiaj u weta i na szczęście nic groźnego się nie dzieje.  Zaglądałam Koci na brzuszek wczoraj i ranka była zaczerwieniona. Dzisiaj już nie zaglądałam, bo Kicia tego nie lubi. Denerwuje się. Pewnie jeszcze odczuwa to miejsce. O dziwo u weta nie protestowała. Dzisiaj zaczerwienienie prawie całkiem zniknęło i wet stwierdził, że sytuacja rozwija się prawidłowo. No i bardzo dobrze :)

Z Benią do dzisiaj było ok. Nie widać było, żeby tęskniła, choć w nocy wykazywała jakby zwiększoną aktywność, była ruchliwa,  niespokojna. Natomiast dzisiaj w nocy jakby płakała, jakby wyła :( Możliwe, że dopiero teraz dotarło do niej, że Pani Ewa już nie przyjdzie, że już Jej nie zobaczy. Biedna Benusia :( Pewnie teraz cierpi. Jeszcze nie wie, że to jej dom docelowy i że tu będzie jej dobrze.Poradziłam Pani Agnieszce, żeby zwróciła się z tym do tej znajomej osoby, która jest behawiorystom. Może coś poradzi, bo szkoda, żeby Benia niepotrzebnie przeżywała. Wierzę, że będzie dobrze.

Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, Elisabeta napisał:

Dzień dobry. I znowu jest nas tu dużo o poranku. happy.gif

Eliczku, biedne Twoje psiaki... Pięć byś ich miała, a taka harda kotka dałaby sobie z nimi radę. iconwink.gif Trzymam kciuki, żeby ranka dobrze się goiła.

Dobrej soboty dla kochanych Fanek Beni. happy.gif 

Dzień dobry Elisabetko :)  Kicia jest faktycznie przebojowa i jakby zdawała sobie z tego sprawę :) Z ogonkiem podniesionym pionowo w górą, jak piką, paraduje w pobliżu Masi, albo Alfika. Masia wycofuje się oglądając często za sobą, a Alfik próbuje stawić czoła, ale ostatecznie i on rejteruje, a Kicia dumna, pozostaje zwycięsko na placu boju :) I choć Kocia prycha, gdy Alfik przechodzi zbyt blisko niej, podejrzewam, że są to tylko sygnały ostrzegawcze, że nie posunęłaby się do ataku. Niemniej jednak wole być obecna przy takich próbach kontaktu.

 

                                                       1448734290_nasobot3ela.jpg.93290d7915da3792b4867d8dbba1139d.jpg

Link to comment
Share on other sites

28 minut temu, Nesiowata napisał:

Ja odbierałam kocicę w fartuszku i po zdjęciu szwów - zostawał on u weterynarza Może  akurat tylko u tego jest taki zwyczaj.

Chyba masz wyjątkowego weta :) Ja sterylizowałam u weta kilkanaście kotek i kotów i nigdy żaden kotek nie dostał osłony na brzuszek. Może dlatego, że w większości były to mniejsze lub większe dzikuski i kto by im potem zdejmował te sukieneczki :)

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, elik napisał:

Z Benią do dzisiaj było ok. Nie widać było, żeby tęskniła, choć w nocy wykazywała jakby zwiększoną aktywność, była ruchliwa,  niespokojna. Natomiast dzisiaj w nocy jakby płakała, jakby wyła :( Możliwe, że dopiero teraz dotarło do niej, że Pani Ewa już nie przyjdzie, że już Jej nie zobaczy. Biedna Benusia :( Pewnie teraz cierpi. Jeszcze nie wie, że to jej dom docelowy i że tu będzie jej dobrze.Poradziłam Pani Agnieszce, żeby zwróciła się z tym do tej znajomej osoby, która jest behawiorystom. Może coś poradzi, bo szkoda, żeby Benia niepotrzebnie przeżywała. Wierzę, że będzie dobrze.

Biedna Beniusia...Invision-Board-France-111.gif Musi przejść przez czas tęsknoty. To minie z czasem w kochającym Domku. Będzie dobrze.

Link to comment
Share on other sites

Z ciepłymi myślami zaglądam do Beni. wub.gif

5 godzin temu, b-b napisał:

Benitko maleńka pewnie tęsknisz nie tylko za p.Ewą ale i za swoimi dwoma kolegami.

Będzie dobrze - sama zobaczysz!

B-b, masz rację. W DT była pani Ewa, Pelikanek i Tobiś ukochany...  Ale wszystko będzie dobrze.

Miłej niedzieli. happy.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...