Jump to content
Dogomania

Mam na imię Abra i już mam dom. Moje nowe życie zaczęło się 16 października. Zamojska sunia szuka domu a my szukamy nawet najmniejszych deklaracji.


Jo37

Recommended Posts

Zapomniałam napisać, że sunia była prawie rok w schronisku. Ma szczepienie na wściekliznę z datą 14 grudnia 2016.

Na tak długi pobyt ma sierść w dobrym stanie. Może ona w jakiejś adopcji była i wróciła?

 

Co do imienia, to powinna nazywać się "wrzaskun";) szczeka jakby miała karabin maszynowy w pysku jak jakiś pies chce się z nią przywitać i podchodzi do jej boksu. Ludzi ubóstwia, obłazi, przytula się. Jest zazdrosna o inne psiaki i wpycha się kiedy się je głaszcze lub w ogóle się nimi interesuje. Michy też broni przed innymi psami jak lew:) 

 

Hania chciała sunię nazwać Eevee (czyta się Iwi), ale ludzie nie wiedzieliby jak się to wymawia, chyba, żeby po prostu pisać Iwi. To imię pokemona, do którego sunia jest bardzo podobna:) Inna propozycja to Abra.

Nasza propozycja to Shazza (czyli Szaza), bo czarna i ma głosik:)

 

Link to comment
Share on other sites

21 godzin temu, Murka napisał:

 

Hania chciała sunię nazwać Eevee (czyta się Iwi), ale ludzie nie wiedzieliby jak się to wymawia, chyba, żeby po prostu pisać Iwi. To imię pokemona, do którego sunia jest bardzo podobna:) Inna propozycja to Abra.

Nasza propozycja to Shazza (czyli Szaza), bo czarna i ma głosik:)

 

Abra to fajne imię.

Hania ma wyobraźnię. Podziękuj jej za propozycję imion. 

Link to comment
Share on other sites

Już w czwartek napisałam ten post na ty6m wątku, a znalazłam go na wątku zamojszczaków.

 

I ja witam ślicznotkę. Jak te psiaki zmieniają się z chwilą wyjścia ze schronu. Widać po tym, jak bardzo źle znoszą warunki schroniskowe :(

Link to comment
Share on other sites

Dnia ‎22‎.‎10‎.‎2017 o 09:45, elik napisał:

Już w czwartek napisałam ten post na ty6m wątku, a znalazłam go na wątku zamojszczaków.

 

I ja witam ślicznotkę. Jak te psiaki zmieniają się z chwilą wyjścia ze schronu. Widać po tym, jak bardzo źle znoszą warunki schroniskowe :(

Witaj elik na wątku suni.

Link to comment
Share on other sites

Ona mogła się chować, pilnować budy, misek.. na szczęście już wyraźnie lepiej zachowuje się wobec innych psów. Dziś biegała już luzem po ogrodzie, wciąż sprawdzała gdzie jestem i co robię. Sunia rewelacja. Nawet czystość zachowuje, wyraźnie trzyma do wyjścia z boksu. 

Teraz tylko czekać na ładną pogodę co by fotki zrobić:)

Link to comment
Share on other sites

40 minut temu, Murka napisał:

Ona mogła się chować, pilnować budy, misek.. na szczęście już wyraźnie lepiej zachowuje się wobec innych psów. Dziś biegała już luzem po ogrodzie, wciąż sprawdzała gdzie jestem i co robię. Sunia rewelacja. Nawet czystość zachowuje, wyraźnie trzyma do wyjścia z boksu. 

Teraz tylko czekać na ładną pogodę co by fotki zrobić:)

Kasiu - sprawdź proszę ją na koty.

Link to comment
Share on other sites

Od wczoraj u Abry pojawił się kaszel, w dodatku apetyt się jej znacznie pogorszył. Dziś zabraliśmy ją do weta i wygląda na to, że jakaś wirusówka dopadła sunię. Ma podwyższoną temperaturę i schudła 3 kg. Wet stwierdził infekcję górnych dróg oddechowych. Sunia dostała leki, m.in. antybiotyk, a kontynuować będziemy od soboty podając Amoxycyklinę (mam w zasobach hotelikowych). Koszt za dzisiejszą wizytę 45 zł.

Poniżej karta z wizyty:

https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/944baf24b8da20cf

A tu rachunek wraz z rozpiską:

https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/c7cad856e123a78f

100zł kastarcja Misia
45zł Abra wizyta, leki
22zł Sileo - Bojka
53zł Zylexis - Plama
40zł 2 szczep p.wsciekliznie - Bongo i Idylla
24zł 1 szcep DHP - Idylla
25zł dojazd - Bongo i Idylla
-------------
309 zł
 
 
Na koty Abra nie reaguje w ogóle, nawet troszkę się ich obawia i woli obchodzić delikatnym łukiem:)
Na tym filmiku słychać trochę jak Abra kaszle:
 
Link to comment
Share on other sites

24 minuty temu, Alaskan malamutte napisał:

Piękna Ci ona!!! Tolu, postaram się napisać tekst do ogłoszeń, wrzucisz na OLX? 

Przepraszam, ze się wcinam, ale dziś miałam trochę czasu i pomyślałam, ze dobrze byłoby zrobić suni chociaz OLX. No i zrobiłam:

https://www.olx.pl/oferta/abra-wlascicielka-pieknego-wachlarza-czeka-na-dom-CID103-IDpK6Hh.html

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...