Jump to content
Dogomania

[*] Mała Czarna sunia, mały straszek......


Recommended Posts

A pewnie fiprex, ale głowy nie dam.

Konfirmie, niechcący została u nas Twoja czarna obróżka, to ją podam przy okazji. I oddam ci 27 zł za Vectrę. I podlicz mnie tak na spokojnie, ile wiszę za karmę.

Pozdrawiamy :)

Załączę zdjęcie Vectry do rozliczenia (jak dobrze, ze Mazowszanka zrobiła bazarek na moje tymczasy........), koszt 27 zł.

 

PART_1511699824991.jpg

Link to comment
Share on other sites

Głowy nie dawaj, ale TZta zapytaj, co to było, bo to ważna informacja. Vectrę 3d(nigdy więcej !!!!!) ma od nas w gratisie, bo nam dostarczyła darmowej rozrywki do późnych godzin nocnych :D . Co do kosztów żywienia, jakoś się pogodzimy i na skargę do wójta ( ani do sołtysa), nie pójdziemy. Umówiłam się z Irenasem na sobotę. Nawiedzi nas, jako ten "obcy", który wcale nie jest taki groźny, jak się Czarze wydaje :D.

Link to comment
Share on other sites

Czyli Fiprex jest dla niej OK. Też jestem ciekawa reakcji na Irenkę. Czara coraz lepiej i w domu i na spacerach,  ale kciuki potrzebne, bo dzisiaj trzy panny zostaną same w domu, przez ok 2 godziny. I ja i TZ mamy w tym samym czasie lekarza.  Izolować nie będę, bo Lerka gotowa podnieść wrzask i zdenerwować i Bliss i Czarę. A tak, pewnie będzie spokojnie. 

Link to comment
Share on other sites

Wszyscy cali i zdrowi. Lerka nadal niechętna Czarze, ale Bliss patrzy na to obojętnie. Na spacerach i w domu, coraz lepiej. Koo  i sio, tylko na spacerach. Mnie coraz bardziej lubi i zaczyna mnie pilnować. TZta się boi, więc to On daje smaczki i wyciera Czarusię po spacerze. Czara pokochała śnieg (pewnie pierwszy w jej życiu)  i jest nim zafascynowana. Strasznie żal, że nie mogę jej puścić, żeby sobie polatała swobodnie, ale to jeszcze nie teraz. Dzisiaj będzie tydzień, jak jest u nas. Zrobiła b. duże postępy. I..... chyba przytyła. Jest smukła, ale już nie chuda. Muszę ją zważyć, żeby nie przedobrzyć ;).  Jutro wpadnie do nas Irenka i będziemy trenować przyzwyczajanie Czary do "obcych". 

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że pomału można.

Jak trafi się Pani pracująca w domu, lub młoda rencistka, czy emerytka, to jak najbardziej. No i taka, co już miała psa.  Zdecydowanie nie przepada za Panami, ale spokojny Pan w tle, może być :D. Może mieszkać w bloku, byle nie w centrum miasta. Jak w domku z ogrodem, to raczej w takim, w którym ktoś jest. Ona bardzo szybko się uczy, w domu jest spokojna, ale zostawała  z psami i na niezbyt długo. Póki co, ani razu nie nabrudziła i ładnie się upomina o wyjście - zaczepia łapką, biegnie do przedpokoju. Niczego nie pogryzła, ani nie zniszczyła. Jest wesoła  i chętna do zabawy z niektórymi psami na spacerach.  Za mną po domu, zaczyna chodzić...jak pies ;).   Zaczęła szczekać pod drzwiami, jak ktoś chodzi po schodach, ale jako sygnalizacja, że jest OBCY.  Na spacerach, coraz mniej bojaźliwa, ale cały czas w szelkach i obroży. Może mieszkać razem z psem, jak nie będzie taki zazdrosny, jak Lerka ;). Nie chcę, żeby za bardzo się do nas przyzwyczaiła, a my do niej, ale domek musi być trafiony. Na koty i dzieci, nie sprawdzałam. 

 

Link to comment
Share on other sites

Na koty sprawdzona u nas - jak najbardziej, a zwłaszcza młody, do zabawy.

Krysiu, a może wymyśl tekscik, taki podobny jak ten post powyżej?... Ja dołączę kilka zdjęć, Ty daj kilka swoich i ogłosimy na OLX i dam na Ratujemy Kundelki.

Link to comment
Share on other sites

No, to sprawdziłam na Irenkę ;). Spotkałyśmy się na ulicy, bo Irenka trochę później przyszła, a Czara domagała się wyjścia.  Zrobiła siusiu i zaczęłyśmy spacerować. Podjechała Irenka i Czarę przestał zupełnie interesowa" dalszy spacer :(. Było gorzej, niż z przypadkowymi przechodniami, z którymi czasem nam się udało trochę pochodzić, szczególnie, jak byli z psem. I jeszcze jedno - Czara boi się chłopców w wieku szkolnym. Nie wiem, jak z dziewczynkami, ale póki co, może lepiej bez dzieci. Natomiast po powrocie do domu, Irenka była OK. Oczywiście, o żadnej bliższej znajomości, nie było mowy.

Czara, to jeszcze taki pies z żółtą wstążką. Jutro spróbujemy wspólnego spaceru : ja, Czarusia i Tomek. Malagosku, może poproś o ogłoszenia Havankę, lub Kyioshi. Ja nie jestem dobra w te klocki. Zdjęcia Czary, będę Ci podsyłać nadal na messengera jak dotychczas. Może powrzucaj trochę na wątek, a ja będę nadal cykać.  Cała bieda z Czarusią, to brak socjalizacji z człowiekiem w szczenięctwie i pewnie niezbyt przyjemne doświadczenia przy bliższych kontaktach. Żeby to odrobić, musi mieć cały czas kontakt z ludźmi, uczestniczyć w ich życiu i zacząć zbierać  doświadczenia pozytywne. Dobrze, że jest młoda, pojętna  i nieagresywna.  Cieszę się, że jest kotolubna :). 

 

orca-image-1512294183044.jpg_1512294183374.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Wiem i już trochę wstawiłam.

Czara siada na polecenie i..... smaczki, coraz spokojniej reaguje na obcych, chociaż za nic do nich nie podejdzie. Z naszymi psami, coraz lepiej się dogaduje, ale przyjaźni jeszcze nie ma. Ona by chciała się pobawić z Lerką, ale Lerka aż tak jej jeszcze nie ufa. 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Tu teks do ogłoszeń:

Czarusia jest roczną niewielką suczynką, która nie miała dzieciństwa 1f641.png:( Urodziła się na wsi, przepędzana i źle traktowana przez ludzi, nigdy nie miała swego człowieka, nie mówiąc o domu czy budzie. Od 4 miesięcy jest pod naszą opieką i z dzikiego, nieufnego szczeniaka robi się powolutku przeurocza psia dama. Po pierwsze uczy się zaufania do człowieka, ale nadal boi się mężczyzn i dzieci.Szybko poznała co to fotel i łóżko, nie niszczy w domu ani nie brudzi. Teraz jest u Krysi w Makowie i poznaje życie w mieście - spacery na smyczy, ruch uliczny, itp. Nadal lęk w niej budzą osoby przechodzące ulicą i takie, które chcą zagadać, pogłaskać. Ale nigdy Czarusia nie reagowała agresją, jak się boi, kładzie się plackiem na ziemi i pokazuje brzuszek. Jest urocza, zgrabna, o lekkiej budowie charcika, bardzo pogodna, wesoła, przyjacielska, posłuszna. Uwielbia zabawy z psami a koty ignoruje zupełnie. Czarusia jest po sterylizacji. Szukamy dla niej domu z doświadczaną, spokojną osobą, najlepiej z psem, raczej bez małych dzieci, by z tego czarnego diamencika zrobić brylant 1f642.png:)
Mieszkamy koło Makowa Maz. 692 781 745

 

Czy coś zmienić, dopisać, coś "cieplejszego" dodać, bo Czaruś to ciepła, kochana sunia :)

Poprosiłam na fb Kejciu o ogłoszenia, zobaczymy czy będzie miała czas...

 

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, malagos napisał:

Tu teks do ogłoszeń:

Czarusia jest roczną niewielką suczynką, która nie miała dzieciństwa 1f641.png:( Urodziła się na wsi, przepędzana i źle traktowana przez ludzi, nigdy nie miała swego człowieka, nie mówiąc o domu czy budzie. Obecnie jest pod naszą opieką i z dzikiego, nieufnego szczeniaka robi się powolutku przeurocza psia dama.Uczy się zaufania do człowieka, chodzenia na smyczy,  ale nadal boi się mężczyzn i dzieci. Szybko poznała co to fotel i łóżko, nie niszczy w domu ani nie brudzi. Teraz jest w Makowie i poznaje życie w mieście - spacery na smyczy, ruch uliczny, itp. Nadal lęk w niej budzą osoby przechodzące ulicą i takie, które chcą zagadać, pogłaskać. Ale nigdy Czarusia nie reagowała agresją, jak się boi, a nie może się wycofać, kładzie się plackiem na ziemi i pokazuje brzuszek. Jest urocza, zgrabna, o lekkiej budowie charcika, bardzo pogodna, wesoła, przyjacielska, posłuszna. Lubi głaskanie i drapanie pod bródką. Jest pojętna i za przysmaczki, szybko się uczy.  Uwielbia zabawy z psami a koty ignoruje zupełnie. Czarusia jest po sterylizacji. Szukamy dla niej domu z doświadczaną, spokojną osobą, najlepiej z psem, raczej bez małych dzieci, by z tego czarnego diamencika zrobić brylant 1f642.png:)
Mieszkamy koło Makowa Maz. 692 781 745

 

Czy coś zmienić, dopisać, coś "cieplejszego" dodać, bo Czaruś to ciepła, kochana sunia :)

Poprosiłam na fb Kejciu o ogłoszenia, zobaczymy czy będzie miała czas...

 

Trochę zmian ;) 

Link to comment
Share on other sites

19 minut temu, malagos napisał:

Havaniu, dziękuję.......

Na fb są lepsze zdjęcia, niż te na wątku. Jeśli będzie Ci łatwiej pobrać, to te z fb wstawię i tu

Nie Małgosiu. Już sobie poradziłam i wybrałam jeszcze dwa z fb. Na razie dołożyłam tylko na OLX. Później dorobię jeszcze trochę.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...