Jump to content
Dogomania

Wielkanocne porządki - dwie sunie porzucone w lesie już w swoich super domkach!


Recommended Posts

2 godziny temu, Aldrumka napisał:

II bazarek zapraszamy

 

Aldrumko i Mazowszanko, najpiękniej dziękujemy za bazarek!!!!

 

A do mnie na konto wpłynęły kolejne wpłaty z bazarku imiennego Gusiaczka, które z radością zapisuję w rozliczenia:)

 

Link to comment
Share on other sites

Najprawdopodobniej dzisiaj pojedziemy do weta z maluszkami, żeby dowiedziec się, czy można je jutro zaszczepić. 

Maluszki powoli uczą się załatwiać na dworze, ale póki co wychodzą tylko na małe patio wokól domu. Po szczepieniu i odczekaniu kilku dni można zacząć wypuszczac się dalej:)

 

s1.jpg

s2.jpg

S3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dnia 2.05.2017 o 13:24, Gusiaczek napisał:

I mnie uwiera świadomość, że podaję truciznę, ale tak trzeba bez dyskusji ;) 
Ovo po podaniu leku nie czuje się najlepiej - jest osowiała, wyciszona, ale po kilku/kilkunastu godzinach wraca do normy.
Larwy robali są np. w trawie, którą psiaki tak lubią skubać, kinola wrażają w miejsca przeróżne itd., a konsekwencje zarobaczenia bywają bardzo nieprzyjemne. Zdecydowanie jestem za odrobaczaniem, ale niczego Aniu nie sugeruję, jedynie odpowiadam wywołana do tablicy ;)
 

Dziękuję, wiem co mam robić!oczko2.gif

Dnia 2.05.2017 o 22:16, Ewa Marta napisał:

Kochane, w przypadku tak małych psiaków (półtora miesiąca) odrobaczanie jest moim zdaniem konieczne. Niby nie było widać nic jak się załatwiały, ale dzień po ostatniej tabletce takie coś wychodziło i z jednej i z drugiej:( Na szczęście już martwe (wrzucam jedno zdjęcie, ale Marta przysłała mi więcej:

18253921_10155275081181057_1440806188_n.jpg.c0074a95d85ff62aa96fa0377b33c8b1.jpg

 

W przypadku większych psiaków moi weci proszą o zbadanie kału z 3 dni, tyle, że nigdy nic im nie wyszło, więc sama nie wiem, czy odrobaczać, czy nie. Na wszelki wypadek odrobaczam raz na dwa lata i sama też się odrobaczam, bo śpię z psami i pozwalam się całować.

 

... Dziękuję Ewciu...i to chyba ,nie jest żart?wow.gif  człowiek może się odrobaczać?... pierwsze słyszę! ja też ,śpię z psami i pozwalam się całować...i chyba wogóle, pozwalam na wszystkook2.gif

ale.... glista... ochyda!!!  dobrze ,że już martwa!... taaa jest! trzeba odrobaczać!krzywy.gif

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

30 minut temu, anica napisał:

Dziękuję, wiem co mam robić!oczko2.gif

... Dziękuję Ewciu...i to chyba ,nie jest żart?wow.gif  człowiek może się odrobaczać?... pierwsze słyszę! ja też ,śpię z psami i pozwalam się całować...i chyba wogóle, pozwalam na wszystkook2.gif

ale.... glista... ochyda!!!  dobrze ,że już martwa!... taaa jest! trzeba odrobaczać!krzywy.gif

Anico, u mnie psiaki są odrobaczane raz na kwartał bo uwielbiają piłeczkowanie, a piłeczka sobie pada tu i tam... co drugie odrobaczanie psiaków, wet przepisuje mi na receptę Zentel (dla mnie), mówi, że nie zaszkodzi na tzw. wszelki wypadek.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

21 minut temu, Usiata napisał:

Anico, u mnie psiaki są odrobaczane raz na kwartał bo uwielbiają piłeczkowanie, a piłeczka sobie pada tu i tam... co drugie odrobaczanie psiaków, wet przepisuje mi na receptę Zentel (dla mnie), mówi, że nie zaszkodzi na tzw. wszelki wypadek.

Dziękuję, skorzystamoczko2.gif

Link to comment
Share on other sites

57 minut temu, Usiata napisał:

Anico, u mnie psiaki są odrobaczane raz na kwartał bo uwielbiają piłeczkowanie, a piłeczka sobie pada tu i tam... co drugie odrobaczanie psiaków, wet przepisuje mi na receptę Zentel (dla mnie), mówi, że nie zaszkodzi na tzw. wszelki wypadek.

O,  Ovolina też piłeczkova
Zapytam o Zentel naszego weta, bo i nam na pewno przydałoby się profilaktycznie zapodać

Link to comment
Share on other sites

Zabrałyśmy dzisiaj z Agą sunie do weta:) Najpierw miały zrobiony test na parwo, który nic nie wykazał, w związku  z tym zostały dokładnie przebadane, obejrzane od ogonka po uszka i w końcu zaszczepione przeciw chorobom zakaźnym. Wykupiłyśmy maluszkom pakiet, w którym zawarte są 3 szczepienia i zabezpieczenie przeciw kleszczom na miesiąc. Cena bardzo atrakcyjna, bo zapłaciłyśmy po 99 zł za każdą. W tej cenie są dwa szczepienia przeciw chorobom zakaźnym, jedna wścieklizna i spot Fiprex.

Dodatkowo wetka zleciła zbadanie kału, żeby sprawdxzić, czy trzeba kolejny raz odrobaczać, czy dać już im spokój.Maleńkie były super grzeczne, choć bardzo długo czekałyśmy w izolatce. Najpierw siedziały na naszych rękach, a potem zrobiłyśmy im posłanko z przyniesionego kocyka i podkładu i położyły się spać na stole. Zero stresu:)

Podczas badania maleńka Tiga była spokojna i cicha, za to Lunka popiskiwała, a w czasie szczepienia płakała rozpaczliwie. Utuliłam maluszka w ramionach i wycałowałam łepeczek.

Sunieczki przytyły:) Wcześniej ważyły Tiga - 3,5 kg, a Lunka 4 kg. Teraz ważą Tiga 5,750 kg, a Lunka aż 6,270 kg:) Przytyły ponad 2 kg:) Wetka mówi, że będą średnie, tak do 20 kg:)

Po powrocie do domu przywitały się z Saszą. Marta była poza domem, dostałyśmy klucz do mieszkania. Dałyśmy maleńkim jeść, zjadły w kilka sekund:) Potem z żalem zostawiłyśmy je pod opieką Saszki. Na szczęście Marta za moment miała wrócić:)

Zrobiłyśmy kilka zdjęć w lecznicy:)

s101.jpg.a07d84f455ee8cbbdf3be06446edda16.jpg

S102.jpg.ac8deb8d3455da551d504bbc8bd705ce.jpg

s103.jpg.fe16ea45564e5795789a963c8101952b.jpg

 

S104.jpg.9446ed558e900039965b9a33ed15d723.jpg

To pierwsze moje psiaki, które zasnęły na luzie w czasie wizyty u weta:)

S105.jpg.d9f76f8c8eb11c7d68562e088c9d04f1.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, anica napisał:

Dziękuję, wiem co mam robić!oczko2.gif

... Dziękuję Ewciu...i to chyba ,nie jest żart?wow.gif  człowiek może się odrobaczać?... pierwsze słyszę! ja też ,śpię z psami i pozwalam się całować...i chyba wogóle, pozwalam na wszystkook2.gif

ale.... glista... ochyda!!!  dobrze ,że już martwa!... taaa jest! trzeba odrobaczać!krzywy.gif

Odrobaczamy sie zdecydowanie wszyscy w domu. Kiedyś wyszły nam w badaniach jakieś psie robale:(

4 godziny temu, Usiata napisał:

Wiecie, jakbym nie znała historii sunieczek to po tym zdjęciu bym pomyślała, że to mamcia z dziećmi, heh, nawet umaszczenie pasuje :)

sunieczki.jpg.d9053f5b2df1bce7305915821d1de70e.jpg

Jak się maluchy ślicznie uczom, tak, tak :)

To prawda wyglądają jak rodzinka:)

4 godziny temu, Usiata napisał:

Anico, u mnie psiaki są odrobaczane raz na kwartał bo uwielbiają piłeczkowanie, a piłeczka sobie pada tu i tam... co drugie odrobaczanie psiaków, wet przepisuje mi na receptę Zentel (dla mnie), mówi, że nie zaszkodzi na tzw. wszelki wypadek.

Właśnie, Zentel:)

4 godziny temu, doris66 napisał:

Sasza i SZyszka to faktycznie jak mama i córeczka.

Prawda? :)

3 godziny temu, Gusiaczek napisał:

O,  Ovolina też piłeczkova
Zapytam o Zentel naszego weta, bo i nam na pewno przydałoby się profilaktycznie zapodać

Jeśli tego nie robiłaś, to warto:)

Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.04.2017 o 23:06, Ewa Marta napisał:

(...)Tiga/Maja (...)

tiga.jpg5,750kg 2m-ce

Ewuś, przepraszam, pozwoliłam sobie zrobić "notatkę" z Twojego postu. :]

Kusi mnie, żeby i tak podrzucić to kochane maleństwo sąsiadce, która tydzień temu straciła ukochaną suczkę :((( i szuka szczeniorki jasnej docelowo do kolana (mówiłam Ci o tym), bo może jednak się zakochają - ona i jej rodzina - akurat w przesłodkim ryjku "mojej Elfi"... cool_grin.gif

Czy któraś z Was umiałaby mi wysłać to zdjęcie MMSem na komórkę...? Proszę...

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Ewa Marta napisał:

Obie są cudowe, ale Lunka/Szyszka to większy przytulas i chyba jest ładniejsza:)

.. protestuję!... obie dziewczynki ,są cudnej urody!rzecz gustuok.gif przecież jeden woli czarne! a drugi, szaro-czarne!jezyk1.gif  za to, obie grzeczniusie! u weta?  takie grzeczne? fiu, fiu!

... Ineczko, jak nikt nie będzie wiedział ,jak przesłać z posta na telefon to zdjęcie? (też bym chciała wiedzieć- jak?) ja kiedyś jak chciałam ,pokazać psa to po prostu ..strzeliłam fotę z telefonu, bezpośrednio z wątku!ok.gif(może chociaż raz ja się na cuś przydam)

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, anica napisał:

.. protestuję!... obie dziewczynki ,są cudnej urody!rzecz gustuok.gif przecież jeden woli czarne! a drugi, szaro-czarne!jezyk1.gif  za to, obie grzeczniusie! u weta?  takie grzeczne? fiu, fiu!

... Ineczko, jak nikt nie będzie wiedział ,jak przesłać z posta na telefon to zdjęcie? (też bym chciała wiedzieć- jak?) ja kiedyś jak chciałam ,pokazać psa to po prostu ..strzeliłam fotę z telefonu, bezpośrednio z wątku!ok.gif(może chociaż raz ja się na cuś przydam)

To też jest jakiś pomysł. ;) Dzięki! :)
Może jednak któraś będzie umiała inaczej. :)

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Ewa Marta napisał:

Ja niestety skasowałam zdjęcia z telefonu, bo mi się pamięć zapchała, więc nie prześlę:(

Inka, pamiętaj tylko, że każdy domek obowiązuje wizyta przed adopcyjna:)

Przesłałam jedno z pomocą Inkówny. :))

Dowiedziałam się, że pyszczek uroczy, ale... jest jedno ale, raczej trudne do "przejścia". :/
Gdyby coś się w tym temacie zmieniło, to na moją (nie)odpowiedzialność ;) sugeruję wizytę PA razem z okazaniem pyszczka na żywo. ;)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...