Jump to content
Dogomania

MA DOM STAŁY Niewidomy duży starszy pies Misio Bibi


AgaG

Recommended Posts

Dzisiaj spotkaliśmy Misia Bibi z Franciszkiem. I Franio to jest łorowaty kapral. Najpierw skakał i memlał uszki Misia, tzn. chciał bardzo. A potem łapkami skoczył na Misia. A Misio skarbek macha ogoneczkiem tylko. Zabrałam tego perszerona, żeby Misia nie przewrócił w tych swoich zabawach.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 26.02.2017 o 21:14, mar.gajko napisał:

Jakos ostatnio nie widujemy Misia Bibi, pewnie chadzamy w innych porach na spacerki. Co tam u niego?

W tym tygodniu będę u Misia, bo koleżanka nie ma aparatu,  a foty robione komórką wychodzą nieostre. Rozmawiałyśmy dziś króciutko telefonicznie. Mówiła, że dobrze by było Misiaka zaszczepić na wściekliznę. Miś chętnie je karmę arion, mają zamówić dla Misia 10 kilo.  Już cieszę na mizianie tego cudownego psa. :)

Będę też widzieć się z Ergo,m bo ma na ten sam dzień wyznaczony termin rtg kręgosłupa, co mój Homer ściąganie szwów :)

 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, jolantina napisał:

Czyli Misio jest potulny jak baranek. Mógł przecież warknąć na Frania.

Misio raz mnie odwiedził  (jakoś parę dni po znalezieniu się w bdt) i jego reakcja na moje psy była idealna. On uwielbia wszelkie zwierzęta, jest przy nich oazą spokoju.

Link to comment
Share on other sites

Tak miło to czytać.Cudowny pies, szkoda, że tyle lat się marnował w tej firmie i nawet przez pseudoopiekuna stracił wzrok.Ergo też jest świetnym psem, pomimo horroru, jaki przeżywał."Moim" psem jest też Sum.Nigdy żadnego ( poza Ergo ) nie widziałam w realu, nie miałam okazji pogłaskać, ale wszystkie mają kącik w moim sercu.AgaG., proszę pozdrów ode mnie opiekunów tych piesków, dobrze?

Wygląda na to, że Misio Bibi nie będzie miał długów.Oba bazarki ładnie idą, chociaż mój to taki mizerniutki.

AgaG., czy sama sucha karma nie obciąża za bardzo nerek? Tak jest u kotów, na psach się nie znam.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, ewkar napisał:

Tak miło to czytać.Cudowny pies, szkoda, że tyle lat się marnował w tej firmie i nawet przez pseudoopiekuna stracił wzrok.Ergo też jest świetnym psem, pomimo horroru, jaki przeżywał."Moim" psem jest też Sum.Nigdy żadnego ( poza Ergo ) nie widziałam w realu, nie miałam okazji pogłaskać, ale wszystkie mają kącik w moim sercu.AgaG., proszę pozdrów ode mnie opiekunów tych piesków, dobrze?

Wygląda na to, że Misio Bibi nie będzie miał długów.Oba bazarki ładnie idą, chociaż mój to taki mizerniutki.

AgaG., czy sama sucha karma nie obciąża za bardzo nerek? Tak jest u kotów, na psach się nie znam.

Oczywiście pozdrowię opiekunów Suma i Misia. Tym chętniej to zrobię, że to nie pierwsze zwierzaki, które uratowali. Znamy się od wielu lat i wiem, że zwierzaki maja u nich po prostu cudownie.

Cieszę się, że bazarki dobrze idą :) u nas w domu tyle chorób teraz, że niestety czasu zero i nie zaglądam zbyt często. Dobrze, że pogoda ładniejsza, cieplej i łatwiej sie kurować i ludziom i psom :)

Jesli chodzi o suchą karmę, to ona na nerki nie szkodzi, u mnie w domu w tej chwili tylko dwa psy czasem jedzą suchą karmę, ale tylko gastro intestinal. i im nie  szkodzi. Pozostałe trzy jedzą gotowane.

Oczywiście jakaś kiepskiej jakości karma to pewnie na wszystko szkodzi :)

 

Link to comment
Share on other sites

Dziś miałam długą rozmowę z bdt ale przez telefon, bo niestety dopadła mnie grypa.

Pierwsza ważna wiadomość to taka, że Misio przestał zachowywać się w sposób, który nakazywałby jak najszybszą kastrację. Moczenie podłogi  po długim wylizywaniu przez Misia  siusiaka już się nie powtarza. Opiekunka twierdzi, że może tak rozładowywał stres tuż po nagłej zmianie w swoim życiu. Ona uważa, żeby Misia w takim razie nie kastrować. Ja się przychylam. Wiadomo, ze pies jest bardzo stary, więc zawsze jest ryzyko narkozy, a nikt z nas nie wybaczyłby sobie, gdyby coś się Misiowi stało. :)

Misiek miał dziś biegunkę. W nocy bąkami strasznie "wyaromatyzował" dom, nie umiał poprosić o nocny spacer, ale dzielnie trzymał. gdy o 4 rano opiekunka poszła z nim na spacer były straszliwe trzy kupale biegunkowe. Była więc dziś u weta. Misio dostał zastrzyki. Zapłaciła 40 zł. Wzięła paragon, przy czym ja poproszę będąc u wetki jeszcze wycenę kosztów leczenia albo karty wizyt, tak by wszystko było przejrzyście.

koleżance skończyła się karma, więc dziś się wybierała. Ma zamiar kupić mu 10 kilo po 10 złotych za kilogram. Zapomniałam akurat nazwy, ale mówiłam jej by wzięła paragon.

Pod wzgledem charakteru Misio jest idealny. Na dodatek mądry, grzeczny, pojętny. Słucha koleżanki od razu i we wszystkim, co jest aż wzruszajace. Np. gdy wczoraj  chętnie poszedł pozwiedzać duży taras, to chciał popodlewać leżaki. Wystarczyło jedno słowo; Misio nie i Misio spuścił nogę, nic nie nalawszy :)

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, terra napisał:

Kochany psiaczek, i jaki posłuszny

ja go uwielbiam. :)

Koleżanka mi mówiła, że na poczatku jak sie go głaskało czy czesało, to tak stał sztywno zdziwiony. Niezbyt to wszystko znał. A teraz wpycha łeb, nadstawia się, uwielbia by się nim zajmować. Już mu się skóra stara ładnie złuszcza i taka nowa zdrowa zaczyna wystawać. wyłysienia miał od pcheł, więc na pewno na wiosne zarośnie ładnie.

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, ewkar napisał:

Oby tylko ta biegunka się nie powtarzała.On nie jadł suchej karmy, tylko byle co, jakieś resztki.Ta karma to chyba Arion, tak mi się wydaje, że była o tym mowa na wątku..

http://www.najlepszekarmy.pl/karma-arion/

 

niestety dziś tez miał. Ale może to na osiedlu cos panuje,bo mój Jeżyk tez miał okropną biegunkę :(

Długo Misio miał ładne kupy i te karmę lubi. dziś koleżanka dała mi paragon z zoologicznego bo mu kupiła tę karmę.

Misio był dzis u weta znowu. wstawiłam filmik, bo towarzyszyłam Misiowi i jego opiekunce. Są też zdjecia tu: na https://web.facebook.com/Krakowskie-Stowarzyszenie-Obrony-Zwierząt-1660927157457516/?ref=bookmarks ale nie wiem czemu nie chcą mi się przenieść na dogo. Jak ktoś mógłby wstawić to byłabym wdzięczna. Mi jakiś błąd wyskakuje.

Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, AgaG napisał:

niestety dziś tez miał. Ale może to na osiedlu cos panuje,bo mój Jeżyk tez miał okropną biegunkę :(

Długo Misio miał ładne kupy i te karmę lubi. dziś koleżanka dała mi paragon z zoologicznego bo mu kupiła tę karmę.

Misio był dzis u weta znowu. wstawiłam filmik, bo towarzyszyłam Misiowi i jego opiekunce. Są też zdjecia tu: na https://web.facebook.com/Krakowskie-Stowarzyszenie-Obrony-Zwierząt-1660927157457516/?ref=bookmarks ale nie wiem czemu nie chcą mi się przenieść na dogo. Jak ktoś mógłby wstawić to byłabym wdzięczna. Mi jakiś błąd wyskakuje.

Bylam,czytalam

Trzymam kciuki za zdrowie Micha.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, jolantina napisał:

Ale filmiku nie potrafię dodać :(

Jolu bardzo dziękuję za przeniesienie fot. :) ja nawet tego nie umiem, choć kiedyś się udawało mi. Alez to dogo trudne w obsłudze :(  

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, kolejna kobietka napisał:

Zdjęcia są cudne!! A Misio widać, że jest przekochany i tak uroczo wyszedł na tych zdjęciach :) 

Asiu on jest niepowtarzalnie wspaniały. Do zacałowania :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...