Jump to content
Dogomania

PROMYK: Zostaję na stałe u Moli@, dziękuję za dotychczasowe wsparcie <3 Podpisano: ślepy, schorowany Promyś


Tyśka)

Recommended Posts

13 godzin temu, WiosnaA napisał:

Bardzo,bardzo mocno bym chciała, aby  tym razem Barusiowi szczęście dopisało i żeby to był koniec jego tułaczki.

Ten psiak miał kiedyś "dom". Dom, w którym alkohol lał się strumieniami...był w nim bardzo mocno krzywdzony przez ludzi, bity, kopany, znęcano się nad nim...a w końcu szczękę połamano...i  dopiero wtedy sąsiedzi zaalarmowali po pomoc,..zabrano do schronu , poskładano fizyczne urazy, psychiczne niestety  niektóre zostały do dziś :( ...wolontariuszki ze schronu błagały o dom dla Bartusia i to wołanie usłyszała p.Irenka, przygarnęła biedaka...jednak los nie był dla niego łaskawy i po ponad dwóch latach znów został bez domu :(....

Nie wiedziałam, że  Bartusia tak bardzo  skrzywdził los :(  Oby obecny dom dał mu wszystko co najlepsze .

Podobny obraz

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 17.12.2019 o 16:16, elficzkowa napisał:

Nie wiedziałam, że  Bartusia tak bardzo  skrzywdził los :(  Oby obecny dom dał mu wszystko co najlepsze .

Podobny obraz

 

 

 

 

Oby Aniu,oby.Ten maluszek zasługuje na stabilizację na starość i wiele miłości.

Dnia 18.12.2019 o 11:25, elik napisał:

Serdecznie zapraszam na bazarek,

którego beneficjentem jest także Promyczek.

Eluniu,ogromnie dziękuję za uwzględnienie Promysia.

Zaraz lecę odwiedzić bazarek.

Dnia 18.12.2019 o 14:06, Tyś(ka) napisał:

Bardzo, bardzo cieszę się z wieści Bartusiowych :) Czy mogę już ściągnąć ogłoszenie, czy jeszcze poczekać? 

Tysiu, raczej już zdejmij. Przedwczoraj miałam telefon o Bartusia z Poznania ,to pewnie również z Twoich ogłoszeń:)

Dziękuję Ci za ogłaszanie staruszka.Mam nadzieję,że domek Bartusia będzie ok, tak jak Twoja  szczęśliwa ręka do ogłoszeń:)

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, WiosnaA napisał:

Eluniu,ogromnie dziękuję za uwzględnienie Promysia.

Zaraz lecę odwiedzić bazarek.

Zaglądajcie proszę  :) Zachęcam do licytowania, kupowania, jeśli już nic nie znajdziecie, to chociaż serduszko dla psiaczków można kupić. Można zadedykować konkretnemu psiakowi :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Na konto Promyczka wpłynęły poniższe kwoty:

    50,00 zł od siostry elficzkowa dla Promysia na Święta  serce-9-bij-ce.gif  -  16.12.

  219,00 zł od WiosnaA z bazarku II część  -  17.12.

  100,00 zł od  Pani Renaty  -  17.12.

  200,00 zł od WiosnaA od  Pani Irenki  -  20.12.

 

Bardzo serdecznie dziękujemy

1781949815_kwiatki15.jpeg.ca96ec9a645adc4b623dc0c7b026e8a0.jpeg

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, elik napisał:

Na konto Promyczka wpłynęły poniższe kwoty:

    50,00 zł od siostry elficzkowa dla Promysia na Święta  serce-9-bij-ce.gif  -  16.12.

  219,00 zł od WiosnaA z bazarku II część  -  17.12.

  100,00 zł od  Pani Renaty  -  17.12.

  200,00 zł od WiosnaA   -  20.12.

 

Bardzo serdecznie dziękujemy

 

Eluniu, 200zł  zaznacz,że to od p.Irenki.

Wydawało mi się,że pisałam w tytule od kogo, ale może zamiar tylko miałam i jako "przelew" poszło:(

1 godzinę temu, Tyś(ka) napisał:

Promyczek ma wspaniałych Aniołów :) Cieszy mnie ten plus. Mam nadzieję, że zdrowie będzie biedronkowi dopisywać jak najdłużej. W styczniu (16.) stuknie 3. rocznica wyciągnięcia malucha z przytuliska.

Plus niedługo Tysiu, i raczej nieduży będzie , bo z Moli mamy nieuregulowane zaległości:(

Przepraszam Moli za zwłokę:(,..powiesisz mnie już:(...ale jutro się ogarnę i zrobię rozliczenie.

Link to comment
Share on other sites

Ojej, a myślałam, że plusik zagości na dłużej :( Przepraszam, że nawet dyszki nie mogę wysłać... może po Nowym Roku będzie u mnie lepiej... Tak swoją drogą wczoraj odwiedzając promyczkowe przytulisko zastanawiałam się, jaka była jego historia...? ile tak naprawdę ma lat...? :( Teraz w boksie Promyczkowym jest 4letnia suczka staffikowa z urwaną łapką (prawdopodobnie - wpadła we wnyki), dzikuska. To się nigdy nie skończy...

Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałam dziś z domkiem Bartusia i wszystko jest dobrze.Państwo troszkę smucą,że Bartuś często się kładzie na gołej podłodze albo kocyku,który i tak układa/skręca po swojemu,a nie chce korzystać z nowego posłanka.Ale zaczął wchodzić na kanapę:), i ma na to pozwolenie.

W pierwszym dniu po adopcji p.Krzysztof pytał czy Bartuś boi się wystrzałów,a jeśli, to jak przetrwać sylwestra,czy wet da tabletki. Dopytałam p.Irenki i Bartuś bardzo się boi. Przekazałam Państwu i pójdą do lecznicy.Pan mówił,że przed wyjściem sprawdzają szelki i smycz,czy wszystko mają dobrze zapięte.Prosiłam,żeby w sylwestra ograniczyli spacery i tylko na krótkie sii przed blokiem wczesnym popołudniem,a później dopiero rano i siedzenie w domu z radiem włączonym.

Ciężki okres czeka zwierzaki:(..żeby chociaż wszystko było dobrze z Bartusiem.

Dziewczyny,czy macie sprawdzone jakieś leki na sylwestra?,. podpowiedziałabym Państwu co kupić.

Mój Morisek  się boi,ale od początku radzimy  bez leków.

 

 

Link to comment
Share on other sites

30 minut temu, Tyś(ka) napisał:

Ojej, a myślałam, że plusik zagości na dłużej :( Przepraszam, że nawet dyszki nie mogę wysłać... może po Nowym Roku będzie u mnie lepiej... Tak swoją drogą wczoraj odwiedzając promyczkowe przytulisko zastanawiałam się, jaka była jego historia...? ile tak naprawdę ma lat...? :( Teraz w boksie Promyczkowym jest 4letnia suczka staffikowa z urwaną łapką (prawdopodobnie - wpadła we wnyki), dzikuska. To się nigdy nie skończy...

:(:(ojej, biedna :(:(

Tysiu, nie szkodzi,masz teraz swoich wydatków masę.Bazarkować będziemy.

11 minut temu, elik napisał:

Tak poszło  :)

Już dopisuję :)

Dziękuję Elu.

Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, WiosnaA napisał:

Dziewczyny,czy macie sprawdzone jakieś leki na sylwestra?,. podpowiedziałabym Państwu co kupić.

Moje psiaki bardzo się boją wszelkich głośniejszych odgłosów, nawet jak ktoś głośno zamknie klapę kosza na śmieci, to moje psiaki reagują skuleniem się.

Ale na burzę, czy Sylwestra mam super sposób - puszczam relaksacyjną muzyczkę z YouTube. Podczas burzy oczywiście z laptopa. Działa rewelacyjnie, oba psiaki spokojnie przesypiają całą burzę. Wcześniej pasłam je lekami, ale po pierwsze, to trzeba zacząć kilka dni wcześniej, a po drugie leki nie są obojętne dla organizmu.

Link do tej muzyki jest w moim podpisie.

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, WiosnaA napisał:

Rozmawiałam dziś z domkiem Bartusia i wszystko jest dobrze.Państwo troszkę smucą,że Bartuś często się kładzie na gołej podłodze albo kocyku,który i tak układa/skręca po swojemu,a nie chce korzystać z nowego posłanka.Ale zaczął wchodzić na kanapę:), i ma na to pozwolenie.

W pierwszym dniu po adopcji p.Krzysztof pytał czy Bartuś boi się wystrzałów,a jeśli, to jak przetrwać sylwestra,czy wet da tabletki. Dopytałam p.Irenki i Bartuś bardzo się boi. Przekazałam Państwu i pójdą do lecznicy.Pan mówił,że przed wyjściem sprawdzają szelki i smycz,czy wszystko mają dobrze zapięte.Prosiłam,żeby w sylwestra ograniczyli spacery i tylko na krótkie sii przed blokiem wczesnym popołudniem,a później dopiero rano i siedzenie w domu z radiem włączonym.

Ciężki okres czeka zwierzaki:(..żeby chociaż wszystko było dobrze z Bartusiem.

Dziewczyny,czy macie sprawdzone jakieś leki na sylwestra?,. podpowiedziałabym Państwu co kupić.

Mój Morisek  się boi,ale od początku radzimy  bez leków.

 

 

Bartuś od przyjazdu do nas kładł się na podłodze...przyzwyczajony / lubi...,  z legowisk preferował pontony i materace gąbkowe bez oparć / ograniczeń. Na kanapie, łóżku, fotelu  lubi leżeć ,)

Naszym strachulcom Diance i Remikowi podawałam Promazynę (kupiona w lecznicy) - trzeba zacząć podawać na kilka dni przed sylwestrem (3.4 dni wcześniej) dawkę ustaloną przez weta - zależy od wagi i wieku psa.

Odradzam Sedalin - wywołuje zwiotczenie mięśni przy zachowaniu świadomości przy źle obliczonej dawce

 

Link to comment
Share on other sites

Aptus Relax - cechy i wskazania

Kiedy stosować Aptus RELAX? Preparat przeznaczony jest do stosowania w przypadku nadmiernego stresu i niepokoju, który może być wywołany przez:

- wybuchy fajerwerków

- grzmoty w trakcie burzy

- inne głośne dźwięki (koncerty, mecze, imprezy itp.)

- podróż

- wizytę u lekarza weterynarii, groomera

- wizytę gości w domu

- zmianę składu rodziny (pojawienie się nowego domownika lub jego utratę)

- zmianę opiekuna

- problem separacyjny (pozostawianie zwierzaka samego w domu, hospitalizacja)

- przeprowadzkę

- remont

Lęk to negatywny stan emocjonalny związany z przewidywaniem nadchodzącego z zewnątrz lub pochodzącego z wewnątrz organizmu niebezpieczeństwa, objawiający się jako niepokój, uczucie napięcia, skrępowania, zagrożenia. Lęk i unikanie są naturalnymi reakcjami w odniesieniu do pewnych sytuacji. Czego boją się zwierzęta? 50% psów boi się hałasu wywołanego przez wystrzały fajerwerków, grzmoty, sprzęty AGD takie jak odkurzacz, czy mikser, a także hałasu związanego z remontem. Znaczna część zwierząt boi się podróży samochodem, czy innym środkiem transportu, a także pozostawania samotnie w domu, wizyty w gabinecie lekarza weterynarii, czy u groomera. Aptus RELAX to suplement o działaniu uspokajającym i przeciwstresowym. Zawiera połączenie 4 naturalnych składników, które nie uzależniają i mogą być stosowane zarówno do długotrwałej suplementacji jak i okazjonalnie we wszystkich wyżej wymienionych sytuacjach.

 

Mam od uxmal, / wykorzystać lub przekazać dla potrzebującego psiaka/. Mogę w poniedziałek wysłać do Bartusia.

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Moli@ napisał:

Sedalin - wywołuje zwiotczenie mięśni przy zachowaniu świadomości przy źle obliczonej dawce

Sedealin nie jest lekiem uspokajającym. Wręcz przeciwnie. Może wywołać u psa panikę. Przy zachowanej świadomości pies nie panuje nad swoim ciałem, ponieważ ten lek działa na motorykę. Chce się gdzieś schować, a nie może, co potęguje lęk, a nie uspokaja.

W szczególnych sytuacjach można podać go psu, który nie daje się złapać, ale działanie może być nieprzewidziane.

Link to comment
Share on other sites

36 minut temu, elik napisał:

Sedealin nie jest lekiem uspokajającym. Wręcz przeciwnie. Może wywołać u psa panikę. Przy zachowanej świadomości pies nie panuje nad swoim ciałem, ponieważ ten lek działa na motorykę. Chce się gdzieś schować, a nie może, co potęguje lęk, a nie uspokaja.

W szczególnych sytuacjach można podać go psu, który nie daje się złapać, ale działanie może być nieprzewidziane.

Słyszałam że niektórzy weci zalecają Sedalin tego napisałam że odradzam

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, Moli@ napisał:

Słyszałam że niektórzy weci zalecają Sedalin tego napisałam że odradzam

Też to słyszałam i zupełnie tego nie pojmuję. Przecież muszą wiedzieć, że pies zachowuje świadomość, czyli nadal się boi. Chyba, że chodzi o kasę?

Link to comment
Share on other sites

13 minut temu, elik napisał:

Też to słyszałam i zupełnie tego nie pojmuję. Przecież muszą wiedzieć, że pies zachowuje świadomość, czyli nadal się boi. Chyba, że chodzi o kasę?

Nie wiem czy chodzi o kasę...

Niektórzy weci twierdzą że prawidłowo ustalona dawka, przestrzeganie zaleceń przez opiekuna psa i jest ok. Może chodzi o "święty spokój" - psem nie trzeba się zajmować..., leży w legowisku  -nie przeszkadza w zabawie

Link to comment
Share on other sites

Dnia 25.11.2019 o 16:52, Moli@ napisał:

 

a80df61f1e25b5a9med.jpg

 

......

Essentiale Forte 2 opakowania 16,99zł x 2 = 33,98zł /25.11 (zapłacono gotówką - paragon)

.......

 

 153zł - mamy do zapłaty za dt Bartusia od 22.XI.- 14.XII./  23 dni

33,98zł - esentiale forte wisi dług,Moli płaciła wtedy ze swoich pieniążków

80zł - paliwo, za dojazd do weta (Moli nie upomina się, ale do weta w dwie strony ma ponad 40km .Z Promyczkiem (chyba raz z Bartusiem) jeździła 7 razy (sprawdziłam na wątku) co daje w sumie  300km, na wodę nie jeździ,a i na Promyczku zarobku nie ma,dlatego uważam,że paliwo powinniśmy pokrywać.

Nie wiem,czy czegoś nie przeoczyłam sprawdzając wątek,więc proszę Moli napisz,bo może coś jeszcze dłużni jesteśmy.

Razem do zwrotu dla Moli - 266,98zł

Nie wiem,czy czegoś nie przeoczyłam sprawdzając wątek,więc proszę Moli napisz,bo może coś jeszcze dłużni jesteśmy i czy powyższe rozliczenie się zgadza?

 

Eliczku, zamów proszę w wolniejszej chwili worek karmy dla stada, (smak jagnięciny chyba był kupowany)

https://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/briantos/782106

Żwacze  i dentastiki dla małych psów dla Promyczka,

https://www.zooplus.pl/shop/psy/gryzaki_dla_psa/rocco/585652

https://www.zooplus.pl/shop/psy/gryzaki_dla_psa/pedigree/720320

 

No i zapomniałam :( z pieniążków bazarkowych odliczyć  za bilety za transport pociągiem Bartusia do W-wy - 75zł

Eluniu,jak stan skarbonki pozwoli, to prosiłabym o zwrot tej sumy do mnie :(

IMG-6266.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

21 godzin temu, elik napisał:

Moje psiaki bardzo się boją wszelkich głośniejszych odgłosów, nawet jak ktoś głośno zamknie klapę kosza na śmieci, to moje psiaki reagują skuleniem się.

Ale na burzę, czy Sylwestra mam super sposób - puszczam relaksacyjną muzyczkę z YouTube. Podczas burzy oczywiście z laptopa. Działa rewelacyjnie, oba psiaki spokojnie przesypiają całą burzę. Wcześniej pasłam je lekami, ale po pierwsze, to trzeba zacząć kilka dni wcześniej, a po drugie leki nie są obojętne dla organizmu.

Link do tej muzyki jest w moim podpisie.

Z Moriskiem nie chciałam właśnie wchodzić z lekami,choć  bał się potwornie.Zaczęłam kiedyś z nim ćwiczyć,puszczając strzelaninę z laptopa (choć po krótkim czasie inaczej odbierał niż słycząc wystrzały na żywo).W trakcie strzelania,grzmotów  zaraz zaczynam wesołą zabawę z Amikiem(on nie boi) ,wygłupiamy się a Moris przygląda na nas wyluzowanych i to w dużej mierze pomogło opanować wcześniejsze mocne przerażenie Moriska.Teraz boi się, ale  z pomocą muzyki,śmiechu, sernika, dajemy radę przetrwać.

12 godzin temu, Moli@ napisał:

Aptus Relax - cechy i wskazania

....

Mam od uxmal, / wykorzystać lub przekazać dla potrzebującego psiaka/. Mogę w poniedziałek wysłać do Bartusia.

Jutro p.Krzysztof ma iść do lecznicy i pewnie weci coś dadzą.

O sedalinie mowy nie ma,i Państwo to wiedzą.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...