Jump to content
Dogomania

Jakie koszty sterylizacji/kastracji są u Was???!!


Guciek

Recommended Posts

Witam Was!

Na wstepie prosiła bym moderatorów o niezamykanie tematu. Nie chodzi mi o to jak sterylizacja/kastracja sie odbywa itp. Jakie są ryzyka tylko KOSZTY STERYLIZACJI/KASTRACJI W DANYM MIEŚCIE.

Więc do tematu:

prosiła bym Was abyście napisali mi:

1. Ile płacicie za sterylizacje? I jakiej wilkości pies w tej cenie jest sterylizowany/kastrowany?

2. jaką metodą jest to robione? (czy usypiane zastrzykiem czy inną ,metodą którą można zaraz psa wybudzić)

3. czy polecacie danego weta? (możecie namiary podac na priva albo chociaż imie i nazwisko)

4. W jakim mieście wet sie znajduje?

Bardzo Was prosze o dopowiedź ponieważ świta mi w główce pewienpomysł... :roll:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 120
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ja sterylizowałam Somę w Warszawie w klinice SGGW

kosztowało to ok. 500 zł dla suki ważącej 30 kg (koszt zabiegu, materiałów, narkozy i kaftanika)

głupi jaś + narkoza wziewna

dr Gruk-Jurka + anestezjolog (nie pamietam nazwiska, ale bardzo miła pani) + ekipa studentów do pomocy

Link to comment
Share on other sites

najwidoczniej juz nie jest najtaniej i od razu mnie o tym uprzedzili jak dzwonilam zeby sie dowiedziec jak to wyglada u nich

sam zabieg kosztuje 200 zl chyba, do tego materiały za 100 zl i narkoza wziewna (drozsza od normalnej) - 200 zl

wiec lepiej sie zapytac w klinice czy podana cena to koszt calkowity czy tylko zabiegu, bo jak sie dowiadywalam w innych klinikach to nie wszedzie jest obowiazkowo anestezjolog w czasie zabiegu (placi sie za niego dodatkowo) i materialy uzyte w czasie operacji tez kosztuja dodatkowo

ja o wszystko dopytalam wczesniej no i niestety tyle wyszlo, ale bylam zadowolona z "obslugi", zwlaszcza ze w miedzyczasie wykryto u Somy babeszjoze, wiec leczona byla "kompleksowo"

dodatkowo jeszcze placilam za zastrzyki 2-go i 4-go dnia po zabiegu

Link to comment
Share on other sites

Sterylkę przeprowadzałam we wrześniu, koszt samego zabiegu 250 zł + 125 zł. antybiotyk 5 x 25 zł. (wiem, że dużo) + kołnierz, który się nie przydał. Pies to labrador, ok.30 kg. Dostała głupiego jaśka i narkozę. Zabieg bez komplikacji, dwóch lekarzy...mogę z czystym sumieniem polecić. Gabinet w Poznaniu, ul. Sołtysia dr Mateusz Wełniak i dr Pitr Krahl.

Link to comment
Share on other sites

1. U mnie było to 400zł za suczkę wielkości ON, natomiast wiem, że sterylizacja średniej wielkości suni, wzrostem do kolan u tego samego weta kosztuje 350zł.

2. Usypianie było przez zastrzyk, bliższych szczegółów nie poznałam.

3. Mam mieszane uczucia wobec tego weta, tzn wiem, że jest najlepszy w mieście, ale niepodobało mi się, że nie zszywał suni szwami rozpuszczalnymi, których nie trzeba zdejmować, tylko zwykłymi, które zdjął Azie po tygodniu i zdejmowanie bardzo ją bolało. :-?

4. Wet znajduje się w Milanówku. :)

Link to comment
Share on other sites

W Szczecinie to w zaeżnosci od miejsca ale 30 kilowy psiak jak się postarac to 300 złotych. Normalna narkoza, szwy zwykle na wierzchu wewnatrz rozpszczalne. Pytałam weta czy nie lepiej cale rozpuszczalne to powiedział, ze tak jest lepiej dla zagojenia rany. Zdejmowanie trawlo sekundke, całyszew został wyjęty za jednym zamachem a sunia nawet nie drgnęła. Wiem jednak, ze są tez wyzsze ceny nawet do około 400-500 złotcyh. U nas nie było anastezjologa specjalnego tylko dwóch wetów..ale ejstem zdowolona i nie było zadnych komplikacji. niestety ubranko musiałm zakupić sama.

Link to comment
Share on other sites

czarnków - narkoza inwazyjna, bez wzgledu na wage psa - 150zl;

Poznań - klinika dra Wasiatycza - cena ok. 250zl za sunie 23 kg plus 50zl za narkoze wziewna, plus badania krwi przed zabiegiem - 20zl - tak mniej wiecej, bo cena samej sterylki waha sie od 200 do 450zl bodajze

Link to comment
Share on other sites

no wlasnie u Wasiatycza nawet podaja kartki juz gotowe czy klient chce zeby przed zabiegiem pies mial przeprowadzone badania krwi i ekg. Ale niestety nic z tych badan Hadze nie wykonali :cry: . Dlatego boje sie tez ze ja ich poprosze o wziewna narkoze a oni zastosuja zwykla, tym bardziej ze tam sie psa zostawia i juz sie nie ma nad niczym kontroli :cry:

Pozdr

Monika z Cortina i Haga

Link to comment
Share on other sites

w Natolinskiej Lecznicy Weterynaryjnej - zabieg lacznie z wziewna narkoza dla ok. 35 kg suki - 400 zl (w tym podstawowe badania i chyba pierwsza dawka antybiotyku). nie jestem pewna, ale prawdopodobnie podczas operacji suka ma monitorowane funkcje zyciowe, bez asysty anestezjologa. osobno placi sie za kolnierz, antybiotyki po zabiegu i zdjecie szwow. wyliczalam, ze w sumie wyniosloby mnie to ok. 600 zl.

jako, ze Sabina ma problemy z sercem i plucami mozliwe, ze cena by wzrosla ze wzgledu na rodzaj narkozy. a jesli w zabiegu musialby uczestniczyc kardiolog, oczywiscie byloby jeszcze drozej :roll:

ale nie wiem ile, bo sie balam pytac, zeby samej nie zejsc na zawal serca :wink:

Link to comment
Share on other sites

Poznan, u dr Piotra Dabrowskiego w zeszlym roku sterykla mojej wowczas 32 kg rudej kosztowala okolo 260 zl (dokladnie nie pamietam). Narkoza wziewna, szwy rozpuszczalne. Do tego gratis obcial jej pazurki. Potem wizyta na popsikanie antybiotykiem + krople do oczu bo miala zapalenie spojowek - 26 zl.

Duzym plusem jest to ze nie trzeba zostawiac psa na caly dzien w klinice, gdzie nie wiadomo co z nim robia (a historie co sie dzieje w duzych poznanskich klinikach czasem wlos jeza na glowie) tylko sie grzecznie czeka w gabinecie a pan doktor kroi sucza w sali obok.

Poza tym wet ma duza praktyke jesli chodzi o sterylki, bo pracuje tez w poznanskim schronisku gdzie wykonuje duzo podobnych zabiegow.

Link to comment
Share on other sites

tym bardziej ze tam sie psa zostawia i juz sie nie ma nad niczym kontroli :cry:

Jeśli nie masz zaufania do tej lecznicy to koniecznie idź do innej! Zaufanie właściela do weterynarza to podstawa udanego leczenia.

U mojej wetki to bym Kreskę bez wahania nawet na zawsze zostawiła ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...