Jump to content
Dogomania

Dwa małe szczeniaczki, dwoje psich dzieci wyrzucone w mroźny czas, szukają miłości i ciepłego kącika w domu :( OBA PSIACZKI MAJĄ JUŻ SWOJE SUPER DOMY


elik

Recommended Posts

Dnia 09/02/2017 o 22:22, elik napisał:

Z suni robi się szkodniczek :( Pięknie zachowywała czystość, niczego nie gryzła. Teraz prawie codziennie robi w domu ko i sio i zaczyna niszczyć rzeczy  :(

ktos napisal kiedys, ze 1 psinek w schronisku udawal aniolka, a po wyciagnieciu- wyszedl diabel, hehe

(zartuje, psinka mloda, nauczy sie, a moze przeziebila sie)

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, Gabi79 napisał:

Kaja to jest cudne imię, ja też mam Kajunię

Tak właśnie ja wołamy :)

7 godzin temu, Gabi79 napisał:

Jaka ona śliczna!!!

Prawda ? Śliczne maleństwo. Uroczy,ujmujący pycholek i bardzo ładna, proporcjonalna sylwetka :)

7 godzin temu, helli napisał:

ktos napisal kiedys, ze 1 psinek w schronisku udawal aniolka, a po wyciagnieciu- wyszedl diabel, hehe

(zartuje, psinka mloda, nauczy sie, a moze przeziebila sie)

Raczej nie miała okazji do przeziębienia,bo na spacerki zakładam jej koszulkę pooperacyjną choć już na stałe jej nie nosi, ale żeby brzuszek był osłonięty i na koszulkę zakładam ubranko. Kiedyś kupiłam go na bazarku dla mojej suni, ale okazało się za małe, bo podana była długość wraz z kołnierzem, a w zasadzie podaje się długość samego kubraczka i myślałam, że tak właśnie jest :) Ale jest dobry na Kajunię i dostanie go w gratisie na nową drogę życia. Muszę jej kupić wełniany sweterek i zakładać pod kubraczek, bo sam kubraczek nie jest ciepły. Jest zrobiony z materiału syntetycznego i jako osłona przed wiatrem, czy deszczem jest super, ale przed zimnem nie chroni, dlatego ubieram jej pod spód koszulkę pooperacyjna, ale ona nie daje zbyt wiele ciepła.

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Havanka napisał:

Zaglądam do Kajuni. Wyrosła nam dziewusia na piękną istotę ! Zdjęcia można wykorzystać do przyszłych ogłoszeń, ale póki co, niech korzysta z uroków życia u Eli !

Dziękuję Eluniu :) Korzysta, oj korzysta nawet w nadmiarze. Roznosi ją energia, chce rządzić w stadzie :) Zrobiłam dzisiaj na spacerze kilka ujęć. Jak mi czas pozwoli, to postaram się pokazać Wam, jak rozrabia :)

Dzisiaj byłyśmy u weta wyciągnąć szwy i kupić tabletki na robale. Kupiłam od razu na drugie odrobaczanie. Przy okazji zważyłam panienkę. Jak do nas przyjechała ważyła 6,4 kg. Dzisiaj waży 8,6 kg. Nie mogłam uwierzyć i kilka razy kazałam jej wejść na wagę. Ciągle było tak właśnie - 8,6 kg.

Link to comment
Share on other sites

12 minut temu, elik napisał:

Przy okazji zważyłam panienkę. Jak do nas przyjechała ważyła 6,4 kg. Dzisiaj waży 8,6 kg. Nie mogłam uwierzyć i kilka razy kazałam jej wejść na wagę. Ciągle było tak właśnie - 8,6 kg.

No to pięknie panienka przybywa na wadze!! Ale wcale mnie to nie dziwi, ma u Ciebie, Elu wszystko co potrzeba: miłość, opiekę, jedzonko. A że dzieciak z niej jeszcze to i rozrabia  k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,35_gV_orig.

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Alaskan malamutte napisał:

No to pięknie panienka przybywa na wadze!! Ale wcale mnie to nie dziwi, ma u Ciebie, Elu wszystko co potrzeba: miłość, opiekę, jedzonko. A że dzieciak z niej jeszcze to i rozrabia  k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,35_gV_orig.

Boję się, że jak tak dalej będzie to podporządkuje sobie cały dom :)

Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, Havanka napisał:

Czyli już dzisiaj ! Czekamy na fotki Kajuni !

Tak, już dzisiaj :)

Wczoraj wieczorem skręciłam nogę w kostce. Ból, noga w kostce jak u słonia i z konieczności oszczędzania nogi położyłam się po śniadaniu do łóżka. Nie wiem kiedy zasnęłam i obudziłam się pół godziny temu. Pół dnia w plecy :( Ale słowo się rzekło,kobyłka u płota :) Będą, ale teraz muszę iść z psiurkami na spacerki, bo TZ w pracy. Rano wyszedł z psiakami przed praca, ale wraca dopiero koło 20-tej więc na południowe spacerki muszę wyjść ja. Czarno to widzę. Poruszam się w tempie ślimaka więc jeden spacerek będzie trwał, że ho ho, a dwa spacerki ?  Szkoda gadać :) Po powrocie wstawię zdjęcia. Są w telefonie.

Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, Havanka napisał:

Eliczku, chyba powinnaś wybrać sie do lekarza? Może przepisze coś, co złagodzi ból i opuchliznę. Do tego czasu oszczędzaj tą nogę. Na zdjęcia poczekamy...

TZ też mnie goni, ale nie pójdę. Za dużo łażenia. Najpierw do lekarza I kontaktu po skierowanie, potem dopiero chirurg, a u nas w przychodni nie ma chirurga i nawet nie wiem gdzie jest.

Teraz szykuje sie do pracy, bo dzisiaj pójdę pół godziny, zamiast 10 minut.

Link to comment
Share on other sites

23 godziny temu, helli napisał:

mnie weterynarz przy okazji psiej wizyty przepisal (2 masci: ketonal + cos na opuchlizne- chyba ziaja w aptece) , przed wizyta przenosilam psa na pagorek i upadlam na reke

(to gdybys wybierala sie do weta)

Dzięki helli za poradę :) Poszłam, a raczej polazłam :) do apteki i kupiłam altaziaja żel i pani zaleciła smarować grubo 3 x dziennie. Trochu sklęsło od rana, ale niewiele, a boli też trochu mniej więc myślę, że skutkuje :) A tak teraz wygląda moja ratka :)

20170217_102136.jpg

Te ciemne miejsca  to sińce

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, helli napisał:

i lodem czesto okladaj (a najlepiej jakbys miala niebieski kompres do zamrazarki-np. na allegro sa)

tylko zeby skory nie odmrozic, potrzebna jes jakas warstwa-sciereczka i noga w gorze

Dzięki :) Właśnie zamierzam dać odpocząć nodze przez weekend.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...