Jump to content
Dogomania

Bach! Na mróz! Mamba (teraz Figa) i dzieciaki w DS, Mika już po operacji! Zostaje na stałe w DT :)


Tyśka)

Recommended Posts

Dziękujemy, Nadziejko. Dzisiaj, jak dobrze pamiętam, sunia miała zdjęcie szwów.

Miałam też telefon w sprawie Mamby. No ale... nic z tego :( Sunia na razie przyciąga nieodpowiednie osoby. Może zła passa wkrótce minie. Od paru dni jest wyróżniona również na olx Kraków.

 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Tyś(ka) napisał:

Dziękujemy, Nadziejko. Dzisiaj, jak dobrze pamiętam, sunia miała zdjęcie szwów.

Miałam też telefon w sprawie Mamby. No ale... nic z tego :( Sunia na razie przyciąga nieodpowiednie osoby. Może zła passa wkrótce minie. Od paru dni jest wyróżniona również na olx Kraków.

 

Ładne pieski tak mają :) Każdy chciałby mieć ładną, małą, niekłopotliwą sunię, ale nie każdy powinien mieć ;)

Link to comment
Share on other sites

Miałam kolejne dwa telefony w sprawie Mamby.
Pierwszy - suuuper, naprawdę dom brzmiał ekstra. Tylko co z tego, jak jeszcze tego samego dnia zasięgnęłam języka i okazało się, że owszem: kobieta na wizytach wypada suuuper, ale jest zbieraczką i po adopcji nie ma się kontroli nad tym, ile ma psów i co się dzieje z psami. Czasem awanturuje się i nie chce wpuścić do domu, a czasem psy chowa. Niby psiaki zawsze są zadbane i nie ma podstaw do interwencji, ale jednak jest zbieraczką - potwierdzają to także sąsiedzi. I choć wszystko super-pięknie przez telefon brzmi to jednak po tych różnych historiach Mamba tam nie trafi.

Drugi telefon. Pan z Kraśnika. Na razie jesteśmy pod telefonem, ale dom brzmi dobrze. Zobaczymy, jak wypadnie wizyta.

I nie wiem, czy mogę pisać już, czy nie (nie chcę zapeszyć) - ale napiszę. Dzisiaj Mamba ma gości. Nieśmiało proszę o kciuki ;)

PS: Nie chcę też zapeszać, ale na razie wszystko zaliczam na 4 i 5. Co prawda najgorsze przede mną, ale jakby się udało, to za dwa tygodnie będę mieć koniec kolokwium oraz egzaminów i wrócę do normalności.

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Mambusia ma dzisiaj dzień pełen wrażeń.

Najpierw jedna rodzina, a teraz właśnie odwiedziła ją druga. Ważą się jej losy. Ale jakby wyszło wszystko ok, to byłoby super. Trzymajcie kciuki za nią i za intuicję elficzkowa. :)

Tymczasem rodzinka ma się dobrze. Klusie rosną, powoli otwierają oczy, a Czekoladka... no sami zobaczcie :)16359191_1135616979869451_1995403771_n.jpg

16343666_1135617063202776_785208763_n.jpg

16343776_1135617233202759_277759101_n.jpg

16343954_1135617253202757_636277990_n.jpg

16359072_1135617339869415_1385480083_n.jpg

16359150_1135617186536097_1047062035_n.jpg

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

10 minut temu, konfirm31 napisał:

To chyba nie jest jeden z Waszych szczeniaków? 

Nie rozumiem?

Zbieraczka wzięła sobie psiaka ze schroniska: nie dostała w lubelskim, to poszukała dalej, gdzie nie weryfikują aż tak domów. Ale otwarcie mi przyznała, że szuka kolejnego małego psa. Naprawdę nie ma, czego w jej rozmowie zarzucić. Nikt nie ma podejrzenia, że coś może być nie tak. Dopiero pocztą pantoflową okazuje się, że nie powinna mieć psa.

Link to comment
Share on other sites

Nie, psiaki bezpieczne.
Szukamy NAJ domków. Kluchy już otwierają oczy, więc powoli zaczynam je ogłaszać i uzbrajam się w cierpliwość... bo spodziewam się "ciekawych" rozmów. ;)
Jednak mam nadzieję, że w ciągu tych 5-6tyg. znajdą najlepsze domy pod słońcem.

Link to comment
Share on other sites

Piszę ja... bo elficzkowa na razie nie jest w stanie...

Kochani! Mamba właśnie pojechała do domu! Dom jak z raju! Mamba też to wiedziała, bo jak tylko goście przyjechali, to sunia zdradziła elficzkowa i wskoczyła na kolana nowej, WŁASNEJ! Pani. Poprzedni Goście przyjęci zostali z warkotem, a tu się sprzedała od razu. Chętnie też wskoczyła do samochodu i na pożegnanie pomachała ogonkiem płaczącej elficzkowa.

Dom... cudowny. Trafiło się jej jak ślepej kurze... 1f609.png
Państwo mieli bokserkę, odeszła od nich ze starości 9msc temu. Przez ten czas nie byli gotowi na psa, ale zobaczyli Mambusię i wiedzieli, że to TEN pies. Kiedy usłyszeli, że sunia nadal szuka domu (czekali na tę informację cały dzień. bo wiedzieli, że dzisiaj zainteresowani mają oglądać Mambę) to bardzo się ucieszyli. Przyjechali jeszcze dzisiaj, bo nie mogli wytrzymać do rana.
Dom z ogródkiem i kochająca Własna Rodzina. Państwo przyjechali nie tylko z rzeczami dla suni, ale również z aparatem, by pokazać suni, jak będzie mieszkać. Długo by się rozpisywać nt domku, ale wiemy jedno: Mamba właśnie zaczęła nowy etap w życiu! Ten najlepszy, z własną Rodziną. Pani wie o dogomanii. Jeszcze w rozmowie telefonicznej pytali o to, o co każdy psiarz powinien zapytać: o to, co sunia je, jej zwyczaje, charakter, wszystko. Pytali i cierpliwie słuchali. U elficzkowa też trochę pobyli. Zrobili na Niej ogromne wrażenie. Mamy obiecane zdjęcia i relacje.

elficzkowa nadal nie może się otrząsnąć i niejedną łzę uroniła. Bycie DT jest bardzo trudne. Ale wiemy obie, że to TEN dom. 2764.png Jestem pewna, że elficzkowa umowę podpisywała z drżącą z przejęcia ręką.

shoto, bardzo Ci dziękuję, że uratowałaś te dwie sunie. Gdyby nie Twoja reakcja, sunie by nie przeżyły. Byłaś zawsze do pomocy. Woziłaś Mambę wszędzie, ratowałaś i walczyłaś.

elficzkowa, brak mi słów. Nawet nie masz pojęcia, jak jestem Ci wdzięczna. Dziękuję Ci za najwspanialszy Dom Tymczasowy! 2764.png Pojawiłaś się w życiu suni wtedy, gdy najbardziej tego potrzebowała. Dałaś jej cudowny DT.

Iwono i Kasiu, dziękuję Wam za pomoc w ogłoszeniach, weryfikacjach domów, wsparcie, długie nocne telefony i WSZYSTKO! Byłyście wtedy, gdy wszystko mi opadało, gdy potrzebowała wsparcia...

Dziękuję też Wam, drodzy Dogomaniacy. Zwłaszcza Poker, która także poganiała mnie do nauki :)
 

 

elficzkowa wejdzie tutaj, ale dajmy Jej ochłonąć.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Mamba pojechała do własnego domu a u mnie strasznie pusto bez niej się zrobiło... Ale to dom w którym - jestem tego pewna - Mamba będzie kochana. Dom gdzie Mamba nie będzie musiała się już bać. Dom, w którym otoczą ją opieką i Mamba przestanie płakać w nocy bo będzie wiedziała, że to co złe już minęło i na pewno nie wróci.

Po rozmowie telefonicznej z Panią już wiedziałam, że takiego domu chcemy dla maleńkiej. Mamba będzie miała duuużo miejsca do biegania. Państwo jeszcze przed przyjazdem do Mamby zabezpieczali szerzej rozstawione szczebelki w płocie bo bali się, że będzie mogła się przecisnąć. Państwo mają dorosłego syna ( 19 lat ), który też czeka na Mambę.

Aby Mamba przez pierwszy, najtrudniejszy dla nie czas nie musiała zostawać sama, do Państwa przyjedzie teściowa Pani.

Państwo bardzo serdeczni i mili. O takich się mówi, że mają serce na dłoni.

Możemy wszyscy być spokojni o Mambę. Imię dla maleńkiej zostaje.

Mambo - bądź szczęśliwa !.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

No niesamowite. Trzask - prask i domek z rękawa. Bardzo się cieszę. Czy to ten z Kraśnika?

elficzkowa, jak już łzy otrzesz i serducho się uspokoi, to wiesz co pomaga na tęsknotę za tymczasem ?

Tyśka, jak zdasz egzaminy, to napisz do mnie PW w celu ustalenia terminu obiadku (mam nadzieję ,że z deserem :) )

Link to comment
Share on other sites

Tak, to ten z Kraśnika.

No niestety, w gminnym kojcu jest malutki staruszek-ślepaczek i do tego skołtuniony, zwłaszcza na ogonie. U nas w mieście szanse na dom ma zerowe, a jak nie znajdzie domu to trafi do zamojskiego schroniska... obiecałyśmy sobie z elficzkową, że jak tylko Mamba znajdzie dom to coś pomyślimy o ślepaczku. Ale na razie brak mi pomysłu, pytam ludzi, ale dalej: nikt nie chce psa na DT, który na adopcje ma szanse niemal zerowe. Ale myślimy. Może coś umyślimy. Cieszę się, że Mamba ma dom :) I to TAKI.

Poker, dziękuję :). Napiszę. Chętnie Cię poznam, nie tylko ze względu na obiad :).

Powoli ogłaszam małe klusie. Na Lublin mają ogłoszenia od dnia znalezienia, ale poogłaszam je jeszcze na całą Polskę. Teraz (tzn za chwilę) będzie czas na nie i na Czekoladkę.
https://www.olx.pl/oferta/mialy-umrzec-niechciany-miot-po-malutkiej-suni-czeka-na-dom-CID103-IDk0dAx.html
https://www.olx.pl/oferta/szczeniaki-urodzily-sie-w-rowie-CID103-IDjJFMX.html

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Tyś(ka) napisał:

Piszę ja... bo elficzkowa na razie nie jest w stanie...

Kochani! Mamba właśnie pojechała do domu! Dom jak z raju! Mamba też to wiedziała, bo jak tylko goście przyjechali, to sunia zdradziła elficzkowa i wskoczyła na kolana nowej, WŁASNEJ! Pani. Poprzedni Goście przyjęci zostali z warkotem, a tu się sprzedała od razu. Chętnie też wskoczyła do samochodu i na pożegnanie pomachała ogonkiem płaczącej elficzkowa.

Dom... cudowny. Trafiło się jej jak ślepej kurze... 1f609.png
Państwo mieli bokserkę, odeszła od nich ze starości 9msc temu. Przez ten czas nie byli gotowi na psa, ale zobaczyli Mambusię i wiedzieli, że to TEN pies. Kiedy usłyszeli, że sunia nadal szuka domu (czekali na tę informację cały dzień. bo wiedzieli, że dzisiaj zainteresowani mają oglądać Mambę) to bardzo się ucieszyli. Przyjechali jeszcze dzisiaj, bo nie mogli wytrzymać do rana.
Dom z ogródkiem i kochająca Własna Rodzina. Państwo przyjechali nie tylko z rzeczami dla suni, ale również z aparatem, by pokazać suni, jak będzie mieszkać. Długo by się rozpisywać nt domku, ale wiemy jedno: Mamba właśnie zaczęła nowy etap w życiu! Ten najlepszy, z własną Rodziną. Pani wie o dogomanii. Jeszcze w rozmowie telefonicznej pytali o to, o co każdy psiarz powinien zapytać: o to, co sunia je, jej zwyczaje, charakter, wszystko. Pytali i cierpliwie słuchali. U elficzkowa też trochę pobyli. Zrobili na Niej ogromne wrażenie. Mamy obiecane zdjęcia i relacje.

elficzkowa nadal nie może się otrząsnąć i niejedną łzę uroniła. Bycie DT jest bardzo trudne. Ale wiemy obie, że to TEN dom. 2764.png Jestem pewna, że elficzkowa umowę podpisywała z drżącą z przejęcia ręką.

shoto, bardzo Ci dziękuję, że uratowałaś te dwie sunie. Gdyby nie Twoja reakcja, sunie by nie przeżyły. Byłaś zawsze do pomocy. Woziłaś Mambę wszędzie, ratowałaś i walczyłaś.

elficzkowa, brak mi słów. Nawet nie masz pojęcia, jak jestem Ci wdzięczna. Dziękuję Ci za najwspanialszy Dom Tymczasowy! 2764.png Pojawiłaś się w życiu suni wtedy, gdy najbardziej tego potrzebowała. Dałaś jej cudowny DT.

Iwono i Kasiu, dziękuję Wam za pomoc w ogłoszeniach, weryfikacjach domów, wsparcie, długie nocne telefony i WSZYSTKO! Byłyście wtedy, gdy wszystko mi opadało, gdy potrzebowała wsparcia...

Dziękuję też Wam, drodzy Dogomaniacy. Zwłaszcza Poker, która także poganiała mnie do nauki :)
 

 

elficzkowa wejdzie tutaj, ale dajmy Jej ochłonąć.

Cudowne, oczy mam pełne łez.

Jesteście wspaniałe:)

Czekoladka i kluseczki przepiękne:)

 

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, konfirm31 napisał:

Zobaczyłam szczeniaka trzymanego w rękach i tak mi się skojarzyło. Cieszę  się,  że  bez sensu ;) 

Ale wiadomo,  każdego psa/kota żal dla zbieraczki :(((

To moje ręce i ja je oddam tylko w dobre domy 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

35 minut temu, elficzkowa napisał:

Mamba pojechała do własnego domu a u mnie strasznie pusto bez niej się zrobiło... Ale to dom w którym - jestem tego pewna - Mamba będzie kochana. Dom gdzie Mamba nie będzie musiała się już bać. Dom, w którym otoczą ją opieką i Mamba przestanie płakać w nocy bo będzie wiedziała, że to co złe już minęło i na pewno nie wróci.

Po rozmowie telefonicznej z Panią już wiedziałam, że takiego domu chcemy dla maleńkiej. Mamba będzie miała duuużo miejsca do biegania. Państwo jeszcze przed przyjazdem do Mamby zabezpieczali szerzej rozstawione szczebelki w płocie bo bali się, że będzie mogła się przecisnąć. Państwo mają dorosłego syna ( 19 lat ), który też czeka na Mambę.

Aby Mamba przez pierwszy, najtrudniejszy dla nie czas nie musiała zostawać sama, do Państwa przyjedzie teściowa Pani.

Państwo bardzo serdeczni i mili. O takich się mówi, że mają serce na dłoni.

Możemy wszyscy być spokojni o Mambę. Imię dla maleńkiej zostaje.

Mambo - bądź szczęśliwa !.

Aniu nie płacz obiecuję uratuję ci kolejną sunię

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...