Jump to content
Dogomania

Najpiękniejsze psy


Guest Agata_B

Recommended Posts

Mi się niby boksery nie podobają... Ale jak zobaczę jakiegoś na ulicy to od razu się zachwycam :loveu: A jak w schronie był młody mieszaniec boksia to na niego zachorowałam... Ale szybko znalazł domek na szczęście :razz: Boksery mają w sobie to coś. (edit: niechcąco powtórzyłam to zdanie słowo w słowo za kamilawa ;))

Mi ostatnio z wyglądu bardzo się spodobały owczarki walijskie. Te uchole...:loveu:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 312
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Trochę idiotyczny temat, bo psów po wyglądzie się nie ocenia. Psy rasowe, psy rasowe i tak w kółko. Czemu nie kundelki? Są niepowtarzalne. Każdy inny, duży, mały, gruby, chudy, z długą sierścią, z krótką, starszy, młodszy. Każdy ma coś w sobie. Duszę, serce, które pragnie kochać. Lepiej stworzyć temat pt.,, Unikalne, oryginalne kundelki" albo coś takiego. No, ale jeśli już chodzi o psy rasowe to wybieram; leonbergera.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

- Podenco ibicenco - te piękne wielkie uszole, śliczna delikatna, charcia budowa, cudne bursztynowe oczy i ta maść *rozpływam się*
- Saluki - są takie delikatne, subtelne, lekkie
- Biały owczarek szwajcarski - prześliczna budowa, biała szata
- Siberian husky - mają w sobie to coś, zwłaszcza moja sunia :loveu:

Link to comment
Share on other sites

U mnie na pierwszym miejscu jest oczywiście :

Owczarek Niemiecki :cool2: którego posiadam nie z przypadku :Cool!:

ale jak trafię 6-stkę w totka to na pewno zakupię jeszcze :

* alaskan malamuta

* owczarka belgijskiego (czarnego )
i
* berneńskiego psa pasterskiego

bardzo podobają mi się także :

* owczarki kaukaskie
i
* dogi niemieckie

ale nad nimi to bym dłużej pomyślała bo to ogromne psiaki :Dog_run:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dog niemiecki - klasa sama w sobie, aż chciałoby się powiedzieć że to taki psi dżentelmen ;)
[IMG]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/c/c2/Great_Dane_600.jpg/250px-Great_Dane_600.jpg[/IMG]

Amstaffy i ich mixy, niesamowita różnorodność - od budzących respekt, "konkretnych" psów w których piękna jest ich siła i energia:

[IMG]http://img35.imageshack.us/img35/3502/git7.jpg[/IMG]

...po delikatne psiaki pełne wdzięku i uroku :loveu:

[IMG]http://www.fotoo.pl/zdjecia/files/2009-07/ede3f160.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kinga w.']Obiecałam sobie że jak w końcu będzie ten dom z ogrodem to będzie i nowofunland. Do mieszkania w bloku szkoda psa.
I jeszcze samojedy... Ale to już bardziej platonicznie.[/quote]
No właśnie jak rodzice kupią domek z ogródkiem to też już się zgodzili na niufa, ale tylko jak będzie domek i ogródek :loveu: bo aktualnie też mieszkam w bloku i rzeczywiście trochę miejsca takie ponad 70 kg cielak by zajmował, ale jaki kaloryferek na zimę z niego by był i tak się wtulić w tą śliczną, długą czarną sierść :loveu: ehh. marzenie moje:loveu::loveu::loveu:

Link to comment
Share on other sites

Ech... Mnie nawet nie chodzi o to że niufek ograniczałby przestrzeń w mieszkaniu, tylko jemu by było ciasno. Poza tym nie miałby swobody ruchu - ograniczone spacerki to trochę mało dla dużego psa. No i ludzie całymi dniami poza domem - byłby nieszczęśliwy, tęsknił by, nudził by się. Szkoda psa. Dlatego koty.:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

ja mam aktualnie średniego kundelka (53cm w kłębie, 20kg) i jest jej dobrze, to straszny leniuch :evil_lol: dla niej to taki 40 min spacer to już męka bo za długo :lol: jak niedawno wróciłam z nią po 1h spaceru i to tego zabawa i kilka komend powtarzałyśmy to do domu ledwo szła :evil_lol: jak się uwaliła w domu to do wieczora spała :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vege*']ja mam aktualnie średniego kundelka (53cm w kłębie, 20kg) i jest jej dobrze, to straszny leniuch :evil_lol: dla niej to taki 40 min spacer to już męka bo za długo :lol: jak niedawno wróciłam z nią po 1h spaceru i to tego zabawa i kilka komend powtarzałyśmy to do domu ledwo szła :evil_lol: jak się uwaliła w domu to do wieczora spała :evil_lol:[/quote]Zajeździłaś psa!:evil_lol: To podpada pod znęcanie się normalnie. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Wszystkie psy są piękne i każdy ma w sobie "coś". Mnie z wyglądu bardzo podobają się charty rosyjskie, owczarki szkockie collie (oczywiście długowłose), owczarki australijskie, bordery. Ale w przyszłości będę mieć TYLKO OWCZARKA BELGIJSKIEGO! Najchętniej groenendaela. Mógłby też być terwik, na pewno nie malinois - za łysy, a ja lubię psy w dłuższym włosem.

Link to comment
Share on other sites

Moje preferencje:
Pies, średnio duży, silny, muskularny, ale nie ociężały, dostojny, piękny i elegancki, zwinny, bardzo szybki - taki dynamit, podatny na naukę, wszechstronny, samodzielny, mądry, kochający swoich ludzi, i mniejszy włos tym lepiej, ale nie koniecznie, o niewyczerpanej energii.
Lista odpowiednia do preferencji:
1) Doberman - dla mnie najlepszy z najlepszych
2) Wilczak Czechosłowacki
3) Owczarek Niemiecki - tylko i wyłącznie linia użytkowa - exterier z zadem ciągniętym po ziemi zdecydowanie odpada, psi kaleka,
4) Malinois
5) Owczarek Francuski Beauceron
6) Cane Corso Ital.
7) Pies Faraona
8) Manchester Terier
9) Sznaucer Olbrzym
10) Duży Terier Rosyjski.

I to raczej na tyle.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...