Jump to content
Dogomania

Najpiękniejsze psy


Guest Agata_B

Recommended Posts

Guest Agata_B

Witam
Wpadłam na pomysł, żeby założyć temat o najpiękniejszych rasach psów. :)
tak więc, piszcie jakie rasy są wg was najpiękniejsze, oceniajcie TYLKO po wyglądzie ;)

Pozdr!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 312
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest Agata_B

Ok to teraz ja ;)
1. Na pierwszym miejscu bezkonkurencyjnie - Cavalier King Charles Spaniel :iloveyou: :loveu::loveu:
2. Yorkshire terrier - cóż dodać ;) piękne psy, piękne czarne oczka, ładna szata. Kiedyś szalenie je uwielbiałam, teraz uważam, że fajne z nich psy i tylko tyle.
3. Husky, Alaskan Malamute, Akita, Samoyedy i inne 'zaprzęgowe' - cuda :loveu: nic dodac, nic ująć
4. Setery - ahhh ;) pieknie się poruszają, szata po prostu niesamowita
5. Goldeny, Hovawarty, tollery - śliczne pysie mają, ładne oczka, ładna budowa
6. Westy - uważam tak jak kisses, mają 'coś' w spojrzeniu, te ciemne oczka CUDOWNIE kontrastują z bielutką sierścią
7. Wilaczaki Czechosłowackie :loveu: śliczne! jak dzikie psy
8. Chihuahua - uroku nadaje im to piękne wielkie czoło :loveu:
9. Dogi niemieckie - brak słow... szczena opada jak sie widzi takiego psa, wysokosci pół własciciela....
10. Owczarek Nizinny, Briard - piękne psy, efektowna szata
11. Border Collie - boskie :loveu:
12. ONki długowłose - ah:loveu:
13. Amstaffy - podobają mi się od niedawna, coraz bardziej... :loveu:

Na pierwszym miejscu na zawsze pozostanie Cavalier King Charles Spaniel :buzi::kiss_2::iloveyou:

Link to comment
Share on other sites

beagle.
za umaszczenie, wiecznie sterczący w górze jak antenka ogon, za cudownie wyrzeźbione mięśnie, za ogromną siłę fizyczną (a to przecież nie są duże psy, moja prawie dorosła suka waży niecałe 12 kg), za ogromną sprawność fizyczną, długie uszy, cudne ślepia i idealną postawę.
za wszystko :)

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]2. Husky, Alaskan Malamute, Akita, Samoyedy i inne 'zaprzęgowe' - cuda :loveu: nic dodac, nic ująć[/QUOTE] Popieram
[QUOTE]4. Goldeny, Hovawarty, tollery - śliczne pysie mają, ładne oczka, ładna budowa[/QUOTE] :loveu:
[QUOTE]8. Dogi niemieckie - brak słow... szczena opada jak sie widzi takiego psa, wysokosci pół własciciela.... [/QUOTE] Zwłaszcza dożyca mojej cioci :loveu:

To ja jeszcze dodoma:
Berneńczyki, szwajcary - po prostu :loveu:
Chart afgański - może układ włosa, moze ta gracja z jaką sie poruszają?

Link to comment
Share on other sites

[B]*doberman*[/B] piękno,siła, elegancja i harmonia opakowana w blyszczącą sierść i szlachetna głowę -najpiękniejsza rasa świata:eviltong:
nie bedzie to po linii dogomaniackiej ale podobaja mi sie tylko i wyłącznie całkowicie kopiowane dobki,z sterczącymi uszkami i krotkim ogonem.Au naturel tracą niestety ten specyficzny, niesamowity wygląd

poza tym wszelkie gładkowłose, duże (od kolana wzwyz) rasy z proporcjonalną sylwetką czyli dog niemiecki, chart,niektóre wyżły krótkowłose czyli weimar i vizsla ze wzgledu na piękną maść
z kudłatych podobaja mi sie sznaucer (wyłacznie olbrzym), czarny terrier rosyjski oraz briard i collie

Link to comment
Share on other sites

DOG NIEMIECKI !!!

i żeby zakończyć temat, wkleje fragment z wzorca tej rasy :

"WYGLĄD OGÓLNY: Dog niemiecki łączy w swoim pięknym, szlachetnym wyglądzie potężną, mocną i zwartą budowę ciała z dumą i elegancją. Poprzez połączenie masywności, szlachetności i harmonii sylwetki ze szczególnie wyrazistą, pełną ekspresji głową, sprawia na obserwatorach wrażenie wspanialej rzeźby. [B][COLOR=Red]Jest on Apollem wśród psich ras. [/COLOR][/B]"

Chyba nikt już nie ma wątpliwości, co ? :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

No to tak:
- [B]yorki[/B] - za wygląd i za charakter i wogóle za wszystko :loveu:
- [B]niufki[/B] - za wielkość i przekochany pysZczek.:loveu:
- [B]dogi niemieckie[/B] - też za wielkość i za poważny pyszczek:loveu:
- [B]TTB[/B] - za piękny i szlachetny pyszczek i za umięśnioną posturę.:loveu:

W sumie to mnie się wszystkie psiaki podobają.:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Guest Agata_B

[quote name='moon_light']DOG NIEMIECKI !!!

i żeby zakończyć temat, wkleje fragment z wzorca tej rasy :

"WYGLĄD OGÓLNY: Dog niemiecki łączy w swoim pięknym, szlachetnym wyglądzie potężną, mocną i zwartą budowę ciała z dumą i elegancją. Poprzez połączenie masywności, szlachetności i harmonii sylwetki ze szczególnie wyrazistą, pełną ekspresji głową, sprawia na obserwatorach wrażenie wspanialej rzeźby. [B][COLOR=Red]Jest on Apollem wśród psich ras. [/COLOR][/B]"

Chyba nikt już nie ma wątpliwości, co ? :evil_lol:[/quote]
Ja nie mam ;) Piękne psy :D
Dzisiaj widziałam takiego jednego... szedl koło pana, pies był mu do pasa albo i wyżej :-o a pan wysoki również, wiec ten dog z 80cm miał conajmniej.

Link to comment
Share on other sites

Bokser, Cacen Corso, Doberman, Dog Niemiecki :p

Wszystkie za piękną przylegającą, błyszczącą sierść, śliczną szyjke; Boksera i Dobermana za głęboko muskularną klate , często CC, Dobermana i Doga za dostojność i ta powage , a najcześciej boksera za ten błysk w oku , myślące miny :lol: i tą siłę drzemiącą w ciele atlety :D:D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...