Jump to content
Dogomania

Czarny- przyjaciel koni wreszcie w domku, u kochającej rodziny :)


Eruane

Recommended Posts

Czarny jest średni na wielkość, niewielki border na wzrost, jak sądzę. Zmierzę go w środę jak trzeba. ;) Sądzę, że może mieć koło 40 cm w kłębie.

Minusem tego psa jest to, że nie potrafi chodzić na smyczy. W stajni nie ma warunków do nauki, bo reszta psów biega luzem i to zagraża Czarnemu. Po pogryzieniach zrobił się tak nerwowy wobec jednego z psów, że omija miejsca, gdzie może przebywać, szerokim łukiem. Zwykle nie przebywa w samej stajni ,ale na ujeżdżalni z końmi. Trzeba mu donosić jedzenie, bo nie przychodzi nawet jeść, chyba, że psów nie ma w stajni.

Sądzę jednak, żę przy odrobinie dobrej woli tego psa można nauczyć wsyzstkiego. Tym bardziej, że on jest bardzo oddany osobie, która poświęci mu odrobinę czasu i uczucia. Ciągle szuka zainteresowania u innych, choc patrzy na ludzi z coraz mniejszą nadzieją, co widać na zdjęciach. :-(

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 176
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Przepraszam jeszcze raz za offa, ale bardzo proszę tych, którzy jeszcze nie głosowali o zagłosowanie na nas w ankiecie Dogo - mamy szansę.

[CENTER]Zwracam się z ogromną prośbą o zagłosowanie na [B][COLOR=blue]Stowarzyszenie Obrona Zwierząt z Jędrzejowa[/COLOR][/B] w marcowej ankiecie Dogo oraz plebiscycie Krakvetu.Każdy głos się liczy - mamy szansę ! Bardzo proszę - przekażcie swoim znajomym moją prośbę.
[/CENTER]


Dlatego serdecznie proszę proszę o oddanie głosu na nas:

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/f98/krakvet-ankieta-wybieramy-kandydata-dogo-na-marzec-132967/"]http://www.dogomania.pl/forum/f98/kr...marzec-132967/[/URL]

Oto nasz wątek na dogo:
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/f28/jedrzejow-swietokrzyskie-zaglebie-glupoty-okrucienstwa-my-ratujemy-psy-106655/"]http://www.dogomania.pl/forum/f28/je...my-psy-106655/[/URL]

Z góry dziękujemy za każdy głosik

Link to comment
Share on other sites

czesc,

ja jestem ta "babeczka" z 2 mejla:)Wyslalam zapytanie na allegro, bo tam wyczailam czarnego, dopiero pozniej znalazlam go na dogo.Ja jestem z Wrocławia i jestem zainteresowana jego adopcja ale nie za bardzo mam jak dotrzec do Kielc, ewentualnie moglabym gdzies podjechac(ale musze wczesniej wiedziec gdzie i kiedy)Jest jakas mozliwosc skombinowania transportu dla czarnego?

Co do warunkow: tydzien temu przeprowadzilam sie do domku jednorodzinnego za miastem, niedaleko las i duzo lak do wybiegania, wiec czarny mialby co robic:) niedlugo wprowadza sie do nas babcia z kotem ale widzac fotki ze stajni czarny nie powinien miec z tym problemu.Z checia spotkam sie z kims kto bedzie chcial sprawdzic przyszly domek i licze na Wasza pomoc w razie problemow wychowawczych z Czarnym (chociaz wg opisu chyba niewiele ich bedzie:)

jakby byly jeszcze jakies pytania od ciotek i wujkow to prosze sie nie krepowac;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='golliee']czesc,

ja jestem ta "babeczka" z 2 mejla:)Wyslalam zapytanie na allegro, bo tam wyczailam czarnego, dopiero pozniej znalazlam go na dogo.Ja jestem z Wrocławia i jestem zainteresowana jego adopcja ale nie za bardzo mam jak dotrzec do Kielc, ewentualnie moglabym gdzies podjechac(ale musze wczesniej wiedziec gdzie i kiedy)Jest jakas mozliwosc skombinowania transportu dla czarnego?[/quote]

Witamy serdecznie,
Mam nadzieję, że nie ma mi Pani za złe określenia "babeczka" :loveu: Czekamy zatem na Eruane, która odpowie na wszystko.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='golliee']czesc,

ja jestem ta "babeczka" z 2 mejla:)Wyslalam zapytanie na allegro, bo tam wyczailam czarnego, dopiero pozniej znalazlam go na dogo.Ja jestem z Wrocławia i jestem zainteresowana jego adopcja ale nie za bardzo mam jak dotrzec do Kielc, ewentualnie moglabym gdzies podjechac(ale musze wczesniej wiedziec gdzie i kiedy)Jest jakas mozliwosc skombinowania transportu dla czarnego?

Co do warunkow: tydzien temu przeprowadzilam sie do domku jednorodzinnego za miastem, niedaleko las i duzo lak do wybiegania, wiec czarny mialby co robic:) niedlugo wprowadza sie do nas babcia z kotem ale widzac fotki ze stajni czarny nie powinien miec z tym problemu.Z checia spotkam sie z kims kto bedzie chcial sprawdzic przyszly domek i licze na Wasza pomoc w razie problemow wychowawczych z Czarnym (chociaz wg opisu chyba niewiele ich bedzie:)

jakby byly jeszcze jakies pytania od ciotek i wujkow to prosze sie nie krepowac;)[/quote]

Bardzo, bardzo się cieszę, że tu zawitałaś. :loveu: Czarny nie ma żadnych problemów z kotami. Kiedy zawitał do stajni koty już były w liczbie 3 i nigdy nie miał zapędów do nękania ich w jakikolwiek sposób. Nie ma instynktu pogoni za zwierzętami. W stajni są oprócz koni kozy i owce, które bardzo prowokują psy bieganiem. Pozostałe psy zwykle je ganiają, a Czarny nie. Wszyscy zgodnie twierdzą, że jest ideałem. W stajni docelowo ma być prowadzona animaloterapia. Już po części jest. Wszyscy uważamy, że Czarny nadawałby się do dogoterapii, gdyby nie krzywda, jaką niewątpliwie mu wyrządził kiedyś człowiek, która powoduje, że w stosunku do ludzi jest nieco nieufny (co nie oznacza agresywny, bo jest jedynym psem w stajni, który nie obszczekuje obcych) i wycofany. Uważam, że to jest do nadrobienia i oczywiście pomogę w wychowaniu psiaka.

Na pewno samo uczenie chodzenia na smyczy jest troszkę czasochłonne i wymaga cierpliwości, ale w przyjaznych warunkach, prowadzone przez osobę, która sprawuje stałą opiekę nad psem (a nie jak to teraz ciągle ktoś inny) przynosi wspaniałe efekty. Poza tym Czarny jest szybki, zwinny i chętny do pracy z człowiekiem. Skupia się na człowieku nawet przy innych zwierzętach. Wpuszczony do domu zwija się w kąciku i idzie spać.

Jestem przekonana, że on się zmieni. Teraz jest przygaszony i zawiedziony wszystkim. Nie zależy mu na miejscu, w którym przebywa. On szuka przyjaźni. Za osobami, które wydawały mu się jego opiekunami wskakiwał do busa itd. Wiem, żę dziewczyna ze stajni uczyła go jeździć w samochodzie na krótkich dystansach z myślą o jego przyszłej adopcji. Na początku się bał, a po minucie sam wskakiwał.

Sądzę, że sprawa transportu jest do załatwienia. Na pewno będziemy stawać na głowie , żeby coś załatwić. Z pewnością znajdzie się też ktoś chętny do odwiedzenia domku z wizytą przedadopcyjną. :razz: Najważniejsze jest dobro Czarnego ,a on tam zostać, gdzie przebywa obecnie nie może, bo zagrażają mu inne psy.

Tak więc pozostaje mi czekać na Twoją i Twojej rodziny ostateczną decyzję co do Czarnego. A zanim to nastąpi możesz coś bliżej napisać o swoich poprzednich psiakach, jeśli takowe były, rodzince -czy już kochają Czarnego czy jeszcze nie ;) itp.

Link to comment
Share on other sites

Golliee, nie wiem jeszcze, ale zapytam Fionę, czy jest możliwość transportu Czarnego z kotami w niedzielę. Mało czasu do niedzieli zostało, więc daj znać, co postanowisz itd. Jeśli zdecydujemy się wspólnie na tą niedzielę, będą mi potrzebne Twoje namiary (podaj na priva proszę).

Link to comment
Share on other sites

ja jestem zdecydowana na 100%.Moja mama juz wie, ze niedlugo zjawi sie jakis psiak i mysle ze jak tylko zobaczy Czarnego to zakocha sie w nim od pierwszego wejrzenia:)Na razie bedziemy jedynymi domownikami, pozniej dojdzie babcia, ktorej jedynym zmartwieniem jest to czy kot dogada sie z psem (i na odwrot)ale jak widze nie bedzie musiala sie juz o to martwic.Jest jeszcze moja siostra, ktora chwilowo mieszka za granica ale moze czarny skloni ja wreszcie do powrotu;)

Psiaka od chyba pol roku poszukuje na dogo ale posiadanie go stalo sie realne dopiero teraz z chwila gdy zamieszkalam u siebie (wczesniej wynajmowalysmy z mama mieszkanie).Co prawda jest jeszcze sporo do zrobienia w nowym domku ale woda prad gaz i cieply kąt jest, a to chyba najwazniejsze:)
7 lat temu mialam psa-podobny do czarnego, troche bardziej w typie labka, niestety lubil wcinac rozne swinstwa i zatrul sie(badz zostal otruty) trutka na szczury.Mimo szybkiej interwencji nie dalo sie juz go uratowac:( Mial 8 lat.
Interesuje sie troche szkoleniem, ostatnio troche poczytalam na ten temat wiec teoretycznie jestem przygotowana na prace z psiakiem, a co z tego wyjdzie w praktyce, zobaczymy;)

wysylam swoje namiary na prv

Link to comment
Share on other sites

Fiona nie jedzie do Wrocławia, ale po kota przyjeżdża z Wrocławia miły pan. I możliwe, żę pomógłby, ale musimy zorganizować wcześniej wizytę przedadopcyjną. Pomóżcie szukać kogoś, kto zechciałby w tym pomóc. :Help_2:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Porta Nigra']Jeśli jesteśmy wystarczająco wiarygodni to oferuję wizytę przedadopcyjną jutro. Godzina do dogadania :lol:.

Pozdrawiam
Magda

[URL="http://www.psiratownicy.pl"]www.psiratownicy.pl[/URL][/quote]

O super, że jesteście - jak Eruane będzie to się pewnie odezwie, a tymczasem może podeślij jej swój telefon na pw - w razie jakbyście się rozminęły na kompie ;)

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście. Moje namiary :

mail: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] lub fundacyjny [EMAIL="[email protected]"][EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] [/EMAIL] i tel. 606 457 650.

Jutro jestem wolna od południa więc mogę gdzieś podjechać :lol:
Śledziłam wątek Czarnego i bardzo się cieszę, że jest szansa na fajny domek, w razie czego zapraszamy nową właścicielkę na nasze Fundacyjne spotkania, chętnie pomożemy w szkoleniu psiaka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Porta Nigra']Oczywiście. Moje namiary :

mail: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] lub fundacyjny [EMAIL="[email protected]"][/EMAIL][EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] i tel. 606 457 650.

Jutro jestem wolna od południa więc mogę gdzieś podjechać :lol:
Śledziłam wątek Czarnego i bardzo się cieszę, że jest szansa na fajny domek, w razie czego zapraszamy nową właścicielkę na nasze Fundacyjne spotkania, chętnie pomożemy w szkoleniu psiaka.[/quote]

dziekuje za zaproszenie, wasza organizacja nie jest mi obca, studiuje razem z Majka(zapomnialam nazwiska;) ktora organizowala nam we wrocku pokaz waszych wielkoludow razem z psami policyjnymi na kozanowie:)

Link to comment
Share on other sites

:evil_lol: Świat jest mały, a już Wrocław to totalna dziura. Maja Kowalska. To udział w pokazie brała też moja córka Weronika. Zresztą dwoje z tych policjantów to członkowie naszej Fundacji. Tym bardziej zapraszamy z Czarnym do naszego grona ;). Jeśli zostanę zaakceptowana do sprawdzenia domku będziemy się mogły jutro jakoś umówić? Bo od piątku jestem w Sobótce na Warsztatach Dogo, które organizuje nasza Fundacja.

Link to comment
Share on other sites

kurcze jutro mialam miec caly dzien wolny ale wypadly mi jedne nadprogramowe zajecia.Na 15.Ze swojej wioski musze wyjechac ok 13.30 zeby zdazyc na biskupin, wiec do 13.30 musialby sie ktos zjawic.No chybaze po zajeciach, mysle ze bylabym wolna jakos ok 17 + czas na dojazd do domu...18-19?jakos tak.Jak cos mozemy sie w okolicach 17 spotkac gdzies w miescie i ewentualnie pojechac do mnie razem..

Link to comment
Share on other sites

Dopiero teraz mam dostęp do netu, wchodzę tu i widzę następną dobrą nowinę. Momentami aż mi się wierzyć nie chce w to szczęście. :loveu:

Porta Nigra, jestem Ci bardzo wdzięczna za chęć pomocy. Na odległość i w tak krótkim czasie ciężko jest zorganizować wizytę przedadopcyjną. Dlatego z przyjemnością przyjmiemy Twoją pomoc.

Czarny ma coraz gorzej w stajni, więc myślę, że czym szybciej trafi do nowego domku, tym lepiej. I mam cichą nadzieję, że wszystko się pięknie ułoży tym bardziej, że biedak pewnie nie będzie miał możliwości powrotu do stajni, skoro już teraz większość czasu spędza na dworze, bo psy go nie wpuszczają do budynków i nikt się tym specjalnie nie przejmuje. Mogę się tylko domyślać, że jak mnie nie ma mało co je.:-(

Link to comment
Share on other sites

Absolutnie nie ma za co dziękować. Będę szczęśliwa jeśli okaże się, że to strzał w dziesiątkę ( wierzę w to) i Czarnemu uda się znaleźć prawdziwy bezpieczny dom. Ja jutro i tak zaplanowałam wolniejszy dzionek w ramach ostatnich przygotowań do naszych warsztatów dogo, więc mogę w międzyczasie spotkać się z Olą.
Jutro odezwę się :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...