Jump to content
Dogomania

Wątek do zamknięcia!


Trytytka

Recommended Posts

 

 

Twój pisk tylko zachęca szczeniaka do gryzienia - w jej odczuciu jesteś wtedy drugim szczeniakiem, nie opiekunem. Dorosły pies nie piszczy, gdy go szczeniak obgryza - albo to akceptuje, bo przez grubszą skórę nie boli, albo nie pozwala na gryzienie. I nie używa wtedy słów "nie wolno", bo szczeniak nie rozumie ludzkich słów.  Rozumie sygnały dorosłego psa. Kojarzenia ludzkich słów z czynnością trzeba dopiero uczyć.

Dorosły pies-opiekun  nie udaje, że zabiera szczeniakom żarcie. Pozwala im jeść w spokoju. Poczekaj aż pies zje z miski trzymanej w rękach i jak wszystko zje - daj coś lepszego z ręki.

IPO dla mieszańca owczarka niemieckiego z malamutem nie wydaje mi się najlepszym pomysłem. Raczej nawet najgorszym.

 

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Trytytka napisał:

Ale dlaczego nie zwraca uwagi na zabawkę która jej podtykam pod nos kiedy gryzie? Dlaczego nie działa żaden pisk "au" albo "nie wolno"? 

No to jednak to, co wielokrotnie czytałaś, jakoś nie sprawdza się w praktyce. Wnioski spróbuj wyprowadzić sama.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pseudopsiarzy? Osoby, które udzielają tu porad mają doświadczenie, bo same mają lub miały psy, różnych maści i o różnych charakterach, z różnymi problemami, często psy schroniskowe, o niewiadomej życiowej historii. Nikt nie zamierza się wymądrzać, każdy poświęca swój czas, pisząc post, by spróbować coś sensownego doradzić. Jeśli nie znajdujesz tu sensownej wypowiedzi, możesz z psem udać się do szkoleniowca lub jakiegoś innego specjalisty, badającego zachowania. Najczęściej jednak diagnozą jest to, że człowiek popełnia błędy i trzeba tu zmienić nie tylko sposób działania, ale często i samego siebie.

Link to comment
Share on other sites

skoro jesteś taka madra a tu są pseudopsiarze to czemu masz banalne i podstawowe problemu z jakimi spotyka się większość posiadaczy szczeniąt?:D Twój pies jest normalnym szczeniakiem i skoro nie potrafisz sobie z nim poradzić to pojęcia o psach nie masz, więc rzucanie się, bo ktoś mądrzejszy napisał Ci, że miks malamuta i onka w ipo nie jest dobrym pomysłem to idiotyzm.

i żaden szczeniak nie powinien mieszkać sam an podwórku. nawet jeśli w przyszłości ma być psem podwórkowym... to już wisienka na torcie Twojej wielkiej wiedzy na temat psów i podstaw do obrażania użytkowników tego forum.

Link to comment
Share on other sites

Wow...miałaś w tym watku conajmniej dwie osoby,które są expertami I niekwestionowanymi znawcami psiej psychiki I wychowania psów.

Bardzo dziecinnie I nieładnie załatwiłas sprawę... mając wiedzę I doświadczenie dot.ponadrocznych psów :))

Wyobrażasz sobie nauczyciela,który uczy w gimnazjum,a odesłany do podstawówki nic nie wie,nie umie etc.Zabawne,prawda?

I wiesz...na forach internetowych ciężko jest zamknąc usta rozmówcom,taki klimat ;)

Tak więc ,jeśli teraz juz się nie odezwiesz,a sądzę,że nie,bo jesteś przecież urażona I obrażona,to wątek zjedzie w niebyt.

EOT.

Link to comment
Share on other sites

nie chce mi się tracić czasu na oglądanie wyczynów kogoś, kto trzyma szczeniaczka samego na podwórku, nie potrafi nauczyć go podstaw, a do tego próbuje wmawiać ludziom, ze jej miks malamuta to idealny kandydat do ipo (swoją drogą ten świetny trener widzący predyspozycje w twoim psie tez nie może sobie poradzić z podstawami?):D

Link to comment
Share on other sites

na podstawie znajomości historii rasy i jej przeznaczenia. no to przecież już udowodniłaś jakim jesteś specjalistą i wiadomym było, ze nagle wszystkie problemy rozwiążesz, w końcu taka mądra jesteś. noi jasne, dużo ludzi trzyma samotne szczeniaki na podwórku. tylko osoba, która ma o psach pojęcie absolutnie nie powinna tego robić i wiedziałaby doskonale dlaczego to jest złe.

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, Trytytka napisał:

KOŃCZĘ TĘ DYSKUSJĘ, ona nic nie wnosi, a jedynie podnosi mi ciśnienie i utrudnia pracę z psem.

Coś słabiutko Ci idzie,te wielkie litery i ten czerwony kolorek są oznaką bezsilności w kwestii argumentacji i prowadzenia jakiejkolwiek polemiki .

(Nie wspominając o tym,że to narusza netykietę).

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Trytytka napisał:

Tak więc jak już mówiłam - wątek do zamknięcia.

No to go sobie zamknij! :)))

Kobieto,ale masz 'nacisk na szkło',musisz miec ostatnie słowo,prawda?Bo nie zasniesz,czy co? Pa!

Link to comment
Share on other sites

 

2 godziny temu, bou napisał:

Bea - widzisz nową mode?

Dawaj,my też wyedytujmy posty,skasujmy treść I będziemy twierdzić,że NIC,nie pisałyśmy! :)

("sensownego",oczywiście!)

Dobre,naprawdę mozna sie ubawić.

w sumie jakbym ja takie głupoty pisała to też by mi było wstyd i usunęłabym wszystko:P no ale nie pisałabym potem po milion razy, ze już dyskusję kończę tylko po prostu sobie poszła.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Do ogółu - jak usunąć konto na dogomanii? I czy jakiś moderator mógłby zamknąć wątek? Ktoś wciąż wypisuje niepotrzebne komentarze, a mi mimo wszystko przychodzą powiadomienia. 

 

WAŻNY EDIT: Informuję wszem i wobec - znaleźliśmy szkółkę, pierwsze zajęcia były w środę, jesteśmy zadowoleni. Pies szybko się uczy i widać małe postępy! Dziękujemy za pomoc! Zapowiada się piękna przyszłość u boku idealnego psa do wspólnej pracy:)

Link to comment
Share on other sites

O masz!

Jaka nerwowa paniusia!

Ale cudownie,że znalazła szkółkę-choć ja w to bardzo wątpię.

Może autorka poda nam namiary na szkółkę? Z pewnością wiele osób skorzysta by mieć piękną przyszłość.

Opcję powiadamiania można usunąć-nie wiedziałaś?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...