Jump to content
Dogomania

Lakus, nasze psie dziecko. Już w cudnym i kochającym domku!


AgusiaP

Recommended Posts

1 godzinę temu, giedorek napisał:

Przepraszam jesli poczula sie Pani urazona moja wypowiedzia ale poprostu tak odczulem ze jak mieszkam w Anglii to mozna wyciagnac od nas pieniadze.

przepraszam, ale dawno sie tak nie uśmiałam

mimo wszystko, mam nadzieję, że wszystko bedzie w porządku

1 godzinę temu, giedorek napisał:

i jak juz wczesniej wspomnialem moze i jakis datek dla innych pieskow terz sie znajdzie :)

u nas w Polsce też mamy darczyńców, nie wszyscy musieli wyjechać

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, giedorek napisał:

 

Pani Izo 

Jesli by mialo byc cokolwiek nie tak to sam osobiscie kupie Pani  bilet :)

 

trzymam za słowo;)

Panie Arku, wczoraj jeszcze trochę myślałam i mam takie dwie sugestie. Jako, że też kilka lat mieszkałam w Anglii - proszę mi napisać, czy podróż powrotną z Lakusiem zaplanował Pan promem czy tunelem?? Tak pomyślałam, że chyba dla Lakusia lepiej byłoby tunelem, bo to po pierwsze krócej a po drugie pies nie będzie musiał sam zostać w samochodzie, bo na prom- jak się nie myle, psów nie pozwalają wprowadzać i muszą czekać w samochodzie.

Po drugie- trochę znam te angielskie ogrodzenia, widze, że u Pana wszystko ładnie obsadzone tujami, ale Lakuś jest teraz trochę mniejszy od Nutki i trzeba by posprawdzać czy gdzieś pod tymi tujami nie ma jakiś dziur gdzie mógły się przecisnąć. Lub- czy gdzieś nie jest ogrodzenie za niskie żeby nie przeskoczył.

No i trzecie- UK jest teraz na etapie Brexitu, więc proszę też dowiedzieć się czy czasem nie będzie lada moment jakiś zmian na granicach???? Będzie Pan wracał za ok. 1 miesiąc a ja mówiąc szczerze nie wiem w jakim tempie to (ewentualne) wyjście będzie się odbywać, tylko tak pomyślałam, że lepiej być przezornym niż potem denerwować się na granicy...

 

Zaraz wyśle Panu zaproszenie na fb i proszę mnie przyjąć do grona znajomych:)

No ciekawe jak Lakuś przyjmie nową rodzinę:)

Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, AgusiaP napisał:

Izunia nie dziw sie nam kochana.

Moze kiedyś, gdy jeszcze nie " siedziałyśmy " w adopcjach w realu podchodzilibyśmy do tego tematu inaczej.

Niestety zycie weryfikuje to wszystko.

Ludzie sa różni i nie mozna ich oceniać swoją miara, dlatego miałyśmy duże watpliwości związane szczególnie z odległością, ale 

Pan Arek odpowiedział nam na wszystkie nasze pytania i dlatego zdecydowałyśmy, ze nie mozemy odbierać Lakusiowi szansy na taki domek.

 

 

Nie dziwie się Wam wcale....i dla mnie kwestia odległości jest trudna do przetrawienia. Pewnie jak dojdzie do wyjazdu to cały dzień Lakusia w podróży przesiedzimy jak na szpilkach czekając tylko na sygnał, że dojechał- dopiero wtedy odetchniemy.

Ciekawe ile godzin mniej więcej zajmie podróż? w sumie jeszcze spory kawałek w głąb Anglii trzeba przejechać....czy to jest osiągalne w 1 dzień?

No nic- trzeba czekać na spotkanie- i jak obie strony zareagują na siebie:)

mam nadzieje, że Państwo tak zaplanują wszystko by spędzić z Lakusiem więcej czasu przed podróżą, żeby już czuł się, że jedzie ze swoimi:)

Link to comment
Share on other sites

Witam

Podroz Lakusia

Nie mam jeszce kupionego biletu powrotnego bo nie bylem pewien czy Lakus wruci z czy terz nie.

Planuje zgodnie z sugestia kiyoshi jechac tunelem. Do Polski terz bedziemy jechac przez tunel.

To jest oszczednosc czasu o conajmniej 3 godziny. a przedewszystkim jak juz Pani wspomniala w pociagu bedzie mozna zostac w samochodzie z pieskiem a na promie nie.

Podroz bedzie trwala jakies 21 godzin. Zawsze tak jezdzimy i za jednym ciagiem z krutka drzemka to opanowujemy. Lakus bedzie mial dosc miejsca w aucie.

ogrodzenie:

Z lewej strony jest nowy plot o wysokosci okolo 3metrow a po porawej sa czesciowe panele a dalej siatka.Lakus nie bedzie mial ochoty nawet sie przeciskac przez ogrodzenie bo roslinnosc jest bardzo kolczasta. I tutaj to normalne. W najblizszym czasie bede stawial panele wszedzie. No i jak juz wspomnialem wczesniej ja mam mnostwo czasu. Bede mial Lakusia ciagle na oku. Z prawej strony mieszka przemila starsza Pani ktora terz ma pieska i nawet gdyby jakims cudem Lakus by sie przedostal na druga strona nie bedzie z tym klopotu. 

Brexit:

My mieszkamy w UK juz 8 lat. Brexit nas nie udezy. 

Prawo jest takie ze nawet kiedy rodowity Anglik wyjezdza za granice z pieskiem to przed powrotem piesek musi miec aktualne szczepienia oraz 

odrobaczenie pomiedzy 24 a 110 godzina przed przekroczeniem granicy.

 

Perelka1

Prosze mi wybaczyc ale poczulem sie zatakowany.

mi do smiechu raczej nie bylo.

Nie twierdze ze nie darczyncow w Polsce.

Ale po Pani slowach odczulem ze ''jak ma funty to niech placi''

 

Pozdrawiam wszystkich:

Arek

P.S.

Juz nie moge sie doczekac kiedy zobacze Lakusia :)

  

 

Link to comment
Share on other sites

Panie Arku, proszę się nie przejmować Perełka1.

Nikt tutaj nie chce zarobić na piesku i wszelkie uszczypliwości są nie na miejscu.

Chociaż Lakuś nie jest pod moją opieką to chyba mogę w imieniu nas wszystkim napisać, że to na czym zalezy nam to dobro psa.

sam Pan widzi, jak my to wszyskie przeżywamy....

Jestem bardzo ciekawa jak Lakuś Was powita:) czy będzie wiedział, że to ten jego dom przyjechał? wszystko się okaże w praniu, a ja bardzo dziękuje za odpowiedź na moje pytania.

Jakoś te podróże zawsze mnie martwią- pamiętam, że omal nie umarłam jak pewna Pani wiozła 'moją' sunie Karolcie 500 km ze schroniska do hoteliku i na moje pytanie czy sunia będzie w jakimś transporterku odpowiedziała: 'a po co? przecież będzie spała na tylnym siedzeniu'. Nie mogłam tego pojąć, a potem...rzeczywiście sunia przespała podróż na tylnym siedzeniu :) Tak to już jest:)

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, giedorek napisał:

Prosze mi wybaczyc ale poczulem sie zatakowany.

mi do smiechu raczej nie bylo.

Nie twierdze ze nie darczyncow w Polsce.

Ale po Pani slowach odczulem ze ''jak ma funty to niech placi''

Szanowny Panie Arkadiuszu,

moje słowa były reakcją na Pana odpowiedż do UlaFeta.

Jeżeli nie zrozumiał Pan aluzji, to nie zrozumie Pan więcej.

Ponieważ jestem dobrze wychowana nie napiszę, co może Pan zrobić ze swoimi funtami.

Link to comment
Share on other sites

22 minut temu, Perełka1 napisał:

Szanowny Panie Arkadiuszu,

moje słowa były reakcją na Pana odpowiedż do UlaFeta.

Jeżeli nie zrozumiał Pan aluzji, to nie zrozumie Pan więcej.

Ponieważ jestem dobrze wychowana nie napiszę, co może Pan zrobić ze swoimi funtami.

Perełka1- co Cie ugryzło???? odpuść dobrze, bo w ogóle nie rozumiem po co robisz tą szopkę??

Na tym wątku chodzi o Lakusia a nie o funty....

I też jestem dobrze wychowana, dlatego tak grzecznie Ci odpowiadam;)

Link to comment
Share on other sites

22 minut temu, kiyoshi napisał:

Perełka1- co Cie ugryzło???? odpuść dobrze, bo w ogóle nie rozumiem po co robisz tą szopkę??

Na tym wątku chodzi o Lakusia a nie o funty....

I też jestem dobrze wychowana, dlatego tak grzecznie Ci odpowiadam;)

To mój ostatni wpis

Na olx szanowny pan A. z Anglii znajduje ogłoszenie o psie do adopcji. Bombarduje mailami, bo chce pieska, już już chce. I przekaże może jakiś datek na psa. To ma pewnie przyśpieszyć decyzję o adopcji. Im więcej pisze, tym bardziej widać, że nie ma zbytnio pojęcia o psach. Loguje się na dogomanii, w 2 swoim wyprodukowanym poście sugeruje, że "ktoś' chce wyciągać od niego kasę, bo jest z Anglii i znaczy, że on ma pieniądze. Na delikatne zwrócenie mu uwagi, czuje się urażony. Niestety sam nie jest w stanie zrozumieć, że swoim postem obraził wieloletnich dogomaniaków.

kiyoshi- też nie rozumiesz, o co chodzi. Nie chodzi o funty, euro i złotówki. Możesz mi niegrzecznie odpowiadać.

Link to comment
Share on other sites

Prosze wswzystkich aby nie kontynuowac kilku nie fortunnych wpisow.

Nie chodzi o pieniazki tylko o pieska.

Prosze mi wybaczyc niektore nieopatrznie zrozumiane slowa ale czasami ludzie poprostu tak robia ze prubuja wyciagac pieniazki od innych.

spotkalem sie z czyms takim ale nie jesli chodzi o zwierzaki.

Tak samo jak nieufni co niektorzy byli do mojej osoby tak i ja mam prawo byc nieufny do innych.

Wiecej juz nie zamierzam kontynuowac tego tematu.

O pieskach wiem duzo choc nie musi to znaczyc ze o forach spolecznosciowych wiem duzo.

Kiedys tego poprostu nie bylo

Bardziej sie spodziewalem ze na tym watku sa tylko osoby scisle zwiazane z Lakusiem.

Na OLX znalazlem Lakusia i gdyby mi nie zalezalo tak bardzo na nim, to pewnie bym 

bombardowal @ rownolegle innych oferentow byleby tylko dostac jakiegos pieska.

Ale tak nie jest. Lakus mnie zauroczyl od pierwszego wejrzenia. i jesli nie odaloby mi sie przekonac osoby decyzyjne do siebie 

to niemaglowalbym nikogo innego z prosba o pieska.

Bardzo przepraszam ze tak wyszlo.

Wszystko co mowie , mowie w dobrej wierze. Nie chcialem nikogo urazic ani obrazic.

Slowo do slowa niestety poskutkowalo niepotrzebna sprzeczka.

 

Pozdrawiam serdecznie wszystkich forumowiczow

Arek

 

 

 

Przeprszam ze rozpetalem ta buza.

Calkowicie nie potrzebnie.

A na Lakusiu bardzo mi zalezy.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kochani jeszcze raz bardzo prosimy, nie róbmy afery na watku Lakusia.

Dobrze wiemy, jak to bywa na Dogo.

Od słowa do słowa i kłótnia gotowa.

Przeciez chyba nie o to tu chodzi.

Uszanujcie to prosze.

Kazdy ma prawo wyrazic swoje zdanie, ale po co te nerwy.

 

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, Perełka1 napisał:

Szanowny Panie Arkadiuszu,

moje słowa były reakcją na Pana odpowiedż do UlaFeta.

Jeżeli nie zrozumiał Pan aluzji, to nie zrozumie Pan więcej.

Ponieważ jestem dobrze wychowana nie napiszę, co może Pan zrobić ze swoimi funtami.

Poniewaz jestem tez dobrze wychowana to p.A.odpowiedzialam delikatnie,chociaz duzo brzydkich slow mialam w glowie i ze wzgledu na dobro psa odpowiedzialam jak odpowiedzialam.

5 godzin temu, Perełka1 napisał:

To mój ostatni wpis

Na olx szanowny pan A. z Anglii znajduje ogłoszenie o psie do adopcji. Bombarduje mailami, bo chce pieska, już już chce. I przekaże może jakiś datek na psa. To ma pewnie przyśpieszyć decyzję o adopcji. Im więcej pisze, tym bardziej widać, że nie ma zbytnio pojęcia o psach. Loguje się na dogomanii, w 2 swoim wyprodukowanym poście sugeruje, że "ktoś' chce wyciągać od niego kasę, bo jest z Anglii i znaczy, że on ma pieniądze. Na delikatne zwrócenie mu uwagi, czuje się urażony. Niestety sam nie jest w stanie zrozumieć, że swoim postem obraził wieloletnich dogomaniaków.

kiyoshi- też nie rozumiesz, o co chodzi. Nie chodzi o funty, euro i złotówki. Możesz mi niegrzecznie odpowiadać.

Kasiu daj spokoj.

Szkoda zdrowia.

Niektorym  sie wydaje,ze pieniadze to wszystko.

I na tym koncze swoja obecnosc na tym watku.

Panie Arku,bardzo prosze czytac MOJE posty ze zrozumieniem.Dziekuje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...