Jump to content
Dogomania

Edi - mój springerek ;)


Paulina94

Recommended Posts

Dzięki :)

kropi124, kudłate, kudłate, ale obiecałam sobie, że następny pies będzie krótkowłosy :D A kot to już tym bardziej, bo wyczesanie Niuni to przede wszystkim latanie po całym domu. Ona jak jest czesana to musi łazić, a jak spróbujesz ja przytrzymać w miejscu to pazurki idą w ruch... Zresztą ja to najchętniej zakończyłabym na niej swoją przygodę z kotami, ale Mateusz by chciał mieć jeszcze kiedyś kota. Czas pokaże, jeszcze kilkanaście lat pobędą z nami i Edi i Niunia, jeszcze oboje sa młodzi ;)

Tyś, u mnie właśnie kotka na psie się nie położy, bo Edi za długo nie poleży jak kicia do niego podchodzi :P Od razu wstaje do niej :P

Link to comment
Share on other sites

Oj nie wiem czy chcesz krótkowłosego :P

Jak miałam Dalmtynke to sierść była WSZĘDZIE! Jak jest Barko to i owszem sierści mniej ale jest nadal i ciężko ją sprzątnąć, a długa Luśki sierść idealnie się w kłębek zwija i do kosza.

 

Mi kota bardzo w domu brakuje... a chyba bardziej Barkowemu, bo każdego kota napotkanego musi jęzorem liznąć i się chociaż troche pobawić :P

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Uwielbiam spaniele i marzy mi się jeden w przyszłości, ale jedyna rzecz, która mnie martwi to właśnie ta długa sierść :/ Jestem z tych, co wolą krótkowłose psy ;) Żeby było śmiesznie, to mój obecny psiak, mix spaniela, jest właśnie krótkowłosy, charakter ma spanielowy, no i to jest dla mnie psi ideał :)

A jak instynktem łowieckim Ediego? Zdarza mu się tropić coś na własną łapę albo pogonić ptaki? Czy w ogóle nie jest tym zainteresowany?

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, Maghda napisał:

Uwielbiam spaniele i marzy mi się jeden w przyszłości, ale jedyna rzecz, która mnie martwi to właśnie ta długa sierść :/ Jestem z tych, co wolą krótkowłose psy ;) Żeby było śmiesznie, to mój obecny psiak, mix spaniela, jest właśnie krótkowłosy, charakter ma spanielowy, no i to jest dla mnie psi ideał :)

A jak instynktem łowieckim Ediego? Zdarza mu się tropić coś na własną łapę albo pogonić ptaki? Czy w ogóle nie jest tym zainteresowany?

 

Mam tak samo! :D przeraża mnie pielęgnacja spaniela, a jednak krótkowłose psy mają ten plus, że raz dwa i wszystko z nich zlatuje, wystarczy że się otrzepią i tyle. Moja mama miała spaniela i do dzisiaj wspomina jak znosił do domu syf z podwórka.

Miałam sukę mixa sznaucera i mimo, że kłaków nie gubiła tak mocno jak kolejne dwie krótkowłose suczki to i tak w domu był większy burdel, jej łapska wszystko zbierały.

 

Także albo latające krótkie włosy albo walające się wszędzie gałązki, piach i takie tam, a czasami i to i to ;) 

 

A w ogóle to bardzo polecam turboszczotkę, nabyłam pół roku temu i jestem zachwycona <3 wszystko mogę odkłaczyć

 

Link to comment
Share on other sites

Ale słabe...

A tak w ogóle to kompletnie nie rozumiem hodowców, którzy oddają swoje psy, bo np. po wyrośnięciu nie pasują do "wizji hodowlanej" albo z racji choroby/wieku nie mogą być rozmnażane. Podobnie zresztą z psami zapalonych "sportowców", którzy oddają do adopcji/sprzedają swoje zwierzaki, gdy te nie mają takich osiągnięć jakby chcieli....

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, klaki91 napisał:

Ale słabe...

A tak w ogóle to kompletnie nie rozumiem hodowców, którzy oddają swoje psy, bo np. po wyrośnięciu nie pasują do "wizji hodowlanej" albo z racji choroby/wieku nie mogą być rozmnażane. Podobnie zresztą z psami zapalonych "sportowców", którzy oddają do adopcji/sprzedają swoje zwierzaki, gdy te nie mają takich osiągnięć jakby chcieli....

W sportowym swiatku masz kogos na mysli? Hahaha3:)

 

A dla mnie starsze psy to taka duma hodowcy ;) a wlasciwie powinno tak byc..

Link to comment
Share on other sites

37 minut temu, Angi napisał:

W sportowym swiatku masz kogos na mysli? Hahaha3:)

 

A dla mnie starsze psy to taka duma hodowcy ;) a wlasciwie powinno tak byc..

Ja się trzymam z dala od sportowego światka :D ale dość się nasłuchałam od zajaranej psimi sportami koleżanki.

 

Rozumiem jeszcze oddawanie jednego z psów, gdy w stadzie są ciągłe bójki itd. Ale oddawanie dlatego, że już nie może być albo nigdy nie będzie mógł być rozmnażany....no cóż

Link to comment
Share on other sites

Dla mnie zarówno sprzedaż, jak i oddanie psa, który się nie sprawdził/przestał być hodowlany nie świadczy dobrze o hodowcy. Zwłaszcza o takim, który przekonuje wszystkich nabywców, że on zwierzaki traktuje jak członków rodziny, to jego "dzieci" i inne takie blablabla. Ale wiem - hodowla rządzi się innymi prawami i jeśli jakiś pies nie może być rozmnażany to pewnie część hodowców stwierdza, że po co im taki, skoro blokuje miejsce lepszemu, który nadawałby się do realizowania "wizji hodowlanej".

Link to comment
Share on other sites

funny.gif

Teraz, majoka napisał:

Ostatnio był taki motyw z bokserką. Babka kupiła szczenię do swojej hodowli, suczka nie spełnia oczekiwać wystawowych i próbowała ją na olx pchnąć. Dodam, że sunia ma mniej więcej rok.

Dobrze, że moja Tora nigdy nie była wystawiana, bo pewnie też bym ją próbowała opchnąć po pierwszej wystawie funny.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...