Jump to content
Dogomania

Edi - mój springerek ;)


Paulina94

Recommended Posts

Tak w skrócie, to w Polsce na tę chwilę nie mam szans mieć tego co tutaj :P Nie mam złotego słonia w klatce, itp. :P Ale wiem, że o własnym domu mogłabym zapomnieć... utrzymać 2 auta też raczej miałabym problem... jeździć z dzieckiem praktycznie co weekend na basen, jakieś place zabaw, różne wycieczki...

Jedynym minusem, który tu mam, to właśnie to, że rodzina w Polsce :( Pozostałą cześć mojego życia, nie zamieniłabym ;)

Link to comment
Share on other sites

Wiesz, ja nie przeliczam tego na zł, bo to też się tak do końca nie da. Ja się trzymam, że jest 1:1 :) Więc dla mnie to nie są "większe" pieniądze. Ale życie jest tańsze, to takie podstawowe ;) Bo tu np. za dobrej jakości jogurt, zapłacę 50 centów. A czy w PL kupię go za 50 gr?? Nie ma szans :/ Kilo wołowiny tutaj, to koszt 7-9 euro, godzina pracy. A w PL człowiek pół dnia musi na to zapieprzać :( To jest chore! Nawet głupi koszt domu, to jakaś kpina. Tutaj, za 140tyś. kupisz dom, z dużą ilością ziemi. Mój brat, za 140tyś. kupił małe, 2 pokojowe mieszkanko :(

Ja bym bardzo chętnie wróciła do Polski, nawet dziś. Ale jak mam mieszkać z teściami, żeby coś mieć albo wegetować i odmawiać swoim dzieciom podstaw do szczęśliwego dzieciństwa, to wolę być 1000km od rodziny i widywać ich 1-2x do roku ;)

Link to comment
Share on other sites

140 tyś za dom z ogródkiem to rzeczywiście w Polsce coś niemożliwego :P Chyba, ze może gdzieś z dala od świata. Brat mojego Mateusza kupił 3-pokojowe mieszkanie w bloku (w Poznaniu) za 250 tyś. Z kolei my póki co wynajmujemy 2-pokojowe mieszkanie, z czasem pewnie kupimy coś swojego :P

I długo już mieszkasz w Niemczech?

 

Link to comment
Share on other sites

Właśnie. I to sprawia, że ludziom mieszka się tu łatwiej ;) Nie lepiej, bo są trudności np. z językiem, tym że się jest "obcym", że daleko do rodziny..., ale właśnie łatwiej :)

Wyjechałam 13 lat temu. Pierwszy rok mieszkaliśmy w Holandii, a rok później przeprowadziliśmy się do Niemiec ;) Z tym że mój mąż już 2 lata wcześniej, przed naszym wspólnym wyjazdem, mieszkał i pracował w Niemczech ;)

Link to comment
Share on other sites

15 godzin temu, jolkablaszczyk napisał:

a ja tak trochę z innej beczki. mieszkając w Niemczech odczuwasz to co sie tam dzieje w ostatnim czasie.. tzn napływ uchodźców?

W ogóle ;) Mieszkam w małej mieścinie, a do miast typu Kolonia, Dortmund, gdzie tych uchodźców pewnie trochę jest i mogą być jakieś "problemy" z nimi, mam około 100km. Tak więc żyję sobie spokojnie, bez stresu :)

A trochę z humorem, to nie mam się co ich bać, bo mam psa ;) Dla nich to zwierze nieczyste, więc się do mnie nie zbliżają :D

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, *Magda* napisał:

W ogóle ;) Mieszkam w małej mieścinie, a do miast typu Kolonia, Dortmund, gdzie tych uchodźców pewnie trochę jest i mogą być jakieś "problemy" z nimi, mam około 100km. Tak więc żyję sobie spokojnie, bez stresu :)

A trochę z humorem, to nie mam się co ich bać, bo mam psa ;) Dla nich to zwierze nieczyste, więc się do mnie nie zbliżają :D

Moja mama też w małej miescinie mieszka a mówiła że chyba z tego co pamiętam 70 uchodźców jest u nich. Kobiety pracują w marketach (sprzątają , na kasie siedza) a mężczyźni chodzą i obijaja się. 

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Ania :) napisał:

Moja mama też w małej miescinie mieszka a mówiła że chyba z tego co pamiętam 70 uchodźców jest u nich. Kobiety pracują w marketach (sprzątają , na kasie siedza) a mężczyźni chodzą i obijaja się. 

No to jak pracują choć żony, to całkiem nieźle ;)

Ponoć, gdzieś tu w okolicy są jacyś, ale ja ich osobiście nie widziałam. No i chyba są grzeczni, bo nic nie słyszę/czytam, że coś się wydarzyło ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...