Jump to content
Dogomania

Zośka z drogi....


Kejciu

Recommended Posts

Aaaa zapomniałam, Kejt, trzeba zamówic jakieś gryzaki, Ola mówiła, że wet zalecił gryzaki po zabiegu - ale nie typu pedigree czy dentastix (za cholere nie wiem jakie, a Ola nie dopytała) i jeszcze mówił, że trzeba płukac psu jamę ustną specjalnym płynem, albo uzywać żeli do wcierania. Ola nie zapytała czy można to u niego kupić czy na allegro są. Synek jej się pochorował i nie miała do niczego zupełnie głowy za co z góry nas przeprasza, że nie dopytała. Powiedziała, że postara się przedzwonić do weta.

Link to comment
Share on other sites

z płukaniem będzie ciężko - wiem że sa takie preparaty co dodaje się do wody i one maja podowować dogojenie się zapalenia i zapobiegać tworzeniu się kamienia - widziałam też żele - ale płukanie wg. mnie odpada bo jak psu płukać jame ustną ?

 

gdyzaki też chyba wiem o jakie chodzi - one są drogie ale po zabiegu trzeba odczekać 14 dni i zacząć stosować kiedyś o tym czytałam

Link to comment
Share on other sites

Tworzeniu się kamienia bardzo dobrze przeciwdziałają płatki owsiane. Najlepiej łyżeczkę suchych dodać do karmy. A Danusia od Muszki i Pchełki myje psiakom ząbki w ten sposób, że robi roztwór (cholerka, z wody utlenionej albo sody - zapomniałam), owija sobie palec gazą, moczy w tym roztworze i rad dwa przejeżdża palcem po psiej szczęce :D Działa - na własne oczy się przekonałam! I zapobiega też paszczowemu smrodkowi ;)

Link to comment
Share on other sites

 

 

gdyzaki też chyba wiem o jakie chodzi - one są drogie ale po zabiegu trzeba odczekać 14 dni i zacząć stosować kiedyś o tym czytałam

łeeee tam, co to dla nas...:D kupuj jak trza, minus tysiąc w tą czy w tamtą, co za różnica heheh :D 

Będziemy i tak te długi rok odrabiać, ale czego się nie robi dla tych czterołapów naszych paskudnych :P

Oby tylko fantów nam starczyło!

Link to comment
Share on other sites

Tworzeniu się kamienia bardzo dobrze przeciwdziałają płatki owsiane. Najlepiej łyżeczkę suchych dodać do karmy. A Danusia od Muszki i Pchełki myje psiakom ząbki w ten sposób, że robi roztwór (cholerka, z wody utlenionej albo sody - zapomniałam), owija sobie palec gazą, moczy w tym roztworze i rad dwa przejeżdża palcem po psiej szczęce :D Działa - na własne oczy się przekonałam! I zapobiega też paszczowemu smrodkowi ;)


O! Dopytaj sie prosze czy to z wody utlenionej cz z sody oczyszczanej, dobrze?
Link to comment
Share on other sites

Pytałam weta - polecił mi Francodex

http://allegro.pl/francodex-fresh-dent-plyn-na-kamien-psa-kota-500ml-i5208452572.html

i do żucia z okazji Mikołajka kupiłyśmy też po konsultacji z wetem

http://www.zooplus.pl/shop/psy/gryzaki_dla_psa/przysmaki_dentystyczne/dalsze/319866


podobno są to fajne małe kawałki które jeszcze można dzielić a pies ciumka i ciumka i zciumkać nie może :)
i to tyle w kwestii Mikołaja u Zosi i myślę że innych wydatków też finito :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...