Jump to content
Dogomania

KEJLA po długim wyczekiwaniu ma swój Dom. Najlepszy na świecie.


Anecik

Recommended Posts

U nas też przeszło natychmiast. Dzień wcześniej jadła nową karmę z ryżem i kurczakiem, może to coś z tych rzeczy? Narazie Kejla ma się dobrze, ale ja chciałabym kogoś innego tu przedstawić... Póki co nie wiem nawet czy to pies czy suczka. 

IMAG0112.jpg.64db042f5dc5658c80e82930b47

IMAG0116.jpg.7d630d7ff1155e2275eb2cf71a3

IMAG0117.thumb.jpg.8c1a8f41e257e4f24f33c

IMAG0118.thumb.jpg.0e1236eeb6337f346cf87

Od minimum miesiąca mieszkał na nasypie zambrowskiej obwodnicy. Dokarmiany przez ludzi, ale cały czas dziki, nie pozwolił nawet na siebie popatrzeć, na widok zatrzymujących się samochodów uciekał. Od dzisiejszego ranka jest u nas. Narazie mieszka w łazience przeznaczonej do remontu. Ma ciepły kocyk, pełną miskę i zupełnie tego wszystkiego nie rozumie. Na widok człowieka macha ogonem, ale też piszczy i warczy. Kiedy postawiłam przed nim karmę noskiem próbował ją zakopać...  Maleńki czarny piesek z mnóstwem kleszczy :( Ten ogromny pod okiem jest nawet widoczny na zdjęciach. Po 16 jesteśmy już umówieni na wizytę, mam nadzieję że psiak nie jest zarażony. Trzymajcie za nas kciuki. Jeśli wszystko będzie dobrze liczę na Waszą pomoc w szukaniu domu dla tego maleństwa.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Oj, wcale nie taki niespodziewany ;) Już jakiś tydzień temu podjęliśmy pierwsze działania żeby go zabrać z ulicy, ale ostatecznie pokusiliśmy się o zakup klatki- żywołapki no i tak oto dziś rano zastaliśmy w niej pieska. Nie chciałam żeby skończył swój psi żywot pod samochodem, samo podrzucanie jedzenia nie satysfakcjonowało mnie w pełni, więc... jest tu :D

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

No i jesteśmy. Maleństwo okazało się suczką :) Kuba już nazwał ją Bambi. Ma 6-9mcy i już szaleje :D Zaszczepiona, odrobaczona i obejrzana ze wszystkich stron. Wygląda na zdrową, ale musimy obserwować czy kleszcze niczego po sobie nie zostawiły. Nie rozumiem dlazego nikt się nią nie zaopiekował, to wspaniały piesek, ciekawski, wesoły i baaaardzo spragniony czułości. Tuli się, i nie daje się sama zostawić. Narazie zostawimy ją na kwarantannie żeby Fafik i Kejla czegoś nie złapali. 

Link to comment
Share on other sites

Sunia jest przed pierwszą cieczką, więc udało się ją w samą porę zabrać. Myślałam sobie po cichu, że po cieczce zrobimy jej sterylkę i dopiero będziemy się rozglądać za domkiem, ale jak narazie nie mam w nikim poparcia. Damian i Kuba namawiają żeby została, bo jak to tak szukać, karmić, łapać, inwestować w klatkę i ODDAĆ?! Kejla i Fafik też się już z czarnulką polubili wyraźnie, chociaż staram się w miarę możliwości jak najbardziej ich jeszcze oddzielać. Mała jest urocza, zresztą same zobaczcie :)

IMAG0120_BURST002_COVER.jpg.66b4f2615f6d

IMAG0131_1.jpg.104d9dba7fbc57a73ad210fdc

IMAG0135.thumb.jpg.47e5f8cfbe53dd47ecfa4

IMAG0136.jpg.c72411f72b23325bf1fea16f141

IMAG0137.jpg.c7cc51f7fd3022ccb03647c0f34

IMAG0139.jpg.95d8b604ec9f3edc80c17de0048

IMAG0141.thumb.jpg.fa52fbb7f2aec01c4dcbb

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Murka napisał:

Łojejku, ona jeszcze mniejsza od Kejli!

Ma niecałe 5kg, sama jestem ciekawa czy jeszcze będzie rosła czy już taka maleńka zostanie :)

23 minut temu, Poker napisał:

NIE ZOSTAWIĆ. Znaleźć dobry dom i być DT. To jest najlepsza pomoc dla psów w potrzebie.

Już zgłaszałam Toli, że gdyby był potrzebny jakiś DT to można na mnie liczyć. Ale właśnie martwi mnie podejście moich chłopaków żeby później nie było jakichś rozpaczy zamiast radości że piesek znajdzie DS. Teraz mamy już możliwości jeśli chodzi o warunki, w sumie mamy 7 pokoi na naszą trójkę, jest ten kawałeczek ogródka, no i ja większość czasu jestem w domu, więc byłoby mi głupio się nie zaoferować ;) A Bambi... Trzeba przyznać, że niejedną noc zarwaliśmy myśląc o tym jak ją "upolować", spędzaliśmy całe popołudnia w samochodzie żeby poobserwować jak sobie radzi, specjalnie kupiliśmy klatkę żeby jak najmniej ją stresować "łapanką" i siłą rzeczy stała się dla nas ważna jeszcze zanim ją zobaczyliśmy z bliska. No i nie spodziewaliśmy się że to jeszcze szczeniak! Póki co i tak będzie trzeba zaczekać żeby poobserwować czy jest zdrowa. No i ja bym jej chyba nie oddała nikomu przed sterylizacją mimo wszystko. Zobaczymy jak się to dalej potoczy. Niemniej jednak na decyzję o DT to nie ma wpływu. 

A właśnie, jeśli chodzi o tą klatkę- spisała się świetnie, ale mamy nadzieję, że nam się już nie przyda. Żeby nie pozostała wydatkiem na jeden raz, to pamiętajcie, że taką mamy. Gdyby była potrzebna dla jakiegoś upartego dzikuska to polecam się. Ma wymiary ok 120x30x40 

Edited by Agniesiulka K.
  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Agniesiulka, jestem pełna podziwu,  wspaniała z Was rodzina!

 Rozumiem rozterki związane z przyszłościa małej, ale myślę podobnie jak Poker - wyleczyć, wysterylizować i jak tylko znajdzie się taki dom jak Wasz - oddać.

Wiem, ze to boli (za każdym razem czuję ukłucie  sercu, jak dostaję zdjęcia Homerka, a to już rok), ale jak mówi mój Tz - trzeba zostawić miejsce dla następnych lub dla tego, którego być może nikt nie będzie chciał. 

A i tak zrobicie, co będziecie uważali za słuszne, serca też trzeba słuchać.

 A mała jest cudnaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

O 27.04.2016o22:13, Tola napisał:

Agniesiulka, jestem pełna podziwu,  wspaniała z Was rodzina!

 Rozumiem rozterki związane z przyszłościa małej, ale myślę podobnie jak Poker - wyleczyć, wysterylizować i jak tylko znajdzie się taki dom jak Wasz - oddać.

Wiem, ze to boli (za każdym razem czuję ukłucie  sercu, jak dostaję zdjęcia Homerka, a to już rok), ale jak mówi mój Tz - trzeba zostawić miejsce dla następnych lub dla tego, którego być może nikt nie będzie chciał. 

A i tak zrobicie, co będziecie uważali za słuszne, serca też trzeba słuchać.

 A mała jest cudnaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!

zacytuję tylko, bo cóż tu więcej dodać...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...