Jump to content
Dogomania

Sponiewierany staruszek Franio z ulicy ma 15 lat,ale chce żyć


ala123

Recommended Posts

pies%20staruszek%205_zps8hbuso9s.jpg

 

        Nie wiadomo jak długo błąkał się po mieście, został znaleziony trzy dni temu w stanie skrajnego wyczerpania.
Pies w wieku lat kilkunastu, średniej wielkości, bardzo wychudzony ,wetka mówi, że to stary,sponiewierany szkielecik...
Zęby w stanie fatalnym,pościerane, stany zapalne dziąseł; głuchy, zapchlony,skóra w złym stanie, miejscowe wyłysienia; uszy z wysiękiem;
Kiepskie wyniki pierwszych badań krwi: wyniki wątrobowe sugerujące być może nowotwór...
Pomimo to psina ma apetyt i ładnie się wypróżnia.
Dzisiaj dalszy ciąg badań, m.in. usg
Aktualnie przebywa w Przychodni Royal Wet w Zamościu,gdzie trafił dzięki interwencji Krystyny Pomarańskiej.
Przede wszystkim potrzebny jest dom, czy to stały,czy tymczasowy,bo przecież pies po postawieniu diagnozy nie może spędzać swojego życia w szpitalnej klatce.
Oczywiście są też potrzebne pieniądze: na diagnozę,leczenie,pobyt w szpitalu...

Gdyby ktoś zechciał wspomóc nas w opłaceniu diagnozy i pobytu w szpitaliku Franka, podaję nr konta:


Stowarzyszenie Chełmska Straż Ochrony Zwierząt:
Ul. Hrubieszowska 66, 22-100 Chełm
Nr konta Bank PKO BP 57 1020 1563 0000 5902 0099 5126
Z dopiskiem: LECZENIE FRANEK

Będziemy wdzięczne za każdą złotówkę :)

Dotychczasowe wpłaty na Frania:

Magdalena P. z Zamościa - 30zł (wpłata w dniu 21.10.2015)
Agata K. z Zamościa - 50zł (wpłata w dn.21.10.2015)
Anna  M. z Chełma - 100zł (wpłata w dn.22.10.2015)
Mateusz K. z Grabowca - 30zł (wpłata w dn.23.10.2015)
Anna Małgorzata K. z Majdanu Górnego - 25zł ( wpłata z dn.25.10.2015)
Anna G.- R. ze Szczekocin - 25zł ( wpłata z dn.28.10.2015)

Jolanta L. z Warszawy - 20zł (wpłata 03.11.2015)

Elżbieta B. ze Szczecina - 25zł (wpłata 04.11.2015)

Ewa R.  Tychy - 150zł (wpłata 09.11.2015)

 Razem 455zł

-            379zł faktura nr 3/11/2015 z dnia 11.11.2015

-----------------------------

               76zł pozostaje na dzień 11.11.2015 na koncie Stowarzyszenia

 

w dniu 19 listopada 2015r. otrzymałam z Chełmskiej Straży Ochrony Zwierząt Potwierdzenie dwóch brakujących wpłat: 

Ewa.M.z Sosnowca (Ewa Gonzales) - 10zł (wpłata 24.10.2015)

Agata.S. z Warszawy - 50zł (wpłata 02.11.2015)

 

 podsumowanie: 76zł+10zł+50zł= 136zł pozostaje na koncie SCSOZ

 

pies%20staruszek_zpso9an5mmp.jpg

 

pies%20staruszek8_zpseyi9ebl7.jpg

 

indeks_zpsxb9pjx0f.jpg

Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałam dzisiaj z wetką. Usg na szczęście nie pokazało nic niepokojącego,oprócz trochę zmienionej wątroby i niewielkiej zmiany bez rozrostów przy nerce - być może jest to mały krwiak. Najważniejsze,że nie ma żadnego guza,jak poczatkowo podejrzewano. Dziadziuś Franio nie ma też nużycy, zmiany skórne są spowodowane najprawdopodobniej przez pchły,których były ogromne ilości. No i z gorszych rzeczy to straszna tasiemczyca: w klatce jest pełno członów tasiemca... Franio słyszy wysokie dźwięki, oczy też ok, jak na jego wiek - były tylko zalepione. Trudno określić wiek psiaka,ponieważ nie ma on zębów,ale lekarze mówią,że wygląda na ok.15 lat.

Pierwszego dnia dziadzio był apatyczny, ale od wczoraj merda już ogonkiem i wygląda na zadowolonego. Waży 12 kg.

Link to comment
Share on other sites

No tak...stary kapeć to na ulicę...Oj, "ludziska"...Będę śledzić losy Frania.

Wlasnie..........

ale ze wszystkiego te "ludziska "beda kiedys rozliczeni........wiecznie na tym swiecie nie beda,kiedys przejda na druga strone i tam zostanie im zaplacone.

Ala123  napisz do Skarpety Talcott,wspomagaja staruszkow finansowo,napewno nie odmowia pomocy Franiowi.

Link to comment
Share on other sites

Wlasnie..........

ale ze wszystkiego te "ludziska "beda kiedys rozliczeni........wiecznie na tym swiecie nie beda,kiedys przejda na druga strone i tam zostanie im zaplacone.

Ala123  napisz do Skarpety Talcott,wspomagaja staruszkow finansowo,napewno nie odmowia pomocy Franiowi.

 

 

AgaG

Jestem i ja. Jak ma tasiemczycę to i pewnie anemię... Docelowo ile powinien ważyć?

 

Nie wiem,ile powinien ważyć,tego lekarze mi nie powiedzieli.Dobrze ,że jest już w szpitalu i otrzymał pomoc.

Dzięki Dora,napiszę do Skarpety Talcott.

Link to comment
Share on other sites

Jestem i ja u dziadziusia. Wczoraj porozsyłałam wydarzenie po grupach na fb. Nie wiem czy ogłoszenia będą potrzebne? jeżeli tak to zrobię, ale dopiero w przyszłym tygodniu niestety będę mogła. Mogę zrobić banerek w międzyczasie jeżeli jest potrzebny. 

 Myślę,że trzeba mu szukać domu tymczasowego, bo przecież niebawem będzie mógł wyjść ze szpitala i nie ma gdzie go umieścić.

Ogłoszenia potrzebne na pewno. Dzięki :)

 

Banerek też oczywiście,bardzo proszę !

Link to comment
Share on other sites

 

Napiszę jeszcze,że dzisiaj dziadzio miał robione rtg i wygląda na to ,że był dwukrotnie postrzelony... Śruty do tej pory tkwią w jego sponiewieranym ciałku :(

 

To strzelanie do psów to już plaga. Moje dwa psy mają śrut. Jeden niedawno adoptowany ma go tyle, że nawet pod skórą czuć palcami :(
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...