Jump to content
Dogomania

Przytulisko Pani Ali Orzechowskiej prosi o pomoc!


Marzenuś

Recommended Posts

[quote name='malibo57']Witam! Dostałam zaproszenie od Marlenki.
Bardzo mi przykro, ale mam kiepskie doświadczenia z tego typu przytuliskami. Trzeba dużo pieniędzy i ludzi oraz uprawiania dyplomacji. W zasadzie nie do ogarnięcia..
Nie znam organizacji, która podejmie się samodzielnie opieki finansowej i logistycznej nad takim przytuliskiem.
Przepraszam, nie czytałam całego wątku, dostałam info "w pigułce" od Marlenki, ale wiem, mniej więcej, jak wygląda sytuacja.
Psy raczej mało adopcyjne, prawda? Gmina nie współpracuje, brak finansów, transportu...Naprawdę, nie wiem, co zrobić.
Mogę pomóc doraźnie finansowo w sprawie karmy. Prywatnie, nie mam zaplecza w żadnej organizacji. Wiem, że to nie załatwia sprawy, ale tylko tyle mogę.[/QUOTE]



Malibo bardzo dzikeuje za pojawienie się na watku i za pomoc ....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Monday']Kurczę, ja też nie mam pojęcia co robić.
Marlenka, może taką onformację jaką wysłałaś malibo mogłbyś porozsyłać do jakichś fundacji?
Co ty na to?

tu masz jako taką stronę z fundacjami
[URL]http://www.psyimy.pl/fundacje/[/URL][/QUOTE]

Ja rozmawiałam z Malibo telefonicznie .... ale prawda jest taka ze chyba zadna fundacja się nie za bardzo zainteresuje na stałe prywatnym przytuliskiem ....ale chociaz jednorazowa pomoc jest duża ...... jesli chodzi o arme i steryli i trasnsport na operacje to są to potrzeby najważniejsze ...


Oczywiście ogłoszenia masowo musza isć , mi sie juz powli sezon kończy to może zacznę pomału coś skubać w necie ....

Dziewczyny wpadłam na pomysł zeby na wrzesień zgłosić Ale do Krakvetu , trzeba poprosić o głosy na dogo , przeciez prywatne przytuliska tez moga dostać kasę , a tu przed zimą to by jej uratował sytuację ...co Wy na to ???

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie. Są bazarki, że płaci się jakąś sumę (ok 30 zł) i w zamian jakiś zwierzak ma prawie 100 ogłoszeń na różnych portalach.
Gdyby tak każda z nas mogła tą skromną sumę przeznaczyć na jednego psiaka (każda na innego ma się rozumieć) to wydaje mi się,
że mogłoby to bardzo zwiększyć szanse na adopcje. 30 zł to nie jest tak dużo....
Rzucam taki luźny pomysł, mnie się wydaje sensowny.

Dobrze by było też popytać w szkołach o jakieś zbiórki. Ja niestety nie ma szans nic takiego zorganizować, ale chyba już kiedyś o tym też pisałam. Nie wiem sama co robić.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dziewczyny zgłosiłam Ale do Krakvwtu [url]http://www.krakvet.pl/forum/viewtopic.php?f=18&t=12503[/url] rozsyłajcie prośbę o oddanie głosów tutaj jest wątek na dogo [url]http://www.dogomania.pl/threads/105760-KrakVet-gt-Fundacja-KOTKOWO-z-Bia%C5%82egostoku.Bardzo-prosimy-o-g%C5%82osy-!?p=15322582#post15322582[/url]


Ja zgłosiłam ale niestety nie mam czasu na wysyłanie pw z prośbami o pomoc w oddaniu głosów ...nadal brak neta w domu . Licze na waszą pomoc ..
Zbliża się zima Ali nie stac na węgiel , ma następne suki do sterylizacji ... nie wiem skąd ona na to weźmie pieniądze ..moze ta wygrana w krakvecie by bardzo pomogła , napewno by pomogła .

Od Ali została wyadoptowana Mila ... jednej suni mniej :)) ale zostało blisko 60 psów :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tula']Super wielkie dzieki Marlenka:) głosowanie z tego co przeczytałam jest od 16 września to może najlepiej jak zaczniemy rozsyłac info własnie wtedy żeby nikt nie zapomniał.
Marlenka a kto zaadoptował Milę?[/QUOTE]


Jacys Państwo z Ursusa ....podobno fajni ludzie , szukali takiego psa kilka lat :))

Link to comment
Share on other sites

Ruszyła ankieta wybierająca wspólnego kandydata Dogomanii na KrakVet.
Zapraszam do głosowania
[url]http://www.dogomania.pl/threads/192567-Wyb%C3%B3r-kandydata-Dogomanii-na-KrakVet-wrzesie%C5%84-2010[/url]


[B]Edit-Wyjaśnienie:
Wystarczy zagłosować w ankiecie (głosowanie jest tajne).
Nie trzeba się wpisywać w wątku, oczywiście można.[/B]

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie, pewna dobra cioteczka [B]jaanna019[/B] chce nam przekazać środek na odrobaczenie dla psiaków p. Ali.
Już rozmawiałam z Alą, jest przeszczęśliwa. Adresik już wysłałam.
[B][COLOR=DarkGreen]Bardzo serdecznie dziękujemy. [/COLOR][/B]

Mila będzie miała dom w Toruniu. Państwo po nią wkrótce przyjadą.
Wróciła dziś po sterylce aborcyjnej.

Link to comment
Share on other sites

Pewna pani znalazła ogłoszenie o Mili (pani Ala nie wie które i skąd) ale zakochała się w niej.
Miała jamniczkę 14 latek. Mieszka w kamienicy. Piętro wyżej mieszka jej siostra czy ktoś z rodziny
więc w razie potrzeby blisko jest ktoś go mógłby się Milą zająć, zabrać na spacer czy nakarmić.
Tyle wiem, bo nie miałam zbyt dużo czasu żeby z nią rozmawiać.

Link to comment
Share on other sites

Przeczytalem watki kandydatow, zaglosowalem na p. Ale. Mam propozycje. Czy jest ktos w stanie pojechac z dobrym aparatem zrobic zdjecia( musza jechac przynajmniej dwie osoby, zrobienie fotek w przypadku duzej grupy zwierzat jest trudne? Mozna by wtedy podpiac pod ten watek drugi, gdzie nie byloby zadnych wpisow osob postronnych, a tylko zdjecia i opisy zwierzat, teksty do ogloszen. W tej chwili watek jest nieczytelny, trudno odnalezc psiaka.
Priorytetem tez jest zrobienie sterylek i kastracji zwierzat( bo co to za walka z bezdomnoscia jesli wyadoptowywuje sie niekastrowane zwierzaki, ludzie sa ludzmi i wyobrazaja sobie, ze taki zabieg to zamach na zycie psa czy kota) Jak wyczytalem na innych watkach jest mozliwosc zeby podjechal wet i zrobil kilka sztuk hurtem.
Potrzebni sa tez wolontariusze, ktorzy mogliby poswiecic jeden dzien w tygodniu na przyuczanie psow chodzenia na smyczy. Tu moze byc problem z transportem, ale moze ktos dysponuje samochodem i czasem
Jesli cel dzialan bedzie jasno okreslony, bedzie latwiej o zdobycie funduszy, osobiscie deklaruje swoja pomoc na sterylki jak i ogloszeniach . Potrzebuje jednak osob, ktore zangazuja sie i wykaza konsekwencja w dzialaniach.

Link to comment
Share on other sites

M. to juz bardzo duzo. Moze bedzie jakis wolny dzien, i znajdziecie kilka godzin, zrobisz fotki jak leci kazdemu po 2 max 4( mordka, cala sylwetka, dobrze by bylo postawic przy psiaku , jesli sie uda, np. 1,5 litrowa butelke z woda? Jest taka mozliwosc?
Kto tam bywa? Ta osoba musialaby opisac psiaki ze zdjec, na poczatek, plec , wiek - takie minimum. Znajdzie sie ktos taki?
Moze pani Ala sam wskaze najpilniejsze sterylki?
Czy ma jakiegos zaprzyjazninego lekarza?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...