Jump to content
Dogomania

Bo wpadł pod samochód, bo miał noge złamaną- własciciel usiłował zatłuc psa na śmierć


Recommended Posts

  • Replies 2.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='__Lara']Cyganek za 2 tygodnie jedzie do domu :loveu: Jedzie do Pani Agnieszki, i z nim pojedzie 1 albo 2/3 małe pieski ze schroniska, które mają małe szanse na adopcję :D[/quote]


:crazyeye::crazyeye::crazyeye::crazyeye: poważnie? ale super :loveu::loveu::loveu::loveu:

To ta pani chce zaadoptować kilka piesków, tak?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anula1959']Jednak jedzie do Niemiec , do Pani Drabe?[/quote]


tAK :D i zaadoptuje jeszcze jakiegoś pieska/ pieski - to zależy od ich rozmiarów, ile zmieści się do auta specjalnego do takiego transportu. Już dziś pojechały 4 pieski z Rudy Śląskiej do Pani Agnieszki, w tym oskalpowana sunia :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='__Lara']Cyganek za 2 tygodnie jedzie do domu :loveu: Jedzie do Pani Agnieszki, i z nim pojedzie 1 albo 2/3 małe pieski ze schroniska, które mają małe szanse na adopcję :D[/quote]

To dla mnie najgorsza wiadomość z możliwych.
Przecież nawet jeżeli ten dom w Polsce nie był dobry, to Cyganek miał ogromną szansę na szybkie znalezienie innego.
Przecież u Pani Agnieszki to nie dom.:shake:

Link to comment
Share on other sites

a kto tak szybko podjal ta decyzje o wywiezieniu Cyganka do niemiec?:-o

co z domem w polsce??

mysle ,ze wszystkim nalezy sie jakies wytlumaczenie co z nim bedzie sie tam dzialo ? co to za dom? gdzie? jakie bedzie mial warunki?
czy jesli tam pojedzie ,Pani Agnieszka bedzie informowac nas na biezaco o Cyganku...?
wszyscy na tym watku sa przejeci jego losem,wielu z nas pomagalo i finansowo i duchowo ....nie dziwie sie jak zaraz na watku znow wybuchnie klotnia..sama jestem troche zszokowana ,ta nagla decyzja o jego wyjezdzie do niemiec ...co z domem w polsce ,co z ogloszeniami psiaka ..skoro juz wiadomo ,ze z nozka ok to moznaby go pooglaszac i znalezsc dom w polsce..,

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Magdalenkl']Może poczekamy na osobe ktora sie zajmuje Cygankiem[/quote]
Właśnie , trzeba poczekać na wypowiedź założycielki wątku bądź któregoś z wolontariuszy z "Kundelka".
No i coś szybko miałby jechać .... hm ... za 2 tygodnie? Przecież dopiero co był operowany i stracił dużo krwi w trakcie zabiegu jak pisano... hm...dziwne...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='irenaka']To dla mnie najgorsza wiadomość z możliwych.
Przecież nawet jeżeli ten dom w Polsce nie był dobry, to Cyganek miał ogromną szansę na szybkie znalezienie innego.
Przecież u Pani Agnieszki to nie dom.:shake:[/quote]

Też mam podobne zdanie :shake:. To po tylu cierpieniach pies ma jeszcze gdzieś wyjeżdżać, na poniewierkę?
Dlaczego nikt nie da szansy polskim domkom? :angryy:
A czy w ogóle można go wywieźć za granicę? Przecież jest dowodem w sprawie.

Link to comment
Share on other sites

:angryy:[B]Jestem zszokowana cala ta sytuacja.To CYGANEk ma jechac do jakiejs P.Agnieszki do Niemiec.Czy ktos bedzie w stanie sprawdzic do jakich warunkow?????Kobieta bierze psy hurtowo i sie na to pozwala???Jak na innych watkach ktos chce przygarnac 2-3psiaki to jest zrownany z ziemia.Cyganek zasluguje na POLSKI DOMEK.Ktory zawsze bedzie mozna odwiedzic i zobaczyc jak mu sie zyje.Niewiem kto to wymyslil,ale chyba :mad:postapil zbyt pochopnie.JESTEM ZBULWERSOWANA!!!!!!!!!!!:angryy::angryy::angryy:[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Puszysta']:angryy:[B]Jestem zszokowana cala ta sytuacja.To CYGANEk ma jechac do jakiejs P.Agnieszki do Niemiec.Czy ktos bedzie w stanie sprawdzic do jakich warunkow?????Kobieta bierze psy hurtowo i sie na to pozwala???Jak na innych watkach ktos chce przygarnac 2-3psiaki to jest zrownany z ziemia.Cyganek zasluguje na POLSKI DOMEK.Ktory zawsze bedzie mozna odwiedzic i zobaczyc jak mu sie zyje.Niewiem kto to wymyslil,ale chyba :mad:postapil zbyt pochopnie.JESTEM ZBULWERSOWANA!!!!!!!!!!!:angryy::angryy::angryy:[/B][/quote]

Można być zbulwersowanym jak się nie zna kogoś i się pisze o kimś pochopne rzeczy. Pani Agnieszka ma swoją Fundację, od 7 lat współpracuje z TOZem Szczecińskim, to dzięki niej powstał telefon zaufania w Szczecinie na pomoc psom, wyciągnęła z polskich, zwłaszcza pomorskich schronisk już ok. 250 psów. Cygan będzie mieszkał u niej w domu. A zgodę ma od Pani Kierownik schroniska, tak mi dziś powiedziała przez telefon. Nie posądzajcie jak nie znacie osoby, bo to też bulwersuje. Można się wręcz ośmieszyć pisaniem rzeczy: kto sprawdzi warunki u niej i że bierze psy hurtowo.

Dlaczego piszecie, że u Pani Agnieszki to nie dom jak właśnie będzie mieszkał u niej w domu? jaką poniewierkę? dlaczego siejecie zamęt?

monika083 a myślisz, że jakby poszedł do domu w Polsce to by non stop ktoś Cię informował jak się Cygan miewa? tak cały czas, przez ileś lat? Napewno od Agnieszki będę dostawać informacje o stanie Cygana, więc o to się nie musisz martwić.

Dlaczego non stop widzicie dziurę w całym?

Link to comment
Share on other sites

to Cygan zostanie u niej na stałe czy ona bedzie mu szukac domu???

dla mnie tez wizja wyjazdu Cygana nie jest dobra wiadomoscia:shake::shake:, rozumiem psy, które nie maja szans na adopcje u nas, ale chyba Cygan do takowych sie nie zalicza, wiec czemu tu mu nie poszukać dobrego domku /juz padły nawet jakieś oferty na watku/ tylko ciągać do Niemiec

Link to comment
Share on other sites

Dlaczego adopcja w Niemczech ma być gorsza od tej w Polsce? to niestety psuje wszystko, takie podejście i myślenie :shake: smutne to...nawet nie wiecie jak się staram żeby Cygan był wreszcie w ciepłym domu, ale łatwo jest napisać kilka zdań, tak w powietrze, nie wiedząc nic o nikim, i w ogóle, najlepiej to komuś dowalić...z rozmowy dzisiaj wyszło, że Pani Kierownik niejednokrotnie rozmawiała z Agnieszką, bo się bardzo przejęła losem Cygana, nie wiem ile przeprowadziła z nią rozmów, ale jest to majętna osoba, więc ją na to stać (i dobrze), Pani Kierownik więc uznała, że to osoba godna zaufania. To nie jest osoba znikąd, nie wiadomo skąd, tą osobę zna wiele osób w Polsce, zwłaszcza organizacje prozwierzęce. To bardzo krzywdzące jak ktoś pisze, że u Agnieszki to nie dom, że czy w ogóle ma prawo wziąć tyle psów, czy ma warunki, to naprawdę krzywdzące. Niech niektórzy przekalkulują może zanim coś napiszą.

To są słowa osób z wątku oskalpowanej suni, która razem z czwórką psiaków ( w tym jednym, który przebywa już 7 lat w schronisku i drugim, który dostał młotkiem prawdopodobnie w głowę) pojechały dziś z Rudy Śląskiej pod opiekę Pani Agnieszki:

"Uważam, że Lara (oskalpowana sunia ma na imię Lara)
wygrała loś na loterii życia. Będzie miała dom i dobrą opiekę. Mam nadzieję, że będziemy dostawać wiadomości z jej nowego miejsca pobytu.
Pieniądze, które nie zostały wykorzystane na jej leczenie trzeba przeznaczyć na leczenie innych mieszkańców schroniska. Każdy z psiaków czy kociaków zasługuje na to, żeby go leczyć.
Wim, że wykorzystacie te pieniżki najlepiej jak można. "

"Tak, 4 psiaki pojechały.
Powidzmy, że dzięki Larze dom znalazły jeszcze 3 psy, w tym dwa które byly bez szans.
Pojechały Wisla która była u nas od szczeniaka 7 lat i suczka która trafiła niedawno do nas, miał dziure w głowie i przekręcony łebek, wet stwierdził, że to było celowe i ktoś musial ja walić po łbie jakimś młotkiem albo czym, no i pojechał jeszcze pinczerkowaty psiak.
Podziękowania dla Juli i Agnieszki:loveu:"

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lu_Gosiak']ponawiam moje pytanie??????[/quote]

Pani Agnieszka powiedziała mi, że narazie ma zostać na stałe, to zależy jak Cygan będzie zdrowiał, jak będzie dalej to wszystko wyglądać. Oczywiście może u niej zostać na zawsze. Jak będzie w bardzo dobrej kondycji psychicznej to ewentualnie jest możliwość adopcji do innego domu (powiedziała mi, że na 250 zaadoptowanych psów z jej fundacji przez 7 lat tylko 2 psy do niej wróciły, domy są niesamowicie prześwietlane, lepiej niż w Polsce). Zresztą napewno więcej informacji udzieli Wam Pani Kierownik, można zadzwonić, albo osoby, które założyły wątek. Jak ktoś chce to mogę też podać nr telefonu do P. Agnieszki, napewno chętnie udzieli odpowiedzi na pytania.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='__Lara'][B]Pani Agnieszka powiedziała mi, że narazie ma zostać na stałe, to zależy jak Cygan będzie zdrowiał, jak będzie dalej to wszystko wyglądać. Oczywiście może u niej zostać na zawsze.[/B] Jak będzie w bardzo dobrej kondycji psychicznej to ewentualnie jest możliwość adopcji do innego domu (...).[/quote]
Już dwa pierwsze zdania, te pogrubione Laro, wzajemnie sobie przeczą. To tak na marginesie.
Jedno, a w zasadzie dwie rzeczy są pewne - to już moja uwaga dla innych czytających, przeciwnych wyadoptowywaniu Cyganka za granicę, skoro miałby wielkie szanse znaleźć dom tutaj (raz, że nagłośniony, dwa ładny, trzy bez defektów, które mogłby odstręczać).
Mianowicie...
Pierwsza rzecz: Z info Lary wynika, że równie dobrze Cygan zostanie u Pani Agnieszki, jak i może pokolędować dalej (czyli po raz 4ty zmienić lokalizację - właściciel - schronisko - Pani Agnieszka - kolejny dom).
Druga sprawa: Wiadomość została podana publicznie, czyli los Cyganka został przyklepany. Żeby wobec tego żabami zapadało, obdzwanianie Pani Kierownik, Pani Agnieszki nie zmieni postanowień/ ustaleń między obu Paniami. Wątpię bym się myliła.

Pytanie mam natomiast takowe (może coś umknęło mi z wpisów). Jak wygląda sprawa postępowania wobec właściciela i jaki można przewidywać jej przebieg (zakończenie) skoro dowód znęcania się opuszcza kraj. Rozumiem, że wystarczają zeznania świadków i pewno obdukcja wetowska, a Cygan nie jest traktowany jako rodzaj depozytu do czasu wyjaśnienia się sprawy?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...