Jump to content
Dogomania

kliker


KasiaR

Recommended Posts

[quote name='Madziaa.P']Nie za bardzo skutkuje ponieważ pies nie jest wystarczająco łakomy na smaczki... Tylko powącha i zostawia.[/QUOTE]
ja bym na to nie pozwoliła :roll: ja zaproponuję spalanie miski- dajesz całą dzienną porcję karmy za coś, nie do miski, jeżeli nie chce- porcja ta sama zostaje na następny dzień, bez dosypywania kolejnej porcji. Pies po prostu ma wszystko zjeść, jeżeli nie je to znaczy że NIE jest głodny.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Żaba66']Ja bym poradziła spróbować klikać np. w kieszeni żeby stłumić jego dźwięk. Ale najpierw zaczęłabym klikać gdy pies np. je posiłek. Żeby dźwięk dobrze mu się kojarzył. ;)[/QUOTE]

W kieszeni ok.Ale raczej nie podczes posilku,bo skoro pies sie tego boi,mozna osiagnac efekt odwrotny od zamierzonego.Poza tym,niech sobie je w spokoju ;) .
Mysle,ze na poczatek lepiej w czasie zabawy.Wtedy dzwiek klikera bedzie sie wplatal w inne,towarzyszace zabawie odglosy.Np. jesli lubi aportowac,mozna kliknac kiedy wystartuje lub wraca,ale z daleka,potem zmniejszac odleglosc.To tylko przyklad,wszystko zalezy od tego jak sie bawicie i co psu najbardziej pasuje.

Link to comment
Share on other sites

Tak, zabieram mu miskę po każdym posiłku jednak to też nie działa.
Zazwyczaj gdy trochę go przegłodzę i próbuje nauki reagowania na kliker to po kilku kąskach traci zapał, tak jakby już się najadł, i odchodzi

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dziaga']Tak, zabieram mu miskę po każdym posiłku jednak to też nie działa.
Zazwyczaj gdy trochę go przegłodzę i próbuje nauki reagowania na kliker to po kilku kąskach traci zapał, tak jakby już się najadł, i odchodzi[/QUOTE]


to trzeba zrobic tak jak zaproponowala Martyna(Unbelievealbe)

Link to comment
Share on other sites

A moze smaczki sa za duze i pies poprostu sie troche nasyca i traci zainteresowanie, mozna tez na poczatek zastowac tez inne smaczki niz normalne psie jedzenie bardziej atrakcyjne, innym sposobem zainteresowania psa jedzeniem jest lekkie go podgrzanie aby stało sie bardziej wonne= atrakcyjne, proponowałabym maleńkie kawałki usmażonego kurczaka, albo jeszcze inaczej zastosowac cos co pies bedzie lizal serek topiony, pasztet itp. lizanie uspokaja i czesto pies robi to chetnie

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='deer_1987']Znacie jakies ksiazki gdzie sa opisane rozne sztuczki krok po kroku z klikerem? jesli znacie to napiszcie tez gdzie kupiliscie to sie dowiem czy wysylaja za granice[/QUOTE]

Słyszałam, że fajna jest książka Karen Pryor "Kliker - skuteczne szkolenie psa". Ale osobiście nie czytałam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='deer_1987']Znacie jakies ksiazki gdzie sa opisane rozne sztuczki krok po kroku z klikerem? jesli znacie to napiszcie tez gdzie kupiliscie to sie dowiem czy wysylaja za granice[/QUOTE]

Takie coś znalazłam [URL]http://wysylkowa.pl/ks782203.html[/URL] , [URL]http://www.zooplus.pl/shop/koty/zabawki_tunele_kota/klikier[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Luzia&Funia']Słyszałam, że fajna jest książka Karen Pryor "Kliker - skuteczne szkolenie psa". Ale osobiście nie czytałam.[/QUOTE]
Musze zobaczyc moze cos w necie beda pisac - dzieuje!

[quote name='ewtos']Takie coś znalazłam [URL]http://wysylkowa.pl/ks782203.html[/URL] , [URL]http://www.zooplus.pl/shop/koty/zabawki_tunele_kota/klikier[/URL][/QUOTE]
to pierwsze to widze to o czym luzia&funia pisala a drugie to sa klikery nie ksiazki :D

Link to comment
Share on other sites

Dla tych,którzy dopiero zaczynają przygodę z klikerem polecam broszurkę Andrzeja Kłosińskiego "Kliker" oraz wspomnianą wczesniej Karen Pryor. Ciekawe,przejrzyste, a do tej drugiej dołączona jest płytka CD, dzięki której można zobaczyć jak się wykonuje zadania. Polecam!

Link to comment
Share on other sites

Polecam książkę Karen Pryor "Kliker - skuteczne szkolenie psa" mam ją i jestem w trakcie czytania , gratis jest płyta .Natomiast książka 101 psich sztuczek jakoś mnie nie zachwyciła (również ją mam ) te metody nauki poszczególnych sztuczek na mojego psa nie działaly i zaczęłam główkować jak nauczyć swojego psa np .czołgaj się i udało się .Przy nauce sztuczek do każdego psa trzeba podchodzić indywidualnie bo każdy pies inaczej się uczy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Collie']Polecam książkę Karen Pryor "Kliker - skuteczne szkolenie psa" mam ją i jestem w trakcie czytania , gratis jest płyta .Natomiast książka 101 psich sztuczek jakoś mnie nie zachwyciła (również ją mam ) te metody nauki poszczególnych sztuczek na mojego psa nie działaly i zaczęłam główkować jak nauczyć swojego psa np .czołgaj się i udało się .Przy nauce sztuczek do każdego psa trzeba podchodzić indywidualnie bo każdy pies inaczej się uczy.[/QUOTE]
bede miec w piatek albo w sobote - ostatecznie w niedziele ta kliker - skuteczne szkolenie psa (+ 9 czy 10 innych ksiazek o psach szkolenie i literatura piekna), natomiast na sztuczki musze poczekac ze 2-3 tyg sa problemy u dostawcy.... nie widzialam ksiazki ale zdaje sie fajna wlasnie do sztuczek zeby potem sie chwalic co pies umie :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

polecam tą książkę do której link został wklejony przez [B]murakami[/B], kupiłam przez tą właśnie stronę razem z klikerem, naprawdę świetna napisana, fajnie, że dużą jej część można poczytać na stronie więc nie kupuje się kota w worku :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

A ja mam pytanie do tych ktorzy maja wiecej niz jednego psa i szkola go klikerem. Co robi wtedy ten drugi pies? Sherry kocha kliker i zrobi wszystko zeby dostac klik-smak. Ale chcialabym tez wprowadzic kliker do nowej suni Milki (ktora na razie ucze na DOBRZE/BRA ale nie w kazdej sytuacji da sie wlasnie w TYM momencie powiedziec dobrze jak cos robi :( ). Jakies pomysly? porady? :) Bo nie chcialabym zeby zapal Sherry sie skonczyl bo bedzie slyszec klik a zadnego smaka nie dostanie :roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...