Jump to content
Dogomania

kliker


KasiaR

Recommended Posts

  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='murakami']Tylko osobno. Znam ten ból, nie da się dwóch psów szkolić na raz.[/QUOTE]
Ja bym nawet nie chciala osobno bo nie wylapie wszystkiego. Ale co robi ten drugi jak pierwszy sie szkoli? u nas jest zakazane zamykac psa w klatce wiec to odpada. i czy ten drugi reaguje pozniej na kliker? czy olewa go bo wczesniej slyszal klik ale nie dostal smaka?

Link to comment
Share on other sites

W innym pokoju? Ktoś inny bierze psa w tym czasie na spacer, a potem zmiana? Myślę, że jak pies nauczony klikania będzie je słyszał, a nie dostanie smaka, to nie jest dla niego ok. Ale może faktycznie poszukać inne `klik` i najpierw nauczyć psy, które klik jest czyje, czyli Sherry pracuje ze swoim starym klikerem, a dla drugiej wprowadzasz z innym dźwiękiem. Nie wiem, trochę to karkołomne, ale może się da zrobić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pinesk@']Myślę że by się nauczyła po jakimś czasie rozróżniać, psy mają lepszy słuch niż my a do tego to inteligentne bestyjki więc poradzą sobie ;)[/QUOTE]
Pewnie masz racje, tylko u nas najwiekszym "problemem" jest to ze sherry musi byc obok, jak dostanie zabawke gdzie sama ma szukac smakow to wtedy sie zajmuje i nie reaguje na kliker ale jak skonczy sie jej zabawa to zaraz sie wcina do nas :mad: a mi sie marzy zeby np odpoczywala sobie na poslanku czekajac na swoja kolej :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='deer_1987']Pewnie masz racje, tylko u nas najwiekszym "problemem" jest to ze sherry musi byc obok, jak dostanie zabawke gdzie sama ma szukac smakow to wtedy sie zajmuje i nie reaguje na kliker ale jak skonczy sie jej zabawa to zaraz sie wcina do nas :mad: a mi sie marzy zeby np odpoczywala sobie na poslanku czekajac na swoja kolej :loveu:[/QUOTE]

kup drugi kliker i zacznij pracę na początku z nią, klikaj jednym i drugim na przemian, ale nagradzaj ją tylko przy właściwym dźwięku, wtedy zacznie odróżniać sygnały, później zabierz się klikanie z Milką

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NightQueen']kup drugi kliker i zacznij pracę na początku z nią, klikaj jednym i drugim na przemian, ale nagradzaj ją tylko przy właściwym dźwięku, wtedy zacznie odróżniać sygnały, później zabierz się klikanie z Milką[/QUOTE]
To nie dzwiek klikera jest "problemem" (bo nawet na swoj nie reagowala jesli byla zajeta czyms innym) tylko to ze trzeba bedzie ja nauczyc bezczynnego siedzenia i czekania na jej kolej :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='deer_1987']To nie dzwiek klikera jest "problemem" (bo nawet na swoj nie reagowala jesli byla zajeta czyms innym) tylko to ze trzeba bedzie ja nauczyc bezczynnego siedzenia i czekania na jej kolej :diabloti:[/QUOTE]

jak załapie że nie dostaje nagrody kiedy to nie jej kilker wydaje dźwięk to przestanie się nim interesować, nie będzie ją to kusiło, wtedy możesz odesłać ją na posłanie (proponuję nauczyć ją albo douczyć bo nie wiem w jakim stopniu to wygląda u was, zostawanie na posłaniu na komendę) i ćwiczyć z Milką.
U mnie w czasie gdy w domu przebywa drugi pies, a zdarza się to często, M. dostaje polecenie siedzenia na posłaniu i nie rusza się z niego, tylko czeka aż zostanie zwolniona z komendy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NightQueen']jak załapie że nie dostaje nagrody kiedy to nie jej kilker wydaje dźwięk to przestanie się nim interesować, nie będzie ją to kusiło, wtedy możesz odesłać ją na posłanie (proponuję nauczyć ją albo douczyć bo nie wiem w jakim stopniu to wygląda u was, zostawanie na posłaniu na komendę) i ćwiczyć z Milką.
U mnie w czasie gdy w domu przebywa drugi pies, a zdarza się to często, M. dostaje polecenie siedzenia na posłaniu i nie rusza się z niego, tylko czeka aż zostanie zwolniona z komendy.[/QUOTE]
Komende zostan ma i swietnie wykonuje na dworzu (dopoki jej nie zwolnie z niej), w domu na poslanku nigdy jeszcze nie cwiczylismy bo nie bylo potrzeby - jak nie cwiczylam z nia to i tak na sofie lezala odpoczywala :loveu: to czas bedzie to w domu tez pocwiczyc.

Dziekuje za porady, Niunia umiala to co wazne jak do nas przyszla tak wiec wczesniej nie bylo potrzeby rozdzielac psow a teraz troche wiecej trzeba Milce poswiecic.

Link to comment
Share on other sites

no poćwicz z nią to zostawanie na posłaniu, wtedy taki odsyłacz na miejsce będzie traktować nie jak karę a jako sygnał że już nie pracujemy, czas na odpoczynek, czyli to samo co robiła wcześniej leżąc na miejscu, tylko teraz ty będziesz mogła jej pokazać kiedy ma się wyciszyć, od razu polecam to samo ćwiczyć z Milką, bo przyda się jak będziesz chciała popracować tylko z Sherry

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NightQueen']no poćwicz z nią to zostawanie na posłaniu, wtedy taki odsyłacz na miejsce będzie traktować nie jak karę a jako sygnał że już nie pracujemy, czas na odpoczynek, czyli to samo co robiła wcześniej leżąc na miejscu, tylko teraz ty będziesz mogła jej pokazać kiedy ma się wyciszyć, od razu polecam to samo ćwiczyć z Milką, bo przyda się jak będziesz chciała popracować tylko z Sherry[/QUOTE]
Jak chce tylko z Sherry to Milka sama sie wycofuje - jak na razie - bo jeszcze nie jest tak nakrecona na wspolna prace jak Sherry :loveu: Jak widac to ma swoje plusy i minusy :diabloti: Ale na pewno wygodniej tylko z jednym psem pracowac a nie jak cala banda sie kreci (Peppar tez :diabloti:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='deer_1987']Jak chce tylko z Sherry to Milka sama sie wycofuje - jak na razie - bo jeszcze nie jest tak nakrecona na wspolna prace jak Sherry :loveu: Jak widac to ma swoje plusy i minusy :diabloti: Ale na pewno wygodniej tylko z jednym psem pracowac a nie jak cala banda sie kreci (Peppar tez :diabloti:)[/QUOTE]

skądś to znam ;)

spróbuj na zlocie dogomaniaków wyegzekwować coś od swojego psa i nagrodzić go za to :diabloti: mając na karku 15 psów które też chcą nagrodę :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NightQueen']skądś to znam ;)

spróbuj na zlocie dogomaniaków wyegzekwować coś od swojego psa i nagrodzić go za to :diabloti: mając na karku 15 psów które też chcą nagrodę :evil_lol:[/QUOTE]
No spodziewam sie jak to milo :razz:

To dojdzie nam komenda poslanko do listy tego co planuje ja nauczyc, dobrze ze szybko sie uczy :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='deer_1987']I wlasnie tutaj jest to co ja bym chciala i juz mam :loveu: czyli ten drugi czeka na swoja kolej i sie nie wpycha[/QUOTE]


drugi moze tez w tym czasie ćwiczyć- poprostu leżeć-zostań i mozesz czasem za to mu rzucać nagródki że czeka ;) później może usiąść i też czekać itd. :) to żaden stracony czas dla drugiego psa :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='betty_labrador']drugi moze tez w tym czasie ćwiczyć- poprostu leżeć-zostań i mozesz czasem za to mu rzucać nagródki że czeka ;) później może usiąść i też czekać itd. :) to żaden stracony czas dla drugiego psa :D[/QUOTE]
No wlasnie to chce z nia wyklikac, zeby zostala na poslanku czy siedzi czy lezy nie wazne, wazne zeby sie nie mieszala :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...